Milevsko – Klatovy 4:2 (kon.) | Řisuty – Kobra 6:5 (po pr.) | Přerov – Vsetín 0:1 (pře.)
Val. Meziříčí – Poruba 2011 6:7 (po s.n.) | Opava – Havířov 2:4 (kon.) | Karviná (Baník) – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Frýdek-M. – Prostějov 5:3 (kon.) | SHK Hodonín – Chotěboř 9:3 (kon.) | Technika Brno – Kolín 8:3 (kon.)
Tábor – Sokolov 4:5 (po pr.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 5:6 (po pr.) | Jindř. Hradec – Nymburk 4:5 (kon.)
Pelhřimov – Břeclav 4:1 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 24.11.2012, 18:002. liga skupina Střed (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes přijíždí na Vysočinu celek z jižní Moravy. V rámci 16. kola se na pelhřimovském ledě představí Břeclav. Oba celky dělí v tabulce pouhé dva body. Spartak se vyhřívá na pátém místě s dosavadním ziskem 23 bodů, zatímco svěřenci trenéra Konečného vybojovali bodů dvacet jedna. Z toho vyplývá, že nás čeká souboj o pátou příčku v dosti nahuštěné tabulce.

Pelhřimov se po nepovedeném začátku ligy vzchopil, když z posledních pěti zápasů zaškobrtl jen jednou, a to na ledě Hodonína (12:6). Lvi si prošli těžkou krizí, která odstartovala 13. října a skončila 10. listopadu. Během sedmi zápasů zvítězili hokejisté od řeky Dyje jen s Chotěboří (9:1).

První vzájemný duel dnešních soupeřů vyzněl lépe pro Melounův celek. Hokejisté se Lvem ve znaku měli zápas dobře rozehraný, ovšem závěr jim hrubě nevyšel, když během pěti minut třikrát inkasovali a prohráli 3:5.

Pakliže by dnes domácí vyhráli za tři body a Nymburk by vyšel naprázdno v Jindřichově Hradci, dotáhli by se bodově pelhřimovští hráči právě na tým ze středních Čech. V případě výhry Lvů v základní hrací době by se Konečného svěřenci posunuli před Spartak, který by spadl na šestou pozici.

00:01

00:10
    Břeclav nahazuje puk a tlačí se do útoku.

00:56
    Spartak oplácí stejnou mincí a snaží se vymyslet útočný kontr.

01:35
    Kubát našel Martina Hadravu, kterému nevyšla střel švihenm z pravé strany.

02:15
    První vyloučení zápasu. Bezděk putuje na trestnou lavici za krosček.

03:08
    Hostům se přesilovka příliš nedaří, Spartak zchytává jejich rozehrávky

03:57
    Máme tu první branku utkání, JAN FIŠERA nahazoval puk na branku, který Čekalovi nešťastně propadl mezi rukou a tělem. Asistence: Martin Dufek.

05:52
    Pelhřimov se usadil v útočném pásmu..

06:03
    ...jenže rázem ho opuští po nepřesné přihrávce.

08:07
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Krásnou kombinaci do prázdné brány zakončuje MARTIN TECL. Asistence: Jan Hrbatý, Tomáš Plachý.

09:08
    Další hráč Spartaku na trestné lavici. Adam míří na trestnou lavici za podražení.

09:39
    Břeclav si vytváří tlak při přesilovce. Ale Spartaku se podařilo osvobodit.

10:42
    Šaur vystřelil nebezpečnou ránu od modré, která zasáhla Čekala do masky. Rozhodčí přerušil hru.

10:54
    Kubát spolu s Bezděkem ujížděli v oslabení. Jenže ke druhému jmenovanému puk po zásahu obránce nedoputval.

11:08

12:22
    Spartaku se nepovedla rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

12:34
    Votápek nastřelil puk na Zelenku, ten puk pokryl.

12:45
    Zakázané uvolnění i na straně Lvů.

13:53
    Martin Zábranský si jde odsedět 2 minuty za vysokou hůl.

15:19
    Pelhřimov zkazil zakládání útočné akce a dopustil se zakázaného uvolnění.

