Šumperk – Kadaň 5:7 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 3:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 3:4 (0:2 po s.n.)
Most – Třebíč 3:6 (kon.) | Beroun – Olomouc 2:1 (po s.n.) | Písek – Mladá Boleslav 1:5 (kon.)
IHC Králové Písek
1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 17.11.2012, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkný podvečer z jihočeského Písku. V 17:30 na zdejším městkém stadionu odstartuje utkání dalšího kola první hokejové ligy a své síly tentokrát poměří domácí IHC Písek s týmem BK Mladá Boleslav. Oba celky se nacházejí na opačném pólu tabulky, takže jakýkoliv bodobý zisk pro domácí barvy by byl velmi překvapivý.

IHC Písek: Halmoši - Dvořák, Klement, Drtil, Boháč, Růžička, Petráček, Semrád - Kubeš, M. Heřman, Sedláček - Strnad, Petruška, Marek - Polodna, Vlček, Ferebauer - R. Heřman, Kučera, Slavík.

BK Mladá Boleslav: Will - Bohunický, Šmach, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Jindra - Mikulík, Nouza, Kafka - Lenc, Pabiška, D. Vrbata - Koudelka, Demel, Výborný - Rys, Loskot.

Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl.

00:56
    Markova střela z mezikruží byla velmi nebezpečná, avšak těsně minula levou tyčku boleslavské branky.

01:14
    Písečtí se vlastní chybou vykazují ze třetiny, píská se ofsajd.

01:49
    Domácí jsou na začátku utkání velmi aktivní, dalším střílejícím byl Polodna, jeho pokus přináší první zákrok brankáře Willa.

02:42
    Písek je zatím překvapivě v tlaku. Bekhend Kubeše končí však jen v lapačce boleslavského gólmana.

03:06
    Poprvé je puk také před brankou domácích. Halmoši však nemusel řešit nic vážnějšího. Pouze pod lapačkou přikryl nahozený kotouč od modré čáry.

04:51
    Stále mají více méně puk na hokejce domácí, příliš nebezpeční ale nejsou. Boleslav zatím působí trochu zakřiknutě.

05:40
    První vyloučení v utkání. Dvě minuty pro domácího Kubeše za nebezpečnou hru vysokou holí.

05:58
    Hosté okamžitě obsadili útočné pásmo a po pár vteřinách napřáhl na modré Toman, nemířil ale přesně.

06:23
    Písek díky modré práci útočníka Ferebauera vybojoval vhazování v útočné třetině.

06:40
    Minuta hostující přesilovky je pryč. Boleslav se vrací do třetiny před píseckým brankářem.

07:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak nakonec hosté svou přesilovou hru přece jenom využívají. Povedenou kombinaci završil přesnou střelou z levé strany TOMÁŠ NOUZA a rána z úhlu zamířila k bližší tyči. Asistence: David Vrbata, Milan Mikulík.

07:46
    První přesilová hra pro domácí Písek. Tomáš Demel (MBL) potrestán za faul loktem.

08:07
    Růžičkova střela od modré sražena do ochranné sítě.

08:15
    Hosté vyhráli vhazování a okamžitě vyklidili pásmo.

08:38
    Kromě Růžičkovy střely Písek zatím nedokázal v početní výhodě soupeře potrápit. Nyní navíc Boleslav vybojovala buly před Halmošim.

08:56
    Rána ze Strnadovy hole se zastavuje v lapačce brankáře Willa. Buly po levé ruce hostujícího gólmana.

09:47
    Druhá polovina domácí přesilovky už žádný tlak před boleslavskou brankou nepřinesla. Demel je zpátky ve hře.

11:11
    Nebezpečná střela Radima Heřmana z pravého kruhu. Písecký útočník dostal namazáno od Kučery zpoza branky a bez přípravy pálil, Will ramenem odráží puk.

11:48
    Písek se v útoku minimálně ještě na chvíli zdrží. Vhazování před Willem.

12:41
    Hostující brankář musí opět zasahovat. Tentokrát se ke střele odhodlal Kubeš, ránu z nápřahu ale Will pohotově vytěsnil betonem mimo branku.

13:21
    Tomáš Demel (MBL) - 2 minuty, nebezpečná hra vysokou holí.

14:00
    Hosté se zatím brání naprosto bez problému. Píseckým se nedaří vybojovat pásmo.

