Tottenham – Liverpool 2:1 (kon.) | Chelsea – Fulham 0:0 (kon.) | Everton – Arsenal 1:1 (kon.)
Southampton – Norwich 1:1 (kon.) | Stoke – Newcastle 2:1 (kon.) | Swansea – West Brom 3:1 (kon.)
Manchester Utd. – West Ham 1:0 (kon.) | Wigan – Manchester City 0:2 (kon.)
Swansea City
3:1 (3:1)
West Bromwich Albion
Středa 28.11.2012, 20:45 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Anglická fotbalová Premier League má v týdnu vložené kolo a uskuteční se i zápas, ve kterém se utkají Swansea City a West Bromwich Albion. Čeká nás tak souboj devátého celku s třetím.

Swansea City hrála v minulém kole doma proti Liverpoolu a utkání skončilo bezbrankovou remízou. Po třech dnech tak přichází další těžký soupeř, neboť WBA hraje nadmíru dobře a jak poznamenal trenér Swansea, Michael Laudrup, West Brom může porazit kohokoliv a kdekoliv.

Pro toto utkání nebude moct počítat s Danny Grahamem, který je mimo kvůli nemoci. Do sestavy se naopak vrací Luke Moore a Jonathan de Guzman.

West Bromwich byl v minulém kole úspěšnější a na půdě Sunderlandu zvítězil 4:2. Gera a Long zajistili svému klubu vedení 2:0 a když Gardner snížil, tak za čtyři minuty kontroval Lukaku proměněnou penaltou. WBA pak obdobně dokázalo zareagovat i na další snížení Sessegnona trefou Fortuného a o výhře bylo jasno.

Trenér Steve Clarke se na utkání proti Swansea velmi těší, neboť se mu líbí, jak tento tým hraje a tuší, že to bude velice zajímavé utkání.

Do tohoto utkání určitě nenastoupí brankář Ben Foster, naopak Jonas Olsson a Youssouf Mulumbu budou připraveni.

Utkání na Liberty Stadium začíná ve 20:45 a jako hlavní jej bude řídit Lee Mason. Na pomezí mu budou pomáhat Peter Kirkup a David Bryan.

Swansea City: Tremmel - Rangel, Williams, Chico, Davies - Britton, Pablo, Ki, Dyer, Routledge - Michu. Trenér: Michael Laudrup.

West Bromwich Albion: Myhill - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell - Mulumbu, Morrison, Yacob, Brunt - Odemwingie, Lukaku. Trenér: Steve Clarke.

Rozhodčí: Mason - Kirkup, Bryan.

1

2
    Domácí začali pěkně zostra. Michu se dostal za obranu a i když byl trochu z úhlu, vystřelil a olízl tyč!

3
    Tvrdý Ridgewellův faul na Dyera. Sudí zatím nechává karty v kapsičce a viníkovi pouze domlouvá.

5
    Střela Rangela (SWN) byla příliš vysoká, ale domácí pojali začátek opravdu aktivně.

7
    Swansea nepůjčuje svému soupeři míč a pozvolna hledá cestu k brance.

9
    Swansea právě vstřelila branku!
    A daří se, domácí jdou do vedení! Po pravé straně potáhl Dyer, nacentroval na druhou stranu, kde si nabíhal Pablo a jeho prudkou přízemní přihrávku nekompromisně zatloukl do brány MIGUEL MICHU.

11
    Gól domácí namlsal a s ještě větší chutí útočí.

12
    No to je start z říše snů. Pablo si vyměnil s Daviesem, přihrál před branku, kde se nadvakrát prosadil WAYNE ROUTLEDGE a už je to 2:0!

13
    Žlutou kartu za faul vidí hostující Gareth McAuley.

15
    Nathan Dyer se chce také zapsat do střelecké listiny, tentokrát ale svou snahu přehnal a dvakrát po sobě se vystavil do ofsajdu.

17
    Z levé strany centroval do ohně Pablo - Odemwingie dokázal ještě před brankářem odvrátit.

18
    Těsně před pokutovým územím byl faulován domácí Dyer, rekrutuje se z toho velice zajímavá standardka Swansea.

19
    Tak tohle se nepovedlo, centr byl velmi nepřesný a domácí se vůbec nedostali k zakončení.

20
    WBA se dostávali dopředu, ale útočný faul celou možnost hatí a dopředu se ženou opět domácí.

22
    Snaha hostujících hráčů o delší útočnou akci se prozatím míjí účinkem, své výpady začínají nakopávanou přihrávkou dopředu, jenže v obraně zatím vládne Chico a tyto míče sbírá.

