NY Rangers – Florida 6:1 (kon.) | Toronto – NY Islanders 3:5 (kon.) | Ottawa – Washington 3:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 0:3 (kon.) | Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.)
St. Louis – Arizona 2:1 (1:0 po s.n.) | Dallas – Vancouver 5:1 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.)
San Jose – Minnesota 6:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
St. Louis Blues
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Arizona Coyotes
Pátek 19.04.2013, 02:05 • Scottrade Center, St. Louis, MO (kapacita 19250 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud právě jdete spát, popř. dobré ráno, pokud právě vstáváte, u dalších onlajn přenosů se s vámi těším na počtenou! (05:06:46)

Nejvíce času na ledě: Jay Bouwmeester 26:13 – Oliver Ekman-Larsson 29:00

Branky a nahrávky: 10. Perron (Backes, Pietrangelo), rozh. náj. McDonald – 59. Vrbata (Ekman-Larsson, Hanzal). Rozhodčí: Peel, Leggo – Cameron, Murphy. Diváci: 17205.

Dnes jsme mohli vidět utkání, ve kterém šlo oběma týmům o hodně, což bylo na jejich výkonech znát. Opatrný hokej se hrál téměř po celou dobu utkání. Skóre otevřel v desáté minutě David Perron, poté za Elliottem několikrát zvonila tyč, další šance Kojotů domácí brankář pochytal, na druhé straně se činil rovněž Chad Johnson. Vyrovnání přišlo až 67 vteřin před závěrečnou sirénou, když přesilovou hru využil Radim Vrbata. V prodloužení mohl rozhodnout Chris Steawrt, Johnson jeho pokus ale kryl. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o zisku dvou bodů pro St. Louis Andy McDonald.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues. Autorem branky je ANDY McDONALD.

Elliott si vychutnal zákrok lapačkou a St. Louis vítězí!

Oliver Ekman-Larsson musí dát.

Puk mu trochu sjel z hokejky a Johnson jeho pokus pokryl.

Rozhodnout může Alexander Steen.

Bekhendovým blafákem na Elliotta nevyzrál.

Srovná Radim Vrbata?

Johnson jeho pokus kryje.

Za Bluesmany Chris Stewart.

Vermette minul branku.

Za hosty se pokusí srovnat Antoine Vermette.

McDonald dává, Johnson překonal střelou nahoru – 1:0!

Jako první pojede Andy McDonald.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nenašlo vítěze, po krátké úpravě ledu tak budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Nahození Ekmana-Larssona kryje Elliott, vypadá to, že uvidíme samostatné nájezdy.

64:20
    Johnson likviduje další střelu McDonalda z bezprostřední blízkosti.

63:45
    Do konce prodloužení zbývá něco přes minutu, v útočném pásmu nyní s pukem hosté.

63:08
    Stewart mířil sám na Johnsona, ten jeho samostatný nájezd ale bravurním zákrokem dokázal chytit!

62:20
    Kojoti jednoduše nahazují do útočné třetiny a míří opět střídat.

61:37
    Johnson sáhl po puku dříve než dorážející Steen.

61:07
    Hosté uklidňují situaci za svou brankou, oba týmy střídají.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby nenašlo vítěze, následuj tak prodloužení.

60:00

59:02
    Domácím hráčům ani fanouškům se situace u vyrovnávací branky nějak nezdála, nyní jsou tak hodně nahecovaní.

58:53
    Hostující kouč Dave Tippett si zároveň bere oddechový čas.

58:53
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Po boji v rohu kluziště se puk dostal před branku na RADIMA VRBATU, který bekhendovým blafákem překonává Elliotta a srovnává na 1:1! Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Martin Hanzal.

57:44
    Ekman-Larsson byl v rohu kluziště atakován velmi nešetrně, z čehož vznikla ohromná mela, kterou nakonec zkrotili rozhodčí. Ze všeho vznikne přesilovka Coyotes, vyloučen je pouze domácí kapitán David Backes za vražení na hrazení.

55:50
    Hosté touží po vyrovnáním a snaží se něco vymyslet.

53:16
    Dávka nevole na ledové ploše, Sobotka se chytil do křížku s Ekmanem-Larssonem, který ale o pěstní souboj nejeví žádný zájem.

52:00
    Mohli jsme vidět řadu bodyčeků na obou stranách, hodně se přitvrdilo.

50:07
    Po ofsajdu domácích hráčů se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:35
    Johnson uhájil svou klec i proti střele Steena.

48:00
    Po Michálkově vyhození přes všechny čáry se zakázané uvolnění pískat nebude.

45:23
    Hraje se hodně plynule, téměř bez přerušení, Pietrangelův slabý pokus o střelu likviduje Johnson.

44:10
    Nyní to trochu vypadá jako početní výhoda hostů.

43:15
    Třetí lajna Coyotes se usadila v útočném pásmu.

