USA – Rusko 2:1 (kon.) | Kanada – Česko 5:0 (kon.)
USA
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Rusko
Čtvrtek 18.04.2013, 08:00 • Goyang Sport Complex & Park Ice Rink • MS sledge hokej

Ve třetí třetině Rusko dokázalo snížit, ale na víc se už nezmohlo a tak bude bojovat jen o třetí místo. To Spojené státy čeká finálový souboj s vítězem zápasu Kanada – Česká republika.

Nejlepším hráčem Ruska je vyhlášen autor jediného ruského gólu Vasilii Varlakov. Na straně USA si pro ocenění jede autor úvodního gólu zápasu Alexi Salamone.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše. Opět se přihlásím v 11:30, kdy startuje druhé semifinále mezi Kanadou a Českou republikou. (09:44:40)

45:00

44:33
    Rusko se dostalo do útočného pásma, času už moc nezbývá.

44:03
    Američané vyhráli buly a okamžitě poslali puk do středního pásma.

43:59
    Očekávaný oddechový čas pro Rusko.

43:59
    Cash raději přerušuje hru. Rusové se konečně dostali do útočné třetiny.

43:32
    Ruská rozehrávka je nepřesná a tak se hra stěhuje zpět před Ivanova.

43:12
    Ivanov zachytil přihrávku směřující do jeho brankoviště a zakládá útočnou akci Ruska.

43:00
    Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.

42:12
    Američané již hrají v závěru velmi takticky a hlavně drží kotouč co nejdál od vlastní branky.

41:23
    Greg Shaw byl také v dobré pozici, ale Ivanov drží Rusko nad vodou.

40:57
    Kevin Mckee mohl rozhodnout, ale svou individuální akci nedokázal dotáhnout do konce. Byl již moc blízko u Ivanova a puk nedokázal zvednout.

39:39
    Rusové pouze nahazují kotouče a tím bránu Spojených států neohrozí.

38:24
    Američané skvěle napadají ruskou rozehrávku a ti mají obrovské problémy s přechodem středního pásma.

37:24
    V závěru přesilové hry se do dobré šance dostával Shaw, který dokázal přihrát puk na Farmera, ale jeho střela končí nad ruskou brankou.

35:24
    Ilia Volkov je vyloučen na dvě minuty a tyto dvě minuty budou muset Rusové přežít bez inkasované branky.

35:17
    Jediný ruský hráč v útočné třetině nemohl proti početní přesile soupeře uspět.

34:05
    Rusko právě vstřelilo branku!

Obrovská radost na straně Rusů, VASILII VARLAKOV získal kotouč u mantinelu, vyjel si s ním do předbrankového prostoru a přesnou střelou pod horní tyčku snižuje. Asistence: Ruslan Tuchin

33:16
    Spojené státy chytře drží puk v útočné třetině a nejraději by tam zůstali po celou dobu oslabení.