23
    Pablo si na levé straně zpracoval dlouhou přihrávku, snažil se obejít Jonese, ten si ale dal pozor a za použití všech povolených prostředků Pabla zastavil.

25
    Ostrý zákrok Mulumby a tohle volalo po žluté kartě. Rozhodčí se však spokojil jen s domluvou.

28
    Po divokém úvodu se nám dostavila trochu klidnější pasáž hry, hosté se v obraně zklidnili a domácí tým se zase tak moc nežene dopředu.

30
    Další faul hostujícího hráče, tentokrát se provinil Odemwingie. Swansea rozjíždí velice pomalý a postupný útok.

31
    Dyer to zkusil mezi dva protihráče a tohle nemělo moc nadějí na úspěch. A také, že ne, Dyer skončil na zemi a míč na kopačkách hráčů WBA.

31
    Po půlhodině hry se první střely dočkali i hráči WBA - Odemwingie ale pálil vysoko nad.

34
    Michu svedl běžecký souboj a i když nebyl úspěšný, sklidil aplaus publika.

35
    Rychlý brejk Swansea. Routledge zabral na pravé straně, všiml si nabíhajícího Pabla, poslal mu míč přímo do běhu, jeho rána se však zastavila o hostujícího obránce.

36
    Dva rohové kopy Swansea, Oba centry si však našly pouze hlavy hostujících fotbalistů.

37
    Co se útoku týká, tak domácí tým zatím vládne. Opět se hnal do brejku v minimálně čtyřech hráčích, Routledge si opět narazil s Pablem a na konci celé akce stál Michu. Bohužel v ofsajdu...

39
    Tak teď už to vyšlo a třetí přečíslení už přineslo své ovoce. Davies dostal od Pabla míč do běhu, po zemi nacentroval skrz celé vápno na volného WAYNEA ROUTLEDGE a ten z první propálil bezmocného Myhilla.

41
    Swansea je namlsaná a nemá dost. Opět je v tlaku, je ale nutno podotknout, že tým WBA tomu značně napomáhá svou bezradností.

44
    Pablo si podmanil levou stranu, počkal si, až mu do vápna dorazí posila, poté poslal nadýchaný centr a Michu zblízka jen těsně minul.

45
    Žlutá karta za skluz a vidí ji hostující Chris Brunt.

45
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+2
    Lukaku se zničehonic zjevil v pokutovém území Swansea, ale ještě před střelou se dostal z úhlu a byl zblokován.

45+2
    Roh pro WBA.

45+3
    West Brom právě vstřelil branku!
    Po rozehraném rohu se ke střele dostal zcela nepokrytý ROMELU LUKAKU a zblízka propálil houf těl před sebou. Do šaten se tak hostům půjde o něco lépe - šance na výsledek stále žije.

Sledovali jsme skvělý první poločas, který začal náporem domácích a už ve 12. minuté to bylo 2:0. Nejprve se trefil Michu a o chvíli později se nadvakrát prosadil Routledge. Domácí i nadále dávali najevo, kdo je na hřišti pánem a ve 39. minutě zvýšil na 3:0 opět Routledge. Když už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde i do šaten, snížil v nastaveném čase Lukaku. Nechal tak výsledek utkání stále otevřený a my se tak můžeme těšit na druhý poločas, ve kterém se WBA zajisté pokusí tento nepříznivý výsledek zvrátit.

46

46
    McAuley by si měl na své zákroky dávat velký pozor, přece jen už jednu kartu má a případné oslabení by jeho týmu moc nepomohlo...

47
    Jak vidno, tak se v kabině WBA asi odehrála bouřka a odpovídá tomu i vstup do druhé půle. Lukaku si nabíhal na nadýchaný centr, dokázal se uvolnit, míč mu však nesedl a svezl se mu po kopačce.

49
    Trochu ukvapená Bruntova rána, z dálky zamířil vysoko nad.

50
    Michu už pádil na Myhillovu branku a z pravé strany mu pospíchala i výpomoc. Celou akci však zastavil velice pozdě odmávaný ofsajd.

