Jihlava – Liberec 0:0 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 0:2 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
0:0 (0:0)
FC Slovan Liberec
Pátek 01.03.2013, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • Gambrinus liga

Právě skončilo utkání 18. kola Gambrinus ligy, z něhož si oba celky odnáší po bodu. Nutno dodat, že po zásluze. Po většinu zápasu byl k vidění vyrovnaný fotbal s občasným zábleskem velké příležitosti. Nikdo však dnes výborné brankáře Jihlavy, resp. Liberce nepřekonal.

Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalšího online přenosu z jihlavského fotbalového svatostánku. (19:53:17)

90
    Zajímavý Kolouškův centr od rohového praporku byl odkopnut pryč.

90
    Vaculík pokoušel štěstí, včas na místě byl Fleišman.

90
    Šural centruje. Míč proletěl vápnem, Blažka neohrozil.

90
    Nastaveny 2 minuty.

90
    Dvojí střídání - po jednom na každé straně.

89
    Tak takhle to Karol Karlík určitě nechtěl... Škoda pro domácí, další nevyužitá šance.

89
    Kelič po rohu trefuje Blažka.

89
    Rada se teď rozčiluje, snažil se u rozhodčího namísto rohu uhádat odkop od Blažkovy branky.

88
    Vaculík v souboji s Rybalkou. Aut.

88
    Štajnerovi se jako skála postavil do cesty Čvirik. Bývalý reprezentační špílmachr neměl šanci projít.

87
    Sackey ve skluzu parádně odebral míč Jungrovi.

87
    Vaculík přešel přes dva protihráče, přihrál Jungrovi, tomu byl míč ukopnut na roh.

86
    Znovu závar před Kovářem. A nic z něj.

85
    Další střídání Liberce. Za Frýdka nastoupil Sackey.

84
    Čvirik dnes velmi jistý, hraje opravdu spolehlivě. Sbírá velkou spoustu míčů. Je prostě jistotou.

83
    Kosak netrefil míč, zato protihráče se mu zasáhnout podařilo.

83
    Kolouškův centr do vápna odhlavičkován.

82
    Rada se opřel do míče, trefil jen Kováče do zad.

81
    Dnešní utkání sleduje 2560 diváků.

81
    Další z pološancí, tentokrát v akci Karlík.

79
    Domácí ochozy se probouzí, jihlavští fanoušci cítí šanci.

79
    Vaculík v náběhu, balon netrefil ideálně.

76
    Parádní střelu Arnolda Šimonka vyrazil Kovář na roh!

75
    Rabušic vyprášil rukavice Jaromíra Blažka po parádní nahrávce Jiřího Štajnera.

75
    Štajner vyslal Kováče, spolupráce dvou exreprezentantů nebyla úspěšná.

73
    Frýdkův míč proletěl pokutovým územím Vysočiny jako uragán, žádnou spoušť po sobě nezanechal.

72
    Fleišman trefil dvakrát odražený míč po rohu, přesně však nezamířil.

71
    Rohový kop Liberce.

70
    Další střídání v jihlavském dresu, odešel Vaněček, nastoupil Šimonek.

70
    Koloušek ihned po nástupu v obrovské šanci! Prakticky sám před Kovářem přestřelil. Na jeho obranu nutno dodat, že míč skákal a nebylo snadné ho trefit.

68
    Domácí fanoušci se dočkali, ze hřiště odešel Masopust, nastoupil Václav Koloušek!

68
    Rabušic se Štajnerem v další velké šanci hostů!

68
    Z ochozů se ozývá skandování "Venca Koloušek!", domácí příznivci si žádají jeho nástup.

67
    Tyč Blažkovy branky!

66
    Hosté si teď hrají s ohněm. Vysočina vysunula presink. Gólman Kovář si přihrával s Keličem dost riskantním způsobem.

66
    Jungr do pokutového území na Vaněčka, ten dnes prostě nemá den.

65
    Masopust doslova povalený Rybalkou.

64
    Šural se snažil obejít Čvirika, ten jej nepustil.

63
    Rada vysunul pohledně Vaněčka, ten si s nahrávkou neporadil.

63
    Střídání v dresu Liberce - ze hřiště odchází Pavelka, nastoupil Šural.

62
    Vaněčkův centr na nikoho a nikam. Doslova naslepo.

61
    Kušnír vybojoval aut. Po něm se v šanci octl Štajner. Byl ale dobře pokryt.

61
    Fleišman přenáší na druhou stranu hřiště, hosté využívají k rozehrávce celou svou obrannou linii.

58
    Vaculík v souboji rameno na rameno s Frýdkem neuspěl. Odkop od liberecké branky.

57
    Štajner se octl v karate pozici po rohovém kopu svého týmu, do šance se neprodral.

56
    Z následné šance domácí nic nevytěžili.

56
    Kováčův zákrok končí žlutým kartonkem v rukou rozhodčího Kovaříka.

54
    Hlasité povzbuzování "Libe, Libe, Liberec!" žene hosty kupředu!

53
    Huškova dělovka končí vedle Blažkovy branky.

53
    Frýdek trefil pouze Vaculíkovu nohu.

52
    Pavelka faulován, Liberec má možnost rozehry standardní situace.

51
    Závar před Kovářem. K vážnému ohrožení branky nedošlo.

49
    V Jihlavě začíná padat sníh, ještě více se ochladilo. Podmínky vyloženě nefotbalové.

49
    Frýdkův centr z rohu odhlavičkován.

48
    Štajnerům pokus ztečován. Roh hostí.

48
    Rozehra hostí začíná u gólmana Kováře, ten posílá spoluhráče kupředu.

47
    Jihlava se dostávala do první větší šance ve druhém poločase, k Vaněčkovi míč nedoputoval.

46

Vše je připraveno k zahájení druhé půle dnešního zápasu.

Skončil první poločas dnešního utkání. Skóre je zatím bez branek. První půle přinesla vcelku vyrovnaný souboj úřadujícího mistra s nováčkem Gambrinus ligy. Druhá půle začne za zhruba 15 minut.

45
    Vaněček trefuje pouze Kušnírovy nohy.

44
    Renato Kelič dostává žlutou kartu!

44
    A další zákrok Blažka! Gólman v jasně oranžovém dresu se před poločasovou přestávkou rozhodně nenudí.

42
    Obrovský závar před Blažkem! Ani jeden z exsparťanů Hušek-Frýdek však proti bývalému gólmanovi letenského týmu neuspěl!

42
    Kelič, Kováč, Kušnír a Kovář. Ani jednomu z "k" se nepodařilo kvalitně rozehrát.

41
    Opět Vaculíkův dobrý balon do vápna, končí ale stejně jako před chvílí.

41
    Faul na Masopusta, v akci znovu Kováč.

40
    Ale Kosakova nahrávka nebyla přesná...

40
    Rada dobře přečetl hru a zakládá protiútok FCV.

39
    Vaculík centruje do vápna... Liberečtí odkopávají!

39
    Tvrdý zákrok na Vaněčka. Jihlava blízko pokutového území rozehrává standardní situaci.

38
    Ale Karlík s šancí nenaložil zrovna podle představ.

38
    Laxní odkop Kováře končí u Jungra na polovině hřiště, v šanci Vysočina.

37
    Rabušic v obklíčení nezpracoval těžký balon na prsa.

37
    Rabušic nabíhal do pokutového území, požár uhasil včas Tlustý.

36
    Jungr v šanci trefuje dobře postavenou zeď z libereckých hráčů.

36
    Rybalka na poslední chvíli zablokován. Blažek nemusel zasahovat.

35
    Vaculík usměrnil Kušnírův centr do autu, nepustil Liberec do vážnější šance.

33
    Těžký míč na Vaculíka sám jmenovaný nezpracoval. Aut pro Liberec.

33
    Kováč v další šanci Liberce - skóre zůstává nezměněno.

32
    Výborný zákrok Blažka! Drží Vysočinu nad vodou!

31
    Vaněček nepříjemně zasažen do obličeje, hra však stále pokračuje.

30
    Pavelku o balon připravil Rada, který hned běží směrem kupředu. Šance domácích přerušena faulem Libereckých.

29
    Rabušic sám, o balon přišel. Jihlavané k hráčům soupeře zatím vzorně přistupují a k ničemu vážnějšímu je nepouští.

28
    Ozývají se i hostující fanoušci. Kulisa však zatím neodpovídá skutečnosti, že na Vysočinu přijel úřadující mistr ligy.

27
    Faul na půlce, Rada se soupeři hned omlouvá.

26
    Rada ve skluzu, podařilo se mu míč procpat na jednoho ze spoluhráčů.

25
    Ofsajd Liberce.

25
    Čvirik získal balon a ještě ho kvalitně rozehrál po lajně. Vysočina jde do útoku.

24
    Rozehrávka z rohu končí v náruči jistého Přemysla Kováře.

23
    Masopust čaroval u autové čáry, vybojoval roh pro Vysočinu.

22
    Rybalka standardní situaci zahazuje. Míč končí zhruba 2 metry nad brankou jihlavského gólmana.

21
    Kovaříkova píšťalka přerušila hru. Standardní situace pro Liberec.

21
    Radoslav Kováč je v dosavadním průběhu utkání je vytěžován především při rozehře. Hosté využívají jeho letitých zkušeností, které sbíral mimo jiné při angažmá ve Spartě či Basileji.

20
    Rybalka s Kováčem, klasický model rozehry hostí.

19
    Pavelka poskakující balon netrefil ideálně, centr končí daleko od Blažkovy klece.

18
    Kosak promeškal příležitost k včasnému centru, trefuje jen libereckého obránce.

17
    A po následném rohu měl Kovář velké problémy s "horkou bramborou" v náručí. Vše ale zachránil napodruhé.

17
    Masopust prověřil Kováře z 25 metrů! Druhá velká šance Jihlavy!

16
    Kosak zabojoval, míč si však příliš předkopl a přišel o něj. U míče Liberec.

16
    Jung centroval na Kosaka, míč k němu však nedoletěl. Jihlava bude házet po odraženém míči aut.

16
    Rabušic hlavou vedle.

15
    A opět opakování tradičního scénáře dnešního utkání - dlouhý míč na polovinu Vysočiny. A balon končící v autu.

14
    Před Blažkovu branku se probíjel jihlavský odchovanec Rabušic, obránci Vysočiny jej však zpacifikovali.

13
    Modří začínají rozehru u kapitána Kováče, za půlku se však nemohou dostat. Jihlavané hráče Liberce dobře pokrývají.

12
    Gól by však stejně neplatil, jihlavský hráč s číslem 9 stál v ofsajdu.

11
    Jungr podruhé v šanci, trefuje jen boční síť Kovářovy branky!

11
    Štajner na Pavelku, jeho nahrávka končí v zámezí.

10
    Fleišman zkouší ze 30 metrů, neúspěšně.

9
    Jihlava se snaží soupeře aktivně napadat, Liberečtí mají problém s rozehrávkou.

7
    Jungr v obrovské šanci před Kovářem nedává!

6
    Rada se dostával do šance, s míčem se však bohužel zamotal a přišel o něj.

6
    Stadionem se ozývají chorály domácích příznivců, i z Liberce však dorazila početná skupinka věrných příznivců.

5
    Jungr v příležitosti, centr se mu nepodařil. U míče znovu Liberečtí.

4
    Štajner si narazil, trefuje opět jen beka Vysočiny.

4
    Po nedorozumění Kušníra s Kovářem po tlaku Kosaka končí balon naštěstí pro hosty v zámezí.

3
    Kosak v šanci, trefuje jen jednoho z libereckých obránců.

2
    V úvodu utkání se domácí hráči především brání, hosté jsou s míčem silnější.

1
    V první pološanci hosté, Štajner se neprosadil.

1
    Utkání bylo právě zahájeno.

1

Hráči obou celků nastoupili na hřiště. Domácí dnes budou hrát v tradiční celožluté kombinaci, hosté ze severu v modrém.

Vše se schyluje k začátku zápasu. Na hrací ploše mladé naděje Vysočiny mávají klubovými prapory, ochozy se pomalu zaplňují. Loňský mistr bude jistě i v tomto chladném počasí velkým tahákem pro diváky!

K dnešnímu utkání byl delegován jako hlavní rozhodčí Libor Kovařík, asistenty jsou pánové Patrik Filípek a Radek Kotík. Delegátem FAČR je Václav Krondl. Čtvrtým rozhodčím pak Radek Matějek.

Vítáme vás ze stadionu v Jiráskově ulici. v Jihlavě je dnes velmi chladné počasí, kolem 2°C. Oba týmy se rozcvičují na hrací ploše. Utkání začne za zhruba 15 minut.

Domácím bude chybět vykartovaný Ondřej Šourek, je tak možné, že trenér Komňacký dá příležitost posile ze Slovenska Peteru Čvirikovi, případně na stoperu je schopný hrát Tomáš Rada či Tomáš Marek. S Libercem do Jihlavy nepřijede Jan Blažek, který dostal výpověď. Trenér Šilhavý nebude mít pro utkání k dispozici dlouhodobě zraněné Tótha s Pimparou a nejistý je také start Josefa Šurala.

V Jihlavě by se měl v dresu Liberce představit jejích odchovanec MIchael Rabušic, který bude mít jistě v hledišti nemalou podporu z Náměště nad Oslavou.

Na podzim skončil duel v Liberci remízou 1:1, když Jihlavu poslal do vedení v 11. minutě Jungr. V poslední minutě nastavení vyrovnal Šural. Uvidíme tedy, co nám hráči předvedou v pátek.

Vysočina se představí v 18. kole znovu před vlastním publikem. V minulém zápase vytěžili domácí bod za remízu 0:0 s Hradcem Králové. Hosté z Liberce doma porazili Jablonec 1:0 gólem Štajnera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.