Skellefteå – Brynäs 5:0 (kon.) | Färjestad – MODO 4:2 (kon.)
Skellefteå AIK
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Brynäs IF
Úterý 12.03.2013, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Play-off švédské Elitserien

Brynäs dnes hlavně díky skvělému Holmqvistovi v jeho brance odolával až do 37. minuty. Gólový účet pak ale načal český obránce Martin Ševc a jeho spoluhráči převahu Skelleftey vyjádřili dalšími čtyřmi góly. Domácí si tak připsali zasloužené vítězství. Děkujeme za pozornost. (21:32:06)

60:00

59:15
    Ollasův výstřel z nouze skončil u Erikssona.

57:30
    Domácí Karlsson prvně poslal puk vedle Holmqvistovy branky, po další střele už ale brankář Brynäsu musel zasahovat.

56:15
    Harju se Styrmanem se pokusili pozvednout prapor Brynäsu, Eriksson ale s jejich lehkými pokusy neměl problém.

54:12
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    BUD HOLLOWAY zpoza branky přidal svou druhou branku v utkání. Asistence: Oscar Lindberg, Oscar Möller.

52:15
    Teď už ale o vítězi utkání nemůže být problém. Kouzlo Holmqvista je již dávno odčarováno, o čtvrtý puk v jeho síti se postaral opět PETTER EMANUELSSON. Asistence: Johan Alm, Oscar Lindberg.

51:42
    Tlak Skelleftey tím ale nekončí, naopak. Holmqvist má nadále plné ruce práce.

50:56
    Lindberg si výborně všiml PETTERA EMANUELSSONA a ten svým přesilovkovým gólem podle všeho definitivně rozhodl utkání. Asistence: Oscar Lindberg.

50:33
    Další přesilovka domácích je opět vedena jako zámek v obranné třetině Brynäsu.

49:47
    Na dvě minuty je za sekání vyloučen Jesper Ollas.

48:14
    Pettersson si sjel na levé křídlo a odtud ostře vypálil, Holmqvist ale nadále drží naděje Brynäsu.

46:08
    Na druhé straně ujel Ericsson, jenomže prakticky nic na Holmqvista nevymyslel.

45:41
    Brynäsi skončila přesilovka, těsně poté vypálil Widing, Eriksson byl ale opět bezchybný.

45:03
    Za hrubost jsou na dvě minuty vyloučeni Tomas Skogs a Elias Lindholm.

45:03
    Thuresson s Gundersonem se natlačili do střeleckých pozic, Eriksson byl ale vždy na místě. Přesilovky obou týmů jsou zkrátka neporovnatelné.

43:39
    Na 2+10 minut je vyloučen Pontus Petterström. Brynäs má obrovskou šanci ještě něco udělat se zápasem.

43:08
    Lindströmův pokus od modré zmizel ve změti těl.

42:22
    Brynäsu se stále nedaří dostat za červenou čáru a nadále to bude mít velmi těžké.

41:53
    Zřejmě nebude žádným překvapením, že třetí třetinu začali domácí velkým náporem, Holmqvist ale zapomněl na nevydařený závěr druhé třetiny a opět tyranizuje domácí uchazeče o gól - konkrétně Alma s Emanuelssonem.

40:01

Ve druhé třetině Brynäs opět odolával velkému náporu Skelleftey, nakonec ale inkasoval v samém závěru dvě branky po trefách Ševce s Hollowayem a do třetí třetiny půjde alespoň s tím, že už nemá co ztratit. Druhá třetina by měla začít cca ve 20:52.

40:00

37:59
    Andersson krásnou přihrávkou oslovil BUDA HOLLOWAYE a ten druhou brankou v rozmezí jedné minuty vstřelil druhou branku. Asistence: Erik Andersson, Oscar Möller.

37:38
    Po střele Hollowaye, kterou zachytil Holmqvist, došlo před brankou k potyčce Oscara Lindberga se Sebastiana Enterfeldtem. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

37:00
    Takový tlak jednoduše Brynäs nemohl vydržet věčně. MARTIN ŠEVC převzal puk od Petterströma a pod nohou Holmqvista otevřel skóre utkání. Asistence: Pontus Petterström, Joakim Lindström.

