Nijmegen – Arnhem 2:1 (kon.) | Venlo – Ajax 0:3 (kon.) | Twente – Utrecht 2:4 (kon.)
Willem II – Feyenoord 1:3 (kon.)
Willem II Tilburg
1:3 (1:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 03.02.2013, 16:30 • Koning Willem II Stadion, Tillburg • Nizozemská Eredivisie

Ačkoliv jsme v Tillburgu viděli čtyři branky, o pohledné utkání se rozhodně nejednalo. V desáté minutě šel do vedení Feyenoord zásluhou Pellého. Willem II stihl srovnat ještě do poločasu, kdy sporně nařízenou penaltu proměnil Misidjan. Rotterdamská výprava ale do druhého poločasu vstoupila jak nejlépe mohla a díky dvěma gólům osmnáctiletého Vilheny splnila povinnost. Feyenoord tak ze čtvrtého místa odsunul Utrecht a na vedoucí Eindhoven ztrácí pět bodů. Willem II naopak zůstává poslední. Já vám děkuji za pozornost a věřím, že nám i po zbytek tohoto svátečního dne zachováte svou přízeň. (18:22:04)

90+4

90+3
    Sražený míč se odrazil před Martinse Indiho, ten ale na malém vápně těžký volej nezvládl.

90+3
    Feyenoord se z něj ale neprosadil.

90+2
    Goossensova rána sice zamířila vedle domácí branky, přesto se bude kopat ještě jeden roh.

90+1
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Harmeet Singh.

90+1
    Definitivní tečku za utkáním mohl udělat Janmaat, podobně ale jako Pellé, tak i on před Meulem selhal!

90+1
    Nakonec jsou přidány ještě tři minuty.

Dnešní utkání sledovalo 12300 diváků.

90
    Začala dost možná úplně poslední minuta utkání. Hrát ještě vteřiny navíc rozhodně nemá nikdo zapotřebí.

88
    Feyenoord kombinuje před svou brankou, Willem II vzdal také pokus o napadání.

87
    E. Mulder si dal na čas s rozehrávkou volného kopu. Ze stadionu mimochodem snad už zmizeli všichni domácí fanoušci, kterých tu i tak příliš nebylo. Momentálně jsou slyšet jen oslavné chorály z rotterdamské produkce.

86
    V závěru utkání je to hlavně Feyenoord, kdo ještě usiluje o gól. Není to ale nic převratného, krev už rozhodně neteče.

84
    V posledních minutách se zřejmě už příliš úprav v záznamu o utkání nedočkáme. Snad jen, když Feyenoord vystřídá. Tuto možnost má v záloze ještě dvakrát.

83
    Míč se v pokutovém území odrazil k Boëtiusovi, ten měl ale příliš málo často na přípravu a svůj pokus navíc poslal do jednoho z bránících hráčů Tillburgu.

82
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Wesley Verhoek, přichází John Goossens.

81
    Haemhouts si pohrál s míčem a pak si jej posunul do středu, odkud ze slibné vzdálenosti vypálil na E. Muldera - ten ale s jeho přízemním a hlavně pomalým pokusem neměl skoro žádných starostí.

80
    Volný kop Feyenoordu opět směřoval na Pellého, Meul ale byl včas z branky.

79
    Boëtius si postrčil míč na velkém vápně, ucítil kontakt se soupeřem a položil své tělo na zem. Sudí Liesvedl nechal hru pokračovat.

77
    Pellé se snažil otočit s míčem v šestnáctce a případně opět provětrat Meula, míč mu ale ukopl Haastrup.

76
    Vilhena hodně touží po hattricku, teď si vyvedl míč na šestnáctku a pak vyslal přízemní střelu doprostřed branky, kde ji zastavil Meul.

76
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Aurélien Joachim, přichází Danny Guijt.

75
    Domácí fotbalisté snad už úplně rezignovali na hru.

73
    Meul i přes hradbu těl před ním centr vyboxoval.

73
    Rohový kop pro Feyenoord po zásahu H. Muldera.

71
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Virgil Misidjan, přichází Genaro Snijders.

70
    Do konce utkání nám zbývá něco přes dvacet minut a v Tillburgu to opravdu nevypadá na zlom v této špatně rozjeté sezoně.

69
    Těžko říct, co by teď Tillburgu pomohlo. Feyenoord jej sice nepřehrává, útočné snahy domácích jsou ale často velmi naivní a stojí hodně sil.

68
    Útočný faul Pellého. Ten se zdá být hodně frustrovaný, neboť již dávno mohl rozhodnout utkání. Místo toho dvakrát ve vyložené pozici pálil do Meula.

67
    Vilhena se z něj pokusil o hattrick, branku ale přestřelil.

67
    Peters zezadu postrčil Pellého, volný kop pro Feyenoord ve vzdálenosti asi sedmadvaceti metrů od branky.

66
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Nick Hofs, přichází Robbie Haemhouts.

65
    Misidjan se dokázal uvolnit na levé straně a ještě odcentrovat do šestnáctky, tam ale nebyl vidět žádný důraz a hlad po gólech od domácích.

64
    Míč nakonec skončil v Meulových rukavicích.

63
    H. Mulder srazil Verhoekův centr na rohový kop.

62
    Jako například teď! Pellé ale opět tváří v tvář Meulovi zklamal a ze dvou metrů, když se jej mohl zeptat, kam to chce, pouze trefil jeho nastražené ruce.

62
    Teď už to bude hodně o trpělivosti. Willem II zkrátka postrádá kvalitu a každá jeho ztráta míče zavání protiútokem Feyenoordu.

60
    Jeho snažení je ale na chvíli přerušeno, neboť od branky bude odkopávat E. Mulder.

60
    Willem II se dle povinnosti tlačí před rotterdamskou branku.

58
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic přišel rychlý útok hostí, na jehož konci byl TONNY VILHENA, který z hranice pokutového kopu obstřelil Meula a na zadní tyč vstřelil uklidňující gól pro jeho mužstvo.

57
    Feyenoord jej ale dostal před šestnáctku a pak ze čtyřiceti metrů nepřesně vypálil Podevijn.

57
    Rohový kop pro Willem II.

56
    Z rohového kopu se ještě mohl vyvinout brejk Tillburgu, Janmaat ale včas zakročil a ukopl Misidjanovi míč.

55
    Willem II mohl potřetí inkasovat, k brance se hnal Verhoek, tomu ale na poslední chvíli ukopl míč na rohový kop Haastrup.

54
    Hra se ale po chvíli opět vyrovnala. Takto hluchých pasáží jsme v utkání viděli již hodně.

52
    Tentokrát hlavičkoval Vossebelt, byl ale zády k brance a Misidjanův centr posunul jen vedle levé tyče.

51
    Feyenoord tak zaznamenal velmi dobrý vstup do druhého poločasu. Musí ale zpátky na zem, protože Tillburgu ještě zbývá něco kolem čtyřiceti minut.

50
    Joachim si naběhl na Cornelisseho centr od postranní lajny, k úspěšnému zakončení mu ale chybělo půl kroku! Tato hlavička rozhodně měla potenciál ohrozit E. Muldera.

49
    To byla fotbalová paráda. TONNY VILHENA si narazil s Pellém, jenž mu míč hodil vzduchem za obránce, záložník Feyenoordu si jej zpracoval a ještě před dopadem na zem levou nohou obstřelil Meula.

48
    Jak se dalo čekat, Feyenoord se snaží ve druhém poločase o něco více, stále je to ale velmi jalové.

47
    První centr Vormera do pokutového území ve druhém poločase hledal Pellého, obrana Tillburgu si ale na něj dává dobrý pozor.

46

V ospalém prvním poločase jsme se opět jednou přesvědčili, že každý z nás jednou chybuje. Feyenoord se sice šťastně dostal do vedení zásluhou Pellého v desáté minutě, pak neproměnil řadu slibných šancí a ke slovu se dostal Willem II. Tomu hodně pomohl sudí Liesveld, jenž nařídil velmi přísnou penaltu a ještě za ni místo Martinse Indiho potrestal Mathijsena. Pro skóre ale je podstatné, že Misidjan nařízený pokutový kop proměnil. Druhý poločas začne cca v 17:30.

45+2

45+1
    Sudí Liesvedl přidá nad rámec předepsaných pětačtyřiceti minut dalších šedesát vteřin.

45
    Začala poslední řádná hrací minuta prvního poločasu.

44
    Avšak domácí se nikam příliš netlačí. Sledujeme sice jejich územní postup, ochota hráčů ale se nebezpečně blíží nule.

43
    Tak, jak jsme mohli na začátku utkání vidět opatrný Willem II, je momentálně opatrný i Feyenoord.

42
    Feyenoord je evidentně zaskočen a vypadá to, že do prvního poločasu vměstná už jen jednu nebezpečnou akci.

41
    Hofs se vrátil a čistě odzbrojil Martinse Indiho, jehož výkon v dnešním utkání rozhodně není takový, jaký by Feyenoord potřeboval.

41
    Volný prostor se na pravé straně otevřel před Cornelissem, ten se ale nechtěl natlačit do branky a místo toho zvolil centr, který žádný z hráčů na hřišti nezachytil. Z takových pozic se rozhodně střílí.

39
    Navíc se dá očekávat, že Willem II na závěr prvního poločasu přitlačí Feyenoord. V posledních minutách byl mírně lepší a stáli při něm všichni svatí, když sudí Liesvedl odpískal velmi spornou penaltu.

38
    Willem II právě vstřelil branku!
    E. Mulder sice vystihl směr střely k pravé tyči, VIRGIL MISIDJAN přesto srovnal stav.

38
    Mathijsen se navíc hodně rozčiluje, že to nebyl on, kdo fauloval, nýbrž Martins Indi.

37
    Joris Mathijsen v šestnáctce stáhl Joachima a kromě žluté karty je nařízena také hodně přisná penalta. Domácí útočník tomu hodně přidal.

37
    Pokutový kop pro Willem II!

36
    Volný kop pro Willem II. Lavička Feyenoordu se teď hodně čertí, Cornelisse z jejich pohledu při autovém vhazování přešlápl do hřiště.

35
    Teď už si Feyenoord nerozuměl vůbec - Clasieho chytrá přihrávka doputovala až za koncovou čáru, Boëtius totiž jeho úmysl nepochopil a za míčem se vůbec nerozběhl.

34
    Mathijsen výborným pasem za obranu oslovil Pellého, tomu ale rozehrávka do strany nevyšla.

33
    Willem II zvýšil svou střeleckou aktivitu, Joachim sice šikovně obešel Vormera ve středu pole, pak se ale se střelou unáhlil a E. Mulder si připsal o poznání jednodušší zákrok.

32
    Konečně jsme viděli pořádnou střelu také od domácích - Joachim se otočil s míčem před šestnáctkou a pak se pokusil přehodit E. Muldera, ten byl ale pro tento případ dostatečně vysoký.

32
    Pak ale stejně přišel lepší centr do šestnáctky od Clasieho, Pellé se vyšrouboval do vzduchu, Meul si ale pro toto jeho zakončení doskočil.

32
    Willem II ale na chvíli odvrátil míč.

31
    Faul H. Muldera znamená další volný kop a práci pro Vormera.

30
    Feyenoord tak poprvé za první půlhodinu prožil těžké okamžiky před svou brankou a Willem II najednou zjistil, že to jde i směrem dopředu.

29
    Pak ale odcentroval do rotterdamské šestnáctky, kde H. Mulder hlavou přiťukl míč Misidjanovi, jenž překonal E. Muldera. Branka ale nebyla uznána kvůli faulu domácího kapitána H. Muldera.

29
    Hofs se bohužel pro Willem II zamotal s míčem a z čisté pozice nemohl vystřelit.

28
    Rotterdamská družina se okamžitě pokusila o rychlý přechod dopředu, Pellého ale ostře k zemi poslal Peters. Vše se překvapivě obešlo bez žluté karty.

27
    Hlavičkovaná v pokutovém území Feyenoordu dopadla lépe pro hosty.

26
    Další z řady centrů do pokutového území Tillburgu hledal Pellého, ten se ale tentokrát k zakončení neprotlačil.

26
    Feyenoord momentálně dlouze drží míč.

24
    Jak je ale pro dnešní fotbal typické, rohový kop nedoputoval dál než na přední tyč.

23
    Pellé tentokrát selhal! Obrana Willemu II, domnívajíc se, že jde o ofsajd, jej ponechala za sebou a rotterdamský útočník ve vyložené šanci trefil jen skvělého Meula, jenž míč vyrazil na rohový kop.

22
    Nakonec ale míč stejně skončil u E. Muldera. Willem II ale konečně nachytal Feyenoord v nedbalkách a pouze větší jistota ve finální fázi jej dělila od gólu.

22
    Již je na nohou a bude společně se svými spoluhráči čelit útoku Tillburgu. To vše poté, co Feyenoord nezvládl ofenzivní tažení.

