Chabarovsk – Jekatěrinburg 5:1 (kon.) | Ufa – Kazaň 2:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Barys 5:4 (kon.)
Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Mytišči – Omsk 3:4 (po pr.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:3 (po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:4 (0:0, 2:2, 3:2)
Barys Nur-Sultan
Středa 10.10.2012, 17:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne,

dnes nás Kontinentální hokejová liga zavede na stadion Torpeda Novgorod, kam zavítá celek Barys Astana.

Oba dnešní soupeři se zatím ve svých konferencích drží zhruba okolo středu tabulky. Domácí Novgorod zatím po 12 odehraných utkáních drží s 19 body devátou příčku.

Hosté mají v tabulce sice o bod více, ale také o dva odehrané zápasy a drží v tabulce Východní konference průběžnou osmou postupovou příčku.

Ve svém posledním vystoupení v Kontinentální hokejové lize byli jednoznačně lepší hosté, kteří na svém ledě deklasovali Omsk poměrem 7:3. Astana přitom padla na ledě Jaroslavle 2:4.

Z prozatím 10 vzájemných klání má zatím lepší bilanci Barys Astana, která zvítězila v 6 zápasech, z toho jednou v prodloužení. Domácí zvítězili čtyřikrát. V loňské sezóně vyhrál pokaždé jiný celek, ale vždy to byl hostující tým. V prvním zápase vyhrála Astana v Novgorodu 1:0 a později si Torpedo ukradlo své body zpět, díky výhře 2:0. Uvidíme tedy, jestli také dnes bude více přáno hostům, nebo Novgorod zlepší vzájemnou úspěšnost s Barysem.

Torpedo Nižnyj Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Maleňkich, Vasiljev, Varlamov, Kousa, Jevsejenkov - Makarov, Thörnberg, Ugarov - Varnakov, Nilsson, Sčastliyj - Zajnullin, Arkipov, Černov - Valujskij, Gorbunov, Potapov.

Barys Astana: Jeremejev (Poluetkov) - Hutchinson, Grigorjev, Dawes, Bočenskij, Boyd - Novopašin, Hedman, Spiridonov, Ruděnko, Upper - Litviněnko, Savčenko, Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Fadějev, Beljakov, Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rachanov

Rozhodčí: .

00:01

00:02
    V brankách začínají na domácí straně Vitalij Koval a za hosty nastupuje Vitalij Jeremejev.

08:15
    Útočné vhazování v obranném pásmu domácích.

08:22
    A zakázané uvolnění Torpeda.

08:32
    Další zakázané uvolnění Novgorodu.

08:47
    Kovalův zákrok a znovu buly před domácím brankářem.

09:52
    V postavení mimo hru se ocitl hráč hostí Brandon Bočenskij.

10:20
    Pokus Roberta Nilssona, Jeremejev chytá.

10:55
    Útočná akce Astany, ale puk už je v moci domácích obránců.

11:21
    Dopředu šlo Torpedo, po levé straně bruslil Nilsson a snažil se najít spoluhráče před brankou, ale marně.

12:30
    Domácí drží útočné pásmo.

12:49
    A po střele od levého mantinelu se bude vhazovat před Jeremejevem.

12:49
    Komerční přestávka.

13:11
    Domácí si zahrají přesilovku, když za podražení dostává menší trest Alexej Litviněnko.

13:47
    U puku v útočném pásmu Martin Thornberg.

13:59
    Domácí ale ztratili kotouč a hosté vyhazují.

14:29
    Trochu s problémama, ale nakonec přeci jen Novgorod zavezl puk do pásma.

14:45
    Hosté se znovu osvobodili.

15:11
    A na druhé straně teď musel zasahovat Koval.

15:11

15:28
    Dustin Boyd nezachytil puk na útočné modré a je z toho zakázané uvolnění Astany.

15:55
    V další útočné akci Boyd a Bočenskij, který byl faulován.

15:55
    Anton Volčenkov dostává 2 minuty za podražení.

16:25
    Maxim Spiridonov se chystal ke střele, ale nakonec se domácí osvobozují.

16:40
    A znovu dobře Novgorod. Puk je v pásmu Barysu.

17:06
    Bude se znovu vylučovat a znovu na domácí straně.

17:11
    Menší trest si odsedí Alexej Vasiljev. Hosté budou hrát zkrácenou přesilovku 5 na 3.

17:11
    44 vteřin do návratu Volčenkova.

17:56
    Domácí už hrají ve čtyřech.

18:14
    Boyd zkusil střelu švihem, ale netrefil bránu.