14:50
    Po chybě Dvořáka hosté ujeli v přečílení a po křížné přihrávce od Davida Vrbaty střílel Nouza, Halmoši našel puk ve své výstroji.

15:14
    Hosté budou na pár vteřin ve třech. Roman Němeček si pomohl před vlastní brankou podražením.

15:21
    Hosté ve čtyřech.

16:51
    Teprve nyní Písečtí vybojovali útočnou třetinu, zatím se ani ke střele neodhodlal.

17:14
    Hosté se vrací do kompletního počtu hráčů, Písek během druhé přesilové hry branku soupeře prakticky neohrozil.

18:25
    Zatímco v úvodu byli nebezpečnější domácí, s přibývajícím časem se hraje častěji před Halmošiho brankou. Po pěkné kombinaci na jeden dotek střílel z kruhu Nouza, trefil ale pouze náruč píseckého brankáře.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:43
    První část se dohrává v rohu za boleslavskou brankou, pravděpodobně už se ale nic nestane.

20:00

První část zápasu je u konce. Paradoxně v ní byli střelecky aktivnější domácí hráči, možná také proto, že hráli v prvních dvaceti minutách hned tři přesilové hry. Z branky se však radovali pouze hosté, když v 8. minutě otevřel skóre Nouza. Pokračovat budeme přibližně v 18:18.

20:01

22:12
    První vážnější moment ve druhé části. Na modrou dostal namazáno obránce Klement a švihem mířil k pravé tyči. Branku Boleslavi jeho pokus těsně minul.

22:31
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

23:03
    Nouza přinutil píseckého brankáře přerušit hru a po pár vteřinách se tak bude vhazovat na druhé straně hřiště.

23:33
    Mikulíkova střela se otřela o horní tyčku písecké branky.

24:11
    Písečtí teď byli pod velkým tlakem a raději vyhodili puk na icing. Vhazování před Halmošiho brankou.

24:52
    Další nebezpečný pokus mířící na píseckou klec. Pabiška pálil od mantinelu a Halmoši si nechal puk pro sebe.

26:30
    První pokus TOMÁŠE NOUZY ještě neplatil, Halmoši ho vyrazil jen před sebe. Stejný hráč Boleslavi si ale puk sebral a po pěkně provedené bekhendové kličce zakončoval prakticky do prázdné branky. Asistence: Marek Loskot.

28:28
    Hlavní rozdíl mezi soupeři je v tom, že Boleslavští oproti svému soupeři hrají o poznání jednodušeji. Přechod do útočné třetiny jim jde jako po másle. Další akce Boleslavských vygradovala ranou Loskota, Halmoši byl ale proti ráně z kruhu úspěšný.

29:58
    Písek opět zatažen hluboko do obrany. Hosté domácí pětici na více než minutu zamkli před jejich brankou, nakonec se podařilo Píseckým vyhodit puk alespoň na icing.

31:43
    Po delší chvíli se domácí podívali před branku soupeře a zapřáhli také brankáře Willa. Ten úspěšně čelil ráně Radima Heřmana z jízdy. Vhazování před hostující brankou.

32:49
    One men show v podání píseckého odchovance v boleslavských barvách. Krátce po polovině hry dokonává svůj hattrick TOMÁŠ NOUZA, který využil na brankové čáře přesné přihrávky Davida Vrbaty a v podstatě jen nastavil hůl. Asistence: David Vrbata.

33:31
    David Výborný (MBL) - 2 minuty, podražení.

34:24
    Písečtí ani tuhle početní výhodu neodstartovali dobře. Na hokejkách domácích hráčů se vidět obrovská křeč. Všechny kotouče zatím hosté úspěšně odvracejí až k Halmošimu.

35:31
    Pouze jedinou střelu domácí vyprodukovali za celé dvě minuty, a to nešlo o příliš razantní pokus. Hosté jsou opět v plném počtu.

36:44
    Přečíslení dvou hostujících útočníků proti samotnému obránci Písku přináší čtvrtou změnu stavu. Demel schoval svou přihrávku za jediného domácího beka a MARTIN KOUDELKA zamířil po ledě k pravé tyči. Této akci by zatleskali i Jágr s Plekancem. Pěkný gól. Asistence: Tomáš Demel, Lukáš Bohunický.

38:23
    V této minutě patří zrak diváků úplně něčemu jinému než dění na ledové ploše. Jeden z příznivců začal na tribuně zběsile klikovat.

