Olomouc – Mladá Boleslav 11:1 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 1:0 (kon.) | Zlín – Liberec 0:0 (odl.)
Kometa Brno – Ústí n/L 7:3 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 4:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice 3:6 (kon.)
Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Kladno 0:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Litvínov
Sobota 24.11.2012, 12:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

00:01

11:13
    Vyloučen Zdeněk Jakub (LIT) za nedovolené bránění.

12:16
    Lukáš Válek (LTM) posílá díky hře vysokou holí Litvínov do tří!

19:54
    Ondřej Pěška (JIH) dostává menší trest za sekání.

20:00

20:01

Vinou menších technických problémů začíná online až nyní. V první třetině byl k vidění svižný hokej, kdy se hra velmi často přelévala z jedné strany na druhou. Přestože na obou stranách byly k vidění přesilové hry, ani jeden z týmů neměl vyloženou brankovou příležitost.

HC Dukla Jihlava: Fučík (Krejčík) - Žáček, Tobola H., Březka, Tobola P., Dundáček, Polívka - Pěška, Zídek, Gregar - Střecha, Mikeš, Štěpán - Horký, Vantuch, Lupač - Kuchta, Vlček

HC Litvínov: Soukup (Horák) - Cvrk, Kokeš, Ernst, Fučík, Strejček, Hora, Kasal - Písařík, Šrámek, Jurčík - Trübenekr, Válek, Kuchař - Švarc, Zdeněk, Čeřovský

Rozhodčí: Polák - Musil, Toman.

23:40
    Přemysl Tobola (JIH) dostává menší trest za hákování.

25:12
    Další trest na straně Dukly. Dvě minuty dostává Tomáš Střecha za nedovolené bránění.

Litvínovu dnes přesilové hry zrovna dvakrát nejdou. Jihlava se dobře brání a hosté se téměř nedostávají k ohrožení brankáře Fučíka.

27:12

27:40
    Tohle však byla pěkná akce Litvínova, když jeden z jeho hráčů vystřelil švihem, jenže v cestě kotouče do Jihlavské sítě stála Fučíkova lapačka.

28:09
    Přesilovou hru si zahraje i Dukla. Radek Ernst (LIT) je vyloučen za sekání.

28:37
    Dukla teď pořádně zavařila Soukupovi. Vyslala na něj nebezpečnou střelu a poté se její útočníci ještě snažili dorazil puk za gólmana, avšak Soukup se přetlačit nenechal.

23:14
    Hákováním se provinil Přemysl Tobola (JIH).

29:13
    A další závar před hostující brankou. Situace podobná té předchozí, jen s tím rozdílem, že si Dukla zahraje 54 vteřin přesilovku pět na tři. Vyloučen je Martin Kokeš (LIT) - hrubost.

29:59
    Kombinace na útočné modré Dukly. Hynek Tobola si několikrát vyměnil puk s Romanem Mikešem, který našel mezi kruhy volného Přemysla Tobolu, jenže Soukup byl pozorný.

30:09
    Hosté ve čtyřech.

30:13
    Jenže ve čtyřech hosté dlouho nezůstali. Nyní jsou potrestání dvouminutovým trestem pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Nyní bude přesilová hra Dukly v poměru pět na tři trvat rovnou minutu.

31:13
    Ze začátku sice Dukla zamkla Litvínov před jeho brankou, jenže k ohrožení Soukupa se téměř nedostala. Hosté tak vyhazují a už jsou ve čtyřech.

32:13
    Jihlavě se přesilovky nedaří, ani svojí třetí početní výhodu dvou mužů v poli v dnešním utkání nevyužila. Hosté v plném počtu.

33:08
    Dukla bude mít opět výhodu přesilové hry. Za vysokou hůl je potrestán dvouminutovým trestem Lukáš Válek (LIT).

34:29
    Jihlavští se nemohou usadit před Soukupem.

35:00
    Až nyní se jim to podařilo. Pokud si však Soukup říká litvínovská jednička, tak musí tuto střelu chytat a to také dělá.

35:08

36:42
    Kokešovo nahození od modré čáry se snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů, jenže na puk nedosáhl a Fučík tak měl snadnou práci. Nicméně, vzahovat se bude před jeho brankou.

37:44
    Nechci předbíhat, ale vypadá to, že ani druhá třetina gólové hody nenabídne.

37:51
    Domácí teď podnikli útočný výpad, jenže Soukup byl opět pozorný.

38:15
    Kuchař se snažil za brankou Dukly kombinovat se Zdeňkem, jenže jejich ofenzivní plány brzo překazili obránci domácích.

38:42
    I hosté se teď natlačili před Fučíka, ten raději podržel puk.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:54
    Litvínovští se nahozením snažili získat útočné pásmo, to se jim však nepovedlo.

40:00

Druhá třetina jako by z oka vypadla té první. Málo brankových příležitostí, přesilové hry na obou stranách - a zejména dvě nevyužité početní převahy Dukly v poměru pět na tři. Padne gól ve třetí třetině? To se dozvíme zhruba ve 13:31.

40:01

40:39
    O první útok třetí třetiny se pokouší Dukla, Soukup se však překvapit nenechal.

