Ufa – Kazaň 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Dynamo Moskva
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
CSKA Moskva
Úterý 12.03.2013, 16:30 • Lužniki, Moskva • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, dnes pokračuje play off KHL, v rámci čtvrtfinále se ve čtvrtém utkání dnes utká moskevské Dinamo s městskými rivaly z CSKA.

Dinamo si v prvním kole hladce poradilo s bratislavským Slovanem 4:0 na zápasy, sedmi body za 5 gólů a 2 přihrávky tomu pomohl Jakub Petružálek. Český útočník ale ve čtvrtfinále trochu ztratil formu a ze tří dosavadních zápasů přihrál pouze na jednu branku. CSKA si zase obdobným způsobem poradila se Lvem Praha, kterého rovněž vyřídili 4:0 na zápasy.

Čekalo se, že série mezi dvěma městskými rivaly bude hodně vyrovnaná a že v ní nebude padat moc branek, vše se zatím potvrzuje. Dinamo vyhrálo první utkání na ledě CSKA celkem hladce 3:0, v tom druhém už brali bod hráči CSKA, kteří zvítězili 2:1.

Za stavu 1:1 se tak série stěhovala na led Dinama, kde včera muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení, jelikož po šedesáti minutách utkání skončilo nerozhodně 2:2. V 72. minutě rozhodl o druhém bodu pro Dinamo Ilja Gorovikov.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Graňák, Gorochov, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Derlyuk, Mironov - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Kokarev, Petružálek - Gorovikov, Sopin, Lukin - Pěstunov, Mosaljov, Kvapil

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Markov, Gimajev, Kondratěv, Ožiganov - Kvaša, Grigorenko, A. Radulov - Sprukts, I. Radulov, Širokov - Zubov, Kugryšev, Prochorkin - Žarkov, Davis, Barbašev - Ljubimov

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Birin, Medvěděv.

00:01

00:24
    V první šanci se ocitli hosté, Kvaša přestřelil branku.

00:52
    Zakázané uvolnění domácích.

01:02
    Uvidíme první přesilovku, Janne Jalasvaara je vyloučen za vysokou hůl.

01:26
    Alexander Radulov nahazoval puk do brankoviště, Jerjomenko s menšími problémy udržel puk před brankovou čarou.

02:15
    Kvaša se dostal k dorážce, puk se vykutálel těsně vedle branky!

02:40
    A další obrovská šance pro hosty, po Radulovově střele se dostal k dorážce opět Kvaša, trefil ale pouze Jerjomenka!

03:02
    Jalasvaara se vrací na led, domácí hrají v plném počtu.

03:50
    Staňa si připisuje první zákrok v dnešním zápase proti střele Sopina.

04:44
    Úvod utkání má obrovskou úroveň, hosté se nyní ocitli v ofsajdu.

05:30
    Hráčům CSKA se nyní nepovedlo překonat střední pásmo.

06:15
    Jerjomenko byl u své tyčky dříve než zakončující Grigorenko.

06:38
    Staňa kryje střelu Denise Mosaljova.

07:40
    Nikita Lukin se prezentoval tvrdým hitem na Ožiganova.

08:06
    Staňa si poradil se střeleckým pokusem Lukina, který se už nedostal k dorážce.

09:00
    Domácí kombinují v útočné třetině, Jalasvaarova dělovka od modré končí na Staňově vyrážečce.

09:30
    Grigorenko se proti dvěma obráncům neprosadil, na druhé straně pálil Petružálek mimo branku.

10:15
    Domácí hráči uklidňují hru u své branky.

11:00
    Tempo hry trochu uvadlo, oběma týmům se nedaří kombinace a následný přechod do útočného pásma, vidíme mnoho ztrát.

11:35
    Žarkov se pokusil vystřelit z úhlu, puk byl sražen do rohu, kde o něj ještě hosté bojují.

12:30
    Igor Radulov se snažil uvolnit do střelecké pozice, obránci Dinama dobře zasáhli.

13:03
    Daniil Markov vypálil od modré čáry, puk byl sražen do ochranné sítě.

