Doněck – Čerepovec 4:1 (kon.) | Riga – Minsk 2:1 (po pr.) | Lev – Dynamo Moskva 0:1 (kon.)
Lev – Dynamo Moskva 0:1 (kon.)
Dinamo Riga
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 09.10.2012, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

Arena Riga zažívá obrovskou úlevu a velké oslavy. Dinamo totiž zvládlo úkol a v souboji týmů z chvostu Západní konference porazili Minsk, když dokázalo zvrátit vývoj utkání. Hosty sice v deváté minutě dostal do vedení Kulakov, od té doby ale na ledě existovali prakticky jen domácí, kteří mohli žehrat na obrovské množství neproměněných šancí. Nakonec se ale díky vyrovnávací trefě Girouxe a rozhodujícímu zásahu Johnsona z prodloužení radují právě oni. Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:54:15)

62:27
    Riga právě vstřelila branku!
    Skoro sedm tisícovek lidí v aréně bouří! Minsk přišel o puk na obranné modré, Galvinš jej posunul ke Karsumsovi, jenž JAMIEMU JOHNSONOVI předložil neodmítnutelnou nabídku zakončení za bezmocného Rinneho. Asistence: Martins Karsums, Guntis Galvinš.

62:11
    Sražený kotouč ze vzduchu stáhl Rinne.

61:56
    Rekis srazil Irglovu střelu nad tvrzené sklo.

61:37
    Po závaru před Rinnem se snažil dorážet Rekis, ani on ale prázdnou branku netrefil! Rinne stále odolává.

61:29
    Rinne očekával zakázané uvolnění, to nakonec nebylo odpískáno a tak rybičkou musel vyrazit puk.

60:51
    Laine nabral síly a zkusil to sám z obranného pásma, jeho backhand ale Tellqvista nevylekal.

60:01

Ve třetí třetině jsme již tak svižný hokej neviděli, přesto si Riga zachovala svou převahu. Naneštěstí pro ni ji ale nedokázala přetavit v góly a po šedesáti minutách hry je tak stav nadále nerozhodný. O vítězi může rozhodnout pětiminutové prodloužení. Pokud ani to, tak samostatné nájezdy.

60:00

59:48
    A daří se mu to. Gól již nepadne.

59:40
    Minsk se snaží zadupat kotouč v rohu.

59:19
    Až teď se hra přerušuje. Riga ale zůstane Rinnemu nadostřel.

59:00
    Riga se snaží chopit poslední šance na vítězství v základní hrací době.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Szczechurův backhand po individuální akci Rinne s klidem vyrazil.

57:14
    Riga zle zatápí Minsku, ten odolává jen silou vůli. Domácích je plný led.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 18. Giroux (Daugavinš), 63. Johnson (Karsums, Galvinš) - 9. Kulakov

Dinamo Riga: Tellqvist (Jučers) - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Carle, Rekis, Cibulskis - Karsums, Schremp, Johnson - Giroux, Daugavinš, Szczechura - Niživij, Džerinš, Ankipans - Ivanans, Bičevskis, Biezais
    HC Dinamo Minsk: Rinne (Šelepnjov) - Karalahti, Murphy, Krajíček, Goroško, Denisov, Černaok, Nogačjov - Michaljov, Platt, Stapleton - Irgl, Stas, Laine - Kulakov, Pivko, Kitarov - Drozd, Meleško, Kane

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Lazarev, Putilin