Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 14.04.2013, 18:30 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny příznivce NHL u sledování online přenosu ze souboje dvou týmů ze Západní konference. St. Louis Blues přivítají na svém ledě Chicago Blackhawks. Očekávat můžeme velice kvalitní podívanou, neboť hokejisté z Chicaga letos předvádějí skvělý hokej a jsou nejlepším celkem celé NHL. Blues jsou v konferenční tabulce na šestém místě a k jistotě účasti play-off potřebují do konce základní části ještě nějaké body přidat.

Bluesmani se nacházejí na šesté příčce tabulky Západní konference, když ve 40-ti zápasech nasbírali 48 bodů. Postup do play-off v St. Louis ještě zdaleka nemají jistý, jelikož od devátého Detroitu je dělí pouhé tři body. V tomto ohledu si ale hráči Blues nedávno velice polepšili, když dokázali udělat šňůru šesti vítězných zápasů v řadě. Porážka přišla až v posledním utkání, v němž St. Louis padlo 1:4 v Columbusu.

Chicago letos prožívá fantastickou základní část. Ze 40-ti zápasů prohrálo po základní hrací době pouze pětkrát a je nejlepším týmem celé NHL. Černí jestřábi spoléhají na vyváženou hru v obraně i útoku. Gólmani Chicaga dohromady inkasovali jen 85 gólů, což je nejlepší počin v rámci celé soutěže. 132 nastřílených branek mužstvo řadí pro změnu na druhé místo v ofenzivních statistikách. Blackhawks nyní drží sérii čtyř výher v řadě.

Pohled do statistik:

St. Louis Blues:
    Nejproduktivnější hráč: Chris Stewart – 41b (16+15)
    Nejlepší střelec: Chris Stewart – 16g
    Nejlepší nahrávač: Alexander Steen, David Backes a Kevin Shattenkirk – 18a
    Nejproduktivnější obránce: Kevin Shattenkirk – 22b (4+18)
    +/-: Barret Jackman – +6
    Brankářská jednička: Brian Elliott – 16z, 2.68, 89.21%
    Nejtrestanější hráč: Ryan Reaves – 65tm

Chicago Blackhawks:
    Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane – 46b (20+26)
    Nejlepší střelec: Patrick Kane a Jonathan Toews – 20g
    Nejlepší nahrávač: Patrick Kane – 26a
    Nejproduktivnější obránce: Duncan Keith – 23b (2+21)
    +/-: Jonathan Toews – +24
    Brankářská jednička: Corey Crawford – 24z, 2.00, 92.28%
    Nejtrestanější hráč: Brandon Bollig – 47tm

Zajímavostí je, že gólman Blues Brian Elliott neinkasoval už 189 minut a 29 sekund. Uvidíme, o kolik tuto sérii dokáže dnes prodloužit.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Leopold, Shattenkirk, Jackman, Polák – Perron, Backes, Steen – Schwartz, Berglund, Stewart – McDonald, Sobotka, Tarasenko – Cracknell, Porter, Reaves.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Keith, Hjalmarsson, Leddy, Seabrook, Oduya, Brookbank – Saad, Toews, Hossa – Krüger, Bolland, Kane – Bickell, Handzuš, Stalberg – Bollig, Shaw, Frolík.

Rozhodčí: O'Rourke, Kowal – Sharrers, Lazarowich.

Ve Scottrade Center zní hymna USA.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:17
    Hossa za brankou dohrával gólmana Elliotta, což se nelíbilo Backesovi. Menší strkanice mezi oběma hráči.

01:18
    Od modré pálil tvrdě Seabrook. Elliott vyrazil jen na hůl Kana, který ale z dorážky nepřekonal domácího gólmana.

01:51
    Skrytou střelu Sobotky vykopl na poslední chvíli Crawford.

02:48
    Z nulového úhlu pálil Porter, Crawford raději podržel puk v lapačce.

03:39
    Po střele Leopolda se strhla před Crawfordem slušná mela, ale hosté nakonec dokázali dostat puk do bezpečí.

04:09
    Icing domácích.

04:42
    Nahození Toewse Elliott pouze vyrazil před sebe, jeho obránci však vše vyřešili.

05:16
    Teď pálil od modré Oduya a Kane se jen těsně nedostal k dorážce do odkryté klece.

05:56
    Úvod utkání se nese v dobrém tempu. Oba celky se snaží hrát aktivně.

06:41
    Stewart bekhendem nahodil před Crawforda, který puk odrazil před dojíždějícími protihráči.

07:33
    Toews dostal kotouč do dobré pozice, ale nestačil už pořádně zakončit.

08:42
    Tarasenko zakombinoval se Sobotkou. Jejich spolupráci ukončil tvrdým zákrokem na Sobotku Bolland, který českého útočníka přirazil na hrazení. Hráč Blackhawks je už na trestné lavici.

08:51
    St. Louis musí začít od své branky.

09:26
    Domácí se zatím nemohou dostat v přesilovce do pásma.

09:51
    Střela Shattenkirka skončila jen na nohách bránícího soupeře.

10:15
    Shattenkirk opět několikrát pálil, ale chybí přesnost.

10:33
    Po ráně Leopolda už Crawford zasahovat musel. Hostující gólman přikryl kotouč a přerušil hru.

10:43
    Chicago kompletní.

11:19
    Saad a Toews zakombinovali, ale domácí je nenechali vystřelit.

11:28
    Nebezpečným bekhendem se prezentoval Toews, Elliott vyráží.

11:59
    Elliot svým zákrokem přerušil hru a před jeho brankovištěm se poté strhla menší strkanice. Oba týmy si zatím nic nedarují.

13:24
    Je tu vyloučení na domácí straně. Odpočinout si jde David Perron za sekání.

13:24
    Bude se hrát 4 na 4. Za následnou odvetu vyloučen i Bollig.

14:26
    Rychlý protiútok hostí, který táhl Saad, zastavilo postavení mimo hru.

14:57
    Rána Keitha od modré domácí branku netrefila.

15:20
    Berglundovu střelu zápěstím vyrazil Crawford.

15:25
    Už se hraje 5 na 5.

16:40
    Postavení mimo hru odpískáno hráčům St. Louis.

16:55
    Další ofsajd.

17:50
    Tempo hry v posledních minutách trochu polevilo.

18:04
    Pořádná šarvátka, kterou rozproudil střet Shawa s domácím obráncem Shattenkirkem. Uvidíme, co rozhodčí...

18:04
    Na straně domácích je vyloučen Berglund, za hosty sedí na trestné zatím Stalberg. Rozhodčí se ale stále radí.

18:04
    Tak více se vylučovat nebude, hraje se 4 na 4.

18:28
    Chicago bude hrát přesilovku 4 na 3. Vyloučen McDonald.

19:14
    Hosté si tak dlouho nahrávali, až přišli o puk. Musí začít až od své branky.

19:55
    Domácí vyhodili a krizovou situaci tak přežijí!

20:00

První třetina branku nepřinesla. Hrál se ale zajímavý hokej a hra měla vysoké tempo. Chicago nedokázalo v závěru periody využít přesilovku 4 na 3. Druhá třetina začně asi v 19:32.

Střely na branku v 1. třetině – 11:10

V závěru první třetiny odkulhal do šatny kapitán Blackhawks Jonathan Toews. Zatím nevíme, zda pro něho utkání skončilo, nebo bude schopen pokračovat.

Jonathan Toews je na ledě připraven zahájit druhou třetinu. To je dobrá zpráva pro hosty.

20:01

20:29
    Hostující přesilovka skončila.

21:16
    Dlouhý pobyt domácích v útočném pásmu. Bouwmeester ovšem přestřelil.

21:29
    Pokus Romana Poláka likviduje Crawford.

22:07
    Rána jednoho z hostujících hráčů sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Chicaga.

