Havířov – Prostějov 4:3 (po s.n.) | Frýdek-M. – Přerov 4:10 (kon.) | Opava – Vsetín 7:3 (kon.)
Karviná (Baník) – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Technika Brno – Pelhřimov 5:2 (kon.)
Břeclav – Chotěboř 9:1 (kon.) | Bílina – Sokolov 3:1 (kon.) | Milevsko – Řisuty 6:4 (kon.)
Jablonec n/N – Děčín 2:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 5:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 4:5 (kon.)
HK Opava
7:3 (5:1, 0:1, 2:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 27.10.2012, 17:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

V poslední třetině se už žádný zázrak nekonal, Opava ještě navýšila svůj náskok a zaslouženě si připisuje tři body za výhru 7:3. loučím se s vámi, u dalšího domácího zápasu Slezanu na počtenou. (19:16:15)

60:00

59:37
    Ještě si Opavané zahrají přesilovku, Tomáš Vodák je vyloučen za držení.

57:48
    Vsetín vstřelil branku!
    Tak ještě kosmetická úprava skóre, na modré čáře zlomil jeden z opavských hůl a MARTIN KUBO se tak dostal do samostatného nájezdu, který s přehledem proměnil. Bez asistence.

55:47
    Opava právě vstřelila branku!
    Kdo snad ještě trošku pochyboval o jistotě opavského vítězství, se musel právě vzdát. Hostující Hráči zaspali, Tři na jednoho uháněli Opavané na branku a po nahrávce Petra Chalupy se krkolomně prosadil PETR WOLF. Asistence: petr Chalupa, Radek Vlašánek.

54:46
    Tak přece jen, Radek Holík ze Vsetína ohrozil brankáře Slezanu střelou, ta však byla přiliš slabá a tak ji Šafránek bez problémů zkrotil.

53:59
    Nyní má sto procent ze hry Opava, Vsetínští nejsou schopni jakékoliv kloudnější akce.

52:01

51:40
    Nakonec měl dobrou šanci Jaromír Bednárek, gólman jej však vychytal s pomocí svých obránců.

50:40
    Hráči Slezanu přesilovku pěkně postavili a pořád si nahrávají, jenomže zatím pouze jednou vystřelili, což je málo.

50:01
    František Zúbek si jde zaslouženě sednout na trestnou lavici za hrubost, po jeho zákroku zůstal dlouho na ledu ležet Mosler. Tak doufejme, že se utkání dohraje bez zbytečných emocí.

49:28
    Hru teď oživila dobrá akce Jakuba Vítka, jeho střelu ale zblokovali hostující obránci.

47:31
    Další pomalejší fáze útkání, Vsetínu už je nejspíše jasné, že si nějaké body odveze jen ztěží a Opavanům se do nějakého bezhlavého útočení také moc nechce.

46:44
    Vhazování v útočné třetině Vsetína vyhráli hostující borci, v pásmu se ale dlouho neudrželi a následně i ztratili kotouč.

45:28
    Sledujeme hru s řadnou nepřesností na obou stranách, Vsetín má sice ještě zhruba čtrnáct minut, ale nevím nevím, jestli je v jejich silách se zápasem ještě něco udělat.

44:52
    Nebezpečná akce Vsetína, František Zúbek se překvapivě snadno natlačil před domácí branku, Šafránka ale neobelstil.

43:06
    Paradoxně ve chvíli, kdy se Vsetín sympaticky osmělil, iknasuje. Po útočné akce Valachů se urval Tomáš Měch a Lukáš Černý, řítili se sami na bránu, vyměnili si nějakou tu nahrávku a TOMÁŠ MĚCH nadvakrát překonal hostujícího gólmana. Asistence Lukáš Černý.

41:26
    Počáteční nadšení Sleznu opadlo, nyní sledujeme poněkud nudnou hru převážně ve střední třetině.

40:44
    Stejně jako na začátku druhé části se Opavané tlačí do útoku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Druhá část nám přinesla snížení Vsetína, čímž dostali hosté ještě alespoň nějakou šanci na zdramatizování zápasu. I přesto však byli Opavané i v této třetině jasně lepší, měli mnoho dobrých šancích, avšak šestý gól se jim už vstřelit nepodařilo.

40:00

39:57
    Michal Mlýnek z Opavy měl ještě v samém závěru relativně šanci na skórovaní, jeho teč ale branku netrefla.

39:11
    Typický obrázek druhé části- Opavaé si nahrávají v útočné třetině a hledají svými nahrávky hráče v dobré střelecké příležitosti.

38:36
    Uvidíme co se zápasem udělá druhý zásah Vsetína. Pravda, že za jednu třetinu se tři góly dají vstřelit, ovšem nejsem si jist, jestli je k tomu dnešní výkon hostů dostačující.

37:39
    No a Vsetín předvedl krásnou hokejovou akci. Po chytré kombinace prostřelil Šafránka STANISLAV BÁCHOR ze vzálenosti asi čtyř metrů. Asistence: Daniel Vaněk, René Kajaba.

37:17
    Kotouč je v útočném pásmu Vsetína, ke o něj bojují hostující útočníci s Josefem Tichým.

36:37
    Místo tlaku se ale Vsetínu povedlo jen zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

36:08
    Vyloučen Jaromír Bednárek za nedovolené bránění. Jedna z posledních šancí Vsetína ještě ve druhé třetině něco vymyslet.

34:53
    Nyní se Daniel Vaněk dostal do do samostatného nájezdu, domácí gólman Šafránek však ukázal, jak rychlou má lapačku. Hostující kapitán Vaněk je dnes zdaleka nejlepším hráčem Vsetína.

34:11
    Valaši se pěkně osmělili, kapitán Daniel Vaněk hledal volného spoluhráče před soupeřovou brankou.

33:27
    Hraje se zase v pěti lidech na obou stranách, avšak Opavané mají Vsetín pořád zamklý jako při přesilovce.

33:01

32:46

12:40
    Další dobrá šance Opavy, kdyby Jakub Vítek trefil těsně před brankou poskakující puk, měl by to gólman hodně těžké.

32:17
    Josef Tichý vypálil z prostoru mezi kruhy, hostující brankáři vyráží.

31:01
    Vsetín půjde do třech, na trestnou lavici půjde Zúbkovi dělat společníka Juraj Tichý za nedovolené bránění.

30:46
    Za hrubost jdou na trestnou lavici kohouti obou týmů- Zdeněk Pavelek a František Zúbek.

30:24
    Jakub Vítek měl velmi blízko ke vstřelení šestého opavského gólu, na nahrávku před úplně prázdnou branku ale nedosáhl.

29:40
    Další šance Opavy, Patrik Džemla vyslal z rohu před branku nahrávku určenou k tečování, herman na ni jen tak tak nedosáhl.

28:41
    Přece jen se ale Valaši trochu zlepšili, narozdíl od začátku třetiny se občas dostanou před Šafránka, nebezpeční se snaží být hlavně z protiútoků, jeden z nich byl nyní zastavek kvůli ofsajdu.

27:31
    Po neuznaném gólu se opět Vsetín stáhl do obanného pásma.

27:09
    Vsetín vstřelil branku, která ale nebude platit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:50
    Konečně se hostujícímu kapitánovi Danielu Vaňkovi povedlo podržet chvíli puk a vyjet do protiútoku, slibně se rozvíjející akci ale zhatili jeho spoluhráči, jenž se nechali dobrusit domácími beky.

26:04
    Nyní to chvíli vypadalo, jako by Slezan hrál přesilovku, Vsetínští nebyli schopni vyvézt kotouč, ba se ho ani dotknout.

24:32
    Střela Tomáše měcha od modré se otřela o boční síťku branky.

23:43
    Opava kombinuje před vsetínskou brankou, Valaši stojící před svým brankářem však nedovolili žádné střele projít.

22:50
    Vsetín nezal nijak aktivně, na to, že dohání čtyřgólové manko. zatím se ještě nepodíval do útočné třetiny a kotouč držel dohromady jen několik málo vteřin.

21:16
    No a Slezan evidentně nechce nechat nic náhodě a pokračuje v krasojízdě z první třetiny. Zdeněk Pavelek dostal nádhernou nahrávku před branku a tečí trefil tyč.

20:01

Máme za sebou třetinu, jež nám nabídla zážitky, které by bohatě stačily na celý zápas. Vsetín nepředvedl zase tak otřesný výkon jak se podle podle počtu obdržených gólů zdá, jeho největší problém byly chyby obrany, která se po žádném obdrženém gólu nedokázala zkoncentrovat a sama si tak naběhla opavské euforii. Uvidíme, jestli ještě Valaši najdou sílu se zápasem něco udělat.

20:00

19:48
    Na konci třetiny ještě jedna dobrá šance pro Slezan, Tomáš Polok z boku trefil tyčku.

17:47
    DANIEL VANĚK se řítil z boku na domácí branku, už to vypadalo, že ji objede, ale nakonec předvedl nečekaný manévr, kterým se ocitl před ní, krásně si položil brankáře a alespoň trochu zmírnil pro Vsetín katastroficky vyhlížející stav. Bez asistence.

16:35
    Vsetín už by si asi hodně přál aby třetina skončila. Bohumil Herman si natlačil do útočného pásma a poslal chytrou nahrávku TOMÁŠI MĚCHOVI, který střelou zápěstím o tyčku překonává Lukáše Plška. Asistence: Bohumil Herman.

15:46
    Vsetín ztratil puk v útočném pásmu, Tichý poslal puk na Herman, ten vypálil od modré čáry a PETR CHALUPA střelu tečoval za bezmocného brankáře. Asistence: Bohumil Herman, Josef Tichý.

13:37
    Vsetín je na kolenou, po druhém obrženém gólu se vydal na zteč, avšak Lukáš Černý ukořistil kotouč, přejel polovinu hřiště a namazal TOMÁŠI MĚCHOVI, jenž stál sám před gólmanem a nebylo pro něj problém poslat Slezan do třígólového vedení. Asistence: Lukáš Černý.

13:13
    Velmi brzo se Slezanu podařilo přesilovku využít, po chytré nahrávce Petra Chalupy prostřelil Plška RADEK VLAŠÁNEK. Asistence: Petr Chalupa.

12:52
    Tomáš Miečar a Michal Mlýnek se chytli za vsetínskou brankou, oba si jdou sednout na trestnou lavici, Mečiar, který střet vyprovokoval však dostává 2+2 minuty a Opava si tak zahraje přesilovku.

11:52
    Z nenápadné střely Juraje Tichého se zrodil nebezpečný moment pro Opavu, domácí gólman Šafránek se nechal lehce překvapit a jen tak tak vyrazil puk nad břevno.

11:01
    Domácí kapitán Tomáš Měch předvedl sérii šikovných kliček na modré čáře, bohužel pro Slezan jej však nikdo nepodpořil a tak jeho dílo přišlo na zmar.

10:24
    Při hře v plném počtu je zatím Opava lepší, ihned jak se vrátlil Michal Kukol do hry, přitlačila opět soupeře k jejich vlastní bráně.

09:56

09:08
    Závar před brankou Slezanu ve kterém figurovali hostující vaněk se Zúbkem, ani jeden však ve slušných šancích stav zápasu nevyrovnali.

8:24
    Jaromír Bednárek se z trestné lavici vrací na led, pokračuje normální přesilovka hostů.

07:56
    Michal Kukol jde na trestnou lavici za sekání, Vsetín si zahraje přes 20 vteřin přesilovku pět na tři.

07:24
    Adam Mikšovský se ocitl sám před Šafránkem, ale z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo jej prostřelit.

06:24
    Jaromír Bednárek však oslabil svůj tým vysokou holí, Vsetín si zahraje dnes druhou přesilovku.

05:43
    Naopak útočí Opava, Jakub Vítek přebruslil oba onránce, dostal se však doo již do obtížného úhlu.

04:23
    Vsetínští jsou zjevně opaření tak brzkým gólem, snaží se podržet kotouč na svých holích, kvůli vynikajícímu opavskému forčekingu se jim to však příliš nedaří.

03:13
    A je zde první branka zápasu! Nejprve se do stoprocentní šance dostal opavský Josef Tíchý, o pár momentů později již skóroval po krásné nahrávce Michala Kukola z pravé strany LUKÁŠ ČERNÝ. Asistence: Michal Kukol, Tomáš Měch.

02:33

02:18
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Tomáš Mečiar si jde sednout za vražení.

1:30
    Hostující Lukáš Vrba vypálil povedenou ránu od modré čáry, Šafránkovi však ve výhledu nikdo neclonil a tak si s ní bez problémů poradil.

01:16
    Vsetínský pokus o tlak zbrzdila vysoká hůl, vhazování ve středtím pásmu.

0:33
    Jakub Vítek putuje za faul na hostujícího kapitána Vaňka na trestnou lavici za podražení, Valaši si hned na začátku zahrají přesilovku.

0:23
    Vsetínští se v úvodních sekundách natlačili do útočného pásma a vynutili si vhazování před domácím gólmanem Šafránkem.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, utkání za malý moment začne.

HC Slezan Opava: Šafránek (Kober) – Galvas, Jos. Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa, Jelen

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) – Tesařík, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Báchor, Mečiar, Žabčík - Mikšovský, Zúbek, Vaněk, D. Vítek, Dubec, Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Brezáni

Rozhodčí: .

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 4. Černý (Kukol, Měch), 14. Vlašánek (Chalupa), 14. Měch (Černý), 16. Chalupa (Herman, Tichý), 17. Měch (Herman), 44. Měch (Černý), 56. Wolf (Chalupa, Vlašánek) - 18. Vaněk, 38. Báchor (Vaněk, Kajaba), 58. Kubo

HK Opava: Šafránek (Kober) – Galvas, Jos. Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa, Jelen
    VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Tesařík, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Báchor, Mečiar, Žabčík - Mikšovský, Zúbek, Vaněk, D. Vítek, Dubec, Hruška, Kubo, Kajaba, Holík, Brezáni