HC Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 4:0 (kon.) | Ústí n/L – Liberec 2:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 4:5 (po s.n.) | HC Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 1:3 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 6:2 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 11.10.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás z brněnské KAJOT ARENY, která se pro dnešní podvečer stane dějištěm utkání jedenáctého kola Noen extraligy juniorů. Domácí Kometa poměří síly s hosty z Olomouce.

HC Kometa Brno zažila velmi špatný vstup do sezony, nyní však zvedá hlavu. Poslední tři zápasy vyhrál úřadující vicemistr v základní hrací době a získal z nich plný počet devíti bodů. Celkově jich má Brno na kontě třináct, což stačí na desáté místo v tabulce. Nejproduktivnějším mužem v brněnském dresu je Petr Mrázek, větší podíl na zvednutí týmu má ale pravděpodobně brankář Daniel Zelenka, který zároveň chytá i za muže Břeclavi.

HC Olomouc se v tabulce nachází na čtvrtém místě díky zisku osmnácti bodů z deseti utkání. Poslední tři body získala Olomouc s sobotu, kdy v domácím prostředí porazila Jihlavu 5:2. Předtím však Hanáci dvakrát prohráli. Ostatně na to, že jsou Olomoučtí na čtvrtém místě tabulky jejich výsledky nejsou nijak skvostné. Mají rovnocenný počet výher i proher. To jenom svědčí o tom, jak je letos juniorská extraliga vyrovnaná. Ofenzivně táhnou tým z Hané jedenáctibodoví útočníci Králík a Šťastný.

HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) - Šidák, Pecen, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Jenyš, Boček, Kozlík, Buhaj, Janoušek

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) - Kovář, Škůrek, Brančík, Rašner, Pšeja, Vondra, Jergl Jiří (C), Schejbal - Číp, Nedopil, Hes, Vrabel, Heža, Vaculín, Jergl Aleš, Zítka, Šťastný, Ostřanský, Lehečka, Králík

Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš.

Do sestavy brněnské juniorky se vrací obránce Filip Krejčířík, který sezonu načal v "A" týmu Komety. Nyní jsou však všichni ostatní zadáci zdraví a Filip se tak nevejde do sestavy trenéra Venery. Herní praxi tak opět nabírá mezi juniory.

Trochu specifické může být dnešní utkání pro domácího asistenta trenéra Jana Mikela, který poslední roky kariéry strávil právě na Hané, V létě ukončil hráčskou činnost a nyní je zpět ve svém rodném městě a začíná trenérskou kariéru.

Týmy se pozdravily, kapitáni si ještě podají ruce a utkání může začít.

00:01

00:09
    Úvodní atak podniknou hosté.

00:24
    Šťastný zůstal chvíli zcela sám před Zelenkou, nikdo ze spoluhráčů si jej ale nevšiml.

00:47
    Číp zavezl puk do útočného pásma a poslal je na pravé křídlo, kde si najížděl Aleš Jergl. Zelenka se proti němu ale dokázal dobře přemístit.

01:04
    První minuta utkání patřila olomouckému mužstvu.

01:13
    Domácí Pospíšil svým nahození zařídil buly před Janem Lukášem.

01:16
    Dittrichovo nahození mířilo jen na střed branky a nikdo jej netečoval.

01:41
    Buhaj se z levého rohu dral před branku, zakončil však jen do boční sítě.

02:03
    Domácí Jenyš mohl jít do slibné šance, hlavní sudí jej však zastavil. Jenyšův spoluhráč Buhaj je totiž vyloučen na dvě minuty za napadení.

02:08
    Na úvod oslabení se domácí osvobozují.

02:45
    Trošku se zpožděním nyní sudí odpískali Olomouci viditelný ofsajd.

02:49
    Hned po buly ve střední třetině následuje další ofsajd hostí a hra se dokonce přesouvá před jejich branku.

03:09
    První polovina přesilové hry Hanákům vůbec nevyšla, Zelenka nemusel zasahovat.

03:38
    Až teď hosté kombinují v útočném pásmu.

03:49
    Čípovi vůbec nesedla rána z mezikruží a Zelenka puk v klidu chytil do lapačky.

04:03

04:24
    Sedlák do modré vyprášil vyrážečku Lukáše.

04:30
    I Kometa si vyzkouší hru v početní výhodě. Hostující David Brančík je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

04:35
    Ani Brnu samotný úvod přesilovky nevychází.

