Pardubice – Sparta 5:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:1 (po s.n.)
Litvínov – Kladno 2:1 (po s.n.) | K. Vary – Motor ČB 2:3 (po s.n.) | Slavia – Třinec 1:3 (kon.)
Plzeň – Zlín 4:5 (kon.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
Rytíři Kladno
Neděle 24.02.2013, 18:15 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Letos již po čtvrté zkříží Verva hokejky s kladenskými Rytíři. Premiéra to však bude. Poprvé proti Litvínovu nenastoupí Jaromír Jágr. Oba celky si drží domácí neporazitelnost a drží si ji už 2 roky a 4 dny, přesně tak dlouhá doba uběhla od poslední ligové výhry hostujícího celku (tehdy vyhrál Litvínov 3:5). V dnešním zápasu jde o hodně. Pokud se běžně užívá spojení, že při souboji sousedících celků jde o 6 bodů, dnes můžeme s trochou nadsázky tvrdit, že jde o bodů 7. Pro Litvínov je po překvapivé, ale zasloužené výhře v Třinci, jakýkoli bodový zisk jistotou sedmičky a domácí stále mohou směle pokukovat po čtyřce zaručující domácí prostředí v play-off. Kladno musí nutně bodovat, chce-li udržet šanci, jak se vyhnout předkolu vyřazovacích bojů a naopak si definitivně potvrdit postavení v top 8.

Trenér domácí Vervy nemohl před koncem základní části dostat pozitivnější zprávu. Vyprázdnila se mu marodka a o branky se začali starat téměř rovnoměrně všechny formace. V tabulce produktivity však nadále dominuje Lukeš (25+28), třetí nejlepší střelec ligy, s Hüblem (22+36), který sbírá bodíky aby udržel celkově druhé místo v kanadském bodování ligy před nedostižným Ružičkou z Třince.

Kometa Brno - Litvínov 3:4 sn.

Kladno přestálo obstojně odchod čtyř hvězd za velkou louži a i přes drobnější krizi na konci ledna se drží na příčkách zaručující vyřazovací boje. Kde však Jágr a spol. chybí nejvíce zjistíme při pohledu na tabulku střelců a kanadského bodování, ačkoli již přes měsíc absentují, okupují Jágr, Plekanec a Tlustý tabulku střelců a spolu s Paterou (10+22) a Židlickým i tabulku kanadských bodů.

Kladno - České Budějovice 3:1

HC Verva Litvínov: Francouz - Zeman, Stříteský, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Ručinský, Pšurný, Lukeš, Černý, Hübl, Gerhát, Martynek, Majdan, Hanzl, Rapáč, Baláž

Rytíři Kladno: Chábera - Kameš, Dragoun, Kužel, Piskáček, Procházka, Melka, Růžička, Látal, Eberle, Hořava, Patera, Jass, Kuchler, Valský, Kuchejda, Dalecký, Doudera, Černošek, Hořava

Rozhodčí: .

00:01

01:15
    Ručinský si připsal první střelu utkání, z nulového úhlu však Cháberu nepřekonal.

02:20
    Pšurný to zkusil z poza branky odrazem o brankáře.

02:37
    Hosté to přehnali s napadáním a výsledkem jsou 2 minuty pro Kuchejdu za podražení.

03:00
    Hübl dlouho otálel se střelou nakonec jeho pokus tečován nad.

03:11
    Kubát si najel z druhé vlny a Chábera u tyče na 2x čaroval.

03:40
    Jereš mocně napřáhl na modré, střílí však jen do obránce.

04:10
    Posmykova střela od modré a Kladno se konečně osvobozuje.

04:36
    Doudera dojel vlastní nahození a vybojoval tak buly před Francouzem.

04:37

05:43
    Ofsajd Kladna.

06:02
    Lukeš překonal modrou čáru, ale dále se mu moc možností neotevřelo. Domácí forvard tedy vypálil, jeho střela byla tečována a je z toho buly pro pravici Chábery.

07:56
    Jareš znovu dostal prostor na modré čáře, vystřelil a Chábera udržel kotouč před dotěrným Trávníčkem.

09:00
    2 minuty za zdržování hry inkasuje Kubát.

09:30
    Ružička si počíhal mezi kruhy na kličkujícího Lukeše a uštědřil mu tvrdý hit.

10:20
    Litvínov se opět osvobozuje, Francouz zatím nezasahoval.

10:58
    Hořavova střela od modré k brance nedoletěla.

11:02

11:57
    Kuchejda pře odkrytou brankou trefil skákající kotouč, ale zasáhl pouze tyč!

11:57
    Dragoun vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

12:40
    Lukeš hledal stříleným pasem Hübla před brankou, k tomu se kotouč nedostal a první lajna domácích jde střídat.

13:51
    Střítecký si bombou od modré zlomil hůl.

13:59

14:20
    Trávníček nedosáhl na Černoška a tak mu v jízdě nechal alespoň koleno. Jsou z toho 2 minuty pro domácího kapitána.

15:10
    Puk až za Cháberou.

15:57
    Ručinský se nadechl k brejku, ale obránci byly rychlejší. Domácí legenda tedy zvolila střelu od modré a s tou si Chábera na dvakrát poradil.

16:43
    Černého přihrávka před branku na Rapáče byla pomalejší než bylo potřeba.

17:03
    Kuchejda vyloučen na 2 minuty za hákování.

17:40
    Čtyři hráči se natahoval po dorážce, nakonec však Procházka vyhazuje.

19:00
    Hanzl dobře tísněn před brankou. Hosté jsou na přesilovky Litvínova připraveni.

19:02

19:26
    Ale ne na dlouho. Před brankou byl podražen Rapáč a 2 minuty inkasuje Kužel.