42:44
    Icing domácích.

41:45
    Vrbata se pokusil svou střelu skrýt za obráncem, Elliott se ale našel výhled.

41:03
    Backes se dostal k zajímavé dorážce, kterou Johnson s problémy dokázal vytěsnit.

40:31
    Hosté začínají tak, jak končili druhou třetinu, tedy zakázaným uvolněním.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:58.

40:00

39:33
    Icing hostů.

39:02
    Puk v ochranné síti, vhazování v útočném pásmu St. Louis.

38:50
    Za Elliottem zvoní opět tyč, tentokrát se o ni postaral Zbyněk Michálek, jehož střela od modré skončila právě až na konstrukci branky!

38:32
    Johnson měl nyní notnou dávku štěstí při ráně Leopolda, nakonec ale puk stačil srazit do ochranné sítě.

37:52
    Sobotka získal kotouč, nabruslil s ním do útočné třetiny a vyslal střelu na Johnsona, se kterou ovšem hostující brankář neměl žádný problém.

37:00
    Ekman-Larsson se rychle vrací po puk do vlastní třetiny, aby mohl založit další útok.

36:25
    Vrbatovu střelu sráží Pietrangelo do bezpečí.

35:45
    Hosté pokračují v neustálém tlaku, Chipchura se snažil tečovat střelu od modré čáry, puk skončil v rohu.

34:58
    Obrovské štěstí drží také při Elliottovy, po dalším pokusu Klinkhammera zazvonila za jeho zády tyč!

33:41
    Vrbata sice po levé straně nabral rychlost, do zakončení se nedostal.

32:48
    Elliott dnes drží veškeré naděje svého týmu, zejména ve druhé třetině, kde předvedl nejeden skvělý zákrok.

32:10
    Zakázané uvolnění hostů.

31:15
    Doan vybojoval kotouč, k pořádné střele se ovšem nedostal.

30:20
    Elliott s velkými problémy dokázal zkrotit Stonovu střelu.

29:18
    Shattenkirk dobře uhlídal Gordona.

28:30
    Domácí se konečně vymanili z mírného tlaku Kojotů a mohou rozjet novou útočnou akci.

27:42
    Michálkova střela minula Elliottovu branku, Kojoti zůstávají v tlaku.

26:37
    Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:12
    Puk se po několika odrazech dostal až na hokejku Klinkhammera, který ihned vypálil a Elliott měl s jeho pokusme značné problémy.

25:13
    Yandle měl dobře nabito, netrefil ale vůbec branku.

24:35
    Do šance se cpal Keith Yandle, nedokázal ale pořádně vystřelit.

23:30
    Tarasenko vypálil ihned z buly, Johnson připraven.

22:00
    Domácí pokračují ve své aktivitě, kterou prošli téměř celou první třetinou.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:05.

20:00

19:40
    V závěru první periody se domácí snaží navýšit skóre.

19:05
    Pietrangelo se vrací na led, Blues hrají v plném počtu.

18:32
    Ekman-Larsson namířil hodně mimo branku.

17:06
    Steen skáče na led, Blues hrají v plném počtu.

17:05
    Steen se sice vrací na led, Pietrangelo je ale vyloučen za zdržování hry.

16:46
    Obrovská skrumáž před Elliottem, kterou domácí brankář dokázal ustát, největší šanci měl Doan, který se neprosadil z takového menšího nájezdu.

16:10
    Perron opět vyhazuje.

15:48
    Sobotka sice zlomil svu hůl, cíl ale splnil.

15:06
    Za hrubost je vyloučen domácí Alexander Steen, Coyotes si tak zahrají první přesilovku.

15:04

14:48
    Skvělá obětavost Jackmana, který padl do střely Martina Hanzala.

14:05
    Domácí zůstávají v obrovském tlaku, Stewart se dostal k dorážce, nedokázal ale překonat ležícího Johnsona!

12:20
    Kojoti jsou pod neustálým tlakem hráčů St. Louis, kteří hrají v první třetině opravdu excelentně.

11:00
    Shattenkirk měl před sebou hodně prostoru, svou ránu poslal ale pouze do tyče!

10:19
    Sobotka v ofsajdu.

09:58
    Videorozhodčí pouze potvrdil branku!

09:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení, Pietrangelo zavezl kotouč do útočné třetiny, předal jej Backesovi, jehož nahození tečuje za Johnsonova záda DAVID PERRON! Asistence: David Backes a Alex Pietrangelo.

09:50
    Pietrangelo se vydal na útočný výlet.

08:55
    Jackman se cal do šance, Johnson jeho pokus likviduje.

08:10
    Hraje se hodně plynule, dopředu míří domácí hráči.

07:00
    Doan s Chipchurou doráželi na Elliotta, který svou svatyni uhlídal.

06:11
    Vermette skáče na led, Phoenix je kompletní.

06:10
    Hosté se dobře brání.