21
    H. Mulder velmi nepříjemně dohrál jednoho z hráčů Feyenoordu, ten zůstal ležet na trávníku.

20
    Boëtius neohroženě vletěl hned do dvou protihráčů, jeho snaha ale byla posouzena jako faul. Křídelník Feyenoordu se ale zatím rozhodně hry a zodpovědnosti z něj vyplývající nebojí.

19
    Krásně se ale ukázalo, proč se Willem II tak těžko dostává za půlící čáru. Jednak se rozehrávky bojí jako čert kříže a kromě toho, když už se k ní odhodlá, tak je v jeho obraně vyhlášen stav nejvyšší pohotovosti.

18
    Hofs udělal další z řady chyb, když při rozehrávce trefil jen Pellého, ten se ale naštěstí nedokázal na tak malém prostoru dostat před něj a Meul mohl chybu svého spoluhráče vyřešit včasným výběhem.

17
    Úvodní minuty se zatím vyvíjejí dle předpokladů. Feyenoord je lepším týmem a Willem II pokračuje v šedi svých letošních výkonů.

16
    Boëtius prokázal neskutečnou rychlost, když se prohnal podél Cornelisseho, ačkoliv měl zhruba dvoumetrovou ztrátu, pak ale před brankou nedokázal své zakončení umístit a pouze poslal míč do Meulovy náruče!

14
    Willem II se poprvé v utkání na delší dobu usídlil před Mulderovou šestnáctkou, žádná střela z toho ale nebyla.

13
    Pellé výborně našel Verhoeka, ten už to mohl zkusit zabalit, místo toho se ale Feyenoord rozhodl vyšperkovat akci a neudělal dobře, neboť sám Pellé nakonec velkém vápně ztratil míč.

12
    Zatím se ale nic nemění. Feyenoord nadále drží míč a Willem II čeká, s čím přijde.

10
    Teď ale svou hru bude muset přehodnotit. GRAZIANO PELLÉ si s Petersem na zádech zpracoval míč zády k brance, otočil se k ní čelem a díky teči domácího stopera dokonale oklamal Meula, jenž se nestihl přemístit ke své pravé tyči a poprvé v utkání inkasoval.

9
    Tillburg je v úvodu utkání zalezlý na své půlce. Je vidět, že chce čekat jen na brejky.

8
    Vormer si vzal velký rozběh, se zdí ale přestřelil také domácí branku.

8
    Volný kop pro Feyenoord z pozice, z níž se toho dá udělat hodně.

7
    Boëtius si všiml nabíhajícího Pellého a hledal jej přihrávkou do uličky, Willem II se ale dobře zastoupil a tuto snahu zastavil.

6
    Míč si ale do svých rukavic stáhl Meul.

5
    Cornelisse zastavil Boëtiusův průnik na rohový kop.

4
    Jak je v posledních letech zvykem, i v Tillburgu panuje dobrá atmosféra. Stadion krále Willema II je sice více prázdný než plný, nic to ale na tomto faktu nemění.

3
    Teď ale od své branky bude odkopávat E. Mulder.

2
    Feyenoord měl lepší vstup do utkání, od začátku je aktivnější.

1

Willem II Tilburg: Meul - Cornelisse, Haastrup, Peters, Jallo - Hofs, Vossebelt, H. Mulder - Misidjan, Joachim, Podevijn.

Feyenoord Rotterdam: E. Mulder - Janmaat, de Vrij, Mathijsen, Martins Indi - Vormer, Clasie, Vilhena - W. Verhoek, Pellé, Boëtius.

Rozhodčí: Liesveld.

Feyenoord stále ještě reálně pomýšlí na co nejlepší umístění na špici tabulky Eredivisie, vstup do jarní části sezony mu ale nevyšel. Nejprve prohrál na půdě obhájce titulu Ajaxu 3:0, pak sehrál doma bezgólovou remízu s Twente a nakonec ve středu vypadl ve čtvrtfinále KNVB Bekeru s lídrem tabulky Eindhovenem.

Jeho soupeř na tom je ale mnohem hůř. Poslední výhru datuje k 1. prosinci loňského roku a je největším adeptem na sestup. Vždyť na patnáctou Rodu už ztrácí sedm bodů, je ale fakt, že má o jeden zápas méně.

Faktem ale zůstává, že favoritem utkání je rotterdamský celek. Důvody jsou jasné - proti Tillburgu šest zápasů v řadě neprohrál, navíc jeho dnešní hostitel v jedenácti z dvanácti posledních ligových utkání neúspěšně bojoval o body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.