Ufa – Kazaň 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 3:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Avangard Omsk
Úterý 12.03.2013, 14:00 • Traktor-Arena, Čeljabinsk • Play-off KHL

58:36
    Hosté doráželi na domácího brankáře až z toho vznikla hromadná šarvátka, ve které se nejvíce angažovali Jevgenij Kuzněcov a Tomáš Záborský, oba hříšníci už sedí na trestné lavici.

58:36
    Skvěle chytající Garnett prostě nepustí žádný gól, nyní si skvěle pohlídal bližší tyč!

50:47
    Domácí hráli v šesti, Avangard si tak zahraje přesilovku.

46:27
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    A další branka, od druhé trefy přitom neuplynula ani minuta! Hosté nezvládli situaci ve vlastní třetině, Kosticynovu střelu ještě Rämö dokázal vytěsnit, na dorážku ANDREJE POPOVA už byl ale krátký! Asistence: Andrej Kosticyn a Vladimir Antipov.

45:40
    Domácí se konečně vymanili z tlaku Avangardu, zakombinovali v útočné třetině, Panov už mohl pálit do poloprázdné branky, puk ale ještě předložil volnému MAXIMU JAKUCENJOVI, který upravuje skóre na 2:0! Asistence: Konstantin Panov a Alexej Vasilčenko.

31:20
    Za hákování tak na trestnou lavici míří Igor Volkov.

30:05
    Frolov vypálil těsně vedle Garnettovy branky, na druhé straně se do zajímavé pozice hnal Kuzněcov, bravurně se uvolnil, poté ale mířil přesně do Rämeho!

27:47
    Záborský předložil puk na modrou čáru Katičevovi, jenž vypálil, Rämemu propadl kotouč mezi výstrojí a skončil na tyči!

24:33
    Avangard si svou aktivitou vykoledoval faul, zahraje si tak první přesilovku, za hákování je vyloučen Alexej Vasilčenko.

19:20
    Ničuškin se šikovně protáhl až do střelecké pozice, tísněn obráncem ale nedokázal pořádně ohrozit Rämeho!

16:24
    Uvidíme druhou přesilovku domácích, za podražení je vyloučen Pavel Valentěnko.

06:16
    Uvidíme první přesilovku, na trestnou lavici míří hostující Sergej Gusev.

06:00
    Andrej Kosticyn se ocitl tváří tvář Rämemu, ten ale bravurním zákrokem jeho pokus zlikvidoval a pohlídal si i následnou dorážku Popova.

01:33
    Vstup do zápasu, jak se sluší a patří! Traktor se usadil v útočném pásmu, ALEXEJ VASILČENKO nahazoval puk na branku Rämä, kterému proklouzl až do sítě! Asistence: Maxim Jakucenja.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 2. Vasilčenko (Jakucenja), 46. Jakucenja (Panov, Vasilčenko), 47. Popov (Kosticyn, Antipov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Mezin) - Vasilčenko, Bělov, Quint, Rjabykin, Katičev, Razin, Nestěrov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Popov, Kosticyn, Antipov - Dugin, Glinkin, Ničuškin - Karpov
    Avangard Omsk: Rämö (Reizvikh) - Valentěnko, Bělov, Piganovič, Pivcakin, Ljamin, Pujacs, Gusev - Popov, Sjomin, Frolov - Kuparinen, Perežhogin, Záborský - Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Žerebcov, Pervušin, Volkov - Taraťuchin

Rozhodčí: Bulanov, Gašilov - Gorděnko, Tomilov