Novokuzněck – Novosibirsk 1:7 (kon.) | Barys – Omsk 5:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 5:0 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Čerepovec – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | Mytišči – Jaroslavl 5:2 (kon.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 3:0 (kon.)
Atlant Mytišči
5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 01.02.2013, 16:30KHL

Já se s Vámi pro teď loučím, ale nezapomeňte, že přenosy na onlajnech jedou i nadále. Na shledanou! (19:02:43)

Tak třetí třetina přinesla rozhodně nejzajímavější podívanou z celého zápasu! Hráči Lokomotivu nejprve dokázali smazat dvoubrankové manko, když v úvodu periody snížil Averin a v 50. minutě srovnal v přesilovce na 2:2 Guskov. Hokejisté Atlantu ale žádný obrat nepřipustili. Šest minut před koncem jim totiž v přesilové hře vrátil vedení Ivan Višněvskij a drama definitivně odmítl minutu před koncem v další početní výhodě Ignatuškin. Na konečných 5:2 pečetil dvě sekundy před sirénou při hostující power-play Majorov.

Atlant si tak připsal již šesté vítězství v řadě a stále zůstává ve hře o postup do play-off. To Lokomotiv dnes sice odešel z ledu bez bodu, ale jeho postavení na čtvrtém místě tabuly Západní konference to nijak neozrozí.

Střely na branku ve 3. třetině - 10:9, celkem - 26:24.

60:00

59:58
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Ještě jedna branka! Engqvist poslal do nájezdu na prázdnou branku MAXIMA MAJOROVA, který dvě vteřiny před koncem pohodlně zavezl kotouč až na místo určení. Asistence: Andreas Engqvist.

59:20
    Hosté to zkouší bez gólmana.

59:02
    A je pravděpodobně rozhodnuto! Rukavišnikovu střelu od modré vyrazil Sanford tak nešťastně, že se mu kotouč převalil pře záda a IGOR IGNATUŠKIN ho ještě na branové čáře pojistil v cestě do sítě.

58:31
    Mimo branku pálil Kolcov, ale domácí se stále drží v útočném pásmu.

58:09
    Po střele Ignatuškina zasáhla Sanfordova lapačka.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53
    Hosté vyhazují.

57:14
    Plotnikov byl v boji o kotouč až příliš důrazný a oslabuje Jaroslavl v nejméně vhodnou chvíli!

56:53
    Hosté nyní svýrají soupeře v jeho obranném pásmu.

56:00
    Ignatuškin svým střeleckým pokusem vybojoval pro domácí tým buly v útočném pásmu.

54:52
    Plotnikov poslal kotouč okamžitě na branku. Před Galimovem byl Trunjov, který se snažil dorážet, ale domácí brankář udržel puk před brankovou čarou!

54:33
    Od modré to zkoušel Guskov, kotouč skončil v klíně Galimova.

54:10
    Technická četa nyní odstraňuje nějaký problém s ledovou plochou u mantinelu za hostující brankou.

54:01
    Vyloučení Vitalije Višněvského potrestal domácí IVAN VIŠNĚVSKIJ! Ten byl po Engqvistově přihrávce sám před Sanfordem a šťastně puk poslal mezi jeho betony za brankovou čáru. Domácí tak opět vedou. Asistence: Andreas Engqvist.

53:25
    Kabluchov se ocitl sám před Sanfordem. Udělal brankáři kličku a chystal se zasunout do prázdné branky. Višněvskij se ovšem vrhl do brankoviště a posunul branku. Za tento čin půjde pykat na trestnou lavici.

53:01
    Galimov podržel nahození ze středního pásma, vhazovat se bude před ním.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Ozolinš (Klimenko), 15. Michnov, 55. Višněvskij (Engqvist), 60. Ignatuškin, 60. Majorov (Engqvist) - 43. Averin (Plotnikov, Trunjov), 50. Guskov (Černikov)

Atlant Mytišči: Galimov (Davydov) - Batyršin, Rukavišnikov, I. Višněvskij, Ozolinš, Kosmačjov, A. Petrov, Dyblenko - Gluchov, Kabluchov, Kolcov - Klimenko, Engqvist, Majorov - Michnov, Točickij, Krikunov - Ignatuškin, Ševčenko, Jašin - Šmeljov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) - Flood, Guskov, Pašnin, Jakovlev, V. Višněvskij, Amirov - Redlihs, Černikov, J. Petrov - Plotnikov, Averin, O. Petrov - Hagman, Apalkov, Kaljužnij - Trunjov, Soloduchin, Kručinin - Kartajev.

Rozhodčí: Kadyrov, Kulakov - Golovljov, Sivov