Slovan Bratislava – Zlaté Moravce 4:1 (kon.)
4:1 (4:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Pátek 01.03.2013, 17:30 • Pasienky, Bratislava • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Pekný deň vám prajem pri sledovaní úvodného zápasu jarnej časti Corgoň ligy medzi Slovanom Bratislava a Zlatými Moravcami. Slovan sa v tomto roku stretol v priateľských zápasoch so šiestimi tímami. Poďme sa pozrieť na ich výsledky:

Slovan - Górnik Zabrze 1:0 - Gól: Kopúnek

Odchody: Milan Kopic, Leandro Ledesma (obaja ukončenie platnosti zmluvy), Karol Mészáros (hosťovanie v FC ViOn Zlaté Moravce), Radoslav Augustín (hosťovanie v Tatrane Prešov), Juraj Piroska (prestup do FK Senica)

Príchody: Marek Kuzma (návrat z hosťovania z 1. FC Slovácko), Seydouba Soumah (prestup z FC Nitra)

zdroj: skslovan.com

ViOn sa nezúčastnil žiadneho zahraničného sústredenia, no mali bohatú hernú prípravu. Príprava Zlatých Moraviec prebiehala takto:
    13. februára: FC ViOn - Bohemians Praha 1:4
    23. februára: FC ViOn - Palárikovo 5:2, Góly: 8. Bolinha, 22. Orávik, 25. Hodek, 46. Pacalaj, 55. Candrák

ZLATÉ MORAVCE:

Odchody: Milan Bortel (Slavia Praha/ČR), Michal Škavrka (MŠK Žilina), Milan Pavlovič (Piešťany)

Príchody: Milan Škriniar (MŠK Žilina), Karol Mészáros (Slovan Bratislava - na hosťovaní)

Zdroj: fcvion.sk

Hneď prvé kolo prináša pikantný súboj prvého s druhým. Prvý Slovan delí od druhých Zlatých Moraviec presne 6 bodov, čo nie je veľký náskok a hostia dnes budú mať veľkú šancu ho znížiť. Všetko to dnes začne o 17:30 na bratislavských Pasienkoch. Prajem vám príjemný športový zážitok na onlajnoch.

Do Bratislavy sa chystá aj skupina fanúšikov zo Zlatých Moraviec, o atmosféru z oboch strán tak snáď nebude núdza.

Domáci budú mať k dispozícii všetkých hráčov, okrem zraneného Erika Čikoša a vykartovaného Kristiána Kolčáka. Do dnešného zápasu nebude môcť zasiahnúť ani Karol Mészáros, ktorý je v Zlatých Moravciach na pol ročnom hosťovaní práve zo Slovanu a na základe dohodnutej zmluvy proti svojmu klubu nenastúpi. Nastúpiť nebude môcť ani nová posila domácich Seydouba Soumah, nakoľko mu ešte nevypršal trest z jesennej časti.

Pomstí sa Slovan za jesennú prehru v Zlatých Moravciach 1:3?
    Ako dopadne šláger prvého jarného kola Corgoň ligy?

Úvodné zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Lukšík, Niňaj, Hlohovský, Grendel, Žofčák (C), Milinkovič, Gorosito, Kladrubský, Bagayoko, Peltier

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Škriniar, Candrák, Hodek, Chren, Bernáth, Orávik, Majerník (C), Obročník, Bolinha

Rozhodca: Leško - Weiss, Mikulaj.

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava: Kováč, Halenár, Kopúnek, Sabo, Pauschek, Kuzma, Szarka

FC ViOn Zlaté Moravce: Brezina, Ondrejka, Pintér, Ceesay, Farkaš, Janič, Mihálik

Ešte raz vám prajem pekný podvečer z bratislavských Pasienkov, všetko je už nachystané, hráči dokončujú pomaly rozcvičky, divákov zatiaľ nevidno. Žeby bufety? Uvidíme, či prekvapia aj fanúšikovia Zlatých Moraviec alebo to bol iba "plánovaný" výjazd.

Hlavní aktéri dnešného stretnutia sú už na hracej ploche a o pár sekúnd budemem počuť úvodný hvizd hlavného rozhodcu.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Úvodný výkop obstarali hráči hostí, nasledoval rýchly pas na Candráka, ktorý bol nepresný. Out pre Slovan.

