Chabarovsk – HC Slovan 3:0 (kon.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Lev 2:1 (kon.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 2:3 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 4:3 (po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Mytišči – Ufa 2:0 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 3:6 (kon.)
Doněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Atlant Mytišči
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 28.11.2012, 16:30KHL

Hokejisté Atlantu Mytišči dnes sehráli po taktické stránce skvělou partii a zaslouženě poráží Ufu 2:0. Utkání mělo dva hrdiny. Prvním byl útočník Atlantu Nikolaj Žerděv, který vstřelil oba góly, jenž dnes padly. Druhou hvězdou byl brankář Anton Chudobin, ten pochytal všech 26 hostujících pokusů.

Střely na branku ve třetí třetině - 7:7, celkem - 24:26. (18:42:10)

60:00

59:50
    Ufě se nedaři přechod do útočného pásma, zdá se, že hosté dnes nedají ani gól.

59:20
    Kotouč ve středním pásmu. Atlant dnes s největší pravděpodobností zvítězí.

58:34
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Za vyhozeným kotoučem se vydal NIKOLAJ ŽERDĚV a zavezl ho do prázdné hostující branky. Druhý gól pro dnes skvělého Žerděva. Asistence: Ivan Višněvskij, Igor Ignatuškin.

58:20
    Tarkki zůstal na lavičce, Ufa v šesti!

58:19
    Střídačka Salavatu Julajev si vybrala oddechový čas.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hráči Atlantu šikovně vyhodili tak, že z toho není zakázané uvolnění.

57:51
    Tak ještě se debatuje o tom, od koho kotouč vlastně šel mimo hrací plochu. Hra nakonec vykázána do středního pásma.

57:51
    Kotouč vypadl z ledové plochy. Vhazovat se bude před Chudobinem.

57:35
    Domácí se soustředí už jen na obranu, ale zatím to dělají dobře. Útoky soupeře šikovně vytlačují k mantinelům, odkud nebezpeční nehrozí.

56:47
    Domácí už jen odpalují puky do středního pásma a brání hubené vedení.

55:56

55:43
    Blaťákovu střelu tečoval mimo Pihlström.

55:15
    Hosté mají na vyrovnání necelých pět minut. S útokem ale musí začít až od své branky.

54:48
    Domácí přežili kritické chvíle, kdy je Ufa svírala před jejich brankou a vyhodili.

53:56
    Michail Gluchov trefil Zubareva loktem do obličeje. Sudí tento zákrok nepřehlédli a vykazují domácího útočníka na trestnou lavici. Trest nakonec zní 2+10 minut.

53:18
    Po střele Stalberga Tarkki kotouč nejprve vyrazil a pak ho odpálil holí do rohu. Ufa zatím nemůže dostat soupeře pod tlak.

52:05
    Žerděv dostal odraženým kotoučem do obličeje a z jeho nosu crčí krev. Na střídačce je tedy ošetřován a Mytišči se musí alespoň pro tuto chvíli obejít bez něho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 39. Žerděv (Stalberg, Engqvist), 59. Žerděv (Višněvskij, Ignatuškin)

Atlant Mytišči: Chudobin (Davydov) - I. Višněvskij, Tjutin, Semjonov, Ozolinš, Batyršin, Rukavišnikov, Bajev - Majorov, Kablukov, Žerděv - Engqvist, Stalberg, Ševčenko - Gluchov, Kolcov, Točickij - Lemtjugov, Ignatuškin, Bobrov - Dorofejev.
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Proškin, Koněv, Zubarev, Blaťák, Baranka, Gurkin - Musatov, Stěpanov, Gluchov - Chlystov, Zinovjev, Saprykin - Mirnov, Pihlström, Kaigorodov - Trubačjov, Paršin, Filatov - Jemelin.

Rozhodčí: Ravodin, Gofman - Birin, Morozov