Vsetín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 0:0 (odl.) | Hr. Králové – Jihlava 2:5 (kon.)
Přerov – Třinec 2:8 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (po pr.) | Chomutov – HC Kladno 3:2 (kon.)
Havířov – Kometa Brno 1:7 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 5:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 1:5 (kon.)
HC Litvínov – Letňany 5:4 (po s.n.) | Písek – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 24.11.2012, 13:30Extraliga staršího dorostu

Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek soboty strávený třeba z naším onlajnem z juniorské extraligy odsud z ČEZ Arény. (15:26:09)

Je tu konec zápasu, který daleko lépe zvládli domácí. Po bezgólové první třetině dokázali totiž ve druhé části vsítit čtyři branky a prakticky rozhodli o svém triumfu. Sparta nedokázal rychle snížit a ve třetí třetině už příliš šancí na snížení neměla, naopak domácí ještě jednu branku přidali a pojistili své vítězství.

60:00

59:50
    Icing hostů, zřejmě už se nic nestane.

59:27

59:20
    Holý střílel z vrcholku kruhu, puk sice mířil mimo branku, ale Pírs jej chytá do své lapačky.

58:52
    Domácí v plném počtu. Začíná tak zkrácená přesilová hra Plzně.

58:21
    Hosté se nikam neženou, naopak domácí se snaží získat puk napadáním.

57:24
    Jiří Černoch (SPA) fauloval Waltera a je vyloučen za hrubost, bude se pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

57:01
    Domácím se daří rychle vyhodit kotouč z obranné třetiny.

56:49
    Dominik Starý (PLZ) zápasnickým chvatem povalil svého soupeře, čehož si samozřejmě všiml i rozhodčí.

55:42
    Hostům se v plném počtu podařilo ohrozit Pacla, ale puk si nakonec jej několikrát vyměnili a ke střele se nedostali, plzeňský gólman ale chvíli nevěděl, kde je odražený puk.

55:18

55:00
    Domácí vyhazují a střídají.

54:22
    Puk je za sparťanskou brankou, hosté přesilovku hrají opravdu špatně a domácím se daří držet puk co nejdál od vlastní branky.

53:39
    Domácím se podařilo u mantinelu vybojovat puk a vyhodit jej alespoň do středního pásma.

53:17
    Dominik Starý (PLZ) si posedí na trestné, hosté mají šanci snížit.

53:09
    Kadeřávek zkusil vystřelit od modré, ale trefil nohy obránce.

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 23. Krliš (Beneš), 24. Jakubec, 28. Krliš (Beneš), 32. Holý (Krliš, Švarc), 46. Suchý (Kristl, Švarc) - 29. Lojka (Vokurka)

HC Plzeň 1929: Pacl - Polívka, Kaňák, Beneš, Prokop, Holý, Opava, Krliš, Indrák, Hůlka, Walter, Švarc, Vlček, Kristl, Michel, Uhlík, Suchý, Jakubec, Starý, Sladký
    HC Sparta Praha: Pírs - Široký, Knobloch, Vokurka, Kolář, Keller, Mikliš, Klindera, Kadeřávek, Bartoš, Lojka, Pulkrab, Černoch, Major, Krudenc, Hozák