36:28
    Unavený Brynäs si při své první přesilovce v utkání nevytvořil jedinou šanci.

34:21
    Po Thuressonově střele se ozvala píšťalka na znamená dalšího vyloučení, tentokrát se to ale netýká levého křídla Brynäsu, nýbrž Johna Klingberga, jenž je penalizován na dvě minuty za sekání.

33:47
    Skellefteå je teď opět v útočné třetině velice aktivní, avšak stále nemá štěstí. Naopak to vypadá, že si jej pro dnešek do lapačky nabalil fůru Holmqvist.

32:42
    Arvidsson zůstal na ledě a ostrou ránou minul Holmqvistovu branku.

32:15
    Brynäs přežil další přesilovku. I když hrajeme teprve třicátou třetí minutu, byli hosté už dohromady jedenáct minut v oslabení.

30:27
    První přesilovková rána při vyloučení Thuressona patřila Karlssonovi, Holmqvist ale opět zavřel branku.

30:06
    Brynäs jde opět do čtyř, za nedovolené bránění obdržel dvouminutový trest Andreas Thuresson.

29:01
    Na opačnou stranu vyřešil Harju, jeho únik po křídle ale zastavil Eriksson.

28:27
    Další z klasických zámků Skelleftey, Klingberg s Lundbergem si ale opět vylámali zuby na Holmqvistovi.

26:59
    Po Järnkrokově neúspěšném sólu se vydal na výlet Lindström, jenomže Holmqvist nadále drží čisté konto.

24:24
    Brynäs oslabení přežil a naopak ještě dopředu mohl jít Nordquist, proti přesile protihráčů ale jen odevzdal puk k Erikssonovi.

23:24
    Arvidsson sice zatím chodí jen na přesilovky, přesto teď byl blízko první brance utkání, jenomže Holmqvista byl opět proti!

22:41
    Skellefteå hraje další skvělou přesilovku. Pokud ale ani v této neskóruje, bude to už velký problém.

22:08
    Skellefteå se natlačila do útočného pásma a Andreas Thuresson musel sáhnout po krosčeku, za který dostal dvě minuty.

21:16
    Domácí dle očekávání vletěli do druhé třetiny naprosto bez hlavy, pokusy Möllera a Skogse ale na Holmqvista neprošly.

20:01

Domácí byli v první třetině dle očekávání mnohem lepší. Ve velmi vyhroceném utkání hráli dokonce sedm minut o jednoho hráče navíc, avšak takovou nabídku nevyužili. Brynäs se díky úporné defenzivě podpořené skvělým Holmqvistem v brance ubránil a může již směle myslet na druhou třetinu, která začne cca v 19:57.

20:00

19:35
    Čtvrtá formace hostí předvedla ukázkovou defenzivní práci a Brynäs pravděpodobně díky tomu dohraje třetinu bez inkasované branky.

19:19
    Zámek od Skelleftey trvá, Forssell ale jen odevzdal puk Holmqvistovi.

18:40
    Brynäs přežil i Lindgrenovo vyloučení, ostrá hra z obou stran ale pokračuje.

18:20
    Ericsson šikovně prošel před Holmqvista, položil si jej a udělal kličku do bekhendu, avšak pak netrefil prakticky prázdnou branku!

17:10
    Hollowayův pokus byl sražen do středního pásma, kde si vzal puk Järnkrok, jenomže velmi špatně vyřešil situaci dva na jednoho.

16:58
    Domácí se udrželi v pásmu, Holmqvist si ale střely Hollowaye s Lindströmem pohlídal.

16:22
    Do dobré pozice se probíjel Lindström, jenomže akci nedotáhl do konce a tak může být rád alespoň za vyloučení Alexandera Lindgrena (sekání).

15:35
    Brynäs je opět pod tlakem a závislý na výkonu Holmqvista v brance.

14:10
    Střelecky hodně aktivní je zatím domácí Möller, jenž to zkouší ze všech pozic, jenomže vždy narazí na připraveného Holmqvista.

12:51
    Po delší době vyjel dopředu i Brynäs, Harju ale Erikssona pomalým nahozením příliš nezaměstnal.