14:09
    Kvapil zkoušel štěstí z otočky, Staňa stáhl kotouč pod sebe.

15:00
    Střela hrdiny včerejšího zápasu Gorovikova byla sražena do rohu kluziště.

16:15
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    V posledních momentech hry domácí přebrali situaci nad utkáním, usadili se v útočném pásmu a po hezké kombinaci šel puk po ose Konkov, Graňák až k volnému SERGEJU SOINOVI, který z mezikruží prostřelil Staňu! Asistence: Dominik Graňák a Jurij Babenko.

17:20
    Hráči Dinama pokračují v tlaku, Kvapil se snaží něco vymyslet zpoza branky.

17:54
    Rylov se vytočil od branky až ke střele, Jerjomenko si ale prostor u bližští tyče pohlídal.

18:50
    Kvaša netrefil prudkou přihrávku z pravé strany.

19:35
    Domácí hráči kombinují ve vlastní třetině.

20:00

V první třetině jsme viděli jednu branku, o kterou se v 17. minutě postaral Sergej Soin. Úvod utkání se nesl v duchu velkého tempa, která se ovšem s postupem času vytratilo. Hosté měli hned v úvodu příležitost přesilové hry, když na trestné lavici seděl Janne Jalasvaara, dvě obrovské šance Olega Kvašy ale dokázal Jerjomenko pokrýt. Po dvaceti minutách tak v moskevském derby vede Dinamo nad CSKA 1:0.

CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté srovnávají! Autorem branky je NIKOLAJ PROCHORKIN! Asistence: Dmitrij Kugryšev.

25:11
    Oleg Kvaša inkasuje trest 2+10+ do konce utkání za úder do hlavy a krku!

30:50
    Cvetkov se dostal ke střele, bekhendem ale na Staňu nevyzrál.

31:05
    Na druhé straně Grigorenko trefil po Radulovově přihrávce břevno!

31:30
    Hra má opět obrovské tempo, v útoku je opět Dinamo.

31:55
    Konkov z dobré pozice přestřelil branku.

32:40
    V útočné třetině opět kombinují hráči Dinama.

33:04
    Staňa pouze vyrazil puk před sebe po střele od modré čáry, Lukin ale z dorážky nebyl úspěšný.

33:57
    Problémy před svou brankou musí řešit Jerjomenko, vše zvládl na jedničku.

34:35
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení, u puku jsou hráči CSKA.

35:10
    Icing domácích.

35:45
    Alexander Radulov pálil z dobré pozice, z první se snažil trefit odkrytý prostor v brance, Jerjomenko se ale stačil rychle přesunout a šanci hostujícího kapitána zlikvidovat!

36:40
    Domácí hokejisté se dlouho v útočné třetině nezdrželi.

37:00
    Kvapil pálil z úhlu, trefil ale blokujícího hráče před sebou.

37:54
    Další Kvapilův pokus kryje Staňa.

38:50
    Domácí mají smůlu v zakončení, Staňa ustál nepřehlednou situaci před jeho brankou.

39:14
    Bude se vylučovat, za hrubost jsou vzájemně vyloučeni Sergej Soin a Sergej Gimajev.

39:32
    A ještě jedno vyloučení, tentokrát už pouze na domácí straně, za podražení si jde na trestnou lavici sednout Denis Mosaljov, hosté tak budou mít k dispozici dlouhou přesilovku 4 na 3.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří ve 22. minutě zásluhou Nikolaje Prochorkina srovnali na 1:1, poté byl k vidění hokej s obrovským nasazením obou týmů, hrály se dlouhé pasáže bez přerušení, které nabídly řadu šancí. Ve 32. minutě trefil Grigorenko břevno, o 4 minuty později měl obrovskou šanci Alexander Radulov, kterého skvěle vychytal Jerjomenko. Do třetí třetiny se tak půjde za vyrovnaného stavu 1:1.

40:45
    Hosté pokračují v přesilovce 4 proti 3, Jerjomenko zatím nemusel zasahovat.

40:59
    Ožiganov se pokusil vypálit, Jerjomenko vyrazil.

