Německo – Švédsko 0:8 (kon.) | Norsko – Rusko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Česko 3:0 (kon.) | Francie – Dánsko 2:3 (2:3 po s.n.)
Německo
0:8 (0:6, 0:2, 0:0)
Švédsko
Sobota 20.04.2013, 14:15 • KönigPALAST, Krefeld • Euro Hockey Challenge

Německo dostane možnost odvety hned zítra, kdy Švédy hostí od 14:45 ve Frankfurtu nad Mohanem. I tento zápas můžete sledovat na onlajnech, pro dnešek se s Vámi ale už loučím. (16:22:02)

Po první třetině bylo jasné, že Němcům už hůř být nemůže. Ačkoli vstoupili do zápasu sympaticky, brzy se přes ně přehnal švédský uragán a od stavu 0:6 se už utkání v podstatě jen dohrávalo. Třetí dějství domácímu výběru vyšlo slušně, Švédové ho pustili do několika šancí, ale na zkorigování skóre to nestačilo.

60:00

59:37
    Seveřané se ale už do gólových pozic netlačí, dávno mají vyděláno.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetiny, a s klidem můžeme říct i zápasu, je tu ještě vyloučení. Patrick Reimer (GER) – 2 minuty za držení protihráče.

58:43
    Také Švédové ještě mohli promluvit do skóre. Povedený ťukec zakončoval Nicklas Danielsson, ale jen do betonů připraveného Reimera!

58:12
    David Wolf pak z krkolomné pozice trefil boční konstrukci švédské branky.

57:42
    O čestný gól se pokusil Marcus Kink. Svůj brejk po levém křídle však zakončil jen ranou do zadního plexiskla.

56:59
    Německý trenér Pat Cortina před zápasem mluvil o tom, že se složením obrany je již spokojen a ještě musí vhodně poskládat útočné řady. Tak nevím, jestli to nepřehodnotí.

55:42
    Jochena Reimera nezmátla povedená Arlbrantova teč. Je ovšem pravda, že kotouč zpomalil a přistál mu v klíně.

54:58
    Švédové střídají, a tak s rozehrávkou ani trochu nespěchají.

54:09
    Němci za dávno rozhodnutého stavu předvádějí sympatickou hru a touží po symbolickém gólu. Za svou aktivitu ve třetí třetině by si ho rozhodně zasloužili.

53:37
    Na pravé straně středního pásma převzal puk Eduard Lewandowski, jeho střelu ale zblokovala švédská hůl mimo.

52:38
    Už je zase rušno na druhé straně. Backlund musel rychle vykopnout pokus Patricka Reimera.

52:00
    Danielsson se natáhl po puku, který do brankoviště nastřelil z rohu Pettersson. Jochen Reimer se ale stačil včas přesunout a devátý gól nedovolil.

51:19
    Německý forčeking málem vedl k přečíslení, to ale přeťala píšťalka čárového sudího pro ofsajd.

50:46
    Jeden z domácích obral švédského beka o kotouč, situaci ale včas zachránil připravený Johan Backlund.

49:56
    Zpoza klubka těl vystřelil Andreas Jämtin. Reimer se jen ohlédl, jak puk mizí kousek za jeho pravou tyčí.

49:33
    Ridderwall se pokoušel protáhnout po levém hrazení, ale puk si předhodil mimo ledovou plochu.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 5. Andersson, 12. Pettersson (Danielsson), 15. Viklund (Arlbrant, Jämtin), 15. Ahnelöv (Omark, Lundqvist), 16. Ridderwall (Andersson), 20. Arlbrant (Danielsson, Viklund), 21. Axelsson (Omark, Lundqvist), 36. S. Hjalmarsson (Arlbrant, Fälth)

Německo: Endras (21. J. Reimer) – Lindlbauer, Brückner, Schopper, Sturm, Kohl, Köppchen, N. Goc – Lewandowski, M. Wolf, Kink, Plachta, Müller, Buchwieser, Mauer, Seidenberg, P. Reimer, Greilinger, Ullmann, Hager, Pietta, D. Wolf. Trenér: Pat Cortina.
    Švédsko: Backlund (Wesslau) – S. Kronwall, T. Nilsson, Tömmernes, Andersén, Viklund, Fälth, Rahimi, Ahnelöv – S. Hjalmarsson, Pettersson, Arlbrant, Järnkrok, J. Lundqvist, Ridderwall, Omark, D. Axelsson, Danielsson, Thörnberg, Andersson, Rosén, Jämtin. Trenér: Pär Mårts.

Diváci: 5 500