Chabarovsk – Doněck 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Riga 2:0 (kon.)
Ufa – Omsk 6:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 2:1 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.)
Mytišči – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.)
CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Minsk – Čeljabinsk 2:5 (kon.) | Lev – Viťaz 5:2 (kon.)

TRESTNÉ MINUTY: 26:14

Fantastický výkon Lva! Pražané byli jednoznačně lepším týmem, jen je dlouho trápila produktivita. Až ve třetí třetině Čechov definitivně srazili. Fanouškům utkvěje v paměti zejména krásný gól Danielssona, který střelou pod víko napodobil kousek Granlunda z mistrovství světa v Bratislavě. Novotný a spol. jsou nyní stále devátí, ale na postupové příčky ztrácejí jen dva body, přičemž mají zápas k dobru.

Nejlepší hráči zápasu: Ivan Lisutin (Viťaz), Jiří Sekáč (Lev).

60:00

59:53
    Malevič zabránil Rachůnkovi vstřelit gól do prázdné brány.

59:32
    Čechov bude hrát přesilovku šest na čtyři.

59:32
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Další vyloučení na straně Lva. A opět je to i s osobním trestem. Provinil se Krejčík.

57:47
    Čechov právě vstřelil branku!

Hosté přesilovku čtyři na tři využívají. Z bezprostřední blízkosti po pohledné kombinaci skóroval JEVGENIJ TIMKIN. Asistence: Brian Fahey, Igor Golovkov.

57:03
    Vrána dostal dvě minuty za sekání. A k tomu ještě desetiminutový osobní trest.

57:00
    Lev Praha právě vstřelil branku!

Prosadil se i kapitán JIŘÍ NOVOTNÝ, který dorazil puk do sítě po nahrávce Danielssona zpoza brány. Asistence: Nicklas Danielsson, Nathan Oystrick.

56:33
    Koroljov míří do kabin. Dostává osobní trest za nesportovní chování.

56:02
    Rozhodčí vylučují na obou stranách. Pykat jdou Krejčík (Lev, sekání) a Panarin (Viťaz, nedovolené bránění).

55:46
    Řepík nezpracoval těžkou přihrávku do útočného pásma. Poté se ale dostal ke střele z mezikruží. Minul.

54:59
    Černov v protiútoku donutil Pöpperleho k dalšímu zákroku.

54:25
    Čechov vyhrává vhazování ve vlastní třetině a pozvolna rozehrává. Poté koutouč ztrácí.

53:40
    Podzinš se po levé straně nenápadně prodral až ke střele a následné dorážce. Pöpperle, který má dnes opravdu hodně málo práce, byl pozorný.

52:28

52:28
    Pražané dobře kombinují, ale nestřílejí. Až teď to zkusil Mikuš.

51:59
    Lepistö nezachránil puk na modré čáře a Čechov vyhazuje.

50:28
    Početní výhoda Pražanů, kteří dnes na gól v přesilovce stále čekají.

49:43

JAKUB NAKLÁDAL se dočkal. V mezikruží obešel bránícího hráče hostů a poté skóroval. Trefil se z podobného místa jako předtím Gynge. Český obránce se prosadil poté, co mu rozhodčí v první třetině gól neuznali. Asistence: Martins Cipulis.

48:43
    S Pražany to vypadá dobře. Vedou 3:1 a kontrolují průběh utkání.

47:22

RICHARD GYNGE střílí druhý gól v dresu Lva. Švédský útočník získal puk mezi kruhy, odkud rychle a úspěšně vypálil. Asistence: Jiří Novotný.

47:19
    Krátce po vhazování před Lasutinem Čechov opět vyhazuje přes všechny čáry.

46:34
    Rachůnek uvolnil Surového, který z mezikruží pálí jen do hrudi soupeřova brankáře.

Dnešní utkání sleduje 5022 diváků.

45:27
    Zakázané uvolnění Viťazu. Hra míří před Lisutina.

44:28
    Teď hraje Čechov, ale jen na chvíli. Novotného lajna vyváží puk ven z vlastní třetiny.

43:47
    Rozjetý Sekáč vypálil z pravého kruhu po ledě. Lisutin zasáhl lapačkou.

43:23
    Ne... Puk se odrazil od horní tyčky.

43:23
    Birner vypálil v nájezdu na bránu a prostřelil Lisutina. Rozhodčí zkoumají videozáznam.

42:58
    ,
    Wow! NICKLAS DANIELSSON střílí neskutečnou branku! Byl volný za bránou, položil si puk na hokejku a zavěsil po víko. Stejně jako Granlund na mistrovství světa v Bratislavě. Asistence: Richard Gynge.

41:45
    Kuljomin si vyjel do mezikruží a vypálil. Jeho střela však neprošla klubkem hráčů před Pöpperlem.

40:30
    Pražané se hned hrnou do útočného pásma.

40:01
    Trevor Gillies (hříšník z první třetiny) už sleduje zápas z tribuny.

