HC Kladno – Pardubice 4:3 (po pr.) | Ústí n/L – Vítkovice 1:9 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 7:4 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:7 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 2:3 (kon.)

59:52
    Na gólmana hostů napadalo hned několik hráčů, Zelenka se sbírá velice těžce z ledu. Hosté si berou oddechový čas.

58:06
    Třetí zakázané uvolnění hostů v řadě. Druhá brněnská lajna jen tak nevystřídá..

57:41
    Mrázek se snažil urychleně dostat puk ze třetiny, až ho poslal na icing.

56:59
    Nyní je aktivnější zase Kometa, která cítí, že kdyby dala domácím prostor, nemuselo by to dobře dopadnout.

56:44
    Domácímu týmu je odpískáno zakázané uvolnění.

54:46
    Před branku se tlačili Prokš s Mikešem, v nepřehledné situaci byl ale šťastnější Zelenka, který stačil puk vyrazir mimo brankoviště.

52:05
    Buhaj "nahrál" před bránou pouze dojíždějícímu Dundáčkovi, kterému se puk od brusle odrazil až na Šťastného.

51:18
    Šidák před brankou odstavil Střechu od puku, kotouč se mu ale zamotal pod brusle, a tak měl co dělat, aby nedošlo k další nebezpečné situaci pro Brno.

50:36
    Zelenka si připisuje další úspěšný zákrok. Kometa se nyní musí hodně bránit, ke střele se pomalu ani nedostane.

49:52
    Pěškovo nahození stahuje Zelenka do lapačky.

49:40
    Dnešní zápas se hraje ve vysokém nasazení, chvílemi je to přímo boj o puk.

48:47
    Brno už je na ledě kompletní.

48:31
    Zelenka si vyjel daleko z brány a zalehl puk. Domácím se střelba nedaří.

47:43
    Dukla si zatím jen nahrává a na bránu nestřílí.

46:47
    Kometa jde znovu do čtyř, na trestnou lavici už míří Adam Raška (KOM) za podražení.

46:07
    Šťastný raději přerušuje hru a kryje kotouč v lapačce.

45:05
    Gregarův nástřel je tečovaná vysoko nad hrací plochu.

44:07
    Mikeš s Tobolou za brankou vybojovali puk a mohou rozehráv útok.

42:20
    Zákrok však musel předvést také Šťastný, a to proti Buhajovi.

41:53
    Dukla se nyní hodně tlačí dopředu, Zelenka má plné ruce práce.

41:19
    Mikeš nadvakrát prověřil Zelenku - nejprve hostující gólman zasáhl lapačkou, podruhé mu pomohla konstrukce branky.

40:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po kombinaci před brankou využívá přesilovou hru ERIK POLÍVKA. Asistence: Tomáš Střecha

40:20
    Jan Wasserbauer (KOM) jde hned zkraje třetiny na trestnou - provinil se hákováním.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo Dukle zásluhou Marka Prokše snížit, hosté ale svůj náskok opět navýšili, když se po krásně sehrané akci prosadil Tomáš Buhaj. Dukla má posledních 20 minut, aby dohnala dvoubrankové manko. Jestli se jí to podaří, můžete sledovat přibližně od 19:32, kdy začne poslední třetina.

40:00

39:57
    Hostům je ještě odpískán ofsajd...

39:26
    Horkého nahození s tečí Dujsíka Zelenka kryje ve výstroji.

37:52
    K Mrázkově nabídce před brankou se naštěstí pro domácí dostal Horký a puk odklidil do středního pásma.

36:49
    A Kometa je na ledě bez úhony v pěti.

36:39
    Nepřesné přihrávky a důsledná obrana hostů nemohou znamenat proměněnou přesilovku.

35:34
    Polívka se příliš opřel do střely a jeho "golfák" skončil na holích hostů. Domácím se ale vzápětí podařilo puk vybojovat nazpět.

34:49
    Kometa se bude muset bránit, potrestán je Filip Beneš (KOM) za podražení.

34:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    Parádně sehranou akci korunují hosté brankou. Po výměně mezi Wasserbauerem a Jenyšem na levém křídle nahrál druhý jmenovaný do jízdy TOMÁŠI BUHAJOVI, který pukem zespoda orazítkoval horní tyčku. Asistence: Pavel Jenyš, Jan Wasserbauer

33:48
    Kometa se také dere do útoku, nyní musí být ve střehu domácí gólman.