1
    Putnockého výkop a boli sme svedkami prvého faulu v strede ihriska na Lestera Peltiera. Slovan zahráva narýchlo.

2
    Druhá minúta a nepekne vyzerajúci faul pred rohom šestnástky. Mamadou Bagayoko leží na zemi a musí byť ošetrovaný.

3
    Milinkovič sa stavia k zahratiu priameho kopu, posiela loptu do šestnástky, Pavol Majerník obetavým zákrokom posiela loptu do bezpečia.

3
    Žofčákov jemný center z pravej strany dokázal pokryť brankár ViOnu Martin Kuciak. Následne po výkope ďalší faul v strede ihriska.

4
    Milinkovič sa snažil zachytiť skackajúcu loptu, no poslal ju iba za postrannú čiaru. Lopty sa však ihneď zmocňujú domáci.

5
    Po ľavej strane potiahol loptu Filip Lukšík, pokúsil sa o center, nenašiel však nikoho zo svojich spoluhráčov. Z druhej strany to skúšal aj kapitán Igor Žofčák a vybojoval prvý rohový kop v tomto zápase.

6
    Rohový kop zahrávaný ku bližšej tyči, krásne si vyskočil Lester Peltier, jeho pokus hlavou chytá Martin Kuciak.

6
    Zlaté Moravce dali gól!
    Na druhej strane ihriska padá úvodný gól. Po peknom centri sa presadzuje ANDREJ HODEK z tesnej blízkosti prudkou strelou. Brankár Matúš Putnocký bol bez šance.

7
    Bagayoko vysunul Grendela a ten z posledných síl aj Peltiera. Jeho center však už nebol efektívny a loptu získavajú hráči Zlatých Moraviec.

8
    Domáci fanúšikovia sa už zoskupili a v ôsmej minúte zápasu dali najavo, že sú na štadióne. Fanúšikov Zlatých Moraviec nevidno.

9
    Faul na Filipa Hlohovského tesne pred šestnástkou, Slovanisti budú zahrávať ďalší priamy kop, tentokrát z ľavej strany.

10
    Slovan dal gól!
    Máme vyrovnané. Spoza šestnástky sa presadil z priameho kopu krásnou a tvrdou strelou FILIP HLOHOVSKÝ.

11
    Ľubomír Bernáth sa dostal do úniku, mal naviac, ale bol stíhaným rýchlejším Bagayokom, ktorý ho nakoniec o loptu pripravil.

12
    Zo začiatku stretnutia sú jasne aktívnejší domáci hráči, hostí zatiaľ vidieť pomenej. Stav zápasu je už 1:1.

13
    Martin Chren si obhodil Erika Grendela a následne skúšal odcentrovať. Domáca obrana dobre zareagovala a loptu odkopáva do bezpečia.

14
    Krásny center z ľavej strany od Igora Žofčáka presne na kopačku Lestera Peltiera, ten minul azda s piatich metrov Kuciakovu bránu. Obrovská šanca pre Slovan.

15
    Ďalšia nádejná akcia domácich po ľavej strane, tentokrát to zvládla dvojica Hlohovský-Žofčák. Obrancovia Zlatých Moraviec si poradili s nebezpečnými hráčmi a odvracajú loptu preč.

16
    Sme svedkami už tretie gólu v 15. minúte zápasu, neuveriteľné. Po jemnej prihrávke do stredu šestnástky sa LESTER PELTIER prezentoval tvrdou strelou pod brvno Kuciakovej bránky.

17
    Peltier si nerozumel s Bagayokom a lopta na pravého obrancu domácich končí za postrannou čiarou. Pri lopte hostia.

18
    Andrej Hodek si chcel obhodiť Bagayoka, ten to nedovolil a získava loptu pre svoj tím. Následný rýchly protiútok odvracia Martin Chren.

19
    Bagayoko na poslednú chvíľu centruje, obrana hostí opäť odkopáva za postrannú čiaru.

19
    Prvú žltú kartu v stretnutí potrestaní hostia, konkrétne Milan Škriniar. Slovanisti budú zahrávať priamy kop.

20
    Druhý gól domácich z priameho kopu, ktorý zahrával Marko Milinkovič. Lopta sa odrazila od tyče bránky a LESTER PELTIER už nemal problém s doťuknutím.

21
    Priamy kop hostí asi zo 40 metrov, obrane domácich však nenarobil žiadane problémy, odkopnutá lopta končí na polovici Zlatých Moraviec.

22
    Hostia sa v týchto chvíľach snažia prenikať do bratislavskej obrany, tá zatiaľ až na jeden moment pracuje bezchybne a nerobí Matúšovi Putnockému veľa práce.

23
    Faul v strede ihriska pri rozohrávke ViOnu. Následne po zahratí sa lopta ocitá za postrannou čiarou. Pri lopte stále červení.

24
    Ďalšia zblokovaná lopta do pokutového územia a následne prvý ofsajd hostí, postranný rozhodca si to všimol.

25
    Center Adriána Candráka z ľavej strany, Matúš Putnocký chytá loptu vo výskoku pevne do svojích rúk.

25
    Útočný faul pred šestnástkou domácich a tak sa hostia zbytočne pripravili o loptu.

26
    Bagayoko pevne bojuje na svojej pravej strane a aj napriek viacerým faulom zostáva stále pri lopte. Nakoniec je to out pre domácich.

27
    Erik Grendel našiel Filipa Hlohovského na ľavej strane, ten si potiahol loptu a poslal center do pokutového územia. Pavol Majerník zažehnal blížiace sa nebezpečenstvo.

27
    "Bodyček" Ľubomíra Bernátha na Mamadou Bagayoka, faul bez karty, Slovan stále pri lopte.

29
    Filip Hlohovský chcel krásne vysunúť Lestera Peltiera,ktorý sa mohol rútiť sám na bránu. Na poslednú chvíľu tam však pichol nohu jeden z obrancov hostí a tak zabránil veľkej šanci.

30
    Žofčákov dobrý center mierený na Peltiera, ten však loptu netrafil a dostal sa k nej na druhej strane Kladrubský. Jirko mohol poslať tvrdú strelu, no radšej zvolil prihrávku a nakoniec obrana hostí odvracia.

31
    Pekná točená ďalekonosná strela od JIRKA KLADRUBSKÉHO končí za chrbtom prekvapeného Martina Kuciaka.

32
    Na Pasienkoch vidíme ešte v neukončenom polčasu už piaty gól. Futbal, ktorý musí baviť snáď každého fanúšika dobrého futbalu.

33
    Center Lestera Peltiera z pravej strany, lopta končí za čiarou a Martin Kuciak si už chystá loptu a bude vykopávať od svojej brány.

34
    Pekný pas na Igora Žofčáka, ten sa prezentoval ešte krajším spracovaním. Ťažko povedať, či chcel z otočky vystreliť a lopta mu nesadla alebo hľadal Lestera Peltiera. Dostala sa však do rúk hosťujúceho gólmana.

35
    Ďalší center na Adriána Candráka, tentokrát mal Gorosito menšie problémy a hostia budú zahrávať rohový kop.

36
    Lopta letela z rohu na prednú tyč, tam predlžoval jeden z hráčov hostí na hlavu Ľubomíra Bernátha, ktorý vo výskoku triafa len tyč Putnockého brány.

37
    Slovanisti sa pokúšali o rýchly protiútok, hráči si nerozumeli a pozorný zákrok obrancu ich pripravil o loptu.

38
    Slovan sa snaží upokojiť hru a drží loptu na svojich kopačkách.

39
    Aďo Candrák poslal loptu do šestnástky, nenabiehal mu nikto zo spoluhráčov, tak si loptu pokojne zobral gólman domácich.

40
    Priamy kop hostí. K lopte sa stavia Peter Orávik a posiela loptu na Bolinhu. Tvrdá strela od tohto hráča s dlhým menom (Fernando Luis Furtado), Matúš Putnocký vyráža loptu pred seba.

41
    Zlaté Moravce sa snažia ešte pred prestávkou niečo spraviť s nepriaznivým skóre, domáci ich však k ničomu nepúšťajú.

