Ústí n/L – Hr. Králové 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 3:1 (kon.)
Most – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Třebíč 3:2 (kon.) | Písek – Kadaň 1:4 (kon.)
Beroun – Benátky n/J 4:5 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Královští lvi Hradec Králové
Středa 12.12.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Ústí dvěma bleskovými góly v rozmezí 53. a 54. minuty z hokejek Roubíka s Boháčem otočili nepříznivý vývoj utkání a nakonec Hradec Králové zdolali 4:3! V posledních deseti minutách Slovan přešel na vyšší rychlostní stupeň a šel za vyrovnáním a nakonec i vítězstvím. (19:39:28)

60:00

59:05
    Hradec hraje power-play, Čech odjel na střídačku!

58:46
    Utkání sleduje 1350 diváků.

58:46
    Ústí vstřelilo další gól, jenže sudí ho neuznali pro vysokou hůl Adama Lapšanského!

58:10
    Na druhé straně se do šance probojoval Švagrovský, Koutský nakonec ale odolal.

57:08
    Pavlík založil další útočnou akci Slovanu, na kterou navázal slibnou šancí znovu Čermák. Z blízkosti si ale na Čecha nepřišel.

55:40
    Ústecký Čermák ujel do nájezdu, ale v úniku Čecha nepřekonal! Velká šance, útočník Slovanu se drží za hlavu.

54:09
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Zlatopramen Arena bouří! Záhy po vyrovnávací trefě se prosazuje podruhé v utkání JAROSLAV ROUBÍK. Ten dorazil střelu Kováře za bezmocného Čecha. Asistence: Robin Kovář, Filip Pavlík.

53:30
    Když Ústí zabere, je to znát. Hradecká obrana v posledních minutách nevěděla, kam dříve skočit, čehož využil DANIEL BOHÁČ. Ten si počkal u tyčky a z bezprostřední blízkosti zametl puk do odkryté klece.

53:02
    Ústečtí Lvi stupňují svůj nápor v závěru třetí třetiny! Hradecká obrana má mnoho práce.

52:25
    Lapšanský to vzal na sebe a snažil se proniknout do hradecké obrany. Až k Čechovi se však neprokombinoval.

51:38
    Moskal po ústecké akci vyhodil kotouč do středního pásma, Hradec tak může vystřídat.

49:59
    Ústí se tlačí do útoku, Hradec se zatáhl do obrany. Uvidíme, zda ústecké aktivita přinese vyrovnání.

49:01
    Ústecký útok zastavil ofsajd, sudí přerušili hru.

48:29
    Roubík nabruslil do mezikruží a nebezpečně pálil na Čecha. Ten jeho ránu vyrazil betonem.

47:44
    Hradecký Moskal dostal přihrávku za obranu a mířil těsně nad břevno!

46:30
    Hradec nahodil puk do pásma, kde o něj bojuje. Zatím se před Koutského nedostal.

44:22
    Hradec nakonec přesilovku ubránil.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 12. Poživil (Roubík), 35. Roubík (Holomek), 54. Boháč (Čermák), 55. Roubík (Kovář, Pavlík) - 11. Budínský (Mikeska, Hendrich), 15. Tvrdík (Moskal), 32. Švagrovský (Vobořil, Brož)

HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský (Orct) - L. Poživil, Smetana, K. Černý, Špelda, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Sklenička - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Lapšanský, Havlíček, Daniel Boháč - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - Matai, V. Meidl, Handlovský.
    Královští lvi Hradec Králové: J. Čech (Luňák) - Karlíček, Roupec, Vágner, Kania, Hendrich, Vobořil, Klement, Čáp - Vl. Říha, Mikeska, Budínský - Moskal, Tvrdík, Berger - Kubica, Švagrovský, Cetkovský - Valášek, L. Brož, Macháň.

Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek