Bayern – Frankfurt 2:0 (kon.) | Schalke – W. Brémy 2:1 (kon.) | Freiburg – Hamburg 0:0 (kon.)
Augsburg – Dortmund 1:3 (kon.) | Düsseldorf – Hoffenheim 1:1 (kon.)
Bayern Mnichov
2:0 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 10.11.2012, 15:30 • Allianz Arena, München • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Přeji krásné odpoledne všem fanouškům dobrého fotbalu. Německá Bundesliga má na programu jedenácté kolo a my budeme sledovat utkání mezi vedoucím Bayernem München a Eintrachtem Franfurktem. Velkým favoritem tohoto utkání je samozřejmě domácí celek.

BAYERN MUNCHEN

Domácí vstoupili do nového ročníku německé nejvyšší soutěže jako uragán. Po deseti kolech mají na svém kontě devět vítězství a pouze jednu porážku, a to s Leverkusenem. Bayern tedy logicky vede tabulky a na druhé Schalke má náskok sedm bodů. V deseti zápasech nastřílel borci z Mnichova třicet branek a pouhé čtyři inkasovali. To jsou úchvatná čísla tohoto německého supertýmu.

Německou Bundesligu vyhrál Bayern už 22x. S dvěma vítězstvími v Interkontinentálním poháru, čtyřmi v Lize mistrů mistrů, jedním v poháru UEFA, jedním v Poháru vítězů pohárů a čtrnácti vítězstvími v Německém poháru, je Bayern Mnichov nejslavnější německý klub. Bayern je se svými 140 000 členy třetí největší klub na světě, hned po Benfice a Barceloně FC. Bayern má také oddělení pro šachy, házenou, košíkovou, gymnastiku, kuželky a stolní tenis.
    Trenérem mužstva je Jupp Heynckes.

EINTRACHT FRANFURKT

Nováček z Frankfurktu měl vstup do Bundesligy také parádní. Nyní má po deseti odehraných zápasech 20 bodů je na třetí pozici, a to pouze vinou horšího skóre. Eintracht už dokázal šestkrát vyhrát (Leverkusen, Hoffenheim, Hamburger, Nurnberg, Freiburg a Hannover), dvakrát remizovat (Furth a Dortmund) a pouze dvakrát prohrál (Moenchegladbach a Stuttgart). Borci z Frankfurtu nastříleli už 21 branek a 14 jich inkasovali. Dá se tedy předpokládat, že dnešní utkání na góly zřejmě chudé nebude.

Frankfurt vyhrál německou nejvyšší soutěž v roce 1959. V německém poháru triumfoval čtyřikrát. V roce 1980 vyhrál Pohár UEFA.
    Trenérem mužstva je Armin Veh.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba celky se naposledy utkaly v sezoně 2010/2011, kdy Frankfurt z Bundesligy sestoupil. Tehdy vyhrál Bayern na svém hřišti vysoko 4:1 a odvetné utkání v Frankfurtu skončilo nerozhodně 1:1.

ROZHODČÍ

Jako hlavní rozhodčí bude řídit dnešní duel Marco Fritz. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Volker Wezel a René Kunsleben. Jako čtvrtý rozhodčí byl delegován Florian Steuer.

Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Pizarro

Eintracht Frankfurt: Trapp - Demidov, Oczipka, Anderson, Jung - Inui, Meier, Aigner, Rode, Schwegler - Matmour

Rozhodčí: Fritz - Wezel, Kunsleben.

Hráči už nastupují na trávník. Za malý okamžik tedy začneme.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hosté, kteří to hned zkusili dlouhým nákopem. Domácí zadáci ale míč sebrali.

2
    Domácí borci stále kombinují a nikam se zatím příliš neženou.

3
    Hosté ale výborně napadají a domácí se nemohou dostat na polovinu Frankfurtu.

4
    Na sebe to nakonec vzal rychlík Ribéry, který se dostal i k centru, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

5
    Aigner nyní přiletěl pod nohy Lahma a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu. A může být rád, protože za to mohl vidět i kartu červenou.

6
    Ribéry se řítil z levé strany sám na Trappa. Demidov ho atakoval a domácí borec upadl ve vápně, rozhodčí ale nepíská.

7
    Aktivní Ribéry dostal dobrou přihrávku na hranici velkého vápna, ale místo střely zvolil kličku a o kulatý nesmysl přišel.

8
    Hosté ale zatím výborně napadají. K vidění už bylo i několik ostrých zákroků a je tedy na co se dívat.

9
    Dante fauloval na své polovině a k míči se dostali hosté z Frankfurtu.

10
    Ti to opět zkusili dlouhým nákopem, ale pro míč si došel brankář Neuer. Ten dnes chytá 200. zápas v Bundeslize.

11
    Domácí byli blízko úvodní brance. Po levé straně utekl Kroos, přihrál před branku hostů, kde byl nabíhající Robben, ale ten ve skluzu trefil pouze boční síť!

12
    Hosté hrají opravdu odvážně. Nyní napadali brankáře Neuera ve dvou lidech a tomu nezbylo nic jiného, než míč poslat co nejdál od své svatyně.

13
    Lahm si naběhl na pravou stranu, ale v těžké pozici centr nezvládl a míč tak má ve své moci brankář Trapp.

14
    Ribéry parádně vysunul Alabu, který z malého vápna nepropálil Trappa. Pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd.

15
    Hostující Inui upadl před Neuerem a rozhodčí ho za herecký výkon ocenil žlutou kartou.

16
    Šikovně to nyní zkoušel hostující Rode, ale svým centrem žádného spoluhráče nenašel a kulatý nesmysl nakonec sebral pozorný Neuer.

17
    Další akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Alexander Meier v ofsajdu.

18
    Na přetažený centr si počkal hostující Jung, ale z voleje ho napálil vysoko nad branku Mnichova.

19
    Dobrá příležitost pro hosty. Na centrovaný míč z levé strany si naskočil nikým nehlídaný Aigner, který ale nezamířil přesně a míč poslal nad branku Neuera.

20
    Z velké dálky vypálil David Alaba a Trapp jeho pokus vyrazil na rohový kop.

21
    Domácím se nepovedl signál, přesto jsou stále u kulatého nesmyslu.

22
    Trenér domácích Jupp Heynckes zatím není s výkonem svých svěřenců vůbec spokojený. A nyní jim to dal hodně důrazně najevo.

23
    Výborně si nyní naběhl Jung, který ihned centroval do vápna domácích, ale Sebastian Rode nedokázal z hranice penalty usměrnit míč hlavičkou do branky Bayernu.

24
    Hosté kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.

25
    Hráči Frankfurtu se nakonec vydali dopředu, ale nic nevymysleli a o míč přišli.

26
    Na druhé straně to celé zase založil aktivní Ribéry, který přihrál na vápno, kde byl osamocený Schweinsteiger. Jeho slabou střelu ale hostující brankář v pohodě chytil.

27
    Krásná akce domácích! Po nádherné kombinaci dostal přihrávku na malé vápno hostů Ribéry, který si míč výborně zpracoval a vystřelil, jenže parádní zákrok vytasil Trapp, který míč vyrazil na rohový kop.

28
    Z následného rohový kopu nic nebylo. Domácí jsou ale stále u míče.

29
    Nyní se bojuje hlavně uprostřed hrací plochy.

30
    Boateng se nyní skácel k zemi a vypadá to, že nebude schopný pokračovat.

32
    Domácí musí střídat. Ze hřiště odešel zraněný Boateng a zahraje si van Buyten.

33
    Hosté se usadili na polovině Bayernu a snaží se něco vymyslet.

34
    Aigner nakonec zkoušel vysunout Matmoura, ale míč skončil v zámezí.

35
    Z levé strany parádně centroval Oczipka, na míč si naskočil Meier, který těsně minul branku domácích! Obrovská šance Frankfurtu.

37
    Nyní kombinují domácí, kterým se stále nedaří překonat hostující obranu.

38
    Další útočnou akci domácích zastavil opět pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

40
    Tempo hry malinko upadlo. Přesto hosté hrají i nadále výborně a drží cennou remízu.

41
    Robben to zkoušel z hranice velkého vápna, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců.

42
    Demidov fauloval Pizarra a uviděl za to žlutou kartu.

43
    Domácí vstřelile branku, ale ta nemohla být uznána, protože van Buyten byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu.

44
    Bayern právě vstřelil branku!

Hosté zahrávali přímý volný kop. Pro centrovaný míč si došel Neuer, který rychle rozehrál útočnou akci. Na pravé straně si vzal míč Martínez, který přihrál na druhou stranu, kde byl volný FRANCK RIBÉRY, který uklidil míč do prázdné branky. Parádní akce domácích!

45
    Dvě velké šance domácích. Nejprve pálil z velkého vápna Schweinsteiger, ale jeho střelu hostující brankář vyrazil. O chvíli později hlavičkoval z malého vápna aktivní Ribéry, ale opět se vyznamenal Trapp!

V prvním poločase jsme viděli spoustu šancí na obou stranách. Tu první měl domácí Robben, ale ve skluzu netrefil prázdnou branku. V další šanci se ocitl hostující Aigner, ale z dobré pozice nemířil přesně. Poté pálil z hranice velkého vápna Schweinsteiger, ale opět se vyznamenal brankář Trapp. Ve 27. minutě měl obrovskou šanci Ribéry, jenže ten nedokázal z malého vápna prostřelit frankfurtského brankáře. Úvodní branku mohl vstřelit i hostující Meier, ale z hranice penalty poslal míč těsně vedle domácí branky. Minutu před poločas podnikl Bayern rychlý brejk, na jehož konci byl Franck Ribéry, který poprvé v tomto utkání překonal Trappa. V samotném závěru první půle mohl zvýšit vedení Bayernu Schweinsteiger a aktivní Ribéry, ale dva skvělé zákroky vytasil Trapp. Druhý poločas začne přibližně v 16:31 hodin.

46

47
    Do dobré šance se dostával Robben, ale skvěle vyběhl Trapp a míč odhlavičkoval do zámezí.

48
    A hostující brankář výborně lapil i další centrovaný míč domácích borců, kteří se stále tlačí dopředu.

49
    Držení míče: 60% - 40%.

50
    Domácí stále kombinují a hosté ještě ve druhém poločase neměli míč na svých kopačkách.

51
    Nyní měli hosté poprvé míč a mohlo být vyrovnáno. Na dlouhý centr si ve vápně domácích naběhl Schwegler, který míč prodloužil a z hranice malého vápna hlavičkoval Anderson, ale kulatý nesmysl poslal pouze do břevna!

52
    Další střelou se prezentoval Rode, ale poslal míč nad branku Neuera.

53
    Ribéry vybojoval rohový kop.

54
    Na centrovaný míč si naběhl van Buyten, ale v těžké pozici míč pouze prodloužil a nic z toho nakonec nebylo.

55
    Ve vápně hostů se k míči dostal Tony Kroos, který nic nevymýšlel a z první vypálil. Mířil ale těsně nad branku Trappa.

56
    Matmour to vyzkoušel z velké dálky, ale Neuer byl pozorný a míč chytil.

57
    Do obrovské šance se na druhé straně dostal Robben, ale Trapp předvedl další parádní zákrok.

59
    Domácí podruhé střídají. Dohrál Pizarro a přijde Müller.

60
    Střídají i hosté. Aignera nahradil Occean.

61
    Alaba centroval do vápna Frankfurtu, ale míč odhlavičkoval Anderson.

62
    Domácí stále kombinují. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit druhou uklidňující branku.

63
    Před branku Frankfurtu poslal parádní centr Müller, ale Robbenovi chyběl na malém vápně hostů krok k tomu, aby vstřelil druhou branku Bayernu!

64
    Do Allianz Areny si dnes našlo cestu 71 000 diváků, je tedy opět vyprodáno, ale to není žádná novinka, protože tady je vyprodáno každé kolo.

65
    Rohový kop pro Bayern.

66
    K hlavičce se dostal Martínez, ale branku Frankfurtu netrefil!

67
    Kroos to zkoušel ostrým centrem, ale míč lapil dnes výborně chytající Trapp.

68
    Další rohový kop pro Mnichov.

69
    Na centrovaný míč si naskočil van Buyten, který ho poslal těsně vedle levé šibenice!

70
    Dobrou přihrávku dostal Robben, který mohl jít sám na Trappa, ale hostující brankář výborně vyběhl a míč odkopl daleko od své branky!

71
    Domácí kombinují na své polovině.

72
    Domácí naposledy střídají. Dohrál Kroos a přišel Tymoshchuk.

73
    Rohový kop pro Frankfurt.

74
    A další roh pro nováčka z Frankfurtu.

75
    Ale ani z jednoho rohového kopu nic nebylo. Přesto jsou hosté stále u kulatého nesmyslu.

76
    Occean se prodral do pokutového území domácích, ale vše výborně zastavil van Buyten.

77
    Byla nařízena penalta, kterou budou kopat domácí!

77

Domácí založili rychlý brejk. Schweinsteiger se prokličkoval do vápna hostů, kde byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil DAVID ALABA, který technickou střelou překonal Trappa.

79
    Domácí kontrolují hru a vypadá to, že tři body zůstanou v Mnichově.

80
    Mnichovští jeli tři na jednoho obránce Frankfurtu, ale nakonec celá tato akce skončila ofsajdem.

81
    Z levé strany se prodral do vápna Ribéry, ale Trapp jeho střelu opět výborně zlikvidoval.

82
    Tentokrát se úplně sám před Trappem ocitl Robben, ale z výborné pozice nedal. Hostující brankář předvedl další skvělý zákrok.

84
    Hosté střídají. Dohrál kapitán Schwegler a přišel Lanig.

85
    Domácí fanoušci už děkuji svým miláčkům. Je jasné, že tři body zůstanou v Mnichově.

87
    Domácí mají míč na svých kopačkách a čekají na konečný hvizd.

88
    Rohový kop pro Eintracht.

89
    Ale z tohoto rohu také nic nebylo.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.

90+1
    Rohový kop pro domácí.

90+2
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a už se zřejmě nic nestane.

90+2
    Alaba ještě vypálil z dálky a Trapp vyrazil na rohový kop!

A je dobojováno. Bayern doma nakonec porazil nevyzpytatelný Frankfurt 2:0 a získal další tři body. Nutno ale dodat, že hosté předvedli sympatický výkon a domácí to dnes neměli vůbec lehké...

Do druhého poločasu vstoupil hosté výborně a Anderson mohl dokonce vyrovnat, ale z malého vápna trefil pouze břevno. Pak začala show podání domácích hráčů. Ti si vytvořili několik stoprocentních šancí, ale všechny lapil brankář Trapp, který chytal opravdu výborně. Domácí se přeci jen dočkali, a to v 77. minutě. Schweinsteiger byl faulován a nařízený pokutový kop proměnil David Alaba. Potom měli domácí ještě další šance, ale využít je nedokázal Robben ani Ribéry a Bayern tak zaslouženě vyhrál 2:0.

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Hezký zbytek dne a víkendu. (17:20:11)