HC Sibir Novosibirsk
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 19.11.2012, 13:00KHL

Ve třetí třetině jsme gól neviděli, proto Novosibirsk udržel vedení 2:0 a v tomto utkání získal všechny body. Hosté měli ve třetí části mnoho šancí, jenže nedokázali se prosadit přes pevnou obranu Novosibirsku podpořenou skělým výkonem gólmana Gajdučenka. (15:17:34)

60:00

59:00
    Krivonožkin (SIB) vyloučen za nedovolené bránění, současně s ním Romanov (NOV) za hrubost, za kterou vyfasoval 2+2 minuty. Takže z celé situace ještě vytěžil přesilovku Novosibirsk!

58:30
    Novokuzněck pokračuje v náporu a podrobuje Novosibirsk solidnímu tlaku.

56:45
    Po jednom ze soubojů zůstal na ledě ležet Glazačev, nyní už ale odjel na střídačku.

55:55
    Hosté nadále útočí, domácí mají dnes ale stále velmi pevnou defenzivu.

54:00
    Následě si hostující kouč vzal time-out.

54:00
    Branka Novokuzněcku nebyla uznána, protože byla dosáhnuta vysokou holí!

54:00
    Puk za zády Gajdučenka, o regulérnosti gólu hostů rozhoduje videorozhodčí!

53:44
    Brankář Novosibirsku Gajdučenko stále drží čisté konto a to se už blíží závěr zápasu.

52:16
    Novokuzněck dostává domácí pod velký tlak, ale stále se mu nedaří proměnit své šance!

50:38
    Hosté mají při přesilovce znatelnou převahu, stále ale naráží na skvěle chytajícího Gajdučenka v brance domácích.

49:05
    Sannikov (SIB) vyloučen za hákování, což znamená početní výhodu pro Novokuzněck.

47:00
    Nyní naopak musel zasahovat Lazušin po šanci Enlunda, který ale zblízka trefil jen beton brankáře.

45:25
    Hosté jsou sice aktivnější, přece jen potřebují vyrovnat, jenže Novosibirsk se celkem v klidu brání.

44:09
    Hostující Robitaille vyváží kotouč do středního pásma...

43:07
    Novokuzněck operuje v útočném pásmu, ke koncovce se ale nedostal.

40:01

Novosibirsk přidal ve druhé třetině gól zásluhou Enlunda, vede proto 2:0. Zatím má blíže k vítězství než Novokuzněck, který dnes nehraje zrovna svůj nejlepší zápas v sezóně.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 6. Glazačev (Lehtera, Enlund), 22. Enlund (Lehtera, Glazačev)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Karavajev, Kutuzov, Alexejev, Ignatovič, Kudroč - Lehterä, Glazačev, Enlund - Kopějkin, Nikulin, Krivonožkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Šumakov, Gračov, Soloduchin.
    Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Karejev) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Ježov, Sopel, Arzamascev, Grišin, Kurepanov - Bumagin, Robitaille, Kagarlickij - Jefimov, Mereskin, Lazarev - Mitrjakov, Vyglazov, Černych - Nazarov, Islamov, Simon.

Rozhodčí: Kadijorov, Naumov - Koposov, Otmachov.