18:36
    Boyd přenechal puk Dawesovi v rohu kluziště.

18:51
    A domácí vyhazují.

19:10

19:40
    Hutchinson se ještě snaží něco vymyslet.

20:00

I přes několik početních výhod a to i jednu dvojnásobnou, která trvala necelou minutu jsme v této třetině branku neviděli. Doufejme, že na druhou a třetí část bude lepší podívaná.

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:46
    Domácí od začátku třetiny dobře napadají.

21:00
    Vhazování před Jeremejevem vyhráli hosté a jdou dopředu.

21:26
    Kousa s Volčenkovem bojují u mantinelu o puk s útočníkem hostí.

21:51
    Dawes pálil z pravé strany, Koval pozorný.

21:53
    Astana právě vstřelila branku!
    Ihned po buly v útočném pásmu se k puku dostal KONSTANTIN RUDĚNKO, který střelou švihem zajistil hostům vedení. Bez asistence.

22:31
    Puk na svých hokejkách mají domácí ale byli teď nuceni opustit útočné pásmo.

23:02
    A pokus na druhé straně, který kryje Koval.

23:23
    Michajl Varnakov nadělal teď hostům spoustu práce před jejich brankou, ale nakonec je puk v bezpečí pro Astanu.

24:01
    Zavezení do pásma domácích nevyšlo a u puku jsou hosté.

24:22
    Ruděnko musel počkat až jeho spoluhráči opustí pásmo a může znovu založit útok.

24:54
    Až teď hráči Astany ztratili kotouč a dopředu se hrnou domácí, ale puk už je zpátky na jejich polovině.

25:20
    Za podražení dostává menší trest hráč Barysu Astana Jon Mirasty.

25:20
    A na druhé straně je vyloučen Maxim Potapov.

26:22

27:13
    Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu, ale o vyložené šance a branky je zatím velká nouze.

28:52
    Hráč hostí v postavení mimo hru.

29:10
    Domácí vybojovali pásmo.

29:24
    Ale proti protiútoku Astany teď musel zasahovat Koval.

30:12
    Hráčům na obou stranách teď činí problémy už jen rozehrávka a přechod přes střední pásmo.

30:39
    Potapov neudržel puk v útočném pásmu.

31:47
    Koval dobře zasahuje.

31:54
    Po šanci domácích se do rychlého protiútoku vydali hosté a po přihrávce na střed od modré čáry, propálil Kovala krásnou střelou BRENDON BOČENSKIJ. Asistence: Victor Hedman.

32:38
    Znovu málem domácí hráči propadli na útočné modré, ale na poslední chvíli puk dostali pod kontrolu.

33:02
    Koval má puk pod lapačkou a vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.

33:05
    Statistika vhazování hovoří lehce lépe pro domácí a to poměrem 17:14.

34:15
    Domácí získali menší nápor, ale větší šanci z něj nevytěžili.

34:38
    Žajlauov chyboval na vlastní modré, ale jeho spoluhráči mu pomohli zažehnat nebezpečí.

35:02
    Alexej Litviněnko teď bránil svého soupeře za hranicí pravidel a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

35:28
    Domácí zavážejí puk.

35:46
    Na modré čáře čeká na přihrávku Hietanen.

36:01
    Polovina přesilovky za námi a domácí stále nevystřelili na bránu.

36:21
    Až teď Hietanenův pokus, který končí mimo brankoviště.

36:38
    Novgorod stále drží pásmo.

36:50
    A už se hosté osvobozují.

37:02

37:53
    Hosté v pěti znovu ukazují svou sílu a dělají soupeři starosti.

38:21
    Gorbunov jen tak nahodil od modré čáry na Jeremejeva, který puk pohodlně chytá do lapačky a Maxim Spiridonov dostane 2 minuty za hru vysokou holí.

38:31
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Po 10 vteřinách přesilové hry dává gól ROBERT NILSSON. Asistence: Martin Thornberg.

39:10
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Domácí zvládli vyrovnat v samotném závěru druhé třetiny. VLADIMÍR GALUZIN nejprve krásně přenechal zadovkou puk Dmitriji Makarovovi, který mu přihrávku vrátil na prostor mezi kruhy a Galuzin krásnou střelou vyrovnává.

40:00

Ve druhé třetině už branky padaly a padly celkem čtyři. O první se postaral rovnou op vhazování Ruděnko. Za hosty dále zvyšoval po povedeném protiútoku Bočenskij, ale v závěru třetiny dali domácí dva rychlé góly o které se postarali Nilsson a půl minuty před koncem druhého dějství Galuzin. Po dvou třetinách je tak stav nerozhodný 2:2.

Třetí třetina začne přibližně v 18:43.

40:01

40:24
    Oba týmy už si vyzkoušeli nepovedenou útočnou akci.

41:40
    Novgorod drží puk v útočném pásmu.

41:44
    Vhazování před Jeremejevem se bude opakovat.

42:05
    Domácí se dostávají dnes poprvé do vedení po trefě ALEXEJE VASILJEVA. Asistence: Robert Nilsson.

43:58
    Hraje se delší dobu v obranné třetině hostů.

44:20
    Vhazování před Kovalem.

44:57
    Puk do pásma domácích zaváží Krasnoslobodcev.

44:25
    Kotouč už je ale v moci domácího celku.

46:14
    Domácí hráči pokračují v parádním obratu dnešního utkání. Na 4:2 zvyšuje DMISTRIJ MAKAROV po krásné přihrávce od Vladimíra Galuzina. Druhá asistence: Martin Thornberg.

47:10
    Branka je uznána. Rychlá odpověď Astany. Po krásné přihrávce ze středu pásma snižuje VADIM KRASNOLOBODCEV. Asistence: Victor Hedman.

47:10
    Za nesportovní chování je potrestán osobním trestem Maxim Spiridonov.

47:37
    Hraje se 5 na 5. Z ledu odchází autor poslední branky Krasnoslobodcev.

48:10
    Alexandr Jevsejenkov dostává menší trest a hosté mají dobrou příležitost k vyrovnání.

49:13
    Závar před Kovalem, ale kotouč není za brankovou čarou.

49:20
    Další střela Astany a další Kovalův zákrok.

49:28
    Hosté mají ještě necelou minutu početní výhody.

49:32
    Moc špatně si teď rozuměli hosté a domácí puk zachytili a vyhodili přes všechny čáry.

50:10

50:59
    Bočenskij a jeho pokus z mezikruží, který chytá brankář Koval.

51:11
    Gólman Novgorodu se teď rozhodně nenudí a znovu zasahuje, ale toto nahození jej nemohlo překvapit.

51:59
    Střelu od modré čáry nádherně tečoval VADIM KRASNOSLOBODCEV a je znovu vyrovnáno, také hosté dokázali dohnat dvougólové manko. Asistence: Andrew Hutchinson.

53:59
    Teď je k vidění znovu rychlá hra ze strany na stranu a spousta nepřesností.

55:35
    Puk za brankou mají hosté a budou rozjíždět další útočnou akci.

56:10
    Prozměnu pokus na druhé straně, který byl ovšem tečovaný a Jeremejeva neohrozil.

56:44
    Takřka stejný gól jako ten vyrovnávací, který dávala Astana. Střela od mantinelu a teč před brankou, kterou zaznamenal RUSLAN ZAJNULLIN. Asistence: Maxim Potapov

57:30
    Novgorod pokračuje v aktivitě a drží útočné pásmo.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny a u puku je Novgorod.

59:30
    Hosté odvolávají brankáře.

59:33
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

Tak nakonec jsme se dočkali spousty branek, ve třetí třetině jich padlo dokonce pět. Domácí se ujali dvougólového vedení, ale hosté bojovali a dokázali díky dvěma brankám Krasnoslobodceva vyrovnat, jenže domácí znovu udeřili brankou Gorbunova a tak dokázali zvítězit ještě v základní hrací době 5:4.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:25:56)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 39. Nilsson (Thornberg), 40. Galuzin (Makarov), 43. Vasiljev (Nilsson), 47. Makarov (Galuzin, Thornberg), 57. Gorbunov (Potapov) - 22. Ruděnko, 32. Bočenskij (Hedman), 48. Krasnoslobodcev (Hedman), 52. Krasnoslobodcev (Hutchinson)

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maslakov) - Hietanen, Maleňkich, Vasiljev, Varlamov, Kousa, Jevsejenkov - Makarov, Thörnberg, Ugarov - Varnakov, Nilsson, Sčastliyj - Zajnullin, Arkipov, Černov - Valujskij, Gorbunov, Potapov.
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluetkov) - Hutchinson, Grigorjev, Dawes, Bočenskij, Boyd - Novopašin, Hedman, Spiridonov, Ruděnko, Upper - Litviněnko, Savčenko, Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Fadějev, Beljakov, Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rachanov

Rozhodčí: Ravodin, Rogačjov - Koposov, Otmachov