Znojmo – Ústí n. L. 2:0 (kon.) | Varnsdorf – Sokolov 3:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Pardubice 3:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905
3:1 (1:0)
FK Pardubice
Neděle 18.11.2012, 17:00 • Ďolíček • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

To je pro dnešek z Ďolíčku vše, těším se u dalšího zápasu. (18:53:42)

Viděli jsme jednoznačný zápas. Bohemians celých devadesát minut soupeře přehrávali a zaslouženě si dokráčeli pro tři body. Ve druhém poločase se hostům sice podařilo snížit a utkání zdramatizovat, ale střídající Vyhnal nakonec stvrdil vítězství gólem v předpolední minutě. Bohemians tak přezimují přestávku na prvním místě tabulky.

90
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

90
    V poslední minutě ještě taktické střídání. Budínský nahrazuje Barteka.

89
    Bohemians právě vstřelili branku!

PAVEL VYHNAL vybojoval balón na půlce a po levé straně obešel hostujícího stopera, načež zkušeně prostřelil Shejbala. Nejspíš tak bere Pardubicím sen o třech bodech!

86
    Pardubice touží po vyrovnání a dobře zatlačily Bohemians, ale do vyložené šance se neprocpaly.

83
    A střídání i na druhé straně. Ze hřiště odchází Petr Nerad, kterého střídá Ondřej Šiml.

81
    Pardubice využívají poslední možnost střídání. Za Javůrka přichází Polák.

78
    Petr Nerad se dlouho bolestí svíjel na trávníku, spoluhráč Vyhnal se ale mezitím dostal do další příležitosti, ze které vytěžil roh.

74
    Střelou z hranice šestnáctky se uvedl Vyhnal, jehož pokus vytěsnil Shejbal pouze před Moravce, jenž ale míč odpálil do výšin.

Dnešní utkání sleduje 3050 diváků.

71
    První střídání na domácí straně. Za Jirouše přichází Pavel Vyhnal.

71
    Pardubice právě vstřelily branku!

Vystřídavší JOSEF JANECKÝ snižuje na rozdíl jedné branky! Po centru zprava se objevil před Sňozíkem a domácího brankáře prostřelil.

64
    David Norek dostává žlutou kartu za faul na Jana Moravce.

59
    Norek vystřelil ze třiceti metrů, ale jeho tvrdá střela šla přímo doprostřed branky, kde číhal připravený Sňozík.

58
    Následnou standartní situaci zahrál Jakub Rada technicky na bližší tyč, kde míč se značnými problémy zpacifikoval Shejbal.

58
    Po nepovedeném rohu hostí se Bohemians dostali do rychlého brejku a šikovně pronikajícího Nerada zastavil na hranici šestnáctky faulem až Norek.

56
    Pro hosty se zápas nevyvíjí dobře a Svědík sahá k dalšímu zásahu do sestavy. Hřiště opouští Hundák, kterého nahrazuje Janecký.

51
    Domácí fanoušci se nyní zlobí na rozhodčí, kteří Neradovi odmávali ofsajd.

47

Lepší vstup do druhého poločasu si domácí nemohli přát! Po chybné rozehrávce Pardubic se balónu ujal JAN MORAVEC, který střelou na vzdálenější tyč prostřelil Shejbala!

46
    Do druhé části vyslal hostující trenér Svědík Petruse, kterého vyměnil za okartovaného Jeřábka.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:10.

První poločas patřil jasně domácím, kteří soupeře prakticky nepouštěli na svou polovinu. Bohemians hrozili především po levé straně díky skvěle hrajícímu Kalinovi a Neradovi, kterého se hostující obraně nedaří uhlídat a je snad u každé šance domácích. Klokani tak zaslouženě vedou.

45
    Šmíd vyslal dlouhým pasem Jirouše, na jehož nabídku před Shejbala Moravec nedosáhl.

45
    Rozhodčí Hrubeš nastavuje jednu minutu.

42
    První gólová šance Pardubic. Jan Jeřábek se ocitl sám před Sňozíkem, ale ten jeho pokus zblízka vytěsnil na roh.

41
    Pardubice kopou první roh tohoto zápasu, ale s centrem na první tyč neměl Sňozík žádný problém.

36
    Centr Kaliny našel výborného Nerada, který hlavičkoval ze čtyř metrů jen do brankáře Shejbala.

34
    Petr Nerad zblízka vystřelil na hostující branku, ale míč se prokutálel kolem pravé tyče.

33
    Povedená spolupráce Kaliny a Jindřiška pořádně zamotala hlavu pardubické obraně.

30
    Jan Jeřábek zastavil nebezpečným skluzem Nerada a po právu vidí žlutou kartu.

28
    A klokani dále tlačí! Po faulu na Kalinu centroval Josef Jindřišek do vápna nebezpečný míč, který brankář hostí zklindnil až na druhý pokus.

22

MARTIN JIROUŠ byl na konci krásné fotbalové akce, která začala na levé straně. Rada nádherně vysunul Nerada a mladičký záložník poslat míč do vápna přímo do běhu Jiroušovi, který nohou procpal balon za Shejbalova záda!

17
    Obrovská šance domácích! Nadějný centr Bohemians propadl za obranu, kde ho získal Jakub Rada a přihrál Růžičkovi, jehož prudká střela parádně protáhla Shejbala.

15
    Pardubicím se teď dařilo chvíli uchytit na soupeřově polovině, ale žádná větší šance z toho nevznikla.

13
    První větší šance hostí. Hundák unikl po pravé straně a přihrával do slibné pozice Javůrkovi, který ale na míč nedosáhl.

11
    Bohemka dále hrozí především po levém křídle a kope další roh, který byl o dost úspěšnější než ty předchozí. Nebezpečná hlavička Jakuba Rady byla sražená hostujícím hráčem do autu a následuje další pokus, který ale opět hráče přeletěl

8
    Další roh pro Bohemku, tentokrát nakrátko zahraný, ale končí ofsajdem.

7
    Roh byl špatně zahraný, následuje pouze odkop od branky.

7
    David Bartek vybojoval balón a poslal pas na Nerada, který vybojoval roh.

2
    V první šanci se objevil Moravec , který se uvolnil po pravé straně, ale jeho centr bez problémů zneškodnil Shejbal.

1

Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Ptáček , Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Nerad, Rada, Bartek - Jirouš.

FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - Hundák, Přibyl, Řezníček, Dubský, Jeřábek, Javůrek, Dittrich.

Rozhodčí: Karel Hrubeš.

Nicméně Pardubice jsou zatím největším překvapením letošního ročníku. v polovině soutěže se nacházejí na výborném šestém místě a na Bohemians ztrácí pouhé čtyři body. Navíc v prvním vzájemném střetnutí dokázaly porazit klokany 2:0, a tak rozhodně nejde o předem rozhodnutý zápas.

Bohemians 1905 figurují na druhé pozici, na vedoucí Viktorii Žižkov ztrácí dva body a zatím to vypadá, že se po sezoně do první ligy vrátí. Mohlo by se tedy zdát, že favorit dnešního zápasu je daný.

Vršovický Ďolíček dnes uvidí poslední zápas podzimu, předehrávku z jarní části. Střetnou se dva týmy s opačným příběhem. Pardubice v letošní sezoně do druhé ligy postoupily, zatímco Bohemians po neúspěšné sezoně sestoupili.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.