Kladno – K. Vary 1:3 (kon.) | Chomutov – Litvínov 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 0:1 (kon.)
Zlín – Pardubice 4:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 2:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:0 (kon.)
Třinec – Plzeň 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 26.02.2013, 18:15 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Je před námi poslední sada zápasů základní části Tipsport extraligy. Na programu je 52. kolo soutěže a do Chomutova si to namířili borci z nedalekého Litvínova. Střetnou se tedy týmy z páté a poslední příčky extraligové tabulky. Letošní vzájemná bilance mluví pro žluto-černé, kteří zvítězili dvakrát, jediné vítězství Pirátů zařídil v prvním vzájemném zápase hattrickem Michael Frolík.

Piráti okupují poslední místo s devítibodovou ztrátou na třináctý Liberec. Po příchodu trenéra Čelanského z partnerské Kadaně se sice mužstvo zvedlo, ale v posledních zápasech se opět vrátilo k dlouhodobému trendu. Chomutovští prohráli tři zápasy v řadě a s ohledem na vzestupnou tendenci Bílých Tygrů a větší odstup na Karlovy Vary se jim boj o záchranu v extralize značně komplikuje. Vítězství v posledním kole základní části by mohlo být výraznou vzpruhou.

Verva má zcela odlišný problém. V předcházejícím zápase si upevnila pátou příčku a zajistila si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off. Jediné, co tedy svěřence trenéra Vladimíra Jeřábka může trápit, je boj o zdánlivě výhodnější postavení v tabulce. V případě zakopnutí Třince se mohou posunout na konečnou čtvrtou příčku po základní části, která by pro čtvrtfinále znamenala rozehraného soupeře z předkola. A teď, babo, raď!

Piráti Chomutov: Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Důras, Divíšek, Kubinčák - Hruška, Sikora, Hřebejk - Šagát, Zálešák, Káňa - Hromas, Fronk, Procházka

HC Verva Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Rozhodčí: Hradil, Šír - Jelínek, Lhotský.

Dobrý podvečer z chomutovské Pirátské arény! Za několik málo minut nám začne poslední kolo základní části, které bude okořeněné regionálním derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Zdejší hokejový stánek se pomalu zaplňuje a dá se očekávat, že se počtvrté v letošní sezóně naplní úplně.

Domácí trenéři si přichystali na závěr dlouhodobé části soutěže malé překvapení v podobě extraligového debutu. Ten si odbude devatenáctiletý Jiří Fronk.

Na led už se za bouřlivého aplausu hostujícího kotle řítí hokejisté Vervy. Co nevidět přivítají domácí tribuny Piráty

Všichni aktéři jsou na ledě, za malou chvíli startujeme!

00:01

00:19
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tomu se říká start do utkání! Piráti skórují z první akce, kdy zavezl kotouč Vojtěch Kubinčák a poté co vybojoval kotouč u zadního mantinelu vyslal skvostnou zadovku přímo mezi kruhy volnému DAVIDU HRUŠKOVI, který se z podobných pozic nemýlí. Francouz neměl šanci zasáhnout. Asistence: Kubinčák, Divíšek.

01:04
    Vladislav Baláž (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl.

02:19
    Vervě se podařilo vyhodit, posléze zavezl kotouč Zálešák a Francouz přerušuje hru.

02:43
    Hüblovi se podařilo u mantinelu vypíchnout kotouč a hnal se dopředu, ale nechal za sebou kotouč a na druhou stranu startovali Piráti ve třech proti dvěma. Situaci řešil Rutta střelou, kterou si gólman hostí pohlídal.

03:04
    Hosté oslabení přečkali bez větších nervů.

04:15
    Rapáč z otočky vypálil do boční sítě.

04:32
    Tomáš Káňa (CHO) a Jiří Gula (LIT) - oba 2 minuty za hrubost.

05:08
    Hruška jel na jednoho obránce, přikryl si kotouč tělem a bekhendem vystřelil pouze do připraveného Francouze.

05:53
    Palin dostal hodně prostoru a nabruslil si mezi kruhy, sám proti brankáři hostů mířil mimo.

06:07
    Další vyloučení. Matěj Stříteský (LIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.

07:01
    Hřebejk vystřelil z pravého kruhu a zkoušel ještě dorážku. Vystartoval po něm Marek Posmyk (LIT), který si vysloužil 2 minuty na trestné lavici za hrubost. Za stejný prohřešek si jel sednout i Brett Palin (CHO).

07:52
    Divíšek poslal kotouč na modrou Macháčkovi, který ho poslal na bránu. Francouz kotouč vyrazil, ale jen na hůl DAVIDA HRUŠKY, který zametl puk za záda Francouze a vsítil tak svou druhou branku zápasu. Asistence: Macháček, Divíšek.

08:25
    Jiří Zeman (LIT) - 2 minuty za hákování.

09:44
    Lukeš odpálil kotouč přes všechny čáry.

10:25
    Svou třetí přesilovku Piráti tentokrát nevyužili.

10:41
    Důras nahodil kotouč a Francouz přerušuje hru.

11:18
    Černý se hnal s Pšurným jen na Bartejse, jehož chrániče ale po střele Černého zabránili kotouči v cestě ke Kostúrovi.

11:52
    Michal Důras (CHO) a Martin Rýgl (CHO) - oba 2 minuty za nedovolené bránění, respektive podražení.

12:51
    Hosté kombinují, zatím bez střely na bránu.

13:16
    Pavlas bránil dlouho bez hokejky, Ručinského střela končí ve výstroji Kostúra!

13:29
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Ukázkově sehraná přesilovka 5 na 3 v podání hostů. Po sérii přihrávek našel Robin Hanzl v trojúhelníku nechráněného MICHALA TRÁVNÍČKA, který mezi betony prostřelil domácího gólmana a snižuje tak na 1:2. Asistence: Hanzl, Martynek.

14:39
    Michal Důras vysadil bránu hostů ze svého stanoviště a hra se přerušuje.

15:08
    Francouz raději kryje před najíždějícím Hruškou.

15:55
    Rýgl hledal před bránou kohokoliv, ale široko daleko nebyl nikdo jiný než brankář Francouz.

17:12
    Po boji ve středním pásmu uklidňuje hru za svou bránou Jareš.

17:53
    Divíšek pouze zahodil kotouč do rohu po zmatku u vlastní střídačky.

19:02
    Ručinský posílal před bránu puk Balážovi, o toho se ale dobře postaral Bartejs.

19:26
    Matěj Stříteský (LIT) - 2 minuty za držení protihráče.

20:00

Je za námi úvodní třetina podkrušnohorského derby. To začalo velmi zostra, hned první akci gólově zužitkoval David Hruška, a to po krásné přihrávce od zadního mantinelu od ex-litvínovského Kubinčáka. Piráti poté v 8. minutě zvýšili využitím přesilovky na 2:0, druhou trefu si připsal chomutovský kanonýr Hruška. Litvínovu se ale podařilo snížit, když byli naráz vyloučeni Důras a Rýgl a po minutě a deseti sekundách z nemastné neslané dvojnásobné přesilovky prostřelil Kostúra mezi betony Michal Trávníček. Skóre 2:1 pro domácí platí i po vypršení úvodních dvaceti minut. Druhá třetina začne zhruba v 19:08.

Zásahy brankářů:
    Matúš Kostúr: 6
    Pavel Francouz: 12

Žluto-černí už netrpělivě krouží po ledě, čeká se na Piráty.

Minuta a 26 sekund zbývá z přesilovky domácích.

20:01

20:25
    Pavlas při střele od modré zlomil hůl, tak ho zastoupil Palin a před Francouzem nebezpečně z otočky dorážek Hruška. Brankář kotouč zaklekl.

20:58
    Martin Ručinský (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl. Dvojnásobná přesilovka pro hosty.

21:37
    Palinovi kotouč na modré nesedl a vyhnal Piráty z pásma. Mezitím naskočil na led Stříteský.

22:24
    Hübl poslal kotouč přes všechny čáry.

22:44
    Znovu stejná situace, litvínovský kanonýr odjíždí střídat.

23:21
    Kubát vystřelil z nulového úhlu, Kostúr měl prostor u tyče dobře pokrytý.

23:52
    Procházka se uvolnil za bránou a poslal puk do ohně, kde se ho ale nikdo neujal.

24:30
    David Hruška v rychlosti napřáhl a jeho dělovka orazítkovala levou tyč!

25:11
    Několik sporných zákroků hostů v jejich obranném pásmu nechali rozhodčí bez povšimnutí. Litvínov vyhazuje na zakázané uvolnění.

Ledaři zlikvidovali během chvilky nerovnost na ledě před Francouzovou bránou, za okamžik se hraje dál.

25:30
    Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za krosček na Důrase. Ještě měl chomutovskému útočníkovi co říct, může být rád, že je trest jen dvouminutový.

25:43
    Přesilovka Pirátů končí. Aleš Pavlas (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

26:07
    Palin zavezl kotouč hluboko do pásma a Kubinčák střílel z ostrého úhlu. Francouz si s jeho pokusem poradil.

27:31
    Jareš je na ledě, ale v útočném pásmu jsou Piráti.

28:14
    Už kompletní Piráti jeli 3 na 2, ale Hromas se zamotal a dojel s kotoučem až k zadnímu mantinelu.

29:00
    Ručinský začíná za Francouzem.

29:26
    Jiří Fronk svou první extraligovou střelou trefuje Francouze, který ale pro jistotu přerušuje hru.

29:34
    Majdan v ofsajdovém postavení, rozhodčí pozorní.

30:06
    Majdan od modré prověřil plexisklo za Kostúrem.

30:19
    Další postavení mimo hru hostů.

31:25
    Martin Ručinský (LIT) si holí přidržel Šagáta a je vyloučen na 2 minuty za hákování.

31:36
    Palin švihem od modré čáry těsně minul bránu.

31:54
    Nedorozumění v chomutovské rozehrávce. Zakázané uvolnění.

31:54
    Hráčská lavice týmu HC Verva Litvínov potrestány 2 minutami za nesportovní chování. To znamená minutu a půl přesilovky 5 na 3 pro piráty.

32:23
    Palin znovu těsně míjí.

32:47
    Hruška sám před Francouzem neprocpal kotouč skrz jeho beton!

33:18
    Opět ta samá situace. I tentokrát byl beton silnější.

33:31
    Ručinský teď z trestné lavice rovnou spěchal za kotoučem, Kostúr byl u něj dříve a přerušil hru.

34:04
    Rutta nastřelil Pšurného, který se belhá z ledu.

34:12
    Ofsajd Pirátů.

35:08
    Trávníčkovu nadějnou přihrávku na poslední chvíli tečoval do ochranné sítě Fronk.

36:02
    Stehlík odstavil čistě Majdana, který byl v dobré střelecké pozici.

36:26
    Icing domácích.

36:50
    Hruška se uvolnil za bránou a poslal z otočky přihrávku před bránu, Kubinčák byl ale dobře pokrytý.

37:35
    Dobré napadání Sikory vyústilo v jeho střelecký pokus, Francouz byl ale u své pravé tyče včas.

38:46
    Posmyk poslal do brankoviště přihrávku Tránvíčkovi, ten ji ale nestihl zpracovat.

39:06
    Tentokrát byl ale kapitán hostů neomylný! Po střele Jareš z mezikruží poslal chytrou přihrávku k tyči Hanzl a její adresát MICHAL TRÁVNÍČEK měl hodně času a místa na to, aby si puk uklidnil a v klidu ho poslal za brankovou čáru. Srovnává tak stav utkání i střelecký souboj s Davidem Hruškou. Asistence: Hanzal, Jareš.

40:00

Druhá dvacetiminutovka byla sice chudší na góly, ale na náboji derby neztratilo. Hru doprovází a zatraktivňuje hojný počet vyloučení, především z Litvínovských řad. Ani přesilovku 5 na 3 ale Piráti využít nedokázali. Při signalizovaném vyloučení v poslední minutě druhé části zametl Trávníček kotouč za Kostúrova záda podruhé a určil tak nerozhodný stav utkání. Třetí dějství začne zhruba ve 20:02

Matúš Kostúr: 5
    Pavel Francouz: 10

40:01

40:27
    Trestné střílení pro Piráty! V samostatném úniku byl Kubátem hákován Zálešák.

40:27
    MIROSLAV ZÁLEŠÁK svou penaltu proměňuje, poté co si rozvážně nabruslil do oblouku a vystřelil pod Francouzovou lapačkou k tyči. Piráti tak stejně jako v první třetině bleskově vedou.

40:51
    Štěpán Hřebejk (CHO) - 2 minuty za podražení.

41:32
    Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.

42:05
    Rapáč hrál v ofsajdu.

Oprava: Nehrál. Vhazuje se ve středovém kruhu.

42:30
    Po Lukešově agresivním průniku míjí kotouč před odkrytou klecí Hübl!

42:51
    Domácí jsou kompletní.

43:34
    Už po vypršení Jarešova trestu si do útočného pásma nabruslil VOJTĚCH KUBINČÁK a posílal přihrávku do brankoviště Divíškovi, jenže ten se ani nemusel kotouče dotknout. Puk nešťastně propadl Francouzovou výstrojí a Chomutov opět vede o dva góly. Asistence: Rutta.

45:27
    Káňa se skácel na led po nepozorovaném zákroku, ale zvedl se a bude pokračovat.

45:46
    Kotouč byl u mantinelu zašlápnutý už moc dlouho, Hradil přerušuje hru.

45:51
    Proti Brejčákově střele vytáhl pohotový zákrok lapačkou Kostúr.

46:14
    Ofsajd Chomutovských.

Dnešní utkání sleduje 4956 diváků. Vyprodáno není, i tak je kulisa velmi důstojná.

46:33
    Martynek se probil po pravém křídle, mezi Kostúrovými betony ale místo nebylo.

46:55
    Kousalík chytil Hüblovu přihrávku až ve středním pásmu, hosté musí vybruslit za modrou čáru.

47:17
    Sporně písknutý ofsajd Litvínovským.

48:04
    Důras našel před bránou Hromase, který ani nadvakrát proti Francouzovi neuspěl!

48:36
    Brejčák pod tlakem na modré čáře nahodil do ochranné sítě.

49:10
    Těsný ofsajd zabrzdil přečíslení Pirátů.

49:45
    Zálešák jen nahodil a odjel střídat. Domácí jako by se připravovali na závěrečný tlak Vervy.

50:11
    Kostúr lapil nahození a přerušil hru.

50:31
    Hosté zakládají akci až ve svém pásmu.

51:01
    Velice rychlý Baláž bekhendem těsně přestřelil!

51:19
    Znovu to byl Tomáš Káňa, kdo se těžko zvedal z ledu. Na něj asi mají hostující hokejisté spadeno.

51:54
    Miroslav Zálešák (CHO) - 2 minuty za sekání.

52:15
    Lukešova přihrávka projela Hüblovi mezi nohama.

52:27
    Kostúr kontroluje situaci v brankovišti přikrytím puku.

52:41
    Hromas vyvezl kotouč a dobrým napadáním šetří čas Sikora.

53:16
    Šagát vyhazuje a z přesilovky zbývá už jen něco přes půl minuty.

54:00
    Proti Brejčákově pokusu od modré měl Kostúr dobrý výhled a domácí pak, už v kompletní sestavě, vyhodili na zakázané uvolnění.

54:24
    David Hruška (CHO) přibrzdil nedovoleně průnik Ručinského a opět oslabuje svůj tým. Jsou to pro něj 2 minuty za hákování.

55:04
    Dvě střely Posmyka vyrazil Kostúr před sebe, napodruhé se podařilo vyhodit Pavlasovi.

55:48
    Hosté se zdržují v obranném pásmu.

56:06
    Lukeš v dobré palebné pozici možná trochu zbytečně hledal volného Ručinského, tomu střela vůbec nesedla.

56:40
    Hruška při střele z mezikruží po prozíravé přihrávce od Šagáta zlomil hůl.

56:58
    Kostúr měl po Hanzlově nahození dost času na rozehrání, ale raději neponechal nic náhodě.

57:28
    Pátý gól Chomutova padl z další střely z prostoru mezi kruhy. Toto místo dnes Verva pokrývá velmi špatně. Hřebejkovu přihrávku zpracoval MARTIN ŠAGÁT a z otočky mířil pod Francouzovu vyrážečku. Asistence: Hřebejk.

57:57
    Martin Ručinský (LIT) - 10 minut za nesportovní chování. Chomutovem už zní vítězné chorály.

58:29
    Sikora nejdříve objel bránu a zkoušel to mezi Francouzovými betony. To mu ovšem nevyšlo, tak tak zkoušel štěstí znovu z dorážky. Gólman hostů mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

58:44
    Na ledě se strhlo k hromadné potyčce u mantinelu. Vyloučeni za hrubost jsou Rapáč (LIT) na 4 minuty a Hromas (CHO) na 2.

59:24
    Piráti dohrávají utkání s pukem na hokejkách.

60:00

Vypjaté derby nám tedy končí 5:2 pro domácí Piráty. Vítěznou trefu si připsal z trestného střílení ve 41. minutě slovenský útočník Miroslav Zálešák.
    Matúš Kostúr:13

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost!
    U dalšího on-line přenosu z chomutovské hokejové arény se na shledanou těší Kryštof Kousal. (20:45:54)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 1. Hruška (Kubinčák, Divíšek), 8. Hruška (Macháček, Divíšek), 41. Zálešák (pen.), 44. Kubinčák (Rutta), 58. Šagát (Hřebejk) - 14. Trávníček (Hanzl, Martynek), 40. Trávníček (Hanzl, Jareš)

Piráti Chomutov: Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras ,Sikora, Káňa - Fronk, Hromas, Procházka
    HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Rozhodčí: Hradil, Šír - Jelínek, Lhotský