Ústí n/L – Hr. Králové 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 3:1 (kon.)
Most – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Třebíč 3:2 (kon.) | Písek – Kadaň 1:4 (kon.)
Beroun – Benátky n/J 4:5 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Královští lvi Hradec Králové
Středa 12.12.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V utkání 31. kola první ligy přivítají domácí Ústečtí Lvi hokejisty Hradce Králové. Favoritem zápasu bude domácí Slovan, který v minulém kole uspěl na ledě Třebíče a stíhá v tabulce druhou Olomouc. V současnosti ústeckému celku patří třetí pozice, s čímž však domácí nemohou být spokojení. Proto potřebují v souboji s Hradcem bodovat, aby se posunuli v tabulce vpřed.

V poslední době už tolik neboduje ústecký kanonýr Jaroslav Roubík. I tak s přehledem vede klubovou produktivitu. Mezi obránci je hodně produktivní Lukáš Poživil. Proti Hradci by se v ústecké sestavě měl poprvé představit Adam Lapšanský, který v týdnu přišel z Litoměřic. Jinak je hráčem Sparty Praha.

Hradec se v Ústí představí i s obráncem Vobořilem, který zamířil na východ Čech právě z Ústí, odkud hostuje.

Královští lvi jsou v tabulce na 8. místě, takže bojují o účast v play-off. Svěřenci trenérů Hostáka a Pospíšila budou chtít Slovan na jeho ledě překvapit.

To se jim povedlo už v letošním prvním střenutí, kdy v Ústí vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. V odvetě pak bylo šťastnější Ústí, které vyhrálo 5:2.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (Orct) - L. Poživil, Smetana, K. Černý, Špelda, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Sklenička - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Lapšanský, Havlíček, Daniel Boháč - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - Matai, V. Meidl, Handlovský.

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech (Luňák) - Karlíček, Roupec, Vágner, Kania, Hendrich, Vobořil, Klement, Čáp - Vl. Říha, Mikeska, Budínský - Moskal, Tvrdík, Berger - Kubica, Švagrovský, Cetkovský - Valášek, L. Brož, Macháň.

Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek.

Minutu před začátkem zápasu tribuny zejí prázdnotou. Diváků zatím moc nepřišlo, dnes se tedy návštěvnické rekordy ve Zlatopramen Areně rozhodně lámat nebudou.

00:01

00:23
    Budínský tečoval kotouč před Koutským, ten nakonec zamířil těsně vedle tyčky!

01:31
    Domácí zatlačili soupeře, nyní se bude vhazovat před Čechem.

02:32
    Handlovský tlačil puk na Meidla, tomu kotouč před gólmanem ujel.

03:21
    Hostující Valášek střílel na Koutského, ten puk raději udržel v lapačce.

03:40
    Mikeska (HKR) vyloučen za hákování.

04:24
    Ludvík dostal přihrávku před branku, Čechovu klec ale poté netrefil!

05:05
    Hradec vyhodil puk ze třetiny, oba celky střídají.

05:44
    Hradec hraje v plném počtu, Ústí první přesilovku nevyužilo.

07:25
    Ústí má více ze hry, zatím z herní převahy ale mnoho nevytěžilo.

08:30
    Poživil se opřel do puku za modrou čárou a přinutil Čecha k zákroku.

08:55
    Švagrovský stínoval před Koutským, ten vůbec nic neviděl! Puk po střele od obránce nakonec mířil těsně vedle.

10:12
    Laš otálel s přihrávkou, a tak skončil v ofsajdu.

10:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Královští lvi se dostali do vedení zásluhou VÍTA BUDÍNSKÉHO, který napřáhl z mezikruží a prostřelil Koutského. Asistence: Michal Mikeska, Jiří Hendrich.

11:25
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Slovan vzápětí vyrovnává! Roubík ujel hradecké obraně, ale na gólmana nevyzrál. Čechovi ovšem puk vypadl z výstroje, takže ho mohl dorazit do sítě LUKÁŠ POŽIVIL. Asistence: Jaroslav Roubík.

14:11
    Hosté dokonale přečíslili ústeckou obranu, hradečtí útočníci si dvakrát vyměnili puk a poté MICHAL TVRDÍK bekhendem zavěsil kotouč za záda Koutského. Asistence: Patrik Moskal.

16:00
    V signalizované výhodě Mikeska předložil puk Roupecovi, který pálil tvrdě k tyči!

16:00
    Vyloučen Holomek (UNL) za podražení.

17:22
    Ústí vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy jdou vystřídat.

18:04
    Ústí hraje v plném počtu, tuhle přesilovku hosté nevyužili.

18:23
    Sýkora (UNL) vyloučen za sekání.

20:00

Hradec po první třetině vede v Ústí překvapivě 2:1. Hosté mají lepší pohyb, více bojují a proto jsou ve vedení. I tak měli Ústečtí Lvi několik slibných šancí ke skórování.

Vyloučení po první třetině: 2:1
    Bez využití.

20:01

21:56
    Hradec se dopustil úmyslného ofsajdu, hra se stěhuje před Čecha.

22:58
    Hostující útočníci se natlačili do branky, Koutský musel zasahovat.

23:30
    Hradec je na puku, ale nemůže se dostat do útoku. Úvod druhé třetiny zatím nenabídl nijak kvalitní hokej.

25:55
    Ústí obléhá hradeckou branku, ale nemůže se stále dostat do koncovky.

