Kazaň – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Čerepovec – Doněck 4:3 (kon.) | Viťaz – Riga 3:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 3:0 (kon.)
Severstal Čerepovec
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
HC Donbass Doněck
Sobota 29.12.2012, 16:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:19:23)

Domácí si za aktivitu zejména v prvních dvou třetinách vítězství zaslouží, hosté začali hrát až ve třetí dvacetiminutovce a to dnes na body nestačilo. Jedinou branku třetí třetiny vstřelil hostující Podhradský, nakonec ale byla jeho branka jen "kosmetická", která pouze upravila konečné skóre utkání.

Dnešní utkání je u konce, nakonce se z těsného vítězství raduje domácí Severestal Čerepovec, který poráží Donbass Doněck 4:3, ač se o své vítězství nakonec v závěru třetí třetiny musel trochu obávat. Hostům se již však, i přes závěrečnou power-play, nepodařilo vstřelit vyrovnávající gól a vynutit si tak prodloužení.

60:00

59:30
    Hosté hrají bez gólmana, ale zatím se jim vůbec nedaří přejít do třetiny domácích.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, hosté se zatím neodhodlali k odvolání brankáře.

58:40
    Donbassu se povážlivě čas krátí a v jejich hře je již nyní hodně křeče, nicméně domácí vyhazují přes všechny čáry, zakázané uvolnění, hra se střehuje před Kosečkina.

58:20
    Šipačov nyní sám zakončoval přečíslení tři na dva, škoda, kdyb přirhál lépe postavenému spoluhráči, mohla z toho být velice dobrá šance pro Severestal!

58:00
    Začíná poslední dvouminutovka třetí třetiny.

56:53
    Clay Wilson střílí již po přesilové hře z levé strany z kruhu pro vhazování, ale Kosečkin si vybruslil proti němu a chytá.

56:49

56:20
    Hostům se nedaří při přesilové hře, domácím zbývá posledních několik vteřin do návartu vyloučeného Medvěděva.

55:40
    Další vyhozený puk ze třetiny domácích.

55:00
    Vhazování před Kosečkinem, domácím se podařilo vyhodit puk.

54:49
    Podražení píská rozhodčí domácímu Medvěděvovi, velká šance pro Donbass, který bude hrát přesilovou hru!

54:20
    Severestal si koleduje o vyrovnávací branku, nyní je hodně pasivní a pouští Doněck do nebezpečných šancí!

53:30
    Další závar před Kosečkinem, ale obrana domácích zatím odolává.

52:50
    No, čeká nás zajímavý závěr třetiny, domácí se nyní osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:14
    Kazjonov postupuje s pukem před bránu hostů, ale těm se nyní daří, rychle ho puku zbavují a sami postupují před Kosečkina.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Kazjonov (Šipačov), 9. Fedosjejev, 16. Šipačov (Ketov), 32. Medvěděv (Bergfors) - 5. Varlamov (Kočetkov, Donika), 7. Kašpar (Ponikarovsky), 51. Podhradský (Kiiskinen)

Severstal Čerepovec: Kosečkin (Zajcev) - Laakso, Kiseljevič, Kazjonov, Šipačov, Ketov - Rjazancev, Čáslava, Berdnikov, Stoljarov, Wandell - Jegoršev, Andersen, Bergfors, Kazakovcev, Medvěděv - Popov, Fedosjejev, Alexejev, Dědunov, Zemčenko
    HC Donbass Doněck: Laco (32. Gorjačevskich) - Bartulis, Kolář, Ponikarovsky, Fedotěnko, Kašpar - Wilson, Podhradský, Nedorost, Dadonov, Kiiskinen - Pěreťjagin, Těreščenko, Kočetkov, Donika, Varlamov - Silnickij, Nikiforov, Pettersson, Wirtanen, Tarasov

Rozhodčí: Sergejev, Soin - Strelcov, Tarasov