43
    Dlhý pas na Lestera Peltiera, ten sklepol loptu Milinkovičovi a jeho strieľaný center natoľko prekvapil brankára hostí, že z toho bol skoro gól. Uvidíme rohový kop.

43
    Tvrdá lopta od rohovej zástavky vyrazená do bezpečia.

44
    Faul na Erika Grendela a domáci budú kopať ďalší priamy kop, teraz však z väčšieho uhlu.

44
    Milinkovičov priamy kop, lopta letela do stredu šestnástky a Lester Peltier sa akrobaticky nepresadil.

45
    Nadstavený čas 1 minúta.

Prvý polčas skončil.

V nadstavenom čase sme nevideli už nič, čo by bolo hodné komentáru. V prvom polčase padlo celkovo 5 gólov, štyri na domácej strane a jeden za hostí. Zlaté Moravce sa v úvode zápasu prvou strelou na bránu dostali do vedenia, no postupne domáci otočili stav zápasu a navýšili svoj náskok. Všetky dôležité góly, ako aj góly nájdete v záložke "dôležité" alebo "štatistiky". Druhý polčas začne približne o 18:34.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Polčasové striedanie v tíme hostí. Z ihriska odišiel Fernando Furtado Luis Bolinha a nahradil ho Michal Pintér.

48
    Michal Obročník zachytil nepresnú rozohrávku Slovanistov, no následne sám o loptu prišiel. Hrá sa od začiatku polčasu v strede ihriska.

49
    Slovan drží loptu na svojej polovici a s rozhorávakou sa veru neponáhľa.

50
    Lukšík zobral loptu Grendelovi, ktorý bol tiesnený obrancom, potiahol po ľavej strane a nacentroval na Žofčáka. Lopta nebola veľmi presná a tak z toho žiadna šanca nebola.

51
    Do druhého polčasu hráči vstúpili ako keby zmierení s konečným stavom a vidieť nepresné rozohrávky, či zbytočné fauly v strede ihriska.

52
    Na konci 52. minúty sa dostal Lester Peltier k strele. Lopta bola zblokovaná do rúk brankára Kuciaka.

53
    Prvá vážnejšia situácia, Peter Orávik si potiahol loptu po pravej strane a tvrdo ohrozil Matúša Putnockého, ten vyrazil loptu na rohový kop.

54
    Po Orávikovom centri a skrumáži v šestnástke sa Slovanisti dostávajú do rýchleho protiútoku, Marko Milinkovič ťahá loptu po pravej strane, no nakoniec bol jeho center zblokovaný.

55
    Na Pasienkoch vidíme oproti prvému polčasu skutočne nudnejší polčas. Slovanisti pri lopte, center do šestnástky sú zblokované.

56
    Rozhodca teraz neúmyselne prekazil rozohrávku ViOnu. K lopte sa dostali Slovanisti, Lukšík padá v šestnástke, faul to však zrejme nebol.

57
    Hrá sa pri bráne Zlatých Moraviec, hostia sa nevedia dostať k lopte.

58
    Až teraz, Lukšík sa dopustil faulu, keď poťahal za dres jedného z hráčov v červených dresoch. Chystá sa striedanie.

59
    Druhé striedanie hostí. Z ihriska odišiel Milan Škriniar a nahradil ho Lukáš Janič.

60
    Druhým potrestaným hráčom je Martin Chren. Žltá karta.

61
    Závan pred Kuciakovou bránou, nakoniec však center z pravej strany len presvišťal pokutovým územím.

62
    Na druhej strane sa po centri dostal k lopte Ľubomír Bernáth a strelou z prvej mieri vysoko nad.

63
    Chyba brankára Kuciaka, Lester Peltier bol však vo veľkom uhle. Ďalší center preletel cez šestnástku, Lukšík sa pokúsil loptu vrátiť spät, no bez úspechu.

64
    Rohový kop pre domácich. Lopta letela na prednú tyč, bola odrazená za šestnástku. Erik Grendel z prvej nastrelil len obranu hostí.

65
    Matúšovi Putnockému nevyšiel odkop a tak sa lacno dostali k lopte hráči Zlatých Moraviec. Hostia si však nevytvárajú žiadne šance.