32:40
    Na druhé straně musel zasáhnout Šťastný, se zákrokem však neměl problém.

32:05
    Prokš se proháčkoval před bránu, vystřelil, Zelenka však vyrazil. Brankovištěm se ještě mihl Mikeš, letící puk však nezasáhl.

30:33
    Horký vystrčil Pěšku do útoku, ten pouze napálil do výstroje Zelenky.

30:02
    Pěška z otočky namířil puk pouze do mantinelu.

29:39
    Po odpískaném zakázaném uvolnění sevřela Dukla Brno v pásmu, hosté se vysvobozují opět za cenu zakázaného uvolnění.

28:29
    Tato přesilovka se Kometě vůbec nevydařila, domácí jsou v plném počtu.

27:57
    Horký s Pěškou spěchali v oslabení do útoku, hosté jim však puk vyrazili, a tak se domácí útočníci museli hodně rychle vracet.

27:05
    Mikešovi s Pěškou se daří držet puk až u domácího Zelenky, Kometa se nemůže probít do útoku.

26:29
    Miroslavu Žáčkovi (JIH) je poměrně přísně odpískáno podražení, Dukla jde do čtyř.

25:54
    Dlouhé nahrávky sice domácím nevyšly podle představ, aspoň je však dostaly blíž k Zelenkovi.

25:32
    Kometa oslabení přečkala a už hraje v plném počtu.

24:49
    Mikeš si pro Zelenku přichystal tvrdou střelu, ten však bez potíží vyráží, hra je však přerušena z důvodu posunuté branky.

24:05
    Pospíšil v oslabení otestoval kvality Šťastného, ten jeho střelu z otočky vyráží, o puk se poté už postaral Pěška.

23:32
    Po skrumáži před bránou se Zelenkovi na poslední chvíli podařilo zalehnout puk!

22:57
    Jihlava si poprvé v zápase zahraje přesilovku - Tomáš Buhaj (KOM) je na dvě minuty mimo za faul kolenem.

22:15
    Po výpadu Dukly do útočného pásma se strhla strkanice před Zelenkou. Hostující gólman při zákroku upadl a MAREK PROKŠ poslal puk do odkryté branky. Bez asistence.

21:57
    Šťastný raději zalehává puk a přerušuje hru.

21:33
    Vantuch propasíroval puk až do útočného pásma, jeho lajna však z celé situace nic získat nedokázala, u puku jsou opět hosté.

20:52
    Domácí Březka si při pádu na mantinel pravděpodobně pochroumal krk, hra je na chvíli přerušena, doufejme, že bude Filip v pořádku.

20:25
    Domácím se podařilo vystrkat Kometu z útočného pásma, sami se však drží po mantinelech.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

V úvodu třetiny jsme viděli lepší hokej ze strany domácího týmu, tomu však chybělo brankové zakončení. Zato hosté se prosadit dokázali a od té doby určovali tempo hry zase oni. Pokud chtějí domácí uspět, musí se vymanit z tlaku Komety a přejít do útoku.

20:00

19:47
    Na bránu zlehka nahodil Mikeš, Zelenka měl s jeho příležitostí docela potíže. Prvně ji pouze vyrazil nad sebe, do lapačky ji schoval až když už k němu dojížděli ostatní protihráči.

19:19
    Pěška už potřeboval jet vystřídat, a tak pouze nahodil puk do třetiny Prokšovi. Ten však byl bráněný dvěma beky a ke střele se nedostal.

18:47
    Kometa se stále tlačí před Šťastného, ten nyní opět vytasil zákrok betonem.

18:20
    Kuchtovo nahození Zelenka raději kryje do výstroje a přerušuje hru.

17:52
    Efektní obranný zákrok nyní předvedl Březka, který svého protivníka dokonale zmátl a odstrčil ho od puku.

17:05
    Sedlákovi do prudké střely nastavil brusli Marek Vantuch, domácí mohou jít do útoku.

16:01
    Z akce, která nejprve vůbec nevypadala nebezpečně, se málem prosadil Roman Mikeš! U pravé tyčky však nezvládl zvednout puk nad Zelenkův beton.

15:37
    Stačilo pár nahrávek a hosté využívají přesilovku. Po přesném pasu Rašky propálil z dálky Šťastného LUKÁŠ VÁGNER. Asistence: Adam Raška.

15:08
    Ondřej Pěška (JIH) oslabí Duklu, provinil se vysokou holí.

