Omsk – Spartak Moskva 5:3 (kon.) | Barys – Doněck 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 4:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 6:3 (kon.) | Magnitogorsk – Mytišči 3:1 (kon.)
Ufa – Lev 4:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 6:0 (kon.)
Minsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:3 (0:0, 4:3, 0:0)
Dinamo Riga
Středa 17.10.2012, 15:00KHL

O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které padly všechny góly v zápase. Dinamo Riga mělo utkání skvěle rozehrané, jenže nevídaným způsobem přišlo o vedení 3:0 a nakonec padlo po výsledku 3:4. (17:14:13)

60:00

59:44
    Schremp dorážel kotouč za Masalskise, ale nepodařilo se mu puk doklepnout do sítě!

58:58
    Jucers míří na střídačku, Riga hraje při power-play v šesti.

58:57
    Dinamo při závěrečném tlaku vyvíjí nápor na branku Jugry! Ve velké šanci se nyní ocitl Karsums. Jenže Masalskise nepřekonal!

58:03
    Utkání přihlíží 3100 diváků.

57:44
    Riga hraje v plném počtu a v závěru utkání se může pokusit o vyrovnání.

57:28
    Videll ostře pálil a mířil k tyči. Jucers se ale roztáhl na brankové čáře a puk do branky nepustil!

56:03
    Jugra v přesilovce operuje v útočném pásmu, brankář Dinama Jucers zatím odolává náporu domácích.

55:44
    Cibulskis (RIG) vyloučen za podražení. Dinamo bude hrát ve čtyřech.

54:17
    Sitnikov si vyměnil kotouč s Jatsenkem, jenže ten Jucerse nepřekonal.

52:15
    Jucers zasahoval po střele Magogina. Vhazování před gólmanem Dinama Riga.

51:37
    Síly na ledě se vyrovnají. Lekomcev (JUG) se provinil hákováním.

51:18
    Daugavinš (RIG) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

49:01
    Nepřehledená situace v brankovišti Jugry! Masalskis ale udržel puk před brankovou čárou.

47:52
    Z mezikruží pálil ostře Daugavinš, puk byl zblokován do ochranné sítě.

46:49
    Jugra svou přesilovku nevyužila, nyní už se hraje v pěti na obou stranách.

44:49
    Tentokrát jede na trestnou lavici Bičevskis (RIG) rovněž za podražení.

42:09
    Putilov (JUG) vyloučen za podražení.

40:01
    Do třetí třetiny Dinamo Riga vyměnilo gólmany: Telquista nahradil Jucers.

40:01

Ve druhé třetině se konaly gólové hody! Diváci viděli hned sedm gólů a hlavně nevídaný obrat Jugry Chanty-Mansijsk během pár minut z 0:3 na 4:3!

40:00

39:33
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Domácí využili dvojnásobnou přesilovku! Chanty-Mansijsk uzamkl Dinamo v jeho obranném pásmu a přesnou střelou se prosadil IVAN LEKOMCEV. Asistence: Anton But, Alexej Pepelajev.

38:17
    Vzápětí putuje na trestnou lavici i Arvids Rekis (RIG). Vyloučen za zdržování hry!

38:12
    Karsums (RIG) vyloučen za hrubost.

37:37
    A Chanty-Mansijsk dokázal ještě do konce druhé třetiny vyrovnat! Jugra dostala Rigu pod slušný tlak, který veústil ve třetí branku domácích. Na konci gólové akce stál ALEXANDR GOLOVIN. Asistence: Linus Videll, Alexej Pepelajev.

35:33
    But našel skvělou přihrávkou SERGEJE DEMAGINA, který kličkou do forhendu dokázal překonat Tellquista. Asistence: Anton But.

34:01
    Jugra je v posledních chvílích aktivnějším týmem. Snižující gól na 1:3 domácí notně povzbudil.

32:43
    Vzápětí ale Vitalij Sitnikov (JUG) dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.

32:43
    Chanty-Mansijsk přece jen snížil a vrátil se zpět do zápasu. Rychlou akci domácích úspěšně zakončil IGOR SKOROCHODOV. Asistence: Vitalij Sitnikov, Igor Magogin.

31:35
    Dinamo Riga udělalo rázný krok ke svému vítězství. Ve druhé třetině zatím hosté využili téměř všechny své šance.

30:27
    Riga právě vstřelila branku!
    ALEXANDRS NIŽIVIJS vybojoval puk před brankou a přízemní střelou překonal Masalskise. Riga využila přesilovku. Bez asistence.

28:34
    But (JUG) inkasoval dvě minuty za podražení.

27:47
    MARTINS KARSUMS se prosadil střelou z mezikruží. Masalskis kapituloval podruhé. Asistence: Miks Indrašis.

25:58
    Chanty-Mansijsk svou přesilovku nevyužil.

23:58
    Niživijs (RIG) vyloučen za držení.

23:01
    Nyní pálil od modré Redlihs. Masalskis puk ukryl ve výstroji, následuje vhazování v obranném pásmu Jugry.

21:48
    Po mantinelu unikal Videll, ale až k brance se neprodral.

21:15
    Jugra se po inkasované brance tlačí více do útoku.

20:30
    Blesková akce Dinama přinesla úvodní branku zápasu! MIKS INDRAŠIS prostřelil Masalskise. Asistence: Jamie Johnson.

20:01

Máme za sebou první třetinu vyrovnaného hokeje. Větší šance na obou stranách jsme zatím neviděli, remízový stav je zasloužený.

20:00

19:03
    Daugavinš se individuálně prodral až před Masalskise, toho ale nepřekonal.

17:52
    Tellquist musel zasahovat po jednom ze závarů před jeho vlastní brankou.

16:49
    Lapenkov podržel puk v útočné třetině a našel Bocharova, který ostře pálil na gólmana.

15:30
    Dinamo Riga platí za defenzivní tým a i dnes vychází ze zabezpečené obrany.

14:11
    Hra se uklidnila, obrany obou soupeřů zatím hrají velmi dobře.

13:03
    Ani Riga svou první přesilovku nevyužila.

12:44
    Lekomcev vyhodil přes všechny čáry, domácí mohou vystřídat.

11:59
    Riga pálí na gólmana z každé možné pozice, ale Masalskis svůj tým nadále drží.

11:03
    Osipov (JUG) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

9:01
    Putilov pálil z první na Telquista, ten ramenem vytěsnil puk mimo tyče.

8:30
    Sledujeme celkem klidný hokej, ani jeden z celků si nevytvořil vylouženou gólovou příležitost.

7:59
    Bukarts nahodil puk na Masalskise, ten raději puk ukryl v lapačce.

7:04
    Riga už hraje v plném počtu, Dinamo se ubránilo při prvním oslabení.

5:59
    Jugra kombinuje v útočné třetině, ale Riga se úšpěšně brání.

5:04
    Kaspars Daugavinš (RIG) vyloučen za vysokou hůl. První přesilovka pro Jugru.

5:01
    Oba tým hrají aktivně, ale větší šance jsme dosud neviděli.

4:05
    První zásah si připsal i gólman Dinama Tellquist.

3:15
    Indrašis vystřelil z mezikruží. Brankář Masalskis musel poprvé zasahovat.

2:58
    Daugavinš nahodil kotouč do útočného pásma a zbylí útočníci míří za pukem.

2:05
    Jugra kombinuje uvnitř pásma Dinama, ale ke střele se dosud nedostala.

1:15
    Domácí Jugra se po úvodní buly tlačí do útočné třetiny.

Jugra Chanty-Mansijsk: Masalskis (Galaisha) - Osipov, Pepelajev, Lekomcev, Trončinský, Djakov, Putilov, Ibragimov - Altrijov, But, Videll, Buljanski, Krišanov, Skorochodov, Sitnikov, Magogin, Jatsenko, Golovin, Demagin, Bocharov, Lapenkov.

Dinamo Riga: Tellqvist (Jucers) - Lavinš, Rekis, Galvinš, Redlihs, Cibulskis, Carle - Karsums, Niživijs, Schremp, Džerinš, Daugavinš, Szczechura, Indrašis, Bukarts, Johnson, Meija, Bičevskis, Bizeais.

Rozhodčí: Gašilov, Kiseljov - Kalinkin, Kapustin.

00:01

Další utkání KHL mezi Jugrou a Rigou znamená souboj dvou týmů nehrajících zrovna v dobré formě a proto bodový zisk z tohoto duelu by oběma soupeřům přišel vhod.

Domácí Jugra Chanty-Mansijsk, v jejíž kádru hraje český obránce Trončinský, se nachází na 5. místě Charlamovovy divize. Jugra dosud nasbírala 17 bodů a skóre 46:59. Tabulku uzavírá Jekatěrinburg.

To Riga je v současné době na posledním 7. místě Bobrovovy divize, ve které působí i Lev Praha. Dinamo má v tabulce rovněž 17 bodů a skóre 31:43. Bookmakeři mírně favorizují v tomto střetnutí domácí Jugru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 33. Skorochodov (Sitnikov, Magogin), 36. Demagin (But), 38. Golovin (Videll, Papelajev), 40. Lekomcev (But , Pepelajev) - 21. Indrašis (Johnson), 28. Karsums (Indrašis), 31. Niživijs

Dinamo Riga: Tellqvist (41. Jucers) - Lavinš, Rekis, Galvinš, Redlihs, Cibulskis, Carle - Karsums, Niživijs, Schremp, Džerinš, Daugavinš, Szczechura, Indrašis, Bukarts, Johnson, Meija, Bičevskis, Bizeais.

Rozhodčí: Gašilov, Kiseljov - Kalinkin, Kapustin