04:55
    Kometa právě vstřelila branku!

Obrovská chyba hostující obrany posílá Kometu do vedení. Jeden z hostujících beků vyhazoval velmi naivně přes střed hřiště, kde si puk našel FILIP KREJČÍŘÍK, který udělal několik bruslařských temp před Lukáše a střelou k pravé tyči jej následně propálil. Bez asistence.

05:32
    Na druhé straně se dral před branku aktivní Číp, tělem jej však odstavil Dujsík.

05:50
    Šidákova rozehrávka končí icingem Brna.

06:06
    Vaculín trefil z plné rychlosti pouze protihráče.

06:46
    Škůrek si dobře poradil se samostatnou akcí Buhaje.

07:12
    Po netradičním odrazu puku od mantinelu se dostal ke střele zcela osamocený Králík, trefil však jen betony Zelenky.

07:21
    Na druhé straně zvoní tyč po akci Bočka.

08:12
    Zašlápnutý puk v obranném pásmu Brna, kde se také bude vhazovat.

08:19
    Olomouci je odpískán úmyslný ofsajd.

08:23
    Vágnerova střela ihned po buly skončila jen na plexiskle za brankou Lukáše.

08:56
    Lukáš raději ukryl puk pod lapačku před dotírajícím Janouškem.

09:18
    Jan Boček nešťastně vyhodil bekhendem puk z obranného pásma na střídačku a dostává tak dvě trestné minuty. Olomouc si zahraje druhou přesilovku.

09:34
    Hosté musí začít zpoza vlastní branky.

09:50
    Olomouc právě vstřelila branku!

Netypickou přesilovkovou brankou srovnávají hosté skóre utkání. Radek Číp rychle zavezl puk do útočného pásma, kde jej poslal mezi kruhy na najíždějícího JAKUBA LEHEČKU, který mezi betony propálil z voleje Zelenku. Asistence: Radek Číp, Patrik Kovář.

10:08
    Ostřanský hákoval Buhaje v průniku a je nařízeno třestné střílení.

10:08
    Domácí forvard zkusil kličku do forhendu, Lukáš ale jeho úmysl přečetl. Stav 1:1 platí i dál.

10:34
    Bočkovu střelu chvíli krotil Lukáš na hrudi, čehož se snažili domácí využít. Vznikla tak drobná šarvátka, avšak vylučovat se rozhodně nemusí.

11:07
    Olomouc chvíli kombinovala v útočné třetině, nakonec si však hosté neporozuměli.

12:07
    Vaculín se dostal ke střele z pravého kruhu, puk mu ale sjel z čepele a odklouzal do rohu.

12:14
    Puk mezi diváky, buly ve středním pásmu.

13:01
    Poslední pasáž hry je zatím nejklidnější, moc zajímavého se neděje.

13:27
    I nadále sledujeme ponejvíc plácanou ve středním pásmu.

13:44
    Číp vlétl do útočné třetiny, z pravého křídla ale zamířil kus vedle branky.

14:10
    Kovářova rána od modré skončila jen na mantinelu za Zelenkou.

14:24
    Hosté si na chvíli vytvořili slušný tlak, chyběla jim však přesnost v zakončení.

15:07
    Vaculín obral o puk Krejčíříka a hnal se směrem k brance, nakonec však trefil jen chrániče posledního muže v bílém, který jej dělil od branky.

15:14
    Ofsajd Olomouce.

15:58
    Zatímco hokejové krásy trochu ubylo, v osobních soubojích se začína jiskřit.

16:42
    Hosté jsou znovu nastěhování v útočném pásmu, Zelenka dvakárt vyrazil střelecké pokusy Škůrka.

17:16
    Nyní se však Olomouc musí zkoncentrovat na obranu, právě Škůrek je totiž vyloučen na dvě minuty za hrubost.

17:27
    Jenyšovo nahození k Lukášovi nedoputovalo.

17:42
    Jiří Jergl vyvezl puk a našetřil cenné vteřiny.

18:05
    Poměr sil na ledě se vyrovná, David Brančík se snažil o brejk a byl přitom držen Buhajem.

18:06
    Sudí dnes velmi často natahují vhazování, možná až příliš dbají na postavení hráčů a hře tím berou spád.

18:13
    Před Zelenkou došlo k drobné výměně názorů, zatím se však vše drží v klasických hokejových mezích.

18:44
    Hra čtyř proti čtyřem se zatím odehrává mezi modrými čarami.

