Skellefteå – Brynäs 5:0 (kon.) | Färjestad – MODO 4:2 (kon.)
Skellefteå AIK
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Brynäs IF
Úterý 12.03.2013, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Play-off švédské Elitserien

Brynäs dnes hlavně díky skvělému Holmqvistovi v jeho brance odolával až do 37. minuty. Gólový účet pak ale načal český obránce Martin Ševc a jeho spoluhráči převahu Skelleftey vyjádřili dalšími čtyřmi góly. Domácí si tak připsali zasloužené vítězství. Děkujeme za pozornost. (21:32:06)

60:00

59:15
    Ollasův výstřel z nouze skončil u Erikssona.

57:30
    Domácí Karlsson prvně poslal puk vedle Holmqvistovy branky, po další střele už ale brankář Brynäsu musel zasahovat.

56:15
    Harju se Styrmanem se pokusili pozvednout prapor Brynäsu, Eriksson ale s jejich lehkými pokusy neměl problém.

54:12
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    BUD HOLLOWAY zpoza branky přidal svou druhou branku v utkání. Asistence: Oscar Lindberg, Oscar Möller.

52:15
    Teď už ale o vítězi utkání nemůže být problém. Kouzlo Holmqvista je již dávno odčarováno, o čtvrtý puk v jeho síti se postaral opět PETTER EMANUELSSON. Asistence: Johan Alm, Oscar Lindberg.

51:42
    Tlak Skelleftey tím ale nekončí, naopak. Holmqvist má nadále plné ruce práce.

50:56
    Lindberg si výborně všiml PETTERA EMANUELSSONA a ten svým přesilovkovým gólem podle všeho definitivně rozhodl utkání. Asistence: Oscar Lindberg.

50:33
    Další přesilovka domácích je opět vedena jako zámek v obranné třetině Brynäsu.

49:47
    Na dvě minuty je za sekání vyloučen Jesper Ollas.

48:14
    Pettersson si sjel na levé křídlo a odtud ostře vypálil, Holmqvist ale nadále drží naděje Brynäsu.

46:08
    Na druhé straně ujel Ericsson, jenomže prakticky nic na Holmqvista nevymyslel.

45:41
    Brynäsi skončila přesilovka, těsně poté vypálil Widing, Eriksson byl ale opět bezchybný.

45:03
    Za hrubost jsou na dvě minuty vyloučeni Tomas Skogs a Elias Lindholm.

45:03
    Thuresson s Gundersonem se natlačili do střeleckých pozic, Eriksson byl ale vždy na místě. Přesilovky obou týmů jsou zkrátka neporovnatelné.

43:39
    Na 2+10 minut je vyloučen Pontus Petterström. Brynäs má obrovskou šanci ještě něco udělat se zápasem.

43:08
    Lindströmův pokus od modré zmizel ve změti těl.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 37. Ševc (Petterström, Lindström), 38. Holloway (Andersson, Möller), 51. Emanuelsson (Lindberg), 53. Emanuelsson (Alm, Lindberg), 55. Holloway (Lindberg, Möller)

Skellefteå AIK: Eriksson (Svensson) - Burström, Granberg, Ševc, Klingberg, Skogs, Alm, Andersson - Lindström, Petterström, Ericsson - Holloway, Bellemare, Möller - Emanuelsson, Lindberg, Karlsson - Lundberg, Forssell, Pettersson - Arvidsson
    Brynäs IF: Holmqvist (Rahm) - Jacobsson, Gunderson, Djoos, Sundqvist, Styrman, Nörstebö, Lindgren, Berglind - Harju, Järnkrok, Wännström - Widing, Enterfeldt, Lavander - Lindholm, Hansen, Johansson - Ollas, Nordquist, Thuresson