40:01

Statistiky ze druhé třetiny:

STŘELY: 13:6

VHAZOVÁNÍ: 13:13

TRESTNÉ MINUTY: 2:4

Ve druhé třetině se Čechov zvedl. Stále byl sice horším týmem, ale místy držel se lvy krok. Dokonce se mu podařilo vyrovnat. S přispěním dvou tečí skóroval od modré čáry Seleznjov.

40:00

39:48
    Teď však na druhé straně zasahuje Lisutin. Viťaz poté vyhazuje.

39:31
    Čechov kombinuje v obranném pásmu Lva.

38:40
    Závar před Lisutinem. Ruský brankář udržel puk před brankovou čárou. Následuje mírná potyčka.

37:30
    Pražané mají stejně jako na konci první třetiny tlak. Jistě by rádi znovu vstřelili branku.

35:37

35:29
    Lvi zatím brání dobře. Čechov nemá výraznější šanci.

34:52
    Na trestnou lavici míří Nakládal (vražení na hrazení). Druhá početní výhoda pro Čechov.

33:37
    JAKOV SELEZNJOV trestné lvy za jejich neproduktivitu. Jeho pokus od modré čáry prošel za Pöpperleho po dvojitém odrazu.

33:08
    Viťaz kombinuje v útočném pásmu, ale opět nic kloudného nevymyslel.

32:22
    Danielsson se Sekáčem motají hosty v jejich vlastní třetině. Lisutin nakonec úspěšně zasahuje proti pokusu Sekáče.

31:09
    Viťaz se mírně osmělil. Teď s Pražany hraje vcelku vyrovnanou partii.

30:39
    Nájezd Gyngeho z pravé strany zneškodnil hodně vyjetý Lisutin lapačkou.

29:19
    Čechov po opravdu dlouhé době ohrožuje Pöpperleho střelou.

28:09
    Nakládal se radoval z gólu, který vstřelil po dorážce vlastní střely. Videorozhodčí ale jeho branku zamítl, protože byla dosažena nohou.

27:29
    Timkin míří do útoku, ale rychle ztrácí puk. U něj je znovu Lev.

26:40
    Surový nedosáhl na nahrávku Sekáče.

26:34
    Hosté v plném počtu. Domácí nevyužili další přesilovku. To by je mohlo mrzet.

25:08
    Teď hraje Viťaz aktivně. Lisutin si může na chvíli odpočinout od spršky střel.

24:34
    Danielsson pálí z levé strany po nahrávce Oystricka

23:47

22:51
    Čechov se osvobozuje, ale jen na chvíli. Pokračuje nápor lvů.

22:31
    Závar před Lisutinem. Puk ale končí za bránou.

21:47
    Přesilovka domácích. Koroljov, který se předtím tlačil do šance, nedovoleně bránil.

20:48
    Němec s Nakládalem si pohlídali najetého Timkina.

20:26
    Druhá třetina začíná obvyklým obrázkem: lvi jsou nastěhovaní v obranné třetině soupeře.

20:01

Atlant však porazil Torpedo 3:2 po prodloužení a má stejně bodů jako devátý Lev. Odehrál ale o zápas více.

Minsk udělal lvům radost. S Čeljabinskem totiž prohrál 2:5 a na Pražany má stále náskok jen pět bodů, přičemž odehrál o dva duely více.

Statistiky z první třetiny:

STŘELY: 18:1

VHAZOVÁNÍ: 11:8

TRESTNÉ MINUTY: 4:27

Pražané první třetinu absolutně ovládli. Na Listuina pálili jednu střelu za druhou a hostům povolili jen jedinou ránu. Brankář hostů ale dlouho držel bezbrankový stav zápasu. Kapituloval až těsně před odchodem do šatny. Ve vlastním oslabení ho překonal Vrána.

20:00

19:15
    Hosté první přesilovku vůbec nezvládli. Nejenže neměli šanci, ale dokonce inkasovali.

19:15

19:06

Gól v oslabení! Těsně před odchodem do šatny se Pražané ujímají vedení! Birner a PETR VRÁNA unikli do přečíslení. Prvně jmenovaný vyřešil situaci nahrávkou Vránovi, který skóroval střelou k bližší tyči. Asistence: Michal Birner, Jakub Nakládal.

17:15
    Teď ale bude skvělou příležitost ohrozit Pöpperleho, neboť na vrátka od trestné lavice se otevírají před Oystrickem (nedovolené bránění).

16:47
    Čechov se prakticky jen brání. Do útoku vyráží zřídkakdy.

15:59
    Hossa pálil z levé strany a poté jel spolu se Surovým dorážet. Brankář hostů je však zatím výborný.

14:31
    Hosté v plném počtu. Tahle početní převaha domácích moc nevyšla.

13:49
    Lvi opět položili Lisutina. Ruský gólman ale v závaru znovu puk zastavil před brankovou čárou.

12:31
    Další oslabení Čechova. Menší trest dostal Dvurečenskij, který předtím odpykával trest za Gilliese.

12:17

11:59
    Domácí pokračují v tlaku. Zatím jsou mnohem nebezpečnější než Čechov, který dopředu téměř nic nevymyslel.

11:35
    Řepík chytře posunul puk na Oystricka, který vypálil. Střela ale šla mimo tyče.

10:44
    Pražané jsou v pěti a budou dohrávat zbytek pětiminutové přesilovky.

10:10
    Němec při protiútoku hledal někoho ze spoluhráčů před bránou. Jeho nahrávka ale prošla až k levému mantinelu.

09:37
    Hossa přímo skočil do brankoviště hostů a špičkou hole vystřelil mezi betony Listuina. Ten je ale zaklapl včas.

08:44
    Početní výhoda domácích lvů končí. Pravidla porušil Řepík (sekání).

08:40
    V další šanci lvů Birner.

08:31
    Gynge byl na chvíli sám na levé straně. Nerozpakoval se a ostře střílel.

07:20
    Z levé strany zblízka pálil Birner.

07:17
    První přesilovka domácích. Gillies dostává za bodnutí špičkou hole pět minut plus do konce utkání. Lvi budou hrát v přesile pět minut.

06:30
    Bělousov pálí z mezikruží. Těsně vedle. Zatím nejnebezpečnější útok hostů.

05:54
    Kuljomin pronikal k Pöpperlemu, ale na poslední chvíli ztratil puk.

05:30
    Snaha o útok Viťazu přerušuje zakázané uvolnění.

04:27
    Pöpperle si připisuje první zákrok a hned rozehrává.

04:16
    Sekáč si objel padajícího beka a vypálil. Jeho rána ale k Lisutinovi neprošla.

03:10
    Vránova lajna se snaží prokombinovat k Listuinovi, ale hostující obránci dobře brání.

02:22
    Karamnov vysílá ostrou střelu, která je ale zblokovaná.

01:30
    Před bránu domácích nahrával Koroljov, ale Sergejev byl v obležení a puk nezpracoval.

00:48
    Hosté dlouho kombinují v útočném pásmu.

00:10
    Před bránou hlídkoval Novotný, ale nezachytil přihrávku.

00:01

Bránu Čechova dnes bude hájit druhý brankář Ivan Lisutin.

Bodový a gólový lídr Lva Jakub Klepiš je stále nemocný, a tak podruhé v řadě nenastoupí. Do sestavy se naopak vrací uzdravený Tomáš Rachůnek. Je však zapsaný až jako 13. útočník.

Lev Praha: Pöpperle (Kocián) - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Danielsson, Novotný, Gynge - Birner, Vrána, Řepík - Sekáč, Surový, Hossa - Cipulis, Karamnov, Niživijs - Rachůnek.

Viťaz Čechov: Lisutin - Seleznjov, Chafizullin, Golovkov, Malevič, Kudinov, Fahey, Tatalin, Dvurečenskij - Panarin, Badjukov, Timkin - Podzinš, Hennessy, Koroljov - Sergejev, Tichomirov, Kuljomin - Gillies, Černov, Bělousov.

Rozhodčí: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin.

Doněck vyhrál v Chabarovsku jasně 4:1. To znamená, že lvi po dnešku nebudou v postupové osmičce, ani když Čechov porazí.

Čechov má nejlepší formu v sezoně. Poprvé totiž vyhrál třikrát v řadě (pokaždé 2:1), přičemž přehrál i moskevské CSKA. Je to trochu paradox, neboť právě v tomto období Viťaz ztratil dvě opory, které posílily silnější kluby. Alexandr Koroljuk odešel do Magnitogorsku a Daniila Markova si vyhlédlo CSKA. Těmito obchody dal Čechov najevo, že na vyřazovací boje už nemyslí.

Naopak Lev do play-off chce. Naposledy podal heroický výkon proti Čerepovci, když otočil skóre z 0:3 na 5:4. Všechny překvapil Michal Řepík, který obstaral tři góly (2+1). Předtím přitom v jednom duelu KHL nasbíral maximálně bod. Pražané jsou nyní devátí. Pokud ale pět zbývající zápasů zvládnou, postoupí, aniž by se museli ohlížet na ostatní.

Další informace
    PREVIEW: Naposledy doma. Lva vyzve oslabený, ale překvapivě rozjetý Čechov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 20. Vrána (Birner, Nakládal), 43. Danielsson (Gynge), 48. Gynge (Novotný), 50. Nakládal (Cipulis), 57. Novotný (Danielsson, Oystrick) - 34. Seleznjov, 58. Timkin (Fahey, Golovkov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Denisov) - Seleznjov, Chafizullin, Golovkov, Malevič, Kudinov, Fahey, Tatalin, Dvurečenskij - Panarin, Badjukov, Timkin - Podzinš, Hennessy, Koroljov - Sergejev, Tichomirov, Kuljomin - Gillies, Černov, Bělousov.

Rozhodčí: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin