Osasuna – Celta Vigo 1:0 (kon.) | Getafe – La Coruňa 3:1 (kon.) | Espanyol – Levante 3:2 (kon.)
Granada – Real Madrid 1:0 (kon.)
Getafe CF
3:1 (1:1)
Deportivo La Coruňa
Sobota 02.02.2013, 18:00 • Coliseum Alfonso Pérez, Madrid • Španělská LaLiga

Touto informací se s Vámi z tohoto přenosu loučím, ale neloučí se naše onlajny. Sportovní sobota je v plném proudu a stačí si jen vybrat. Prozatím Vám přeji hezký večer a u dalších onlajnů na shledanou. (19:54:28)

Rozhodčí ukončil zápas mezi Getafe a La Coruňou a z výhry se mohou radovat domácí fotbalisté, pro které se zápas nevyvíjel zrovna příznivě. V 10. minutě totiž přišli po červené kartě o gólmana a navíc inkasovali z penalty. Ještě do půle však stačili taktéž z penalty vyrovnat a ve druhém poločase postupně přebírali aktivitu. V 70. minutě šli navíc do deseti i hosté a tuto situaci Getafe plně využilo. V 81. minutě se krásně trefil Álvaro a o tři minuty později dal na výhru razítko Colunga. Hosté se už na nic nezmohli a proto odjíždějí s prázdnou.

90+2
    Přímý kop hostů. Pizzi posadil centr na hlavu Zé Castra, Codina na brankové čáře chytá!

90+1
    Hezkou přihrávku dostal Diego Castro, byl ale v plném běhu a nedokázal tak nasměrovat míč na bránu.

90
    Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

89
    V pokutovém území Getafe se odrazil míč k André Santosovi, jenže ten to měl na dlouhou nohu a poslal míč vysoko nad.

87
    Na branku La Coruni se řítil další útok, tentokrát byl však zastaven praporkem pomezního rozhodčího - ofsajd.

85
    Snížit mohl Riki, sbíhal si z levé strany na střed, pokusil se o technickou střelu, ale Codina byl na zemi včas a chytil.

84
    Getafe právě vstřelilo branku!
    Zřejmě je rozhodnuto. ADRIÁN COLUNGA obdržel přihrávku do vápna, obtočil se kolem svého strážce a bombou pod břevno překonal Aranzubiu.

82
    Hostům zbývá necelých deset minut na vyrovnání, jenže to budou muset značně přidat.

81
    Tak to byla parádní trefa! ÁLVARO dostal od Barrady ideální přihrávku mezi dva protihráče a umístěnou střelou z 18 metrů trefil prostor u pravé Aranzubiovy tyče!

80
    Další "žluťásek", za faul ho spatřil hostující André Santos.

77
    Poslední střídání i na straně Getafe. Pro dnešní den dohrál Fernández Borja a místo něj nastoupil Álvaro.

76
    Pizzi z pravého křídla našel Rikiho a Codina si určitě oddechl, protože míč proletěl jen těsně kolem jeho tyče!

73
    Poslední střídání La Coruni. Odešel Bruno Gama a zbytek zápasu odkope André Santos.

73
    Barrada to zkusil samostatnou akcí středem, jenže se přimotal do hloučku hráčů a ani nevystřelil.

72
    Z něj však nezapršelo a hra se opět přesunula blíže středovému kruhu.

72
    Rohový kop pro domácí tým.

70
    Za faul při vzdušném souboji vidí žlutou kartu hostující Abel Aguilar a jelikož je to jeho druhá, vidí i červenou. Síly na hřišti se nám vyrovnávají.

69
    Vynucené střídání domácího týmu. Juan Valera je zraněn a místo něj bude hrát Federico Fernández.

67
    Barrada se zbavil svého strážce, odcentroval, míč se následně dostal ke Colungovi, jeho volej ale skončil vedle brány.

66
    Další žlutá karta a zcela zasloužená. Rafa zajel skluzem do Camuñase a mohl být rád, že to byla pouze žlutá.

65
    Pizzimu střela nesedla podle jeho představ a skončila na prvním bránícím hráči.

65
    Rohový kop pro hostující celek.

64
    Spolupráce Bruna Gamy s Pizzim je hosty velice často využívaná, hráči Getafe jsou však na tohle už připraveni a oba plejery si pečlivě hlídají.

62
    Diego Castro se snažil ohrozit branku Deportiva svým průnikem z levého křídla, ale nezpracoval míč a sám skončil zamotán v brankové síti.

61
    Rohový kop pro Getafe.

60
    Střídání hostů. Odešel Álex Bergantiños a na trávníku se objevil Juan Carlos Valerón.

57
    Pokud jsme doufali, že se hra ve druhé půli uklidní, opak je pravdou. Hra je snad ještě tvrdší a nervóznější.

55
    Další potrestaný hráč, žlutou kartu dostal hostující Javier Camuñas.

55
    Codina si včas vyběhl a lapil vysoký centr do svých rukavic.

55
    Escudero musel v tísni odvracet na roh, k němu se staví Pizzi.

53
    Karetní představení pokračuje, tentokrát si žlutou kartu prohlédl hostující Álex Bergantiños.

52
    Žlutá karta pro domácího Diega Castra.

52
    Ale i ten dokázali hosté pohodlně ubránit.

51
    Bergantiños odvrátil prudký centr - domácí hráči si dají jinou standardní situaci a to roh.

51
    Přímý kop pro Getafe z levé strany.

49
    Bruno Gama odcentroval z pravé strany, na nadýchanou přihrávku si naběhl Riki, ale hlavičkou netrefil bránu.

46
    Hosté v půli vystřídali, odešel Jesús Vázquez a na jeho místo nastoupil Javier Camuñas.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Je to tak, rozhodčí ukončil první poločas, který byl hodně divoký, dvě penalty, šest karet, z toho jedna červená a spousta nervozity na obou stranách. Do vedení se ve 12. minutě dostali hosté po Pizziho proměněné penaltě, ale stejnou mincí odpověděli domácí po penaltové trefě Diega Castra. Doufejme, že ve druhé půli se situace uklidní a uvidíme oku lahodící hru.

45+2
    Roh se hostům nepovedl, do šaten se s největší pravděpodobností půjde za stavu 1:1.

45+2
    Centr letěl na vzdálenější tyč, kde číhal Pizzi, celá akce nakonec končí rohem pro hosty a pískotem domácího publika.

45+1
    Po faulu na Bruno Gamu budou hosté kopat ještě jeden přímý kop.

45
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

43
    Menší závar před Codinou. Rikiho hlavička byla asi tím nejnebezpečnějším, domácí brankář ale nakonec vše hasí.

42
    Bruno Gama hledal přízemním centrem Rikiho, Getafe odvrátilo na roh.

41
    Bruno Gama kombinoval s Pizzim, domácí ještě před centrem do šestnáctky uklidili míč do autu.

40
    Máme tu menší uklidnění, oba celky už zřejmě vyhlíží poločasovou přestávku.

38
    Na druhé straně pálil Bergantiños, ale vysoko nad.

38
    Colunga dostal od Diega Castra přihrávku za obranu Deportiva, pro domácí bohužel do těsného ofsajdu.

37
    Střela Escudera z asi třiceti metrů měla sice správnou výšku, letěla ale o několik metrů vedle.

36
    La Coruňa kombinovala na středu hřiště. Poté přišla dlouhá přihrávka na Bruno Gamu, ale jeho následný centr na Evalda byl příliš prudký.

34
    Následný přímý kop končí ofsajdovým postavením domácích hráčů, takže se hra otočí druhým směrem.

33
    Jesús Vázquez zastavil rodící se akci Getafe a jak už se v tomto utkání stalo zvykem, je to za žlutou kartu.

31
    Doufejme, že v dalších minutách uvidíme více fotbalu a méně karet...

31
    Ale teď už ne... Fernández Borja je dalším potrestaným hráčem.

29
    Další ostrý zákrok v podání domácích hráčů, tentokrát se ale faul Diega Castra na Aguilara obešel bez karty.

28
    Kaká sice hezky vypálil na Codinu, jenže zcela zbytečně, mává se ofsajd.

27
    Rozhodčí pokračuje v rozdávání karet, tentokrát viděl žlutý kartónek domácí Abdelaziz Barrada.

25
    Míč si na penaltový puntík postavil DIEGO CASTRO, poslal gólmana na opačnou stranu a vyrovnal tak na 1:1.

24
    Žlutou kartu dostal Evaldo.

