Třinec – Slavia 5:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 3:5 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 08.01.2013, 17:30Tipsport extraliga

50:47
    Jank trefil Vlacha tělem a sudí opět vylučuje. Jsou to sporné zákroky. Domácímu týmu se to vůbec nelíbí. Nicméně je tu přesilovka pro Vary.

48:13
    Sudí má opět ruku nahoře. Na trestnou lavici odchází René Vydarený, i když podle mého názoru šlo o čistý zákrok. Pokračuje se 4 na 4.

47:29
    Rozhodčí opět vylučují. Do průniku šel Mertl a zahákoval ho Gründling.

44:58
    Nyní dostávají šanci hostující Vary. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Mertl.

44:14
    Roman Prošek odchází na trestnou lavici a Mountfield tak má další šanci na srovnání skóre. Prošek se provinil nedovoleným bráněním.

42:49
    Energie si zahraje přesilovou hru. Domácí kapitán Šimánek zahákoval Pecha a dostává za to 2 minuty.

39:58
    Opět se bude vylučovat. Lukáš Pech je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Druhá třetina se už dohraje.

39:16
    Další vyloučení signalizují rozhodčí. Uvidíme, jak to dopadne.

38:58
    Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Gulaši. Pokračuje se ve čtyřech.

37:49
    Kolarzovi se to nelíbí, ale hokejkou přejel soupeře a rozhodčí ho vylučují na dvě minuty za vysokou hůl.

26:58
    Přesilovou hru si zkusí i Energie. Za sekání je vyloučen Kotalík.

23:56
    Třetí přesilovka pro České Budějovice. Rohan odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

07:46
    Další přesilovka pro domácí tým. Na trestnou lavici odchází Zaťovič za držení hole.

06:54
    Bude se vylučovat. Hostující bek Gulaši je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, Nosek), 13. Pech (Bicek, Drtina), 43. Zaťovič (Pech, Nosek), 56. Vlach (Doležal, Bicek), 60. Koblasa

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Kříž, Prokop - Kotalík, Mertl, Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek (K), Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Nosek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Košťál, Zucker, Skuhravý, Vlach, Zaťovič (K), Bicek, Pech, Skladaný, Rohan, Vachovec, Doležal, Koblasa.

Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal