Žilina – Banská Bystrica 3:4 (po s.n.) | Trenčín – Nitra 1:3 (kon.) | Poprad – Skalica 1:4 (kon.)
Zvolen – Košice 3:2 (kon.) | Piešťany – Martin 1:4 (kon.)
HK Poprad
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HK Skalica
sk Neděle 03.02.2013, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

58:45
    V závere predposlednej minúty nám tvrdé zakončenie z medzikružia predviedol Dávid Buc, no gólman Lipovský puk zachytil na svojich pozorných betónoch.

53:25
    Skalica dala gól!
    Nedáš - dostaneš! Tak toto pravidlo sa v Poprade potvrdilo opäť. Tentokrát sa gólovo presadil JINDŘICH BARÁK, ktorý tvrdou delovkou z ľavej strany po vyhratom buly prekonal gólmana Sidora, ktorý mal dobre clonený výhľad. Asistenciu si pripisuje Igor Bobček.

46:48
    O poriadny závar pred skalickou bránou sa tentokrát postarala dvojica Tomas - Jabrocký! Prvý menovaný zakončoval z pravej strany, no Lipovský jeho delovku vyrazil nad svoju bránu. Tam sa snažil dorážať Tomas, no tomus a to už nepodarilo.

45:24
    Skaličania opäť gólovo udreli! Po vyhratom buly sa k puku dostal MIROSLAV LAŽO, ktorý nekompromisným švihom našiel miesto nad Sidorovým ľavým ramenom, kde mu puk umiestnil. Popradský gólman takúto strelu asi nečakal a nestihol puk zachytiť. Asistencie si pripisujú hráči Jindřich Barák a Juraj Jurík.

43:33
    Z medzikružia tenotkrát poriadne ohrozil popradskú bránu Vyrúbalík, no jeho tvrdá delovka sa napokon od Sidorovho betónu odrazila do hornej žŕdky a von z popradskej brány!

43:03
    Nasledovať bude presilová hra pre hostí. Na dve minúty si za úmyselné vyhodenie puku odchádza sadnúť Jáchym.

40:42
    Po skvelej prihrávke od Hvilu sa k puku na pravej strane dostal Vandas, no ten napokon nedokázal prekonať Lipovského reflexy! Gólman Skalice sa dobre premiestnil a puk zblokoval svojími betónmi.

38:40
    Marcel Holovič napokon figuruje aj v ďalšej situácii. Tentokrát si odchádza sadnúť na trestnú lavicu za nedovolené hákovanie.

37:00
    Skaličania sa z nie veľmi vážne vyzerajúcej akcie dostávajú do vedenia! Pálffy zaviezol puk do útočného pásma a nádherným backhandom našiel Andreja Kudrnu v medzikruží. Ten to backhandom posunul na MARTINA SLOBODU, ktorý nekompromisným švihom vymietol pavučinku v ľavom hornom rohu popradskej brány. Asistencie si pripisujú hráči Andrej Kudrna a Žigmund Pálffy.

34:45
    Popradčania sú v závere presilovej hry usadení v útočnom pásme, kde to individuálne skúšal Vandas, no gólman Lipovský mu puk vypichol svojou hokejkou!

33:29
    Skalickí hráči vsietili gól, no ten napokon neplatí, keďže ešte pred gólovou strelou bola popradská brána posunutá! Juraj Konc situáciu dobre videl a adekvátne zasiahol.

32:49
    Skaličania si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou si odchádza sadnúť Lukáš Hvila.

32:45
    O poriadny závar pred popradskou bránou sa tenotkrát postaral Holovič, no jeho gólman Sidor hokejkou od puku odstavil. Následne sa snažil z ľavej strany presadiť Kutálek, no jeho strelu zblokoval pozorný Balán.

30:15
    Šátek sa veľmi dobre presúval po ľavej strane a následne dobre našiel Stielera, no ten bol tvrdo tiesnený a už nedokázal prekonať dobre postaveného gólmana Sidora, ktorý vykorčuľoval z brány.

26:18
    Poprad dal gól!
    A je to tu! Popradským hokejistom sa z rýchleho protiútoku podarilo vyrovnať! Skalica mala tentokrát poriadny kus nešťastia, no aj takéto strely sa stávajú gólovými. LUKÁŠ HVILA nevedel, čo s pukom, a tak sa rozhodol vypáliť z ľavej strany. Vandas pred Lipovským veľmi dobre clonil a puk sa napokon doposúval k ľavej žŕdke skalickej brány. Bez asistencií.