39:36
    Písek právě vstřelil branku!
    Také domácí se v závěru prostředního dějství dočkali. Vlček se STANISLAVEM POLODNOU se ocitli prakticky sami před brankou soupeře a druhý jmenovaný namířil puk do horního růžku mladoboleslavské branky. Asistence: Filip Vlček, Jiří Ferebauer.

40:00

Druhá část utkání patřila jednoznačně hostům z Mladé Boleslavi. Výsledkem jejich snažení byly tři vstřelené branky, Písek v samotném závěru snížil gólem Polodny.

40:01

40:40
    Střela Kasíka od modré čáry Halmošimu vypadla z výstroje, pátá branka Boleslavi byla na spadnutí.

41:02
    Halmoši měl zakrytý výhled a za jeho záda si našla cestu rána DAVIDA VRBATY z vrcholu kruhu.

41:43
    Písek opět pod tlakem. Zakázané uvolnění domácích.

42:29
    Hosté budou moci navýšit svůj náskok. Petráček usedne k menšímu trestu za podražení.

42:58
    Už to vypadalo, že Tomáš Nouza docílí své čtvrté branky v utkání, jeho ránu zblízka ale našel Halmoši ve své lapačce.

43:42
    Na druhé straně hřiště mohl využít odraženého kotouče Kubeš, nezpracoval si ale puk ideálně a podobně vypadalo také následné zakončení.

44:29
    Domácí hrají v plném počtu.

45:45
    Domácí na pár vteřin zavřeli hosty v jejich pásmu, také tentokrát ale chybělo zakončení. Nakonec Loskot vyváží puk ze třetiny.

47:53
    Dvakrát po sobě domácím nevyšel přechod do útočné třetiny, v obou případech se pískal ofsajd.

48:38
    Hráči obou celků zašlápli puk v rohu za boleslavskou brankou. Vhazování ve středním pásmu.

48:56
    Písečtí vyhráli vhazování a po samostatné akci střílel z mezikruží Kubeš, Will jeho plány dobře přečetl a forhendové zakončení chytá.

50:16
    Jindra zkoušel Halmošiho překvapit ranou z poměrně velké vzdálenosti, písecký brankář schoval puk v lapačce.

51:42
    Kotouč v obličeji domácího Slavíka. Doufejme, že to nebude nic vážného.

52:43
    Zápas už se jenom dohrává. Domácí nyní sympaticky bojovali v útočné třetině a ke střele se propracoval Vlček, nasazení obou týmů je ale slabé.

54:55
    Hra Boleslavských připomínala přesilovku. Hosté natěsnaní v domácí třetině kombinovali dobrou minutu a Halmoši musel krýt dva pokusy, ke změnám stavu ale nedošlo.

56:05
    Na ledě se strhla mela a za píseckou brankou se v pěstním souboji utkal Bohunický s Boháčem. Na body vyhrál domácí borec.

57:01
    Hosté si otevřeli před píseckou brankou střelnici. Dobrých pět střel mířících na píseckou klec, ani jedna však nebyla úspěšná.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

58:16
    Písek vybojoval vhazování v útočné třetiny. Nával do branky už se ale asi čekat nedá.

58:58
    Puk pod ležícím Halmošim. Hosté byli velmi blízko další brance, domácí brankář ale v tomto případě svůj tým podržel.

59:34
    Zápas se dohrává v rohu za píseckou brankou, už se ale pravděpodobně nic nestane.

60:00

Dnešní zápas je u konce. Výsledek je poměrně očekávaný. Tři branky hostujícího celku vsítil písecký odchovanec Tomáš Nouza a stejný počet bodů putuje do města automobilek. S přáním poklidného sobotního večera se loučí Petr Košatka. Na shledanou. (19:51:51)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 40. Polodna (Vlček, Ferebauer) - 8. Nouza (D. Vrbata, Mikulík), 27. Nouza (Loskot), 33. Nouza (D. Vrbata), 37. Koudelka (Demel, Bohunický), 42. D. Vrbata

IHC Králové Písek: Halmoši - Dvořák, Klement, Drtil, Boháč, Růžička, Petráček, Semrád - Kubeš, M. Heřman, Sedláček - Strnad, Petruška, Marek - Polodna, Vlček, Ferebauer - R. Heřman, Kučera, Slavík.

Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl