Kladno – K. Vary 1:3 (kon.) | Chomutov – Litvínov 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 0:1 (kon.)
Zlín – Pardubice 4:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 2:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:0 (kon.)
Třinec – Plzeň 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 26.02.2013, 18:15 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost!
    U dalšího on-line přenosu z chomutovské hokejové arény se na shledanou těší Kryštof Kousal. (20:45:54)

Vypjaté derby nám tedy končí 5:2 pro domácí Piráty. Vítěznou trefu si připsal z trestného střílení ve 41. minutě slovenský útočník Miroslav Zálešák.
    Zásahy brankářů:
    Matúš Kostúr:13
    Pavel Francouz: 10

60:00

59:24
    Piráti dohrávají utkání s pukem na hokejkách.

58:44
    Na ledě se strhlo k hromadné potyčce u mantinelu. Vyloučeni za hrubost jsou Rapáč (LIT) na 4 minuty a Hromas (CHO) na 2.

58:29
    Sikora nejdříve objel bránu a zkoušel to mezi Francouzovými betony. To mu ovšem nevyšlo, tak tak zkoušel štěstí znovu z dorážky. Gólman hostů mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

57:57
    Martin Ručinský (LIT) - 10 minut za nesportovní chování. Chomutovem už zní vítězné chorály.

57:28
    Piráti právě vstřelili branku!
    Pátý gól Chomutova padl z další střely z prostoru mezi kruhy. Toto místo dnes Verva pokrývá velmi špatně. Hřebejkovu přihrávku zpracoval MARTIN ŠAGÁT a z otočky mířil pod Francouzovu vyrážečku. Asistence: Hřebejk.

56:58
    Kostúr měl po Hanzlově nahození dost času na rozehrání, ale raději neponechal nic náhodě.

56:40
    Hruška při střele z mezikruží po prozíravé přihrávce od Šagáta zlomil hůl.

56:06
    Lukeš v dobré palebné pozici možná trochu zbytečně hledal volného Ručinského, tomu střela vůbec nesedla.

55:48
    Hosté se zdržují v obranném pásmu.

55:04
    Dvě střely Posmyka vyrazil Kostúr před sebe, napodruhé se podařilo vyhodit Pavlasovi.

54:24
    David Hruška (CHO) přibrzdil nedovoleně průnik Ručinského a opět oslabuje svůj tým. Jsou to pro něj 2 minuty za hákování.

54:00
    Proti Brejčákově pokusu od modré měl Kostúr dobrý výhled a domácí pak, už v kompletní sestavě, vyhodili na zakázané uvolnění.

53:16
    Šagát vyhazuje a z přesilovky zbývá už jen něco přes půl minuty.

52:41
    Hromas vyvezl kotouč a dobrým napadáním šetří čas Sikora.

52:27
    Kostúr kontroluje situaci v brankovišti přikrytím puku.

52:15
    Lukešova přihrávka projela Hüblovi mezi nohama.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 1. Hruška (Kubinčák, Divíšek), 8. Hruška (Macháček, Divíšek), 41. Zálešák (pen.), 44. Kubinčák (Rutta), 58. Šagát (Hřebejk) - 14. Trávníček (Hanzl, Martynek), 40. Trávníček (Hanzl, Jareš)

Piráti Chomutov: Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras ,Sikora, Káňa - Fronk, Hromas, Procházka
    HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Rozhodčí: Hradil, Šír - Jelínek, Lhotský