22:11
    Střela hned po buly, kterou vyslal Frolík. Kotouč má Elliott.

22:54
    Hra přerušena pro zásah domácí střídačky. Buly ve středním pásmu.

23:19
    Icing hostí.

23:22
    Nahození domácího Bouwmeestera podržel Crawford.

24:06
    Oduya nahazoval před brankoviště, kde byl Krüger. Elliott zasahovat nemusel.

24:31
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A máme tu první gól zápasu! Hosté podnikli rychlý protiútok, Victor Stalberg pronikl po pravém křídle a poté našel před brankou BRYANA BICKELLA, který nejprve trefil tyč, ale napodruhé už doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Victor Stalber

27:03
    Blackhawks jsou od vstřeleného gólu aktivnější, lépe se pohybují po ledě.

27:20
    Po střele McDonalda v pohodě zasáhl Crawford.

27:58
    Zakázané uvolnění hostujících borců.

28:24
    Shattenkirk v dobré pozici, ale Crawford vyrazil.

29:41
    Frolík se dral k dorážce, ale před brankou netrefil skákající kotouč.

30:18
    Marián Hossa nastřelil tyčku domácí svatyně!

30:46
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Ven jde Alexander Steen.

31:24
    Domácí se osvobozují.

31:53
    Domácí znovu dostali puk do bezpečí.

32:20
    Hodně nepovedená přesilovka Chicaga. Hosté v ní ještě nevystřelili.

32:53
    Až po přesilovce se hosté dostali k zajímavější příležitosti. Před brankovištěm zlobil Hossa, ovšem Elliotta nepřekonal. Navíc vzápětí bylo hostům odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

33:52
    Bekhendové nahození Handzuše se snažil tečovat Frolík, kotouč však nezasáhl.

34:49
    Od modré pálil Keith a Elliott si nebyl jistý, kam kotouč vyrazil. Dopadlo to pro něho dobře.

35:01
    Vyloučen Alexander Steen za bránění ve hře hostujícímu brankáři. Další přesilovka pro Černé jestřáby.

36:04
    Ani tato přesilovka hostům zatím moc nevychází.

36:42
    Saad na modré ztratil puk a domácí se dostali do rychlého kontru. Ten zakončoval střelou zápěstím Sobotka a Crawford vyrazil.

37:24
    Už po přesilovce vyzkoušel pozornost Elliotta Toews. Domácí brankář neměl problémy.

37:59
    Ránu Kana vyrazil Elliott do ochranné sítě.

38:15
    Brookbankova střela od modré trefila Elliota, který toho asi moc neviděl.

38:49
    Střelu Brookbanka tečuje těsně vedle domácí branky Bollig!

38:53
    Zakázané uvolnění domácích. Ti si vzali time-out, aby nechali odpočinout svou unavenou sestavu, která teď byla pod velkým tlakem.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Zakázané uvolnění St. Louis.

39:56
    Kotouč se otřel o ochrannou síť nad brankou Chicaga. Ještě jedno přerušení hry.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už dočkali alespoň jednoho gólu. Postaral se o něj Bryan Bickell, který ve 25. minutě překonal Elliotta po akci Stalberga. Jinak je utkání stále velmi vyrovnané a St. Louis ještě rozhodně není bez šance. Třetí třetina začne přibližně ve 20:26.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:9

Střely na branku celkem – 18:19

40:01

40:23
    Pokus Pietrangela srazil ven ze hřiště Keith.

40:52
    Po upadnutí Poláka se dostal do velké šance Kane, ale z mezikruží trefil jen dobře postaveného Elliotta.

42:18
    V těchto vteřinách se bojuje především ve středním pásmu.

43:26
    Střelu McDonalda Crawford vyrazil jen před sebe, ale dorážku stejného hráče pak v klidu schoval do lapačky.

43:56
    Krüger vyloučen na dvě minuty a domácí si zahrají přesilovou hru.

44:58
    Ofsajd domácích.

45:11
    Handzuš vyhodil.

