Genk – Standard 0:2 (kon.) | Waregem – Charleroi 4:1 (kon.) | Leuven – Mechelen 3:1 (kon.)
Lokeren – Waasland-Beveren 2:0 (kon.) | Lierse – Club Bruggy 3:2 (kon.) | Mons – Kortrijk 1:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Beerschot 3:1 (kon.)
RAEC Mons
1:0 (0:0)
KV Kortrijk
Středa 31.10.2012, 20:30Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer,

v dnešním utkání 13. kola belgické Jupiler League změří síly domácí RAEC Mons a hostující celek KV Kortrijk.

Po dvanácti odehraných zápasech jsou na tom v tabulce zatím lépe hosté, ti dokázali přesně polovinu svých klání vyhrát a ve třech remizovat, pouze třikrát odcházeli ze hřiště poraženi a jsou tak s 21 body na 5. místě tabulky.

Nutno podotknout, že je tato sezóna alespoň prozatím velmi vyrovnaná a Kortrijk ztrácí pouze jeden bod na vedoucí Waregem, za nímž jsou v závěsu se stejným počtem bodů Bruggy, Anderlecht a Genk.

Domácí Mons mají na svém kontě 15 bodů za čtyři výhry, tři remízy a pět proher a drží průběžnou 11. příčku. Mons v posledních dvou domácích zápasech dokázali naplno bodovat, když porazili Beerschot a St. Lutych, na druhou stranu hosté mají vynikající bilanci na hřištích soupeřů. Ze 6 zápasů 4x vyhráli a ve zbylých dvou zápasech si připsali porážku.

Vzájemných zápasů spolu oba soupeři odehráli zatím 8 a mají vzájemnou statistiku velmi vyrovnanou. Oběma mužstvům se podařilo dvakrát zvítězit. Zbylá čtyři utkání skončila remízou.

RAEC Mons: Berthelin - Lepicier, Van Gijseghem, Sapina, Monteyne - Postollec, Timmermans, Matumona - Nong, Perbet, Jarju. Trenér: Geert Broeckaert.

KV Kortrijk:Keet - De Mets, Martin, Mulemo, Reynaud - Zukanovic, Capon, Oussalah, Pavlovic - Chavarria, Nfor. Trenér: Hein Vanhaezebrouck.

Rozhodčí: .

1

6
    V probíhající 6. minutě utkání jsme zatím neviděli nic významnějšího, oba mužstva hrají čistě a bez větších šancí.

9
    Ani po devíti minutách jsme nebyli svědky ani nebezpečnější střely.

10
    V první šanci se ocitli domácí. Ale jejich střela z větší vzdálenosti se neujala.

15
    Chavarria hlavičkoval, ale Berthelin byl na svém místě.

19
    Domácí zahrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.

24
    Mulemo dostává žlutou kartu.

31
    Zatím mají více ze hry domácí. Kortrijk dělá spoustu zbytečných chyb.

36
    Jarju ve spolupráci s Timmermansem ohrožovali branku hostujícího celku, ale míč končí mimo tři tyče.

První půle je za námi a příliš pohledný fotbal jsme v ní rozhodně neviděli. Obě mužstva si dokázala vytvořit jednu dobrou příležitost a to je vše. Doufejme, že ve druhém poločase uvidíme lepší fotbal.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:36.

46

54
    Oussalah se dostal k příležitosti po chybě domácího obránce, ale míč končí mimo branku.

63
    Capon vyslal Oussalaha dopředu, ale jeho střela neohrozila domácího brankáře.

65
    Mons právě vstřelilo branku!
    Z penalty dává domácím vedení JÉRÉMY PERBET.

70
    Další pokus Oussalaha mimo.

73
    Hosté střídají. Hřiště opouští Landry Mulemo a přichází Brecht Dejaegere.

76
    Střídají také domácí. Za Jérémyho Perbeta, střelce zatím jediné branky přichází Dylan De Belder.

84
    Cedric Berthelin dostává žlutou kartu.

85
    Hřiště opouští Flavien Le Postollec a přichází Tom Van Imschoot.

89
    Aloys Nong opouští hřiště a nahrazuje jej Mathieu Debisschop.

Dnešní utkání je za námi, příliš mnoho akcí jsme v něm neviděli a jediný gól padl z penalty, když se v 65. minutě trefil Perbet. Domácí vítězí poměrem 1:0. (22:27:51)