40:57
    Tohle byl ťukes a la Barcelona. Vyhrané buly na Přemysla Tobolu, který ihned našel mezi kruhy volného Štěpána. Jeho střelu však zastavil Soukupův levý beton.

41:45
    Nyní se bude vhazovat před Fučíkem.

41:58
    Situace dva na jednoho v podání Dukly. Horký jel v tandemu s Lupačem, který měl puk a rozhodl se vzít odpovědnost na sebe. Jeho střela však neměla gólové parametry a Soukup si na ní vyloženě smlsnul.

42:53
    Mikeš střílel a vzápětí dorážel, jenže Soukup vyrazil. Častý obrázek několika prvních minut třetí části hry.

43:46
    Šrámek mohl nahrávat před branku najíždějícímu a úplně volnému Jurčíkovi, jenže přihrávku překazil jeden z obránců Jihlavy.

44:22
    Už se zdálo, že Válkovo nahození Fučík schová ve své výstroji, opak však byl pravdou. Naštěstí pro Jihlavské se však k odraženému puku nikdo z Litvínova nedostal.

45:22
    Jihlavský Štěpán předvedl za brankou hostů neuvěřitelnou stabilitu a nenechal se odstavit od puku, přihrál Střechovi, jenže Soukup stále drží čísté konto.

45:41
    A to drží i Fučík po střele Jurčíka.

45:57
    Tomáš Fučík - Ondřej Jurčík 2:0 Aneb Fučík zlikvidoval dva Jurčíkovi pokusy během patnácti vteřin.

47:12
    Zakázané uvolnění Dukly.

47:26
    Odražený puk se dostal k Lukáši Válkovi, který byl mezi kruhy úplně volný, jenže Fučík teď výborným reflexem zachránil Duklu, když vyrazil puk pravým betonem.

47:45
    Tohle byl naprosto zbytečný faul Přemysla Toboly u mantinelu v obranném pásmu Dukly. Dostává dvě minuty za držení a Litvínov bude mít velkou příležitost vstřelit první gól dnešního zápasu.

47:55
    Dukla vyhazuje puk pryč.

48:02
    Icing Litvínova.

48:30
    Trošku smůla pro domácí. Martin Gregar se snažil vyhodit puk s takovým úsilím, že ten z obranného pásma Dukly přelétl plexisklo. Litvínov bude mít výhodu tří mužů v poli, Gregar dostal dvě minuty za zdržování hry.

49:13
    I Litvínov dokazuje, že umí před Fučíkem zahrát billiard jak Barcelona. Jenže když není střelba, tak ani góly nepadají.

49:52
    No, konečně pořádná střela Litvínova. Jenže když už Kasal vystřelil, tak byl Fučík pozorný.

52:49
    Litvínov teď kombinuje před Fučíkovou brankou, vzápětí i střílí, jenže domácí gólman byl pozorný.

53:42
    Oba týmy hrají poměrně opatrně. Je jasné, že kdo udělá chybu, doplatí na ni ztrátou bodů.

55:01
    Teď vytáhl Soukup parádní rozklek a jen jemu mohou Litvínovští děkovat, že neprohrávají.

55:51
    Ofsajd Dukly.

56:03
    Písařík nezpracoval odražený puk a Dukla podniká výpad do rozhozené obrany hostů.

56:35
    Ti se však ubránili a jsou nyní nastěhování před Fučíkem.

56:53
    Fučík teď zachránil Duklu. Tak dlouho za gólmanovou svatyní bojovali o puk dva hráči Jihlavy proti stejnému počtu hráčů hostů, až jeden z nich přistrčil puk na Ondřeje Jurčíka. Ten měl mezi kruhy tolik volného prostoru, že se mohl Fučíka zeptat, kam "to" chce. Jenže domácí gólman se překvapit nenechal a likviduje Jurčíkovi i jeho třetí střelecký pokus ve třetí třetině.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:23
    Dukla právě vstřelila branku!

Už to vypadalo, že si situaci dva na dva litvínovští hráči pohlídají. Jenže jeden z nich fatálně chyboval, čehož využil ŠTĚPÁN ZÍDEK, který se ihned po jeho chybě zmocnil puku, zrychlil a vymetl levý horní roh Soukupovy branky.

59:01
    Oddechový čas pro Litvínov.

59:01
    Ten nyní skončil a hosté budou hrát power play - bez brankáře se šesti hráči v poli.

59:18
    Litvínov zamkl Duklu před její brankou. Válek vzápětí střílel od modré, jenže Fučík puk schoval do své lapačky.

59:36
    Dukla vyhazuje puk ven z obranného pásma.

59:48
    A znovu.

59:55
    A je to jasné, tohle už Litvínov nestihne a tři body zůstanou na Vysočině.

60:00

Vyrovnaný zápas končí. Už to vypadalo, že ani ve třetí části hry branka nepadne. Jenže minutu a půl před koncem vyrobil velkou chybu jeden z hráčů Litvínova, čehož Dukla dokonale využila. Ani následná hra bez brankáře hostů již na stavu utkání nic nezměnila. Jihlava tak vítězí popáté v řadě. Litvínovu přejeme šťastnou cestu domů. Z Horáckého zimního stadionu se loučí Tomáš Lysý.