45:47
    Seabrook odpálil kotouč mimo mantinely, ale bylo to s tečí. Vylučovat se tedy nebude.

45:57
    Hosté už v plném počtu.

46:16
    Další přesilovka pro St. Louis. Na trestnou půjde Duncan Keith za ostrý zákrok na Backese.

46:32
    Před brankou Chicaga se strhl velký závar. Crawford po Bouwmeesterově střele vůbec nic neviděl přes clonícího Backese, ale kotouč ho trefil do betonu.

46:34
    Po vysoké holi Leopolda se vhazovalo před Elliottem. Toews buly vyhrál na MARIÁNA HOSSU, který okamžitě vystřelil. Kotouč, který ještě lehce tečoval jeden z bránících hráčů, zapadl domácímu gólmanovi mezi betony. Hosté tak zvyšují na 0:2. Asistence: Jonathan Toews.

48:17
    Chicago v plném počtu. To bylo skvělé oslabení v podání hostí.

49:51
    Stalberg vybojoval v útočném pásmu puk a dostal se i ke střele, která končí na výstroji Elliotta.

50:18
    Střela Sobotky skončila na zadním mantinelu. Kotouč, který se odrazil zpět do brankoviště, pak přikryl Crawford.

50:43
    Oduya si sjel do dobré pozice, ale zápěstím Elliotta nepřekonal.

51:49
    Domácí mají velké problémy s přechodem do útočného pásma.

52:12
    Nebezpečná teč, kterou vytěsnil Crawford za svou branku.

52:31
    Z pravého kruhu to zkoušel Tarasenko, Crawford měl betony na správném místě.

53:22
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

53:50
    Pietrangelo střílel od modré, Crawford opět pozorný.

54:24
    McDonald z těžkého úhlu, branku netrefuje.

54:45
    Bluesmani se snaží, ale naráží na dobrou defenzivu soupeře.

55:18
    V brejku Kane. Dostal kotouč do jízdy a z levého kruhu jen těsně minul.

56:02
    Další šance Chicaga. Shaw nejprve vyprášil Elliottovy betony. O chvíli později pak stejný hráč efektně tečoval nahození od modré, ale Elliott předvedl krásný semafor!

56:30
    Domácí se snaží pálit z každé pozice. Neujala se ani jedovka Pietrangela.

57:18
    Backes vystřelil zdálky a Crawford zasáhl s přehledem lapačkou.

57:26
    Kane se málem dostal do samostatného úniku, ale přihrávka byla pro něj přece jen příliš dlouhá a prudká.

58:05
    Oboustranné vyloučení. Za vzájemnou strkanici odešli na trestnou lavici Sobotka s Bollandem. Bude se hrát 4 na 4.

58:15
    Elliott už málem sprintoval na střídačku, ale domácím byl odpískám ofsajd.

58:33
    Domácí už hráli bez brankáře. Saad se ocitl s pukem v útočném pásmu, ale rozhodl se hrát na krásu a až před opuštěnou klec se neprokličkoval.

59:01
    Poslední minuta.

59:39
    Domácí nastěhováni v pásmu, ale už nemají čas.

59:57
    Kotouč létá před Crawfordem, ale ne a ne si najít cestu za jeho záda.

60:00

Je dobojováno. Chicago poráží St. Louis na jeho ledě 2:0 a potvrzuje pozici lídra celé soutěže. To Bluesmani budou muset ještě tvrdě bojovat o play-off.

Viděli jsme utkání, ve kterém vládli především oba brankáři. První branka tak padla až ve 25. minutě z hole hostujícího Bickella. Klid na hokejky Blackhawks pak dodal ve 47. minutě Marián Hossa, který se trefil ve vlastním oslabení. Hráčům St. Louis nelze upřít snaha, ale všechny jejich pokusy skončily na spolehlivě chytajícím Crawfordovi, který domácím nedovolil ani vstřelit kontaktní gól.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:7

Střely na branku celkem – 30:26