19:05
    Mrázek se zkoušel zpoza branky probít před Lukáše, zakončil nakonec v tísni dost nepřesně.

19:16
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

19:39
    Brno se zatím ale v klidu brání, touš je daleko od Zelenky.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Po jedné brance se povedlo vstřelit oběma týmům v úvodní dvacetiminutovce a do kabin jdou tedy za smírného stavu. I před očima Zdeňka Venery otevřel skóre utkání domácí obránce Filip Krejčířík, kterému do šance nešťastně přihrál jeden z protihráčů. Pět minut poté vyrovnal Lehečka, gól mu připravil nejlepší hráč první třetiny Radek Číp. Kometa měla i výhodu trestného střílení, s Buhajovou kličkou si ale Jan Lukáš poradil.

Úvodních pět sekund druhé třetiny budou mít hosté ještě přesilovou hru, poté se na led vrátí domácí Buhaj.

20:01

20:05

20:23
    Olomouc se usadila před Zelenkou.

20:51
    Janoušek to zkusil sám, výstavním hitem ho ale zastavil Škůrek.

21:16
    Další přesilovka pro Olomouc. Za podražení ve středním pásmu je na dvě minuty vyloučen Beneš.

21:24
    Zatím každá přesilovka obou týmů začíná vyhozením bránícího se týmu.

21:41
    Číp je dnes opravdu vidět, z levého křídla nutí vystřelil ale jen do lapačky domácího gólmana.

21:51
    Schejbal svým pokusem od modré minul branku.

22:04
    Lukáš teď minul pomalý puk, který chtěl rozehrát po vyhození Komety a kotouč mu projel za záda, jen těsně vedle jeho branky.

22:43
    Přestože oba dnešní góly padly v přesilovkách, ani jednomu z týmů zatím tato herní situace moc nevychází.

23:16

23:25
    Dittrich trefil od modré jen chrániče Čípa.

24:04
    Vaculín výtečně přečetl Sedlákovu kolmici na Bočka a nedovolil mu jít do brejku.

24:44
    Sevření puku v podání hráče hostí a buly ve středním pásmu.

25:15
    Druhá perioda je zatím poněkud rozháraná, navazuje tak na konec první třetiny.

25:42
    Nejzajímavější věci se nyní dějí u mantinelů, hráči se u nich naráží opravdu zodpovědně.

26:40
    Nepřesnost za nepřesností na obou stranách.

26:58
    Hraje se před Zelenkou, do střeleckých pozic se ale hosté nedostávají.

27:09
    Kometa nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:13
    Domácí pětka už byla řádně vyšťavená, nyní však může vystřídat po slabém nahození Vondry, které ukryl Zelenka do výstroje.

27:44
    Zašlápnutý puk ve středním pásmu jen koresponduje s aktuálním rázem hry.

28:25
    Ani krátká útočná akce Brna neskončila aspoň střelou na branku.

28:43
    Další icing Komety.

28:58
    Kovář trefil od modré masku Daniela Zelenky a sudí raději přerušují hru. Domácí brankář je evidentně otřesený.

28:58
    Zelenka si už nasadil masku a bude pokračovat v utkání.

29:11
    Druhá třetina skutečně není žádná hokejová laskomina. Další zakázané uvolnění Brna.

29:14
    Ránu Jiřího Jergla někdo tečoval kousek před Zelenkou, ten se vytasil skvělým reflexem vyrážečkou.

30:08
    Olomouc je ve druhé třetině lepším týmem, Kometa se vlastně nikdy pořádně nedostala do tlaku před Lukáše.

30:37

A po zásluze jdou hosté do vedení. Ve středním pásmu nastartoval motory RICHARD VACULÍN, po levém křídle vjel do útočné třetiny a z nějakých pěti metrů vypálil ke vzdálenější tyči. Puk nakonec zapadl do skuliny mezi Zelenkovým trupem a jeho levou paží, následně se doklouzal do branky. Asistence: Jiří Hes, David Brančík.

31:31
    Bočkovi s Pospíšilem se rýsovala možnost jít dva na jednoho, chyběla jim ale potřebná rychlost.

31:45

Vedení Hanáků bleskově narůstá na dvougólový rozdíl. Zelenka pouze před sebe vyrazil střelu ALEŠE JERGLA, který nadále šel za pukem a dostal se přes domácí beky i k dorážce. S tou už uspěl a dostal puk do sítě domácí branky. Asistence: Jakub Lehečka, Radek Číp.

