Omsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 5:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Doněck – Lev 2:1 (po s.n.)
Dinamo Riga
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 17.02.2013, 16:00 • Riga Arena • KHL

Pokud Lev Praha vyhraje, Slovan dostane CSKA Moskva. Zda to tak nebude, utká se s Dinamem Moskva. Tak uvidíme, koho slovenský zástupce v této soutěži nakonec dostane do vyřazovacích bojů. Pro dnešek je to vše, přeji hezký zbytek neděle. (18:10:41)

A to je také poslední informace z tohoto zápasu. Slovan prohrává poslední kolo základní části 3:1, vadit mu to však příliš nemusí, play-off má jisté. Utkání se rozhodovalo ve druhé třetině, kdy Karsuns překlopil vedení na stranu Slovanu, ve třetí části jistil výsledek Johnson. Riga bude hrát skupinu o "udržení", ale v této lize se samozřejmě nesestupuje, takže to není pro nováčka žádná tragédie.

60:00

59:46
    Duel sleduje 5770 diváků.

59:40
    Utkání se dohrává, už se nic nestane.

58:51
    Fanoušci Dinama oslavují vítězství, v hale je kulisa velice bouřlivá a také se o ni přičinili fanoušci Slovanu.

58:36
    Dotek puku slovenské střídačky, hra je přerušena.

58:06
    Ohlášeny poslední dvě minuty pravděpodobně zápasu.

57:37
    Následně se Slovan usadil v útočné třetině, času už však mnoho nemá.

56:38
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

55:58
    Snížit mohl Šťastný, který si nabruslil z levého kruhu, ale šikovná teč končí těsně mimo.

55:55
    Riga právě vstřelila branku!
    Je pravděpodobně rozhodnuto. Riga je v tomto zápase lepším týmem a třetí gól je toho důkazem. Před Janusem poskakoval kotouč, toho si všiml JAMIE JOHNSON a dopravil puk do sítě. Asistence: Vitalijs Pavlovs, Rodrigo Lavins.

53:26
    Šest minut do konce základní hrací doby a hraje se u brány Januse. Ovšem na druhé straně pálil Juraj Mikúš a Jučers ramenem vytahuje puk nad svou klec.

52:39

51:58
    První minuta přesilovky pryč, hosté vyhazují.

51:07
    Karsunsova rána končí u Januse, teď si Slovan může oddechnout. Hostující brankář je v ohni střel a má co dělat, aby potřetí neinkasoval.

50:26
    Patálie Slovanu nekončí, Mojžíš narazil na mantinel Bicevskise a ten rovnou putuje do kabin. Pro něj utkání skončilo, leduje krk a putuje na ošetřovnu.

50:00
    Deset minut před koncem měl další tutovku Meija, jenž si najel až před Janusovu bránu a trestuhodně zahazuje tuto obrovskou šanci Rigy.

48:28
    Indrasis a Szczechura v obrovských šancích, ale Jaroslav Janus uhájil své stanoviště. Slovan už hodně vysunul obranu a tak pouští soupeře do rychlých brejků.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 5. Bukarts (Redlihs), 29. Karsuns (Redlihs, Sotnieks), 56. Johnson (Pavlovs, Lavins) - 3. Sersen (Miklík, Mikúš)

Dinamo Riga: Jučers (Tellqvist) - Redlihs, Porejs, Sotnieks, Galvinš, Cibulskis, Lavinš - Karsums, Szczechura, Indrasis - Meija, Bukarts, Džerins - Pavlovs, Skvorcovs, Johnson - Biezais, Bicevskis. Trenér: Artis Abols.
    HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Mihálik, Štajnoch, Šťastný, Preisinger - Vondrka, J. Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Kukumberg - Hudáček, Lipianský, Svatoš - T. Mikúš, Kytnár, Daňo. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal.

Rozhodčí: Anisimov, Šenijov - Alošin, Ivanov