Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Zlín – Třinec 4:2 (kon.) | K. Vary – Chomutov 4:3 (kon.)
Plzeň – Motor ČB 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.02.2013, 18:15Tipsport extraliga

Dnešní zápas je u konce. Viděli jsme skutečně napínavý duel, který nakonec přinesl i nečekaný zvrat. Tygři díky třem zásahům ve třetí třetině slaví výhru 3:2 a velmi důležité tři body.

Ceny pro nejlepší hráče si odnášejí Tomáš Pospíšil (LIB) a Tomáš Rolinek (PCE).

To je pro dnešek z Liberce vše. (20:57:06)

60:00

59:55
    Víšek vyhazuje do středního pásma a už je zřejmě hotovo.

59:50
    Liberecký Radek Duda (LIB) dostává dvě minuty za držení. Liberec si bere oddechový čas.

59:43
    Ohromný kus práce odvedl v útočném pásmu Jan Víšek, který držel několik vteřin kotouč proti třem hráčům.

59:26
    Liberečtí mohli dodat zápasu definitivní tečku. Nedvěd se ale k puku nedostal.

59:07
    Nedvěd vyhazuje přímo z buly, hosté stále v šesti.

59:05
    Přerušení využívá hostující lavička k oddechovému času.

59:05
    Ohromný závar před Schwarzem, který končí snad čtyřmi hráči ležícími v brankovišti. Puk má ale pod kontrolou právě on a ostatní hráči se krátce na to začali věnovat strkanici.

58:52
    Pardubice v útočném pásmu a Růžička na střídačce - hrají tedy v šesti.

58:20
    K vidění je absolutní nasazení z obou stran. Puk se ale pohybuje hlavně ve střední třetině.

57:30
    Liberec se teď dostal pod hodně velký tlak. Vše ale nakonec řeší oblouček Filippiho, který dopadl až ve středním pásmu.

56:43
    Hodně sporný zákrok na Jana Víška, kterého povalil Václav Kočí. Rozhodčí, na rozdíl od obecenstva a liberecké střídačky, zůstává v klidu.

55:51
    Liberec právě vstřelil branku!
    Obrat je dokonán! Duda poslal puk mezi obránce Pardubic, kam se neohroženě vrhl TOMÁŠ BULÍK. Ten se protáhl, a přestože měl puk na dlouhou hokejku, poslal ho mezi betony Martina Růžičky. Asistence: Radek Duda a Jiří Moravec.

55:28
    Poslední okamžiky patří hokejistům Liberce, kteří si od vyrovnání drží lehčí převahu.

55:09
    Už to vypadalo, že Kudrna udržel pro svůj tým útočné pásmo, avšak sudí píská.

54:18
    Do šance se zkoušel prodrat domácí Bulík. Mezi dvěma zadáky ale neměl moc velkou šanci.

53:51
    Postavení mimo hru je k vidění i na straně druhé. Radil byl na modré příliš nedočkavý.

53:43
    Liberečtí se usadili v pásmu, avšak Jánošík nedokázal zastavit prudkou přihrávku ještě před modrou čárou.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 44. Pospíšil (Čutta, Nedvěd), 44. Kudrna, 56. Bulík (Duda, Moravec) - 1. Cetkovský (Bartek), 36. Buchtele (Nosek)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Kolmann, Výtisk, Moravec, Derner, Šimek, Čutta - Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Pospíšil, Kudrna, Filippi, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) - Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Mocek, Hudec, Marušák, Gawryletz - Bartek, Starý, Endál, Semorád, Buchtele, Rolinek, Radil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík.

Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bádal, Svoboda.