31:52
    Ještě hůř pro domácí, Janoušek je vyloučen na dvě minuty za podražení.

32:08
    Boček s Buhajem šetří čas v útočném pásmu.

32:31
    Zašlápnutý kotouč v obranném pásmu Jihomoravanům, hra se přesune mezi modré čáry.

32:50
    Nadvakrát se povedlo Dujsíkovi dostat puk z obranného pásma.

33:22
    Ani další přesilovka Olomouce není žádnou hitparádou.

33:52

34:16
    Hosté jsou mnohem nebezpečnější ve hře pěti proti pěti, než v početní výhodě.

34:47
    Beneš zkusil zvednout domácí samostatnou akcí, z plné jízdy ale trefil jen brusle Brančíka.

35:21
    Po vstřelených brankách si hosté hlídají zadní vrátka, trochu ubrali na aktivitě.

35:51
    Krejčířík vyslal od modré prudkou střelu, která ale rozvlnila síť jen z boku.

36:32
    Po zmatcích v domácí obraně se dostal ke střele z levého kruhu Lehečka, bekhendovému pokusu ale chyběla razance.

37:18
    Poslední dvě tři minuty je Brno lepším týmem, k pořádné šanci se ale zatím nedostalo.

37:47
    Jan Lukáš raději přerušuje hru po Pospíšilově nahození ze středního pásma.

37:51
    Mrázek se vydal na zteč hned po buly, Lukáš mu ale vypíchl puk z hole.

38:08
    Králík se na chvíli ocitl sám s pukem u levé tyče Zelenkovy brány, než ale zpracoval puk, byl mu odebrán.

38:24
    Zakázané uvolnění Komety.

38:39
    Kovář teď doslova namazal do šance domácímu Pospíšilovi, ten ale zbytečně něco vymýšlel, místo aby pálil z voleje na nepřipraveného Lukáše.

39:17
    Čípovu střelu z levého křídla chytil Zelenka do lapačky efektním semaforem.

39:50
    Domácí mohli jít ve třech proti dvěma, Boček ale unáhleně jen nahodil puk za Lukáše.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:38.

Ve druhé periodě pálili do černého pouze hosté a je nutno říct, že se vedení ujali zaslouženě. Po valnou většinu prostřední dvacetiminutovky diktovali tempo hry a brankář Lukáš se do akce mockrát nedostal. O branky v domácí síti se postarali v 31. a 32. minutě hry Vaculín s Alešem Jerglem. Jestli chce Kometa navázat na sérii tří výher v řadě, bude muset rozhodně zabrat, s dosavadním výkonem uspět nemůže.

40:01

40:13
    Domácí začínají aktivním forčekingem, nic jiného jim ani nezbývá.

40:37
    Po Šťastného střele z mezikruží se k dorážce dostal Králík, mířil ale jen přímo na Zelenku.

41:10
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za Lukášem, buly bude naopak následovat před ním.

41:42
    Raška se dostal k solidní střele z pravého křídla, mířil na vzdálenější tyč. Puk však zastavila Lukášova lapačka.

42:10
    Olomouc nyní hraje v útočné třetině, do střelby se však netlačí a čeká na větší šance. To je za tohoto stavu logické.

42:55
    Brnu se zatím nedaří najít recept na hru Olomouce.

43:46
    Mohlo být hotovo. Lehečka našel mezi kruhy volného Čípa, ten ale z voleje mířil jen do betonů Zelenky.

44:05
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

44:19
    Vaculínovo nahození nemohlo skončit jinde než v lapačce Zelenky.

45:00
    Útočné výpady Brna zatím vždy končí jen nějakým slabším nahozením na branku, Lukáš se nemusí namáhat.

45:10
    Sudí Čech bude vylučovat po drobné roztržce před Zelenkou. Toho totiž sekl do lapačky Lukáš Králík, který je za to také poslán na trestnou lavici.

45:22
    Dujsíkův pokus od modré vyrazil Lukáš do rohu.

45:40
    Hosté se dobře braní, hraje se daleko od jejich branky.

45:48
    A je tu icing Komety při vlastní přesilovce.

46:06
    Brnu se vůbec nedaří rozjet klasický přesilovkový zámek.

46:19
    Navíc přesilovka domácích právě skončila. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Marek Papp.

46:24
    Heža se ocitl po buly sám před Zelenkou a po forhendové kličce jen těsně minul odkrytou část branky.