Wacker – Sturm Graz 2:1 (kon.) | Ried – Salzburg 2:2 (kon.) | Admira – Rapid 0:2 (kon.)
Austria – Mattersburg 4:0 (kon.) | Wiener – Wolfsberger 2:0 (kon.)
SV Guntamatic Ried
2:2 (1:2)
FC Red Bull Salzburg
Středa 22.05.2013, 20:30 • Keine Sorgen Arena, Ried Im Innkreis • Rakouská Bundesliga

Tak to je pro dnešní večer z rakouské ligy vše, já Vám přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:29:16)

Ten právě přišel a domácí se se Salzburgem rozešli smírně 2:2. Ve druhé půli už nepokračovala taková podívaná, jako v první půli, ale i přesto jsme viděli gól a několik dalších zajímavých momentů. O vyrovnání se ve 54. minutě postaral Zulj a už za dvě minuty mohli domácí dokonat obrat. Pouze vykopnutí z brankové čáry udrželo remízový stav. Ten se pak nezměnil ani po šancích hostujících Soriana, či Teigla. Salzburg tak přišel o svou vítěznou sérii, pro Ried je bod příjemným ziskem.

90+5
    Hosté odhlavičkovali a nyní se už jen čeká na závěrečný hvizd.

90+5
    Ještě jeden přímý kop pro Ried. Z poloviny přiletí centr na pokutové území.

90+4
    Soriano svedl běžecký souboj s Reifeltshammerem, domácí hráč byl úspěšnější a hlavičkou posunul míč ke svému brankáři.

90+3
    Hosté v ofsajdu, jmenovitě Mané.

90+2
    Menší hlavičkovaná v šestnáctce Salzburgu, Gustafsson mohl bez vzruchu přihlížet, jak si nakonec jeho spoluhráči poradili.

90
    Centr byl domácím celkem v klidu odvrácen a dokonce se rodil protiútok. Ten ale hráči Red Bullu zadusili.

90
    Rohový kop Salzburgu.

87
    Rozhodnutí měl na kopačce hostující Teigl, jenže nedokázal ideálním způsobem zužitkovat centr z levého křídla a zblízka poslal míč vysoko nad!

87
    Tak nakonec Marcelu Zieglovi nedovoluje zranění pokračovat ve hře a zbývající minuty odehraje Markus Grössinger.

85
    Pěknou střelu vyslal ze své kopačky Mané, ale o asi metr vedle Gebauerovy brány.

84
    Útočný faul na půlící čáře v podání Kampla, hra se opět přesune před Gustafssona.

83
    Za pomezní čáru míří i Ziegl, zde to ale vypadá, že po krátkém ošetření bude moci pokračovat.

81
    Pro zranění levé nohy opouští trávník domácí Robert Zulj a místo něj se ukáže Toni Vastić.

80
    Gebauer si připisuje další zákrok po vcelku nepovedeném centru Maného.

78
    Hra se nám teď trochu uklidnila, že by se oba týmy spokojily s bodem?

75
    K přímému kopu se postavil hostující Soriano, nečekaně zvolil obstřel zdi z opačné strany a notně vystrašil Gebauera!

74
    Hned dvojí střídání hostů. Své už odehráli Stefan Hierländer a Valon Berisha a místo nich si zahrají Håvard Nielsen a Georg Teigl.

74
    No tohle nevypadalo vůbec zle. Po centru z pravé strany hlavičkoval Hierländer a jen těsně minul!

73
    Žlutá karta pro domácího Marcela Ziegla za faul.

71
    Rohový kop Salzburgu si vychutnal gólman Gebauer, který si centr stáhl do svých rukavic.

69
    Střídání Riedu. Z trávníku odchází Clemens Walch a hrát bude Markus Hammerer.

67
    K pěknému pokusu napřáhl Berisha, Gebauer pouze vyrazil k Sorianovi, jeho snaha o zakončení už ale byla zbytečná, neboť stál v ofsajdu.

66
    Hra je opět před pokutovým územím Salzburgu, tentokrát si ale hosté poradili a soupeře ani nepustili k zakončení.

63
    Z asi 25 metrů to zkusil Hadžić a i když branku netrefil, vysloužil si potlesk tribun.

63
    Ulmerův centr neměl kvalitní parametry a dopředu tak může opět celek Riedu.

62
    Přímý kop pro hosty po faulu Hadžiće na Schweglera.

60
    První změna v dresu Salzburgu. Odešel Alan a do hry se zapojil Stefan Ilsanker.

59
    Ried je jako dobře namazaný stroj, opět se dostal do útoku, tentokrát je ale zastavil praporek asistenta – ofsajd.

58
    Neuvěřitelné, moc nescházelo a domácí už vedli. Po centru a prudké hlavičce vyrazil míč z brankové čáry Ulmer.

57
    Roh pro Ried.

55
    Žlutou kartu za protesty navíc spatřil hostující Rodnei.

54
    Ried právě vstřelil branku!
    Tak ne, vše bylo v pořádku a je to 2:2! Střelu Schreinera dokázal Gustafsson vyrazit, ale pouze k nohám ROBERTA ZULJE, který zblízka dorazil. Hosté reklamovali ofsajd, ale Zulj vybíhal zpoza obránce, vše bylo tedy v pořádku.

54
    Míč je v brance Salzburgu, ale sudí se jde ještě poradit s asistentem, zda tam nebyl prohřešek proti pravidlům.

53
    Zulj se probíjel po pravé straně, jenže byl tvrdě sražen k zemi. Všichni čekali faul, ale rozhodčí ukazuje aut pro hosty.