15:53

16:24
    Gólman Zelenka raději uklidil skryl puk do lapačky před dotírajícím Filipem Kasalým.

17:27
    Kurial se dostal za záda pelhřimovským obráncům. Jeho střelu po ledě k pravé tyčce Čekal vychytal.

18:21
    Zvoní horní tyč! Bartoš bekhendem orazítkoval Čekalovu svatyni.

19:58
    Hrbatý poslal lehký pozdrav na Zelenku.

20:00

První třetina je již minulostí. Diváci viděli vyrovnaný hokej. Hráči obou stran si nedarovali ani píď ledu, a proto svítí na světelné tabuli po dvacetiminutách skóre 1:1. Lépe vstoupili do utkání hosté, když ve čtvrté minutě utkání poprvé rozvlnil síť Fišera. O pět minut později ale vyrovnal Tecl. Druhá třetina slibuje podobný hokej.

20:01

20:50
    Zelenka měl problém zachytit skákající puk, nakonec se mu ho povedlo lapit.

21:31
    Fišera vyzkoušel pozornost Čekala, když vyslal střelu švihem od modré. Pelhřimovský gólman si s jeho pokusem poradil.

22:05
    Dominik Kasalý odpykává dvě minuty za držení.

22:42
    Plachý uzmul puk břeclavskému oránci a vyhazuje přes všechny čáry.

23:00
    Bezděk v oslabení nastřelil horní tyč Zelenkovy branky.

24:05

24:13
    Velký závar před pelhřimovskou brankou. Nakonec vše řeší domácí obrana.

24:40
    První útok domácích ujížděl na jediného obránce, ovšem Plachému se nepodařila finální přihrávka na Tecla, tak se puku ujímají hosté.

25:42
    Kubát dostal přihrávku na levé křídlo, leč střelou švihem mířil jen doprostřed brány.

26:39
    Offside hostujícího týmu.

27:10
    Třetí pelhřimovský útok teď dostal hostující obranu pod tlak. Marek Hadrava zakončoval střelou z mezikruží jen do Zelenky.

27:20
    Jelínek nahazoval puk na Zelenku, přičemž trajektorii puku změnil tečující TOMÁŠ PLACHÝ. Asistence: Zdeněk Jelínek.

27:45
    Bezděk najížděl spolu s Martinem Hadravou na Zelenku. Prvně jmenovaný zakončoval sám, ale brankář Lvů tento pokus pokryl.

29:13
    Petr Jurča jde na trestnou lavici za hákování.

29:43
    Obrovský tlak domácího mužstva.

30:01
    Adamova střela z vrcholu kruhu orazítkovala oblouk brány.

30:47
    Hrbatý nabízel Plachému puk před bránu, do přihrávky zasáhl Novák, který lehkou tečí málem překonal svého gólmana. Zelenka nakonec puk vytěsnil mezi tři tyče.

31:13

33:29
    Stav pohotovosti před pelhřimovskou bránou. Puk nebezpečně tančil před Čekalem. Jeho obrana ale vše zvládla.

34:12
    Na břeclavské trestné lavici se opět otevírají vrátka. Za podražení si odesdí dvě minuty Novák.

34:56
    Domácí začínají útočnou akci zpoza vlastní brány.

35:33
    Po levém křídle pláchnul pelhřimovské obraně Šaur. Čekal si střelu švihem pohlídal.

36:22
    Dominik Kasalý spolu s Bezděkem upalovali na Zelenku. Břeclavský gólman vyrazil střelu těsně před sebe, přičemž následovala řada dorážek. Lví obrana ale svou svatyni uhlídala.

37:02
    Pelhřimov jde do čtyř. Filip Kasalý se provinil sekáním.

37:59
    Pelhřimov se vysvobozuje vyhozením touše až za Zelenkovu bránu.

38:30
    Hosté jsou zpátky v útočném pásmu.

38:50
    Spartak bude hrát 12 sekund ve třech. Kubát si při napadání pomohl sekáním.