52
    Třetím potrestaným hráčem hostů je Jonas Olsson.

53
    Kombinace Swansea na malém prostoru, obrana hostů byla zcela rozhozená, střílel Routledge a trefil bránícího Olssona. Domácí požadovali pokutový kop za hru rukou, hra však plyne dál.

55
    Odemwingie (WBA) si z pravé strany sbíhal na střed, zkusil střelu, trefil ale před sebou stojícího Dyera.

57
    Hostující Morrison tak dlouho kličkoval u brankové čáry, že ani neodcentroval. Vybojoval alespoň rohový kop.

57
    Po jeho rozehrání se do vzduchu pověsil Olsson, jenže i díky velice těsné obraně netrefil bránu.

59
    Hosté se nadechují k náporu. Lukaku z levé strany zakroutil míč do vápna na Odemwingieho a ten jen o malý kousek minul pravou Tremmelovu tyč.

61
    Swansea se snaží uklidnit hru, přece jen patřily poslední minuty hostům.

62
    Rohový kop pro Swansea.

62
    Chicova hlavička byla zablokovaná a při pokusu vrátit míč do ohně fauloval Williams.

64
    Odemwingie po souboji ve vápně padá, píská se, ovšem ne penalta, ale ofsajd.

64
    První střídání domácího celku. Odešel Nathan Dyer a nahradil jej Luke Moore.

66
    Snaha hostů je sympatická, nicméně stále nepřesná, Teď nás o tom přesvědčil svým pokusem Odemwingie.

70
    Roh pro Swansea, Williams, ani Routledge neuspěli.

71
    Domácí si tuto standardku zopakovali a tentokrát už centr vypadal lépe, Myhill musel vyboxovávat.

71
    Akce Swansea pokračovala, po Pablově centru zprava se vyšrouboval nahoru Michu a asi o dva metry minul hostující svatyni.

73
    Michu je při chuti, po Daviesově centru a lehkém přiťuknutí se do balonu opřel právě Michu a Myhill musel bleskurychle na zem!

75
    Druhé střídání domácích, odešel Pablo Hernandez a na trávníku se objevil Jonathan de Guzman.

75
    Přímý kop pro domácí tým. Ke střele se postavil Ki, krásně obstřelil zeď a doslova lízal levou Myhillovu tyč!

78
    Hosté si začínají uvědomovat, že času už moc nezbývá a tak se opět snaží o tlak a kontaktní branku. Jenže Morrisonův záměr nacentrovat na malé vápno se minul účinkem a míč končí v zámezí.

80
    Swansea trochu krkolomně, ale přece jen vyváží ze své poloviny.

80
    Routledge a Mulumbu si vyříkávají tvrdý vzájemný střet, uklidňují je rozhodčí i spoluhráči.

82
    Ofsajd domácích a v něm Moore.

83
    Moore byl faulován a i když se to hráčům WBA nelíbí, je tu přímý kop z asi 30 metrů.

84
    Swansea už raději drží míč na svých kopačkách, proto i tento přímý kop byl rozehrán nakrátko a je z něj spíše postupný útok.

86
    A další přímý kop pro Swansea, tentokrát po faulu na Michua.

86
    Miguel Michu má dnes odpracováno, na zbývající minuty ho nahradí Kemy Agustien.

86
    Přímý kop rozehrál Chico, chtěl překvapit brankáře přímou střelou - netrefil však prostor vymezený třemi tyčemi.

88
    Swansea zatím závěr utkání zvládá na jedničku, drží míč na svých kopačkách a daleko od své brány.

89
    Po takovém trochu házenkářském obléhání branky se Ki dostával před Myhilla, byl mu však máván ofsajd.

90
    Oba týmy si zahrají tři minuty nad rámec devadesáti minut.

90+2
    Jak už to vypadá, zápas se v klidu dohraje, domácí jsou u balonu a případný presink eliminují rychlými přihrávkami.

90+3
    Ještě jedna žlutá karta, vidí ji hostující Billy Jones.

Je dobojováno, body zůstávají na Liberty Stadium, Swansea totiž porazila West Bromwich 3:1. Všechny branky padly v první půli a i když se hosté ve druhém poločasu snažili, nepodařilo se jim tento nepříznivý výsledek zvrátit.

Zvláštností utkání je, že trenér hostů, Steve Clarke i přes nepříznivý stav nechal celých devadesát minut hrát základní jedenáctku a neudělal jediný zásah do sestavy.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji krásný středeční večer a u dalších onlajnů na shledanou. (22:40:23)