12:16
    Skellefteå je sice častěji na puku a více se tlačí do střelby, Brynäs ale zatím skvěle brání a pokud něco projde na jeho branku, je tam spolehlivý Holmqvist.

11:46
    Möller s Forssellem zamotali hlavu obraně hostí, podobně jako Ševc ale neuspěli.

10:49
    Skellefteå je po kratší odmlce opět aktivnější, Emanuelssonova rána ale mířila jen do připraveného Holmqvista.

10:08
    Další střelecký pokus patřil dalšímu členovi prvního útoku Ericssonovi, ani jeho projektil si ale cestu do branky nenašel.

09:21
    První útok Skelleftey vedl Granberg, jeho následná rána po překročení útočné modré mířila vedle.

09:01
    Utkání hodně pomáhají také rozhodčí, kteří hodně pouštějí hru.

08:14
    Brynäs se poprvé na delší dobu usídlil v útočném pásmu, Eriksson si ale s pokusy Djoose a Thuressona poradil.

07:00
    Začátek utkání je hodně ostrý, do sebe se teď pustili Widing s Granbergem.

06:46
    I po skončení domácí přesilovky pokračuje tlak Skelleftey.

06:13
    Na led se dostal také třináctý domácí útočník Arvidsson, Holmqvist byl ale opět pozorný.

05:25
    Holmqvist nadále Brynäs drží velmi vysoko, Lindströmova rána od mantinelu k němu neprošla a hosté zřejmě přesilovku dožijí v pořádku.

04:19
    Domácím ale do konce přesilovky již příliš nezbývá a i přes zjevnou převahu se jim nedaří prostřelit Holmqvista.

03:42
    Lindbergovu ránu zablokovala obrana hostí a dopředu mohl ujet Ollas, jenomže svůj nájezd neproměnil!

03:17
    Brynäs poprvé dokázal vyhodit a může si trochu ulevit.

02:16
    Skellefteå zatím hraje v početní výhodě velmi dobře a nepouští Brynäs ze třetiny.

01:52
    Domácí zasypali Holmqvista řadou střel, brankář hostí ale nad pokusy Anderssona s Möllerem vyzrál.

00:58
    Hostující Robin Jacobsson je vyloučen na pět minut + do konce utkání za vrážení.

00:01

Skellefteå AIK: Eriksson (Svensson) - Burström, Granberg, Ševc, Klingberg, Skogs, Alm, Andersson - Lindström, Petterström, Ericsson - Holloway, Bellemare, Möller - Emanuelsson, Lindberg, Karlsson - Lundberg, Forssell, Pettersson - Arvidsson.

Brynäs IF: Holmqvist (Rahm) - Jacobsson, Gunderson, Djoos, Sundqvist, Styrman, Nörstebö, Lindgren, Berglind - Harju, Järnkrok, Wännström - Widing, Enterfeldt, Lavander - Lindholm, Hansen, Johansson - Ollas, Nordquist, Thuresson.

Hned první čtvrtfinálové utkání letošního play-off švédské Elitserien nabídne souboj dvou loňských finalistů. Loňský šampion Brynäs ale tentokrát do série půjde jako outsider, neboť obsadil poslední osmé místo zajišťující místo v nadstavbové části a nebylo tak divu, že si jej vybral právě vítěz základní části Skellefteå AIK. Ta na rozdíl od jednoho z nejúspěšnějších klubů švédské hokejové historie na triumf čeká od roku 1978 a obzvláště kruté pro ni tak byly poslední dva roky, kdy ve finále podlehla Färejstadu a následně právě Brynäsu. Letos je ale situace zcela jiná - Skellefteå po dvaadvaceti letech vyhrála základní část Elitserien a do bojů o trofej Raoula Le Mata půjde s nejproduktivnějšími křídly ligy Georgem Hollowayem (20+51) a Joakimem Lindströmem (18+36).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 37. Ševc (Petterström, Lindström), 38. Holloway (Andersson, Möller), 51. Emanuelsson (Lindberg), 53. Emanuelsson (Alm, Lindberg), 55. Holloway (Lindberg, Möller)