39:02
    Na led naskočil Filip Kasalý, rovnou dostal přihrávku do brejku a pelášil sám na Zelenku. Břeclavský gólman jeho bekhendový pokus vykryl.

39:43
    Zábranský si sjel pro přihrávku na levý kruh, odkud nebezpečně vystřelil. Čekal ale puk schoval do výstroje.

39:59
    Síly na ledě si vyrovnávají. Šaur si odesedí dvě minuty za podražení.

40:00

Ve druhé periodě se obrázek hry nezměnil. Opět se tvrdě bojovalo o každý centrimetr. Jedinou branku třetiny vstřelili Pelhřimovští. Jmenovitě Tomáš Plachý, který překonal Zelenku lehkou tečí. Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:20
    Jelínek prověřil Zelenku střelou od modré.

40:34
    Páni. To byla rána kapitána. MARTIN TECL z vrcholu kruhu vymetl levý růže Zelenkovy branky. Asistence: Zdeněk Jelínek

41:54
    Marek Hadrava prokličkoval celou útočnou třetinu, ovšem již se mu nepodařilo přihrát.

43:47
    První útok s Teclem je při chuti. Domácí kapitán připravoval Plachému další slibnou pozici, ovšem včas zasáhla břeclavská obrana.

45:16
    Zakázané uvolnění břeclavského družstva.

45:41
    Třetí domácí pětka uzamkla svého soupeře v pásmu. Jenže chybí střelba.

46:33
    Plachý přesně přihrál Teclovi na střelu, pelhřimovský matador ale hatrick zatím nezkompletoval.

47:23
    Domácí hokejisté si vytvořili tlak před břeclavskou brankou. To se nelíbilo hostující obraně a rázně utla všechny dorážky.

48:00
    Kubát se dostal během hry do konfliktu s Bartošem. Rozhodčí nechal hru plynout a oba hokejisty od sebe čárový arbitr rozdělil.

50:03
    Zelenka kryje další pokus pelhřimovské ofenzivy.

50:51
    Hra je přerušena. Je totiž nutno připevnit branku znovu na své místo poté, co ji hokejisté vysadili z předepsaného postavení.

51:47
    Offside Lvů.

52:19
    Benš se probil až před Čekala. Dobře se ale vrátil Votápek a jeho snahu přerušil.

53:00
    Zdeněk Jelínek krásnou přihrávkou do jízdy vyslal LIBORA BEZDĚKA do úniku. Pelhřimovský kanonýr nekompromisně zakončil nad lapačku břeclavského brankáře. Asistence: Zdeněk Jelínek.

54:56
    Na Břeclav padla těžká deka. Spartak hraje s lehkostí a v klidu, zatímco na hostujích hráčích je patrná křeč a nelibost z tříbrankového manka.

56:47
    Hlavní rozhodčí dal Martinu Hadravovi povedený dárek k dnešním narozeninám. Nadělil mu dvě minuty za držení.

57:52
    Nejprve Jurča zahákoval Adama, který následně dle hlavního arbitra nafilmoval pád. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

58:47
    Martin Hadrava již na ledě a Pelhřimov hraje v pěti.

59:31
    Pelhřimovští fanoušci již ve stoje skandují vítězný pokřik.

60:00

Konec! Pelhřimov v poslední periodě nasázel dvě branky a v klidu si došel pro tři body. S přáním hezkého večera a zase někdy na počtenou. (20:03:18)

Tomáš Bečka

Branky a nahrávky: 9. Tecl (Hrbatý, Plachý), 28. Plachý (Jelínek), 41. Tecl (Jelínek), 53. Bezděk (Jelínek) - 4. Fišera (Dufek)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal - Pecen, Adam, Veselý, Jelínek, Dominik Kasalý, Posmyk, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Bezděk, Martin Hadrava - Marek Hadrava, Votápek, Filip Kasalý
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Zelenka (Žurek) - Dora, Šaur, Novák, Fišera, Koukal, Nekoranec, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš, Bolfík, Lechner, Zábranský, Zháňal, Bartoš

Rozhodčí: Kareš - Novák, Potůček