Skellefteå – Brynäs 5:0 (kon.) | Färjestad – MODO 4:2 (kon.)
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
MODO Örnsköldsvik
Úterý 12.03.2013, 19:00Play-off švédské Elitserien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítám Vás u večerního přenosu švédské nejvyšší hokejové ligy. Základní část nám skončila a čeká nás čtvrtfinále! V něm se utkají hráči Färjestadsu a hosté z Örnsköldsviku.

Domácí skončili na skvělém druhém místě, když v základní části nasbírali úctyhodných 103 bodů a výborné skóre 155:110. Hostující MoDo skončilo sedmé, ale také mělo skóre kladné - 135:129. Vzájemné zápasy jednoznačně nahrávají domácím, kteří v posledních 6 utkáních dokázali zvítězit. Avšak atmosféra play-off může ledacos změnit. Utkání začne v 19:00.

Färjestads BK: Petterson-Wentzel (Salák) - Nygren, Lee, Tollefsen, Vallin, Lajunen, Grundel - Lundh, Wallin, Berglund - Fortz, Connolly, Aslund - Holtet, Hillding, Johansson - Roymark, Bastiansen, Thorell

MODO Örnsköldsvik: Starkbaum (Ullmark) - Regehr, Anhelov, Cumiskey, Vuori, Kousa, Torp - Spina, Sundstrom, Skroder - Kempe, Pahlsson, Nagy - Madsen, Forsberg, Oberg - Műller, Gunnarsson, Ritola

00:01

00:46
    Vuoriho střela zblokovaná.

02:15
    Vouriho střela míří vedle.

02:59
    Madsen vyslal 2 tvrdé střely, pouze jedna však zasáhla domácího brankáře.

MODO vstoupilo do zápasu lépe, momentálně je lepším týmem na hřišti.

04:20
    Hráči MODA jeli tři na jednoho, ale Nagy vystřelil mimo branku, stav zůstává neměnný.

04:58
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Färjestad z ničeho nic skóruje! MODO bylo jednoznačně lepším týmem na hřišti, avšak PER ASLUND dokázal z nenápadné situace prostřelit Starkbauma a posílá do vedení domácí tým!

05:40
    Hráči Färjestadsu měli možnost zvýšit skóre, ale situaci dva na jednoho nedokázali využít.

05:55
    Torpova střela míří vedle.

06:38
    Madsen vyslal 2 tvrdé střely, Salák je však kryje.

08:31
    MODO právě vstřelilo branku!
    MODO opět převzalo otěže zápasů svojí agresivní hrou. Cumiskey vypálil tvrdou střelu, kterou Salák pouze vyrazil před sebe, avšak zde byl NIKLAS SUNDSTROM, který kotouč uklidil do branky.

10:04
    MODO se dostává do vedení! MARCEL MULLER byl ve správný čas na správném místě, když dokázal dorazit kotouč do prázdné branky po Regehrově střele.

11:34
    Berglundovu střelu kryje Starkbaum.

12:25
    Starkbaum nyní pokryl Connollyho pokus a v zápětí i dorážku Aslunda.

15:01
    Oba týmy nyní předvádí skvělý hokej. Tempo prvního zápasu je neuvěřitelné.

15:17
    Wallin si odsedí 2 minuty na trestné lavici za držení. Přesilová hra pro hosty.

16:36
    Ritola vyzokušel pozornost Saláka, ten je však ve střehu.

17:17

17:48
    Sundstrom měl skvělou příležitost ke skórování, ale nedokázal překonat Saláka!

19:46
    Nygren se pokusil nadvakrát vystřelit, ale obě střely zůstaly na chráničích obránců.

20:00

První část za námi. Skóre otevřeli v 5. minutě hráči Färjestadsu, když se dokázal prosadit Aslund. V první třetině byli hosté lepším týmem na hřišti a tak dokázali vývoj úvodní části otočit. Nejprve v 9. minutě vyrovnal Sundstrom, poté v 11. minutě poslal MODO do vedení Műller.

Střely na branku: 11:12
    Vyloučení: 1:0

20:01

21:24
    Lundhovu střelu kryje Starkbaum.

22:30
    První formace Färjestadu v čele s Wallinem dostala MODO pod obrovský tlak, avšak hráči si nedokázali vytvořit příležitost k ohrožení brankáře.

23:37
    Röymarkovu střelu brankář bez problémů kryje.

24:15
    Görtzova střela trefuje pouze tyč!

25:44
    Domácí teď stříleli ze všech pozic, avšak pokusy Holteta, Görtze i Lajunena zůstaly pouze na chráničích obránců!

26:15
    Nygrenovu střelu kryje Starkbaum.

Färjestads je úplně jiný tým, než byl v první třetině. Hráči si dokáží vytvořit nespočet akcí, ale vždy chybí kousek k dokonalosti. V cestě domácím dnes stojí skvělý Starkbaum.

26:29
    Roymark (FAR) dostává 2 minuty za hrubost, dále Műller (MOD) 2+2 za hrubost a Sundstrom (MOD) 2 minuty za sekání.

27:13
    Obrovský tlak v přesilové hře dokázal přesnou střelou využit kanaďan CHRIS LEE a vyrovnává skóre na 2:2! Domácím stále zbývá více než minuta přesilové hry.

28:29

30:43
    Lajunenova střela neměla gólové parametry a letí mimo branku.

Hokej má nyní spád, hra je velmi rychlá a atraktivní na rozdíl od první části.

31:48
    Görtzova střela zblokovaná.

32:55
    Salák kryje Vuoriho střelu.

33:54
    Vuori si odsedí 2 minuty za krosček. Šance pro domácí, kteří už dnes jednu přesilovou hru využili.

34:00
    Lajunen vyslal tvrdou ránu hned po vhazování, Starkbaum však kryje.

35:54
    Starkbauma nedokázal v přesilovce překonat Madsen, následně ani Lee. Hosté v plném počtu.

36:01
    Vuori se dostal poté co opustil trestnou lavici do úniku, ale nedokázal překonat brankáře.

37:52
    Röymark nedokázal prostřelit Starkbauma.

38:23
    Vouriho střelu zblokoval jeden z obránců.

40:00

Druhá třetina patřila spíše domácím, kteří si dokázali vytvořit více gólových situací. Ve 28. minutě dokázal v přesilové hře 5 proti 3 vstřelit branku Lee. Hokej ve druhé části měl rozhodně větší náboj a pro diváky byl atraktivnější.

Střely na branku: 13(24):8(20)
    Vyloučení: 1(2):3(3)

40:01

40:34
    Wallinovu střelu kryje Starkbaum.

Hůl jednoho z hostujících hráčů zasáhla Aslunda, ten krvácí z nosu.

41:23
    Spina dostává 2+2 trest za vysokou hůl.

42:33
    Domácí otáčí utkání! Johansson obkroužil branku, poté zpoza branky přihrával do chumlu před Starkbaumem, kde se nejrychleji zorientoval PER ASLUND a dnes střílí svůj druhý gól. Domácí čeká ještě 2 minuty přesilová hra.

44:33

45:23
    Ritolovu střelu kryje Salák.

45:55
    Roymarkova a následně i Bastiansenova střela končí mimo branku.

MODO se rychlou hrou dostává do tempa, které bude v závěru třetí části jistě potřebovat.

46:29
    Pahlsson nepřekonal svojí svižnou střelou Saláka.

47:02
    Lee se prezentoval tvrdou střelou, která však neměla gólové parametry.

50:06
    Richie Regehr po obrovské chybě ztratil kotouč, touš si převzal Johansson a přihrál MARIUSOVI HOLTETOVI, který překonal Starkbauma krásnou kličkou. Tohle by mohlo rozhodnout první utkání.

53:33
    Holtet podruhé Starkbauma nepřekonal, stav zůstává stále 4:2.

54:01
    Tollefsen dostává 2 minuty za sekání. Možná jedna z posledních šancí pro MODO, jak zvrátit zápas.

54:01
    Následná potyčka mezi Tollefsenem a Skroderem vyústila v menší tresty za hrubost na obou stranách.

54:47
    Obergova střela míří mimo branku, následně se pokusil zakončit Regehr, ten však brankáře Saláka nepřekonal.

56:01

56:04
    Sotva se domácí ubránili, čeká je další oslabení. Na trestnou lavici usedá Nygren za faul loktem.

56:04
    Oddechový čas pro hosty.

56:04
    Starkbaum zůstává na střídačce.

56:44
    Färjestadu se podařilo dvakrát vyhodit, avšak ani jednou kotouč nemířil do odkryté sítě.

17:19
    Kousova střela končí na mantinelu za brankou Saláka.

58:06
    Starkabaum se vrací do své branky, domácí v plném počtu.