25:18
    O poriadny závar pred skalickou bránou sa tentokrát postaral druhý popradský útok! Najskôr tvrdú strelu Jabrockého vyrazil gólman Lipovský a následne sa síce nestihol dobre premiestniť, no Tomas minul bránu hostí.

20:45
    Balán sa dostal do skvelej gólovej šance v centrálnej časti, no napokon v samostatnom úniku nedokázal prekonať gólmana Lipovskému, ktorému puk trafil len do betónov.

20:23
    Popradskí hráči si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou si odchádza sadnúť Jankovič. Tento Skaličan trafil do tváre Balána, ktorý sa však pozviechal a pokračuje v hre.

16:59
    Do skvelej gólovej šance sa po prihrávke od Buca dostal Smotrila, no gólman Lipovský napokon zasahovať nemusel. Smotrila puk umiestnil len tesne vedľa brány hostí.

16:25
    Skaličania nám predviedli ďalší poriadny závar pred Sidorom! Postaral sa o to druhý útok na čele s Klejnom, ktorý však trafil len dobre presunuté Sidorove betóny!

13:59
    Skaličania sa dokázali ubrániť a hrajú v plnom počte. Lipovský nám však predviedol poriadne zaváhanie vedľa svojej brány, po ktorom sa k puku dostal Tomas. Ten sa snažil spoza brány vsietiť Skalici gól, no gólman Lipovský sa dobre hodil k pravej žŕdke a Popradčania odstavil.

11:53
    A je tu dvojnásobná presilová hra pre domácich. Na dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou si odchádza sadnúť Barák.

11:35
    Tak dvojica hlavných rozhodcov nám predvádza svoje klasické umenie. Roman Tomas v poskytnutej výhode síce vsietil gól, no ešte predtým sa puku dotkol jeden zo Skaličanov. Na dve minúty si odchádza sadnúť Stieler za držanie hokejky.

09:49
    Ľubomír Vaic si popri mantineli obkorčuľoval skalickú bránu a následne medzi kruhmi našiel Šterbáka, ktorý však svojou delovkou netrafil priestor skalickej brány a hnevá sa na seba!

08:50
    Spoza ľavého kruhu nekompromisne pálil Miloslav Jáchym a jeho delovku ešte stečoval Jaroslav Jabrocký, no gólman Lipovský so šťastím trafil puk svojím pravým ramenom a nedoprial domácim.

05:41
    Lipovský nám predviedol skvelý presun a následný efektívny zákrok! Po skvelej prihrávke z ľavej strany od Buca sa k puku na pravej strane dostal Smotrila, no ten napokon svojou delovkou trafil len ľavý betón gólmana Lipovského!

03:32
    Skaličania využívajú túto početnú výhodu a popradskú obranu si poriadne vychutnali! Pálffy sa dobre presúval po ľavej strane a skvelou prihrávkou našiel nebráneného MARCELA HOLOVIČA, ktorý si puk potiahol na pravú stranu a napokon nedal gólmanovi Sidorovi šancu svojím presným zakončením. Asistencie si pripisujú hráči Žigmund Pálffy a David Stieler.

02:56
    Po poriadnom závare pred popradskou bránou sa napokon domáci oslobodzujú. Postaral sa o to prvý útok na čele s Pálffym, ktorý však ani nadvakrát nedokázal prekonať popradského gólmana.

02:03
    Skaličania si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty za hákovanie si odchádza sadnúť Ľubomír Vaic.

00:41
    Skaličania chceli svojich súperov vyškoliť hneď v úvode zápasu, no po dobrej prihrávke z pravej strany od Slobodu sa k puku dostal Pálffy, ktorý však trafil len Sidorov pravý betón.

Branky a nahrávky: 27. Hvila - 4. Holovič (Pálffy, Stieler), 37. Sloboda (Kudrna, Pálffy), 46. Lažo (Barák, Jurík), 54. Barák (Bobček)

HK Poprad: Sidor (Slipčenko) - Šterbák, Jáchym, Kovačevič ("A"), Kurali, Fabian, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - Jabrocký, Klouda ("C"), Tomas - Buc, Vaic, Smotrila - Paločko, Takáč.
    HK Skalica: Lipovský (Trenčan) - Vyrúbalík ("A"), Jankovič, Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa - Pálffy ("C"), Sloboda, Kudrna - Lažo, Klejna, Šátek - Kutálek, Holovič, Konečný - Jurík, Kazinota, Stieler.

Rozhodčí: Juraj Konc, Rudolf Lauff - Martin Korba, Peter Korba