Domažlice – Převýšov 3:3 (kon.) | Zápy – Strakonice 1:0 (kon.) | Č. Lípa – Písek 2:1 (kon.)
Králův Dvůr – Sparta B 1:3 (kon.) | Roudnice – H. Měcholupy 1:2 (kon.)
FK Arsenal Česká Lípa
2:1 (1:0)
FC Písek
Neděle 05.05.2013, 17:00 • Městský stadion, Česká Lípa • Česká fotbalová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné odpoledne z Městského stadionu v České Lípě, kde je dnes na programu utkání 26. kola České fotbalové ligy, v němž domácí Arsenal Česká Lípa hostí celek Písku. Jihočechům se v letošní sezóně vůbec nedaří, se ziskem pouhých dvaceti bodů se krčí na předposledním místě tabulky a boj o záchranu je pro ně tématem číslo jedna. Českolipští fotbalisté po dvou nezdarech znovu začali sbírat body, naposledy uhráli remízu ve Strakonicích a momentálně jim náleží 6. příčka.

Arsenal Česká Lípa: Bojčuk – Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda – Schön – Sedláček, Kučera, Dudka, Ježdík – Ndiaye

FC Písek: Vršecký – Macháček, Nohýnek, Motejzík, Šlehofer – Kalivoda, Held, Mašát, Šimonovský, Andrejevič – Hanuš

Rozhodčí: Tereba – Váňa Jan, Šmakal.

1

3
    První útočnou akci založili domácí, Ndiaye nacentroval do vápna, kde však nabíhající Novotný na míč nedosáhl. Po rohovém kopu pálil Broschinský, s jehož střelou doprostřed branky si Vršecký poradil.

4
    Ndiaye opět posílal nabídku do šestnáctky, Gibala měl k balónu sice daleko, ale díky předchozí teči budou mít Českolipští k dobru rohový kop.

6
    Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější, po centru Hozdy zakončoval Kučera a v ochozech Městského stadionu to jen tak zahučelo.

7
    Sedláček chtěl vyzvat ke skórování Ježdíka, kterému ke kulatému nesmyslu chyběl nějaký ten krok.

9
    Kučera poslal z pokutového území balón pod sebe na Dudku, jehož tvrdou střelu Vršecký vyboxoval. To byla dobrá šance pro domácí.

11
    Písek se poprvé podíval do blízkosti Bojčuka, Heldova nabídka byla na Nohýnka krapet dlouhá.

13
    Ježdík zachytil míč ještě na hrací ploše, načež jej poslal před Vršeckého, kde ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů, a tak měl písecký gólman na svůj zákrok klid.

15
    Sedláček hledal svým pasem Dudku, ten však jeho prudkou přihrávku nezachytil a vhazovat tak budou Písečtí.

17
    Hosté se provinili proti pravidlům a málem za to draze zaplatili. Kučerův centr lízl hlavou Ndiaye, proti jehož zakončení musel Vršecký vytasit robinsonádu.

18
    Ke slovu se opět dostali Jihočeši, Heldův centr ale Mašát za brankovou čáru nenasměroval.

20
    Českolipští se mohli dostat do vedení! Na hranici vápna se balónu chopil Sedláček, jehož rána skončila jen těsně vedle Vršeckého branky.

22
    Obránce Broschinský nyní absolvoval několikametrový sprint, ovšem jeho snaha vyšla nakonec vniveč, protože Vršecký měl k hracímu předmětu blíž.

24
    Nyní musel být v permanenci brankář Bojčuk, jehož bdělost prověřil tvrdým projektilem Kalivoda.

24
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Když se neprosadili hosté, udeřilo na druhé straně hřiště. Jeden z píseckých obránců se nedomluvil s gólmanem Vršeckým, jehož přehlavičkoval, a MOUSTAPHA NDIAYE už měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu.

27
    Dnešní utkání navštívilo poměrně hodně diváků, o přesném počtu vás budeme informovat v průběhu druhé půle.

29
    Teď se Jihočeši na chvíli nastěhovali na útočnou polovinu, ale Bojčuka v českolipské svatyni výrazněji neohrozili.

31
    Písek v dosavadím průběhu sezóny ještě nevyhrál na hřišti soupeře a ani dnes to zatím nevypadá na tříbodový export.

34
    Do vápna centroval Broschinský a před nebezpečně nabíhajícím Kučerou musel zasahovat Vršecký, který vyboxoval míč do bezpečí.

37
    Pochvalu zaslouží kotel českolipských fanoušů, který od začátku zápasu neúnavně povzbuzují a ženou své miláčky na zteč.

40
    Dopředu vyrazil bývalý českolipský hráč Held, ovšem neměl komu přihrát, a tak byl na útočné polovině jako sám voják v poli.

42
    Ndiaye se snažil probít přes svého soupeře, ale oba kohouti nakonec skončili na zemi.

43
    Hosté se nadechovali k založení útoku, ale jejich snaha skončila hned v zárodku, protože pomezní sudí Váňa odmával ofsajd.

45
    Hlavní rozhodčí nenastaví nad rámec prvního poločasu ani minutu.

Je za námi první půle, po níž vede Česká Lípa 1:0, když se ve 24. minutě prosadil Ndiaye. Písek si rovněž vypracoval nějaké šance, ale gólman Bojčuk je zatím bezchybný. Druhé dějství začně přibližně za 15 minut.

46

46
    Hosté o poločase střídali, zápas skončil pro Motejzíka, jehož nahradil Sajtl.

48
    Hned zkraje druhé půle měl obrovskou šanci Dudka, který však z malého vápna přestřelil. To byla velká příležitost pro domácí.

50
    Domácí spálili další velkou možnost! Ndiaye našel v pokutovém území volného Sedláčka, kterého však pěkným zákrokem vychytal Vršecký.

52
    Mašát chtěl vysunout do brejku Šimonovského, před kterým ale uhasil nebezpečí pohotový Bojčuk, jenž uzmul míč do svých rukavic.

54
    Domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Sedláček poslal z rohu přihrávku Ježdíkovi, který svým centrem do vápna našel hlavu MIROSLAVA HOZDY, který nedal Vršeckému sebemenší šanci zasáhnout.

56
    K Ploučnici si dnes našlo cestu celkem 420 diváků.

57
    Třetí gól na kopačce měl Sedláček, který však sám před Vršeckým jeho branku přestřelil. Kdyby v tuto chvíli vedli domácí už 5:0, nikdo by se nemohl divit.

58
    Písek podruhé střídá, pro dnešek má odpracováno Hanuš, jehož místo na hřišti zaujal Rosůlek.

61
    Po rohovém kopu vznikla v českolipském pokutovém území trma vrma, ale Macháček nedokázal propasírovat míč do sítě.

63
    Ndiaye se položil do střely hned z první, ale vzhledem k tomu, že nastřelil stojícího protihráče před sebou, získali domácí jen rohový kop.

65
    Domácí poprvé střídají. Ndiaye absolvoval na polovině hřiště souboj, z něhož si odnesl nějaké zranění, protože je odnášen na nosítkách. Místo něj si zahraje Gibala.

69
    Své střelecké štěstí zkusil Mašát, který však zaměstnal jen podavače míčů. Českolipský brankář Bojčuk nemusel zasahovat.

72
    Hosté naposledy střídají, hřiště opustil Šimonovský, jehož nahradil Zahrádka.

74
    Gibala centroval do vápna, ale jeho nabídka letěla pouze do země nikoho.

76
    Trenér Arsenalu Nečas rovněž mění hráče, místo Ježdíka zbytek zápasu dohraje Novotný.

78
    Českolipský brankář Bojčuk při zákroku zaváhal a svoji chybu napravil pouze za cenu faulu ve vlastním vápně, za což sudí Tereba nekompromisně nařídil penaltu!

79
    Písek právě vstřelil branku!
    DAVID KALIVODA poslal balón do horní části branky, Bojčuk neměl šanci zasáhnout.

81
    Domácí naposledy střídají, odstoupivšího Dudku nahrazuje Štálík.

84
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce, v držení míče tak budou Českolipští.

86
    Sedláček poslal na zteč Gibalu, jehož stíhal protihráč, a tak Gibalovo zakončení postrádalo patřičnou přesnost a důraz.

88
    Jeden z píseckých hráčů zahrál rukou, což nahrává do karet Českolipským, kteří tak nastřádají drahocenné vteřinky.

90
    Rozhodčí Tereba nenastavní ani minutu nad rámec řadné hrací doby.

Českolipští fotbalisté své poločasové vedení ještě navýšili, když se trefil Hozda. Jenže o zdramatizování zápasu se postaral Kalivoda, který proměnil nařízenou penaltu po faulu Bojčuka. Nicméně domácí hubený náskok uhájili a do tabulky si připisují tři body. Ode mě je to pro dnešek vše, z České Lípy se s vámi loučí Michal Šandor. Hezký zbytek neděle. (18:52:31)