66
    Rýchly Lester Peltier zastavený pri postrannej čiare obrancom ViOnu, Slovanisti však stále pri lopte.

69
    Tvrdá strela spoza šestnástky, Matúš Putnocký mal problémy a vyráža loptu na rohový kop.

69
    V šestnástke zostáva ležať zrejme Obročník, nebude to však nič vážne.

70
    Domáci chystajú prvé striedanie, na ihrisko príde Juraj Halenár. Lopta pred šestnástkou domácich, Putnocký vykopáva do stredu poľa.

71
    Nevydarený center hostí a je z toho rýchly protiútok domácich. Lester Peltier trošku netradične zakončoval, lopta končí nad bránou.

71
    Prvé striedanie domácich. Z ihriska odišiel strelec Filip Hlohovský a nahradil ho Juraj Halenár, čo sa divákom očividne nepáči.

72
    Mamadou Bagayoko bravúrne prešprintoval s loptou po pravej strane, nakoniec však jeho center končí za čiarou a Kuciak bude odkopávať od brány.

73
    Janič nacentroval na Candráka, ktorý hlavou priťukol ešte Andrejovi Hodekovi. Posledný menovaný hráč sa však už k lopte nedostal.

75
    Milinkovič príliš dlho čakal, nakoniec si v šestnástke s prehľadom a veľkým pokojom zasekol dvoch obrancov a "bodlom" vystrelil. Martin Kuciak nemal problémy.

76
    Opäť sa hrá prevažne v strede ihriska, mám pocit, akoby sa celý druhý polčas zápas už iba dohrával.

77
    Lester Peltier sa výborne sám predral cez dvoch obrancov, no nakoľko bol tiesnený nedokázal poriadne vystreliť a Juraj Halenár mal ďaleko od toho, aby loptu dorazil do siete.

78
    Rýchly Bagayoko ťahal loptu, urobil otočku, bol faulovaný a rozhodca píska faul. Priamy kop pre Slovan.

79
    Druhé striedanie domácich, celkovo štvrté. Z ihriska odchádza strelec dvoch gólov Lester Peltier a nahrdil ho Marek Kuzma.

Striedanie aj u hostí. Z ihriska odchádza Bernáth a nahradí ho Lukáš Mihálik.

80
    Ďalší priamky kop pre Slovan, teraz asi z 18 metrov.

81
    Juraj Halenár nastrelil iba múr postavený z hráčov Zlatých Moraviec.

81
    Dnešné stretnutie sleduje 2402 divákov.

82
    Útočný faul v pokutovom území domácich, Slovanisti sa zmocňujú "zadarmo" lopty.

82
    Posledné streidanie. Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Grendel, prichádza Szabó.

84
    Hostia zo Zlatých Moraviec sa síce snažia ešte niečo spraviť s výsledkom, no opäť prišli nepresnou rozohrávkou zbytočne o loptu.

85
    Jirko Kladrubský potrestaný žltou kartou za tvrdý faul zozadu.

86
    Peter Orávik poslal jemný center do šestnástky, po skrumáži sa lopty zmocňuje Matúš Putnocký a vykopáva.

86
    Ďalší center, opäť ten istý hráč Zlatých Moraviec, čo pred chvíľou. Teraz z toho však bude rohový kop.

87
    Matúš Putnocký vyboxoval loptu, ktorá letela smerom na jeho bránu.

88
    Ňiňajovi šikovne ubehol Lukáš Mihálik, Nicolas Gorosito našťastie odkopom zachraňuje pred nebezpečenstvom.

89
    Zlaté Moravce sa usadili pred bránou domácich. Ďalší center odkopáva Bagayoko na rohový kop.

90
    Faul v strede ihriska, k lopte sa dostávajú Slovanisti. Nadstavený čas 1 minúta.

V nadstavenom čase sa už nič vážnejšie neudialo, druhý polčas sa už ako keby iba dohrával a nevideli sme žiadne góly. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Hostia sa dostali v 6. minúte do vedenia, no domáci šikovne vyrovnali a následne vďaka dvom priamym kopom navýšili svoj náskok. Všetky dôležité informácie nájdete pod záložkou "dôležité". Ja vám prajem krásny deň a lúčim sa s vami z bratislavských Pasienkov. Pekný zvyšok pracovného týždňa. (19:24:10)