20:00

Zásahy brankářů v první třetině 9:10.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

Velmi opatrná první třetina se nesla ve znamení mírné převahy Litvínova, z čehož pramenilo také množství přesilových her, na které jsou ale Rytíři dobře připraveni a především Procházka si pasy na ose Hübl - Lukeš pohlídal.

20:01

21:00
    Litvínov se usadil v pásmu při dohrávané přesilovce, ale nebezpečná střela z toho nebyla.

21:36

24:53
    2 minuty za hákování inkasuje Černý.

25:12
    Hořava si najel až na vrchol kruhu a pálí do pravého betonu.

25:25
    Hořava tentokráte z levého kruhu pálí z první, Francouze bravurně přemístěn.

25:35
    Do třetice Hořava našel před brankovištěm Jasse, který z první minul branku!

26:53

27:38
    Látal bekhendem nevyzrál na Francouze u levé tyče.

28:20
    Litvínov se po delší době přihlásil o pozornost v útočené třetině a po střela nad hrazení to bude buly na pravém kruhu.

30:04
    Parádní signál domácí rozehry, kdy se na jeden dotek dostal do samostatného zakončení Trávníček, ale v rozhodující chvíli ztratil kontrolu nad kotoučem a ten mu zajel mezi Cháberovi betony!

31:10
    Gerhát se napřáhl na pravém křídle a trefil se přesně nad Cháberovu lapačku, kde však byla horní tyč!

32:17
    Pšurný s Rapáčem spáchali zakázané uvolnění.

34:56
    Jass vyloučen za podražení Černého, který se už už dral do šance. Domácí kotel se chvíli marně dožadoval trestného střílení.

35:40
    Litvínov kombinuje bez střely na branku.

36:03
    Nechtěl bych nyní číst myšlenky znechuceného Hübla, který dlouho napřahoval, ale kotouč od Ručinského nedostal.

36:30
    Chábera už byl překonán, ale puk se po Hanzlově dorážce zastavil ve sněhu před brankovou čárou, odkud jej odpálila obrana!

36:33
    Trávníček dostává 2 minuty za nedovolené bránění, když se podle sudího dral k dorážce za hranicí pravidel.

37:10
    Brejčák napálil od modré křižnou ranou levou tyčku.

36:56

37:15
    Kladno zkrácenou přesilovku zatím nevyužil ke střele na branku.

38:34

39:10
    Kuchler hledal před brankou Valského, ale puk se dostal k Martynkovi, který založil brejk.

40:00

Zásahy ve druhé třetině.9:16.

Další třetina začne přibližně v 19:54.

Na začátku druhé třetiny se do několika šancí dostaly Rytíři, které Litvínov na oplátku přestřílel ve druhé desetiminutovce, kdy byl Chábera dokonce překonán, ale buď zvonily tyče a jednou se puk dokonce za čáru nedošoural.

40:01

40:50
    Ručinský tečuje Zemanovu bombu od modré těsně mimo.

41:29
    Rapáč zasáhl doražený kotouč, ale netrefil branku.

43:00
    Černošek pálí od modré mimo tyče.

44:20
    Procházkova lehká rána se jen otřela o Francouzův beton.

45:22
    Litvínov právě vstřelil branku!

Po rychlém brejku a kombinaci na jeden dotek dostal puk do druhé vlny RICHARD RAPÁČ, chytře se uvolnil kličkou mezi kruhy a pod lapačku Chábery zavěsil puk do sítě. Asistence: Roman Pšurný, Jakub Černý.

47:04
    5115 diváků mohlo sledovat protesty Libora Procházky, který reklamoval nesprávně posouzené zakázané uvolnění.

48:40
    Kuchejda pálí nad branku.

48:49
    Na druhé straně Černý v dobré pozici ještě posunul na Rapáče, ten bleskovou střelou minul branku.

50:10
    Procházka dlouhým nastřelením získal pásmo, ale nic víc z toho nebylo.

50:54
    Ručinský trefuje Cháberu do hrudi.

52:35
    Martynek dostal puk do středního pásma a následuje přihrávka rukou v podání Kladna.

53:20
    Látal s Lukáčem kombinovali na jeden dotek, ale poslední příhra do palebné pozice se jim nevydařila.

54:33
    Kladno právě vstřelilo branku!

Nenápadný průnik po pravém křídle proměnil JAKUB VALSKÝ pravděpodobně ještě s tečí domácího obránce ve vyrovnávací branku, která prošla Francouzovi skrz betony. Asistence: Petr Hořava.

56:05
    Nedovolené bránění dostane Hübla k trestoměřičům a domácí útočník bude doufat, že tam setrvá celé 2 minuty.

56:25

57:48
    Kladno se v přesilovce zatím nedostalo do šance.

58:10

58:16
    Hübl dostal okamžitě puk, ale neměl rychlost na to, aby s přihrávkou něco udělal.

59:00
    Litvínov se okamžitě vrhl do útoku. Domácím po průběhu utkání remíza vyhovuje o něco méně.

59:24
    Hořava netrefil těžký kotouč před brankou.

59:40
    Na druhé straně Baláž nenašel mezeru mezi betony Chábery.

59:50
    Kladno už drží puk za vlastní brankou.

60:00

Zásahy brankářů ve druhé třetině 13:8.

Litvínov se nakonec branky dočkal, když se parádně trefil Rapáč, ale na druhé straně udeřili i Rytíři, když nenápadně vyhlížející průnik dostal přes Brejčáka do branky Valský. Bodová dělba je jasná, hrajeme o bonusový bodík.

60:01

60:30
    Kubát v šanci v postavení falešného křídla trefil pouze boční síť.

61:22
    Stříteský vybojoval puk u hrazení. Rapáč ho bekhendem poslal před branku, kde Ručinský nedokázal zakončit.