Setúbal – Marítimo 2:4 (kon.) | Moreirense – Estoril 1:1 (kon.) | Beira-Mar – Olhanense 0:1 (kon.)
Coimbra – Porto 0:3 (kon.) | Benfica – Rio Ave 6:1 (kon.)
S. C. Beira-Mar
0:1 (0:0)
SC Olhanense
Sobota 30.03.2013, 17:00 • Estádio Municipal de Aveiro, Aveiro • Portugalská Primeira Liga

To je pro tuto chvíli ode mě vše, vy si užívejte sobotní podvečer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:02:39)

Záchranářský souboj portugalské ligy je za námi a ze tří bodů se radují hosté z Olhanense. Jediný gól padl v 80. minutě a zasloužil se o něj Lucas. Viděli jsme velice urputné utkání, plné žlutých karet, rozhodčí jich udělil hned dvanáct. Domácí sice byli častěji v útoku, zahrávali dokonce 11 rohových kopů, nic však nedokázali vymyslet. I proto dnes zůstávají bez bodů.

90+4
    Útok Beiry-Mar byl zastaven na půlící čáře a hosté drží míč.

90+3
    Ještě jeden žlutý kartonek a opět pro hráče hostů, jmenovitě pro gólmana Rafaela Bracalliho

90+2
    Tak nic, míč míří vedle, hosté si už výhru s největší pravděpodobností pohlídají.

90+1
    Možná poslední šance pro domácí. Je tu přímý kop těsně za šestnáctkou.

90
    Žlutá karta pro hosty, dostal ji Luis Filipe.

89
    Kdepak, tohle s domácími nevypadá dobře, obrana Olhanense drží opravdu pevně.

87
    Přemíra snahy domácích končí ofsajdovým postavením a opětovnou rozehrávkou hostů.

84
    Beira-Mar se snaží o vyrovnání, snaha je však dosti křečovitá, míč končí vedle a Bracalli s rozehrávkou určitě nebude spěchat.

81
    Poslední výména i na straně domácího celku, Nilda Petrolina nahradil Saleh Al-Shehri.

81
    Gól oslavil svléknutím dresu a za to je žlutá karta.

80
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen jsme se dočkali branky, za hosty se trefuje LUCAS a deset minut před koncem přibližuje hosty tříbodovému zisku.

80
    Další rohový kop domácího týmu, kteří tak načali druhou desítku. Ale opět z něj nedokázali nic velkého vymyslet, hra se přesunula na druhou stranu.

78
    S rychle ubíhajícím časem se hosté čím dál víc tlačí do šestnáctky, přijde i přesné zakončení?

77
    Další karta, tentokrát ji vyfasoval hostující Alexandre

76
    Po centru sice vznikl menší závar a domácí se dostali ke střele, Bracalli byl ale na svém místě a drží tak bezbrankový stav.

75
    Jubilejní desátý roh Beiry-Mar.

73
    Poslední střídání hostů. Pepe má dnes splněno a za zbývající minuty se na trávník podívá David Silva.

73
    Olhanense se usadilo na polovině soupeře, jenže z toho zatím nevytěžilo více, než několik autových vhazování.

71
    Nebezpečný přímý kop Beiry-Mar, Bracalli však nemusel zasahovat, míč se k němu vůbec nedostal.

69
    Beira-Mar se konečně probouzí, ráda by získala všechny body a čas se přitom rychle krátí.

67
    Ke druhému střídání sáhl i hostující trenér, Tiaga Terrosa nahrazuje Jorge Djaniny.

67
    Přímý kop z hloubi pole pro domácí tým.

65
    Aktivita Beiry-Mar z první půle je ta tam, Olhanense je svému soupeři zcela vyrovnaným soupeřem.

63
    Druhá změna v domácím dresu, odešel Ricardo Días a na trávníku máme Sérginha.

63
    Přetažený centr končí až na druhé straně, u míče však i nadále zůstávají hosté – aut.

63
    Rychlý přechod do útoku končí sražením míče a třetím rohovým kopem Olhanense.

61
    Olhanense se dostalo i do zakončení, to však bylo opět nepřesné.

60
    Roh pro hosty, kteří jsou v druhé půli rozhodně aktivnější, než v té první.

59
    Z pravé strany rozehrávali domácí docela zajímavý přímý kop, Bracalli byl na místě a může tak rozehrát a pokusit se založit dobrou útočnou akci.

56
    Střídání na straně Olhanense, trávník opustil Babanco a pustil tak do hry Tiaga Targina.

56
    Konečně i hosté ví, co znamená rozehrát rohový kop, ale ani jim se nepodařilo něco kloudného vymyslet a míč končí mimo branku.

54
    Karetní festival pokračuje, dalším potrestaným je Ricardo Días.

52
    V pořadí devátý rohový kop domácích končí střeleckým pokusem, který se ovšem nevešel mezi tři tyče.

50
    Beira-Mar byla blízko pokutového území, zde však útok končí, míč je v držení brankáře Bracalliho, který hledá své spoluhráče.

49
    Stejným kartonkem byl odměněn i hostující Babanco.

48
    A Javier Balboa se hned uvedl žlutým faulem...

47
    Hosté se hned v úvodu druhé půle vydali na zteč, ale stejně jako v prvním poločase skončilo vše ještě před střeleckým pokusem.

46
    Do druhého poločasu vstoupili domácí s jednou změnou, už nenastoupil Abel Camará a nahradil jej Javier Balboa.

46

Máme za sebou první poločas a stav je 0:0. Domácí jsou dopředu aktivnější, než jejich soupeř, ale jediné, čeho tým Beiry-Mar dosáhl, bylo osm rohových kopů. Jak Rui Rego, tak Bracalli neměli mnoho práce, doufejme tedy, že jim útočníci připraví do druhé půle více aktivit.

45
    Oba celky už čekají na poločasový hvizd, hraje se převážně na polovině hřiště.

43
    Ano, jenže Bracalli drží svůj tým nad vodou. Svým zákrokem vytěsnil míč do bezpečí a je tu roh s pořadovým číslem osm.

43
    Sedmý rohový kop domácích, bude z něj nebezpečná akce?

40
    Žlutá karta i na straně Olhanense, obdržel ji Rui Duarte.

39
    Registrujeme první střelu Beiry-Mar, Bracalli ovšem dobře zasáhl a ihned posílá své spoluhráče dopředu.

38
    Centr byl přetažený, hra se tak dostala na druhou stranu a z toho všeho je pouze vhazování domácího týmu.

37
    Šestý roh Beiry-Mar.

33
    Hra je hodné rozkouskovaná, což brání vytvoření souvislého tlaku ať už na jedné, či druhé straně.

30
    Žlutou kartu vidí i hostující Jander.

31
    Další žlutá karta, dostal ji domácí Abel Camará.

30
    Ani z tohoto přímého kopu nezahřmělo, v kolonce střel tak stále svítí jedna velká nula.

30
    Druhá žlutá karta domácího týmu, potrestaným je Bura.

28
    Tento už vypadal dobře, přišlo i zakončení, ovšem jako zatím ve všech případech skončil míč mimo Bracalliho branku.

27
    Rohový kop domácích, dnes už pátý.

27
    Bracalli může být klidný, ani další střelecký pokus se nevešel mezi tři tyče.

25
    Hra se opět přesunula na polovinu Olhanense, pokračuje obléhání šestnáctky.

22
    Máme za sebou 22 minut hry a hosté se zatím nezmohli ani na jednu střelu. Ne, že by na tom Beira-Mar bylo lépe, ale přece jen jsou v útoku akčnější.

20
    Domácí několikrát po sobě vyrazili rychle vpřed, tým Olhanense však zatím pracuje v obraně velmi pozorně a tyto ataky v klidu odvrací.

17
    Přímý kop z levé strany sice vypadal nebezpečně, Olhanense však svým centrem nic nevymyslelo.

16
    Žlutou kartu dostal domácí Pedro Moreira.

16
    Konečně se dopředu dostali i hosté a Beira-Mar musela zastavit akci faulem.

13
    Na branku hostů se valil nebezpečný útok, byl i zakončen střelou, bohužel pro domácí nepřesnou.

11
    Domácí jsou zatím ve velkém územním tlaku, Olhanense se prakticky k ničemu nedostalo, jenže co je to platné, skóre je stále 0:0.

10
    Ne, není, skončil stejně jako ten předcházející.

10
    Další roh domácího celku, bude z něj něco?

7
    Druhý roh domácích končí v Bracalliho rukavicích, ten okamžitě rozehrává.

7
    Po poměrně aktivním úvodu je tu pokles tempa a hraje se hlavně mezi oběma šestnáctkami.

4
    Rohový kop Beira-Mar, nic však z něj nebylo.

3
    Po faulu mohli hosté rozehrát z půlky, přišla však okamžitá ztráta míče.

2
    Hned v úvodu je tu nebezpečná standardka domácího celku, ale gólman Bracalli si poradil a může rozehrát od své brány.

1

S. C. Beira-Mar: Rui Rego – Moreira, Bura, Jaime, Lopes – Dias, Rúben, Rui Sampaio, Petrolina – Camará, Yazalde. Trenér: Costinha.

SC Olhanense: Bracalli – Filipe, André, Reis, Jander – Alexandre, Lucas, Terroso, Duarto, Babanco – Pepe. Trenér: Manuel Cajuda.

Rozhodčí: Pedro Proença – Tiago Garcias Trigo Bolinhas, Paolo Alexandre Soares.

Dobrý den u portugalské Primeira Ligy, kde je na programu 24. kolo. V jednom ze sobotních utkání se také uskuteční souboj mezi S. C. Beira-Mar a SC Olhanense. Uvidíme tak zápas ze suterénu, neboť se střetávají poslední s předposledním.

Beira-Mar je zatím na poslední příčce se ztrátou jednoho bodu na dnešního soupeře a jeden ze svých 17 bodů na kontě získal klub v minulém utkání proti CD Nacional, když zápas skončil remízou 2:2. Domácí dvakrát vedli díky Rubénovi a Camarovi, jenže Mateus svými dvěma trefami zařídil pro Nacional alespoň bod.

Olhanense hrálo také doma a podlehlo týmu Paços Ferreira 1:2. Hosté se dostali do vedení už v 5. minutě díky Josému, jenže Nuno Santos svým vlastencem srovnal. Jenže Paços Ferreira mělo Josého a te ještě v první půli, těsně před odchodem do kabin dal svůj druhý gól a tím taky zajistil svému týmu tři body.

Jestli se bude prohazovat pořadí v tabulce, to uvidíme od 17 hodin, kdy je na Estádio Municipal de Aveiro naplánován výkop. Utkání povedou Pedro Proença jako hlavní a Tiago Garcias Trigo Bolinhas s Paolem Alexandre Soaresem jako pomezní. Udělejte si s onlajny výlet do Portugalska a sledujte s námi tento psaný onlajn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.