05:41
    Z trestné lavice se vrací také Porter, který pykal za příliš mnoho hráčů na ledě svého týmu.

05:00
    Yandle je na ledě, hraje se 4 na 4.

04:35
    Hosté už stihli dvakrát vyhodit.

04:11
    A další vyloučení, Antoine Vermette vyloučen za držení. Domácí si tak zahrají velmi zajímavou přesilovku 4 na 3.

03:41
    Síly na ledě se srovnají, Bluesmanů hrálo v jednu chvíli šest, čehož si všimli čároví rozhodčí, domácí jsou ak vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Chris Porter.

03:28
    Kojoti se osvobozují.

03:00
    Za sekání si na trestnou lavici míří sednout Keith Yandle.

02:30
    Domácí mají výhodu, Stewart byl při své šanci faulován.

02:04
    Reaves se tak dlouho nepohodl s Bissonnettem na vhazování až z toho vznikla bitka, kterou jednoznačně vyhrál domácí útočník!

01:50
    Vrbata s Hanzalem se drali do šance, na druhé straně pálil Andy McDonald, brankáři na obou stranách pozorní.

01:24
    Hosté v ofsajdu.

01:11
    Domácí hráči na kotouči, Kojoti se snaží vysoko napadat.

00:30
    Domácí začínají hodně aktivně, Shattenkirk svou střelu neposlal na Johnsona, nýbrž do rohu.

00:01

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Steen, Backes, Perron – Stewart, Sobotka, McDonald – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Cracknell, Porter, Reaves

Phoenix Coyotes: Johnson (LaBarbera) – Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Klesla, Stone, Schlemko – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown, Bissonnette

Rozhodčí: Peel, Leggo – Cameron, Murphy.

Československá stopa:

Radim Vrbata – 28 odehraných utkání, 21 bodů (7+14), 12 trestných minut, v účasti na ledě +2
    Martin Hanzal – 33 odehraných utkání, 20 bodů (11+9), 20 trestných minut, v účasti na ledě -1
    Rostislav Klesla – 32 odehraných utkání, 7 bodů (1+6), 14 trestných minut, v účasti na ledě -2
    Zbyněk Michálek – 28 odehraných utkání, 2 body (0+2), 12 trestných minut, v účasti na ledě +5

ST. LOUIS BLUES

17.4. – ST. LOUIS – Vancouver 2:1 po náj.
    14.4. – ST. LOUIS – Chicago 0:2
    13.4. – Columbus – ST. LOUIS 4:1

1. Chris Stewart – 31 (16+15)
    2. Alexander Steen – 25 (7+18)
    3. David Perron – 24 (9+15)

Vladimír Sobotka – 42 odehraných utkání, 18 bodů (8+10), 31 trestných minut, v účasti na ledě -4
    Roman Polák – 42 odehraných utkání, 5 bodů (1+4), 44 trestných minut, v účasti na ledě -4
    Dmitrij Jaškin – 1 odehraný zápas, 0 bodů, 0 trestných minut, v účasti na ledě 0
    Jaroslav Halák – 16 odchytaných utkání, 6 vítězství, úspěšnost zákroků 89,9%, průměr gólu na zápas 2,14, 3 čistá konta

NHL se v neděli přehoupne do svého posledního týdne základní části, týmy tak mají poslední možnosti se probojovat do vyřazovací části, v každoročně vyrovnané Západní konferenci letos není o postupové pozice taková bitva jako v minulých letech, i tak je ale ještě hodně týmů ve hře, včetně obou dnešních soků.

Bluesmani ze St. Louis jsou na tom o dost lépe než jejich dnešní soupeř z Phoenixu. Blues mají na svém kontě 50 nasbíraných bodů ve 42 zápasech, na devátý Detroit mají náskok 3 bodů, Red Wings ale mají odehraný o jeden zápas navíc. St. Louis dokázalo v posledním zápase přetlačit na svém ledě Kosatky z Vancouveru po samostatných nájezdech 2:1.

Phoenix po dvou porážkách v řadě si hodně zamotal situaci v boji o postup do play off. Coyotes se nacházejí na jedenáctém místě tabulky s odstupem 6 bodů na osmý Columbus, Kojoti tak dnes mají jednu z posledních (ne-li vůbec poslední) šancích ještě vstoupit do boje o postupová místa.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 10 zápasů, v jednom z nich se utká St. Louis Blues a Phoenix Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:05.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 10. Perron (Backes, Pietrangelo), rozh. náj. McDonald – 59. Vrbata (Ekman-Larsson, Hanzal)

Arizona Coyotes: Johnson (LaBarbera) – Michálek, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Klesla, Stone, Schlemko – Doan, Hanzal, Vrbata – Boedker, Vermette, Conner – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Brown, Bissonnette

Rozhodčí: Peel, Leggo – Cameron, Murphy

Diváci: 17205