14:20
    A další zákrok pro Šťasného lapačku - tentokráte po akci Bočka s Buhajem.

13:43
    Domácí se již vymanili z po-přesilovkového tlaku a také zkouší zaútočit.

13:01
    Pospíšil se ocitnul sám před domácí brankou, Šťastný ho však parádním zákrokem lapačkou vychytal!

12:40
    Boček chtěl propálit vše, co mu stálo v cestě, narazil však na mantinel. K odraženému kotouči se dostal Dujsík, Šťastný však vyráží betonem.

11:59
    Prokš nyní dlouhou dobu držel hosty v jejích vlastním obranném pásmu, když tam kroužil s pukem.

11:26
    Domácím se povedlo osvobodit se, vyhazují až k Zelenkovi.

10:37
    Jihlava bude hrát oslabení, potrestán je Miroslav Žáček (JIH) za držení.

10:02
    Hosté se chtějí za každou cenu vymanit ze sevření ve třetině - je jim znovu odpískán icing.

09:36
    Prokš se omotal s kotoučem okolo branky, zakončit však nemohl. Puk se chvíli motal v brankovišti, žádný z jihlavských hráčů se však k dorážce nedostal.

09:00
    Hostující tým se proviňuje zakázaným uvolněním a z pásma se tak ještě chvíli nedostane.

08:46
    Štěpán jen orazítkoval mantinely za Zelenkou, střela nebyla přesná.

08:00
    Onřej Pěška měl gól na holi! Domácí střelec se proháčkoval až před Zelenku, ten mu však prostor vykryl betonem!

07:13
    Raškovu sólojízdu zastavil před bránou sklepnutím puku Kuchta.

06:11
    Kometa nyní drží Duklu v pásmu, ke střelbě se ale moc nemá.

05:36
    Domácí zachytili Vágnerovu střelu, poté však chybovali v rozehrávce a volného prostoru před brankou využil ADAM RAŠKA, který uklidil puk za záda Šťastného. Asistence: Lukáš Vágner

04:59
    Sedlákovu střelu od modré Šťastný betonem vyráží.

04:40
    Mrázek, bráněný dvě domácími hráči, pouze nastřelil puk do betonů jihlavského gólmana.

03:51
    Šťastný se natahoval pro střelu od Vágnera, ta ale mířila mimo branku domácího týmu.

02:57
    Polívka s Pěškou přichystali pěknou šanci pro Horkého, ten míří pouze do clonícího beka hostů.

02:12
    Prokš zpoza brány vyslal puk na Gregara, ten se však pro kotouč před brankou nestačil natáhnout.

01:40
    Střecha zachytil rozehrávku Brňanů na červené, přihrávka na Vantucha mu ale nevyšla.

01:12
    Po zákroku Zelenky je hra přerušena - hostující brankář má problémy s výstrojí.

00:41
    Šťastný zpoza brány rozehrál pouze na Dujsíka, Kometa však záhy o puk přišla.

00:14
    Jako první vystřelil na bránu domácí Prokš, jeho střela však byla tečovaná hostujícím bekem vysoko nad bránu.

00:01

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Fučík) - Březka, Tobola, Čermák, Polívka, Žáček, Dundáček, Vítek - Gregar, Mikeš, Prokš - Horký, Pěška, Kuchta - Vantuch, Střecha, Štěpán - Vlček.

HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) - Sedlák, Šidák, Peslar, Dujsík, Vojáček, Dittrich, Pecen, Vágner - Boček, Jenyš, Raška - Buhaj, Beneš, Mrázek - Janoušek, Lašák, Pospíšil - Wasserbauer, Papp, Kozlík.

Rozhodčí: Homola - Kotlík, Zídek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Dnes se proti sobě postaví jihlavská Dukla s brněnskou Kometou. Domácí Jihlava se s hosty střetla už dvakrát v přípravě, na obě utkání by snad ale raději zapomněla - oba zápasy totiž skončily vysokým vítězstvím Brna - 7:2 a 6:1. Domácí borci tak mají svému sokovi jistě co vracet. Zda se jim to podaří můžete sledovat prostřednictvím našeho on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Diana Váňová

Branky a nahrávky: 23. Prokš, 41. Polívka (Střecha) - 6. Raška (Vágner), 16. Vágner (Raška), 35. Buhaj (Jenyš, Wasserbauer)

Rozhodčí: Homola - Kotlík, Zídek