41:32
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

42:05
    Dinamo se dlouho v útočném pásmu nezdrželo, dopředu opět míří hosté.

43:15
    Igor Radulov ztratil puk v útočném pásmu, opět se hraje v obrovském tempu.

44:25
    K vidění je řada ztrát, hodně dlouho se hraje bez přerušení.

45:30
    Kugryšev nic v útočném pásmu nevymyslel.

46:20
    Ljubimov tvrdou ranou přestřelil branku.

47:54
    Lehké Kvapilovo nahození krotí Staňa na svých chráničích.

49:02
    Staňa kryje další pokus, tentokrát střílel Jalasvaara.

49:35
    Hosté kombinují v útočné třetině, Ljubimov se pokusil překvapit Jerjomenka, ten se překvapit nenechal.

50:20
    Kugryšev netrefil puk ze vzduchu, zívala před ním prázdná branka.

50:36
    Domácí mohli jít do vedení! Situaci dva na jednoho vyřešili dobře, bravurní zákrok ale předvedl také Staňa, který drží naděje CSKA!

51:21
    Kvapilova střela sražena za branku, domácí zůstávají v tlaku.

52:25
    Hosté rozjedou novou útočnou akci až od své branky.

53:28
    Aktivní Kugryšev si s pukem nabruslil mezi kruhy, jeho svižná střela ale minula branku.

54:23
    Staňa vyrazil tvrdou střelu od modré čáry pouze před sebe a měl pak velké problémy s dorážkami, vše ale dokázal ustát.

54:45
    Hosté nevyřešili situaci dva na jednoho dobře, dopředu tak opět směřují hráči Dinama.

55:22
    Jerjomenko se pouze otáčí po puku, který putuje v obranné třetině Dinama.

56:25
    Kokarev nedokázal přesně najít svého spoluhráče, který mu najížděl před branku.

57:16
    Patrick Davis dorážel v brankovišti střelu Rylova, Jerjomenko se ale roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil!

58:05
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Rjasenskij má puk za vlastní brankou.

59:10
    Dinamo drží puk, oba týmy už ale čekají na prodloužení.

59:50
    Petružálek se mohl hnát sám na branku, v rozhodující chvíli ale upadl.

60:00

Šedesát minut o vítězi dnešního čtvrtého zápasu čtvrtfinále play off mezi Dinamem Moskva a CSKA Moskva vítěze nenašlo. Ve třetí třetině jsme viděli po jedné obrovské šanci na obou stranách, oba brankáři, tedy jak Staňa, tak Jerjomenko ale podrželi svůj tým.

60:38
    Je rozhodnuto! Domácím stačilo pouze 38 vteřin v prodloužení, aby rozhodli! Přihrávku Babenka před branku usměrnil za Staňova záda SERGEJ KONKOV! Asistence: Jurij Babenko.

60:38

Dinamo se tak dnešní výhrou přibližuje postupu do semifinále, jelikož se ujímá vedení už 3:1 na zápasy! Dnešní utkání mělo obrovské tempo, mockrát se nepřerušovalo. Jako první šli do vedení domácí, když se v 17. minutě trefil Sergej Soin. Na začátku druhé třetiny ale srovnal Nikolaj Prochorkin. Do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení. Nastavení ale trvalo pouhých 38 vteřin než se prosadil Sergej Konkov, který zajistil Dinamu třetí bod ve čtvrtfinálové sérii.

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 29:21
    Trestné minuty: 6:14
    Vyhraná vhazování: 19:20
    Přesilové hry: 0/2-0/3

Branky a nahrávky: 17. Soin (Graňák, Babenko), 61. Konkov (Babenko) – 22. Prochorkin (Kugryšev). Rozhodčí: Gofman, Ronn - Birin, Medvěděv. Diváci: 7721.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (18:53:52)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 17. Soin (Graňák, Babenko), 61. Konkov (Babenko) – 22. Prochorkin (Kugryšev)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Graňák, Gorochov, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Derlyuk, Mironov - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Kokarev, Petružálek - Gorovikov, Sopin, Lukin - Pěstunov, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Birin, Medvěděv