Kazaň – Atlético 0:1 (kon.) | Met. Charkov – Newcastle 0:1 (kon.) | Genk – Stuttgart 0:2 (kon.)
Kluž – Inter 0:3 (kon.) | Dněpropetrovsk – Basilej 1:1 (kon.) | Lazio – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
Lyon – Tottenham 1:1 (kon.) | Plzeň – Neapol 2:0 (kon.) | Hannover – Machačkala 1:1 (kon.)
Chelsea – Sparta 1:1 (kon.) | Fenerbahce – BATE 1:0 (kon.) | Olympiakos – Levante 0:1 (kon.)
Liverpool – Zenit 3:1 (kon.) | Bordeaux – Dynamo Kyjev 1:0 (kon.) | Benfica – Leverkusen 2:1 (kon.)
FCSB – Ajax 2:0 (4:2 po pen.)
FC Dněpr Dněpropetrovsk
1:1 (0:0)
FC Basilej
Čtvrtek 21.02.2013, 19:00 • Dnipro Arena, Dněpropetrovsk (UKR) • Evropská liga

Celé utkání bylo velmi vyrovnané, Dněpr měl míč častěji na svých kopačkách, ale švýcarský celek se velmi dobře bránil. Prvním zlomem byla červená karta, kterou dostal v 63. minutě domácí Kalinič. Jiskričku naděje dostal Dněpr v 75. minutě, když Frei zahrál v pokutovém území rukou a následný pokutový kop proměnil Seleznyov.

O dvě minuty později měl Seleznyov na kopačce i druhý gól, ale situaci nezvládl a tak přišel trest v podobě branky Schära z 81. minuty. Hostující hráč proměnil pokutový kop a tím v podstatě rozhodl celé dvojutkání.

Basilej se tak může radovat z postupu do další fáze Evropské ligy a naopak pro Dněpropetrovsk pouť evropskými poháry končí.

Já se s Vámi prozatím loučím, ale opět se přihlásím u zápasu Hannoveru s Machačkalou. (20:55:20)

90+4
    Již plyne poslední minuta nastavení a míč je ve středu hřiště na kopačkách Basileje.

90+2
    Zápas se již v podsatě jenom dohrává, Dněpr by rád alespoň vyhral toto utkání, ale ani to se zřejmě nestane.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.

89
    V samém závěru zápasu je zde první střídání na straně Basileje. Zápas končí pro Salaha, kterého nahradil El Nenny.

88
    Souboj v pokutovém území odpískán jako útočný faul a Dněpropetrovsk tak o míč přichází.

86
    Sommer vyrazil nebezpečnou střelu Konoplyanka a drží tak nadále nerozhodný stav.

85
    Domácí se snaží ještě něco vymyslet, ale obrana Basileje si už závěr zápasu pohlídá.

83
    Dněpr by musel vyhrát 4:1, aby postoupil a to je přece jenom už šance spíše z oblasti teorie.

81
    Basilej právě vstřelila branku!

FABIAN SCHÄR proměnil penaltu bez větších problémů a pravděpodobně rozhoduje toto dvojútkání.

80
    Pokutový kop dostávají k dispozici i hosté a v případě proměnění by v podstatě rozhodli utkání. Stocker se hezky uvolnil a Zozulya ho poslal k zemi.

78
    Seleznyov se mohl stát hrdinou, ale v obrovské šanci minul Sommerovu bránu a ani jeho spoluhráč nedokázal ve skluzu míč zasáhnout a tak se skóre podruhé v krátkém čase nemění.

77
    Dněpr je tak nyní pouze jedinou branku od vysněného prodloužení a navíc se vyrovnal i počet hráčů na hřišti. Domácí fanoušci cítí velkou šanci a povzbuzují své hráče.

76
    Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!

EVHEN SELEZNYOV s naprostým přehledem pokutový kop proměnil a Dněpropetrovsk rázem celé dvojútkání dramatizuje.

75
    Frei tedy vidí červenou kartu a počet hráčů na hřišti se vyrovná.

75
    Jestli jsme celý druhý poločas čekali na gólovou příležitost, tak ta je nyní tady! Domácí se dostali do obrovské šance, kterou Zozulya nevyužil, ale trefil svou střelou Freie do ruky a ten vidí červenou kartu a navíc je zde penalta pro Dněpr!

73
    Kravchenko rozehrál rohový kop, ale míč letěl přesně na Sommera, který míč v pohodě chytil.

72
    Čas se domácím hodně krátí, sice v posledních minutách mají i přes oslabení míč převážně na svých kopačkách, ale do gólové šance se ve druhém poločase ještě nedostali.