3:0 (1:0)
Calcio Catania
Úterý 08.01.2013, 21:00 • Stadio Olimpico - Řím • Italský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu ze čtvtfinálového utkání Coppa Italia, který proti sobě svedl dva prvoligové celky a to S. S. Lazio a Calcio Catania.

Lazio bylo v národním poháru nalosováno rovnou do osmifinále, kde porazilo až na penalty další prvoligový celek ze Sieny, utkání v řádné hrací době skončilo nerozhodně 1:1 a tuto remízu zachránili hráči Lazia až ve čtvrté minutě nastavení!

Na druhé straně Catania odehrála v poháru již tři utkání, po výhře ve třetím kole nad Sassuolou 1:0, přišlo prodloužení v zápase s Cittadellou, kdy utkání po devadesáti minutách skončilo 1:1 - tuto remízu vybojovali hráči Catanie gólem v 88. minutě, v následném prodlužení přidali dvě branky a radovali se z postupu do osmifinále.

V tom cestovali na půdu prvoligové Parmy a o osudu zápasu rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém měli pevnější nervy právě hráči Calcia.

V letošním ročníku 1. italské ligy se týmy střetly 4. listopadu 2012 a z překvapivě vysoké výhry se radovali téhdy domácí hráči Catanie, kteří vyhráli 4:0.

Bude se dnes jednat o podobnou drtivou výhru Calcia nebo Lazio svému soupeři vrátí porážku a postoupí do semifinále, na to budeme znát odpověď po skončení utkání, které má plánovaný výkop přesně ve 21:00.

S. S. Lazio: Bizarri - Biava, Radu, Cavanda, Cana - Ledesma, Hernanes, González, Candreva, Lulič - Floccari

Calcio Catania: Frison - Cupuano, Legrottaglie, Bellusci, Rolín - Almirón, Izco, Lodi - Barrientos Gómez, Bergessio

Rozhodčí: Celi - Galloni, Musolino.

1

1
    Faul na hostujícího hráče ve středu hřiště a toho evidentně hodně bolí přišlápnutá noha.

2
    Hned ve druhé minutě zápasu letěl do pokutového území Catanie nebezpečný centr a domácí se dostali k hlavičce, ale ta byla nedůrázná a tak Frison míč chytil.

4
    Nakopnutý míč dolétl až ke Frisonovi, který tak zakládá útočnou akci Catanie.

5
    Hosté poprvé vystřelili a hned z toho mohla být úvodní branka zápasu! Bizarri na střelu nedosáhl a zachránila ho tak tyč, která se mu rozezvučela za zády.

8
    Hraje se převážně ve středu hřště a po úvodních dvou šancích se hra mírně uklidnila.

10
    Lazio kombinuje s míčem na útočné polovině.

11
    Frison schovává míč v náručí a odráží tak zajímavou šanci soupeře.

12
    Ze střední vzdálenosti přišla nepřesná střela domácího Lazia.

14
    Domácí stále častěji drží míč na svých kopačkách a snaží se vyzrát na obranu Catanie.

18
    Sledujeme aktivní fotbal, ve kterém mají zatím více ze hry domácí. Obrana Catanie však působí dobrým dojmem a nepouští soupeře k větší šanci.

19
    Střela z dálkypřed Frisonem skočila a ztratia na rychlosti.

20
    Candreva dostal míč dobře do běhu, ale místo přihrávky na volného spoluhráče zkusil jít sám a to mu nevyšlo, domácí získali alespoň roh.

23
    Ofsajd a v něm jeden z domácích.

25
    Lazio dobře napadalo, jmenovitě Floccari nepříjemně obtěžoval hostující hráče, ale trošičku to přehnal a byl mu odpískán faul.

26
    U míče stále hosté, kteří však kombinují na půli hřiště a blíže k bráně Bizzariho se nedostávají.

27
    Hosté ihned zvedali ruce na znamená ofsajdového postavení, ale to jestli bylo tak hodně těsné. Ještě přdtím byl v souboji nepříjemně atakován Lulič.

28
    Faul na Luliče byl dodateně potrestán, hlavní rozhodčí nechal Lazio správně akci dohrát a až poté vytáhl kartičku pro Bellusciho.

30
    Lazio právě vstřelilo branku!

Přesně po třiceti minutách hry je zde první branka a tu střílí hlavou zady k bráně STEFAN RADU, který byl otočen naprosto mimo prostor tří tyčí, ale dokázal míč přesto poslat přesně do sítě.

32
    Hosté propadli ve středu hřiště a jediné štěstí měli v tom, že na útočné polovině Lazia byl pouze osamocený jeden hráč, který nedokázal proti přesile uspět.

34
    Hernanes dostal míč před sebe a neváhal ani chvilku a okamžitě ho posílal směr brána, střela mu však nesedla a tak balón letěl vysoko nad.

36
    Bergessio naskočil na svého soupeře ze zadu a nemohl čekat nic jiného než žlutou kartu.

38
    Akce hostí opět skončila dříve než vůbec začala a dost se o to zasloužili obránci Lazia, kteří nepouští soupeře do blízkosti pokutového území.

40
    Sergio Floccari se dostal po odrazu míče ke střele, počkal si na pravý moment a skákavý míč trefil výborně, ale ještě lepší zákrok předvedl Frison, který vyboxoval míč do bezpečí.

41
    I na druhé straně se jeden z hráčů málem dostal za obranu soupeře, ale byl přece jenom ve větší tísni než před chvilkou Floccari a z toho pramenila i nepřesná střela.

42
    Za faul ve středu hřiště vidí Rolin žlutou kartu, je již třetím potrestaným hráčem Catanie.

43
    Floccari se nedostal přes obránce, který se mu dobře postavil tělem.

45
    Nepřesný centr Hernanese končí v náruči Frisona, to již běží poslední minuta řádné hrací doby v prvním poločase.

Hlavní rozhodčí nakonec nenastavil ani minutu a tak jdou do kabin za jednobrankového vedení domácí hráči Lazia. Zatím jedinou branku zápasu vstřelil ve 30. minutě Radu. Druhý poločas bude jistě zajímavý a hosté z Catanie se jistě jen tak nesmíří s porážkou, je však třeba dodat, že vedení Lazia je zatím zasloužené.

46

46
    Izco se v úvodu druhého poločasu dostal do velké šance, ale jeho střelecký pokus nakonec skončil nad bránou.

48
    Izco po útočném výpadu ukázal své dovednosti i v obranářské činnosti a odvrátil centr na roh.

50
    Domácí propadli a málem bylo srovnáno. Stačil jeden vyhraný souboj a rázem z toho bylo přečíslení, které bylo zakončeno velmi nebezpečnou střelou pod břevno, ale Bizarri opět vytáhl fantastický zákrok a vyrazil na roh.

51
    Lazio si špatně rozebralo hráče a tak došlo na zakončení, ale míč letěl mimo tři tyče. Bizzari se však hlasitě ozval a okřikl své spoluhráče.

53
    Rozdíl mezi koncem prvního poločasu a začátkem druhého je ze strany Catanie obrovský. Hosté jsou schopni se dostávat do šancí a nepouští už tak často Lazio k míči.

54
    Jenže moc nechybělo a rohový kop domácích zapadl až do sítě, přímo od rohového praporku letěl míč na zadní tyč a chybělo opravdu málo, aby se zakroutil do sítě.

57
    Na zeleném pažitu zůstává ležet jeden z hostujících fotablistů a tak se nyní nehraje.

58
    Zdá se, že je již vše v pořádku a pokračuje se dál ve hře.

60
    Pád v pokutovém území domácích a následné zapískání rozhodčího hodně zvedlo emoce, ale ukázalo se, že hlavní sudí Celi odpískal útočný faul a to zcela správně.

60
    Hernanes je prvním domácím hráčem, který vidí žlutou kartu.

61

Za tuto inkasovanou branku si mohou hosté tak trochu sami. Po pravé straně neuvěřitelně abojoval Floccari a obrana už jakoby to nečekala a tak zůstal před bránou málo chráněn HERNANES, který obstřelil Frisona a Lazio je tak velmi blízko postupu do dalšího kola italského poháru.

63
    Candreva zakončoval pod tlakem mimo bránu.

66
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale čas jim uniká a na trávníku se navíc strhla menší roztržka. Radu si něco vyříkával s protihráčem, který na to vůbec nereagoval, ale chladné to nenechalo jeho spoluhráče a byla z toho menší strkanice.

67
    Ze hřiště odešel Antonio Candreva a nahradil ho Abdoulay Konko.

68
    Střídají i hosté, hřiště opustil Barrientos a na jeho místo se postavil Castro.

69
    Rohový kop pro Lazio.

70
    V poslední chvíli přišel skluz, který vypíchl Floccarimu míč z pod nohy. Kdyby byl zákrok jen o malinko pomalejší, zřejmě by byl Floccari faulován a penalta by tak byla jistě odpískána.

71
    Na druhé straně zakončoval Bergessio, ale jeho střele chyběla hlavně přesnost.

73
    Gonzalez měl na pravé straně úplně volného hráče, ale promeškoval ideální čas na přihrávku a o míč přišel.

76
    Domácí hrají naprosto chytře, nikam se neženou a hlavně drží míč co nejdál od vlastní brány.

78
    Brocchi přichází na místo Cavandy a jedná se tak už o druhou změnu na domácí straně.

79
    Míč nejdříve skončil u Frisona a po rychlé akci hostí i u Bizarriho, na obou stranách bez výraznější hrozby pro brankáře.

79
    Bergessiovi je odpískán útočný faul a hostující útočník by měl krotit své emoce, protože jednu žlutou kartu už má.

81
    Krásně zahráno od Lazia, hráč s míčem si šikovně počkal až mu do pokutového území naběhne spoluhráč a našel ho přesným pasem, ale dobrý pokus z voleje skončil těsně vedle levé tyčky.

83
    Změna na straně hostí, hřiště opouští Bergessio a místo něj si zahraje Doukara.

84
    Jednalo se hned o dvojí střídání, další změnou je příchod Ricchiutiho, který nahrazuje Capuanu.

85
    Centr do šestnáctky Lazia jednoduše odhlavičkován.

85
    Máme zde poslední střídání v zápase. Hřiště opouští autor úvodní branky zápasu Radu, kterého nahrazuje Ciani.

86
    Centr před bránu od Castra byl na poslední chvíli sražen na rohový kop.

87
    Hrají již znovu domácí a Gonzales na nic nečekal a ze třiceti metrů vyslal na hostujícího brankáře jedovatou střelu, která však zasvištěla kolem brány.

88
    Píská se proti Catanii a času už moc opravdu nezbývá.

89
    Floccari dlouho čekal se svou střelou a nakonec ji poslal přesně do míst, kde stál připravený Frison.

90
    Již plyne poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme kolik hlavní rozhodčí ještě nastaví.

90+1

A je dokonáno! V první minutě nastavení dostal výborný pas HERNANES a nejdříve oklamal obránce a následně si vychutnal i Frisona a přidává už svůj druhý gól v tomto utkání. Milimetrovou přihrávku poslal Hernanesovi Floccari, který dnes odehrál také velmi dobré utkání.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty!

90+3
    Brocchi naprosto zbytečně fauloval a vidí žlutou kartu.

Skončilo čtvrtfinálové utkání Coppa Italia a z přesvědčivé výhry 3:0 se mohou radovat hráči Lazia, kteří dnes podali velmi kvalitní výkon a radují se z postupu mezi nejlepší čtyři týmy tohoto poháru. Catania dnes zaostávala ve většině činností a domácí dokázali svou aktivitu proměnit i v branky a to rozhodlo.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (22:54:25)