24
    Penalta pro Getafe! Barrada se dostával do šance, byl sražen a je tu tak druhá penalta zápasu.

23
    Centr Pizziho končí v rukavicích gólmana Codiny.

23
    Po zásahu Escudera kope Deportivo rohový kop.

21
    Na hřišti je poměrně nervózní atmosféra, žlutou kartu dostává hostující Abel Aguilar.

20
    K němu se postavil opět Colunga, ale centr na bližší tyč nenašel nikoho z hráčů Getafe.

19
    Colunga dostal na levé straně dostatek prostoru a času na to, aby si prohlédl situaci a následně odcentroval. Hosté odvrátili na rohový kop.

17
    Pizzi si už zabíhal za domácí obranu, pomezní sudí ale zvedá praporek - ofsajd.

15
    Střet domácího Escudera s hostujícím Bruno Gamou končí ošetřováním obou hráčů, kteří se bolestivě srazili. Hůře to vypadá s domácím hráčem.

12
    La Coruňa právě vstřelila branku!
    K penaltě se postavil PIZZI a i když Codina vystihl směr, neměl na umístěnou střelu šanci dosáhnout.

12
    Je tu vynucené střídání. Odchází Jaime Gavilán a do branky se staví Jordi Codina.

10
    Gólman Miguel Ángel Moyá navíc dostává rovnou červenou kartu!

10
    Penalta pro Deportivo. Domácí gólman stáhl k zemi Rikiho a sudí je nekompromisní.

10
    Zatím sledujeme dost rozhárané utkání plné drobných faulů.

8
    Castro se dostal k odraženému míči, ale tohle mu nesedlo a míč končí na tribuně.

7
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde bude Getafe rozehrávat roh.

7
    K rozehrání se postavil Pizzi, ale poslal míč o asi metr a půl nad branku.

6
    Přímý kop i na druhé straně a tady to vypadá dosti nebezpečně.

4
    Přímý kop Getafe z pravé strany, Gavilánův centr ale hosté odvrátili a Aranzubia nemusel vůbec zasahovat.

3
    Centr na Rikiho (DEP) je příliš dlouhý, od své brány bude rozehrávat Moyá.

1
    Zákrok Kaká na Colungu těsně před pokutovým územím je nepotrestán, rozhodčí vše viděl jako čisté odebrání míče.

1

Getafe CF: Moyá - Juan Valera, Alexis, Rafa, Escudero - Borja, Xavi Torres - Barrada, Diego Castro, Gavilán - Colunga. Trenér: Luis García Plaza.

Deportivo La Coruňa: Aranzubia - Pablo, Kaká, Zé Castro, Evaldo - Bergantiños, Aguilar - Bruno Gama, Vázquez, Pizzi - Riki. Trenér: Domingos Paciência.

Rozhodčí: José Paradas - Jesús Zancada, Moisés Mateo.

Oba týmy jsou už na hrací ploše, za chvíli začínáme!

Getafe se stále nachází osm bodů nad sestupovou zónou, Garciovi muži by ale měli urychleně naběhnout zpátky na vítěznou vlnu, neboť by za chvíli mohli mít nepříjemné starosti. Proti La Coruni to pro ně bude obrovská výzva, neboť jeho fanoušci už netrpělivě po třech domácích remízách čekají na vítězství. Současná série bez vítězství Getafe čítá už sedm zápasů, naposledy to madridský celek schytal 0:4 od Realu Madrid, pro toto utkání se ale rýsuje mnohem lepší sestava, neboť se vrátí něklik důležitých hráčů.

Oproti La Coruni je ale ještě Getafe v poměrně lepší pozici. Deportivo v lize nevyhrál jednadvacet (!) utkání v řadě a je na chvostu tabulky se šestnácti body. Jediné, co jej může utěšovat, je tak alespoň to, že na sedmnáctou Granadu ztrácí čtyři body, což je rozdíl poměrně lehko dohnatelný. Bude to ale chtít zase začít makat. Galicijský klub může mrzet hlavně poslední prohra na Riazoru, kam přijela Valencia. Ta sice od první minuty vedla, La Coruňa pak ale poměrně dlouho držela vedení. O všechny body ji ale v samém závěru utkání připravil Ricardo Costa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.