27:06
    Hendrich (HKR) vyloučen za hákování.

28:10
    Ústí mačká v přesilovce svého soupeře, ale stále se nemůže dostat do výhodné střelecké pozice.

28:53
    Nyní zpoza branky vyjížděl Havlíček, ale na Čecha si nepřišel.

30:28
    Sýkora (UNL) vyloučen za hákování. Na trestné lavici dnes sedí už podruhé.

31:43
    Hosté využili přesilovku! Vobořil napřáhl od modré čáry a kotouč před Koutským tečoval do sítě DAVID ŠVAGROVSKÝ. Asistence: Milan Vobořil, Luděk Brož.

32:00
    Ústí se bude moct vrátit do zápasu. Karlíček (HKR) zamířil na trestnou lavici za hákování.

34:35
    Kanonýr JAROSLAV ROUBÍK se prosmýkl kolem hradecké obrany a bekhendem propasíroval kotouč do sítě. Asistence: Ondřej Holomek.

35:56
    Ústí se tlačí do koncovky, Hradec je pod tlakem. Čech v brance Východočechů zatím ale odolává.

36:41
    Holomek (UNL) vyloučen za podražení.

37:16
    Roupec (HKR) vyloučen za vysokou hru. Oba celky budou pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

37:44
    Ústecký Robin Kovář se tlačil do branky, ale Čech nebezpečí pokryl.

38:33
    Roubík ujel do brejku, pak počkal na najíždějícího Poživila, který střílel úplně volný na gólmana, ale jasnou gólovou šanci nevyužil!

39:22
    Krátkou přesilovku po návratu Holomka z trestné lavice Ústí nevyužilo, přestože mělo dvě slibné šance.

40:00

Hradec i po druhé třetině nadále drží jednogólové vedení, tentokrát 3:2. Východočeši utekli už do dvougólového trháku, vzápětí však snížil Roubík a od té doby se tlačí domácí za vyrovnáním.

Vyloučení ve druhé třetině (celkově): 1:2 (4:4)

43:54
    Lapšanský zavezl kotouč do pásma a snažil se probojovat až před gólmana, což se mu však nepovedlo.

44:22
    Hradec nakonec přesilovku ubránil.

46:30
    Hradec nahodil puk do pásma, kde o něj bojuje. Zatím se před Koutského nedostal.

47:44
    Hradecký Moskal dostal přihrávku za obranu a mířil těsně nad břevno!

48:29
    Roubík nabruslil do mezikruží a nebezpečně pálil na Čecha. Ten jeho ránu vyrazil betonem.

49:01
    Ústecký útok zastavil ofsajd, sudí přerušili hru.

49:59
    Ústí se tlačí do útoku, Hradec se zatáhl do obrany. Uvidíme, zda ústecké aktivita přinese vyrovnání.

51:38
    Moskal po ústecké akci vyhodil kotouč do středního pásma, Hradec tak může vystřídat.

52:25
    Lapšanský to vzal na sebe a snažil se proniknout do hradecké obrany. Až k Čechovi se však neprokombinoval.

53:02
    Ústečtí Lvi stupňují svůj nápor v závěru třetí třetiny! Hradecká obrana má mnoho práce.

53:30
    Když Ústí zabere, je to znát. Hradecká obrana v posledních minutách nevěděla, kam dříve skočit, čehož využil DANIEL BOHÁČ. Ten si počkal u tyčky a z bezprostřední blízkosti zametl puk do odkryté klece.

54:09
    Zlatopramen Arena bouří! Záhy po vyrovnávací trefě se prosazuje podruhé v utkání JAROSLAV ROUBÍK. Ten dorazil střelu Kováře za bezmocného Čecha. Asistence: Robin Kovář, Filip Pavlík.

55:40
    Ústecký Čermák ujel do nájezdu, ale v úniku Čecha nepřekonal! Velká šance, útočník Slovanu se drží za hlavu.

57:08
    Pavlík založil další útočnou akci Slovanu, na kterou navázal slibnou šancí znovu Čermák. Z blízkosti si ale na Čecha nepřišel.

58:10
    Na druhé straně se do šance probojoval Švagrovský, Koutský nakonec ale odolal.

58:46
    Ústí vstřelilo další gól, jenže sudí ho neuznali pro vysokou hůl Adama Lapšanského!

58:46
    Utkání sleduje 1350 diváků.

59:05
    Hradec hraje power-play, Čech odjel na střídačku!

60:00

Ústí dvěma bleskovými góly v rozmezí 53. a 54. minuty z hokejek Roubíka s Boháčem otočili nepříznivý vývoj utkání a nakonec Hradec Králové zdolali 4:3! V posledních deseti minutách Slovan přešel na vyšší rychlostní stupeň a šel za vyrovnáním a nakonec i vítězstvím. (19:39:28)

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 12. Poživil (Roubík), 35. Roubík (Holomek), 54. Boháč (Čermák), 55. Roubík (Kovář, Pavlík) - 11. Budínský (Mikeska, Hendrich), 15. Tvrdík (Moskal), 32. Švagrovský (Vobořil, Brož)

HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský (Orct) - L. Poživil, Smetana, K. Černý, Špelda, Vl. Brož, Holomek, F. Pavlík, Sklenička - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Lapšanský, Havlíček, Daniel Boháč - M. Čermák, T. Sýkora, Laš - Matai, V. Meidl, Handlovský.

Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek