Barys – Viťaz 3:5 (kon.) | Omsk – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Minsk 5:7 (kon.)
Jekatěrinburg – Doněck 3:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 7:4 (kon.)
Avangard Omsk
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 03.12.2012, 13:00KHL

Hosté čekali do šestapadesáté minuty na branku, přesto z utkání berou dva body a poráží favorita 2:1 v prodloužení. Zápas příliš pohledný nebyl, u dalších a gólově bohatších utkáních se těším na počtenou. (15:10:50)

61:03
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Čerepovečtí se nakonec prosazují krátce po začátku prodloužení a připisují si bonusový bod. VADIM BERDNIKOV dostal přesný pas od Wandella, který zprvní zametl pod přesouvajícího se Rama. Asistence: Tom Wandell.

60:32
    Andersen pálí, Ramo své betony stihnul sklapnout rychle.

60:01

Střely za tři třetiny celkově: 29 - 23.

Střely na bránu ve třetí třetině: 7 -5.

Jelikož se domácí nakonec dokázali v závěru utkání prosadit, o vítězi bude muset rozhodnout pětiminutové prodloužení či případné nájezdy.

60:00

58:46
    Vadim Šipačjov opět brnkal na nervy domácím hráčům a fanouškům. V útočném pásmu se zbavil svého obránce, ránou po ledě ale našel jenom připraveného Rama.

57:48
    Stoljarov rázem mohl dokonat obrat, Ramova lapačka však byla proti.

55:35
    Tak jsem to zakřiknul, hostům přeci jenom nějaké střelivo ještě zbylo a pět minut před koncem základní doby se také přeci jenom prosazují. Již proti pěti hráčům uplatnil svůj důraz před bránou VADIM ŠIPAČJOV a zametl puk za Rama. Máme vyrovnáno a začínáme znovu od začátku. Bez asistence.

55:28
    Přesilová hra zůstává nevyužita, Čerepovečtí jako kdyby si v posledním zápase, kdy doma přehráli Jekatěrinburg 5:0, vystříleli veškerý střelný prach!

54:39
    Andersen pálí od modré, Ramo připraven.

54:12
    Čerepovec usazen v pásmu, domácí zatím stíhají s útočníky bruslit a vykrývat střelecké úhly.

53:28
    Jedna z posledních šancí hostí na srovnání stavu. Vyloučen je Tomáš Záborský (OMS) za hákování.

52:47
    Domácí Igor Volkov si nabruslil do útočného pásma, dostal ideálně přihrávku, při střele se mu ale puk postavil na hranu a rána mu nesedla. Koeščkin jednoduše zasahuje.

51:39
    Hosté mají hlavně problémy sami se sebou. Nedokáží se dostat do útočného pásma a něco vymyslet.

50:50
    Pervušinova spíše propagační střela. Aby se neřeklo. Domácím to ale stačí, drží tak puk daleko od svého gólmana Rama.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 15. Sjomin (Kostitsyn) - 56. Šipačjov, 62. Berdnikov (Wandell)

Avangard Omsk: Ramo (Reizvich) – Nikitin, Belov, Piganovič, Pivtsakin, Valentenko, Pujacs, Kalašnikov – Popov, Pěrežogin, Záborský – Frolov, Kostitsyn, Sjomin – Kurjanov, Kalinin, Ivanov – Pervušin, Kuparinen, Volkov, Taratuchin.
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Peretjagin) – Jegoršev, Kiselevič, Laakso, Andersen, Stasenko, Čáslava, Popov – Ketov, Kazinov, Šipačjov – Berdnikov, Bergfors, Wandell – Kazakovstev, Medvedev, Stoljarov – Zemčenko, Alexejev, Fedosejev, Mons.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Gordenko, Tomilov