51
    Hostům byl odmáván velice těsný ofsajd, zde se jednalo doslova o centimetry.

50
    Po Kamplově přihrávce se do střeleckého úhlu dostal Soriano, jenže jeho halfvolej si nenašel cestu mezi tři tyče.

49
    Domácí Meilinger byl okopáván doslova jako řepa a tak je z toho další standardka Riedu.

47
    Hosté to zkusili po levé straně, potáhl Mané, jenže se při snaze o probití se do vápna dopustil útočného faulu.

46
    Domácí se ihned pustili do útočení a Salzburg musel hbitě odvracet. Tohle se domácímu publiku líbí.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.

Je za námi první poločas a i když tomu první minuty nenasvědčovaly, viděli jsme pak velice pohledný zápas a to z obou stran. Hosté dostali svého dnešního soupeře pod tlak a když mezi 25. a 30. minutou dali díky Alanovi a Manému dva góly, vypadalo to, že si v poklidu dokráčí pro další výhru. Jenže Ried se nevzdal a už v 36. minutě snížil Reifeltshammer. A to byl moment, kdy se kormidlo hry otočilo a od té doby to byli domácí, kdo diktoval hru. Ried byl i blízko vyrovnání, ale Gustafsson dokázal zlikvidovat Gurtlerovi jasnou gólovou šanci. Rozhodně se ale máme ve druhé půli na co těšit.

45+1
    Ten poslal nadýchaný oblouček na vápno, tam si ale na něj počíhal Gustafsson.

45+1
    Navíc je tu ještě faul Maného a přímý kop. Ideální příležitost pro Meilingerův centr.

45
    Jak to tak vypadá, tak se první půle dohraje na půli Salzburgu, domácí jsou v posledních minutách vážně při chuti.

43
    Další centr do pokutového území Salzburgu, tentokrát je ale po akci díky útočnému faulu Reifeltshammera.

42
    Tak tohle muselo bolet. K mohutné ráně napřáhl Walch a doslova sestřelil ranou na solar Sekagyu. Rozhodčí pro jistotu přerušil hru.

40
    Ried je po snižující brance při chuti a je nyní jasně aktivnějším týmem.

38
    Málem bylo srovnáno! Po levé straně se řítil útok Riedu, přišel pěkný centr na Gartlera, jehož pokus nějakým záhadným způsobem dokázal Gustafsson vyrazit a Walch následně mířil nad.

38
    Přímý kop pro hosty z pravé strany, do vápna centroval Soriano, našel však pouze Gebauerovy rukavice.

36
    Tak přece domácí skórovali! Měli k dispozici rohový kop, centr se snesl na malé vápno, kde byl chvíli volný THOMAS REIFELTSHAMMER a ten se podél levé Gustafssonovy nohy nemýlil – 1:2

34
    Pojali to ale jako postupnou rozehrávku a jak vidno, opět z toho nic nebude.

33
    Po faulu Rodneie mají domácí po dlouhé době možnost přenést hru před Gustafssona.

31
    Další rohový kop pro hosty, tentokrát ale domácí nemuseli nic hasit a Gebauer může v klidu rozehrát.

30
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Po jeho rozehrání mohl skórovat osamocený Alan, tomu však Gebauer ránu vyrazil. K míči se dostal SADIO MANÉ a z ostrého úhlu i s pomocí teče jednoho z domácích obránců jej dostal do za brankovou čáru.

29
    Zatímco se Sekagya vrací do hry, budou hosté rozehrávat rohový kop.

29
    Další faul proti Riedu a domácí už začínají být trochu podráždění.

27
    Na zemi zůstal po úderu do tváře Sekagya, ale po ošetření bude pokračovat.

25
    Standardní situace je využitá! Po Sorianově ostrém centru na vápno lízl hlavou míč ALAN a i když si Gebauer na jeho pokus sáhl, proklouzl mu do sítě.

24
    Přímý kop pro Salzburg.

23
    Do velké šance se dostal hostující Berisha, po ideální přihrávce za obranu stál proti Gebauerovi, ten ale jeho střelu dokázal chytit!

22
    Domácí hrají velice těsnou obranu a nebojí se přistupovat k hráčům soupeře, mnohdy z toho ale pramení fauly, tak jako nyní v případě Hadžiće.

21
    V malém vápně vznikl po velice dobrém centru závar, ke střele se nakonec dostal Ziegl, ale v záklonu poslal míč vysoko nad.

21
    Rohový kop pro Ried.

19
    Domácí Zulj obral skluzem o míč Sekagyu a vydal se vstříc brance Salzburgu. Jenže vzápětí ho zastavil hlavní rozhodčí – faul. Zuljovi, ani publiku se to nelíbí, rozhodnutí už však nezvrátí.

17
    Jeden z ojedinělých výpadů domácích neskončil ani střelou, k rozehrávce se staví brankář Gustafsson.

15
    Z hranice šestnáctky vypálil Soriano, ale ani on nedokázal poslat míč mezi tři tyče.

14
    Rieglerův zákrok na Maného rezultuje v přímý kop Salzburgu. Hráči jej rozehráli nakrátko.

13
    Po rychlé narážečce se snažil uvolnit hostující Kampl, ale přes prozatím velice pozornou obranu Riedu nepřešel.

11
    Na obou stranách bylo teď k vidění několik faulů uprostřed hřiště, oba týmy úporně brání své území.

9
    Z něj nezapršelo, neboť jeden z hráčů Red Bullu si pomohl útočným faulem. Rozehrávat bude gólman Gebauer.

8
    Další roh hostů, tentokrát z druhé strany.

7
    Po něm se už ke střele dostal Sekagya, jenže musel trochu krkolomně zpracovávat a svůj pokus tak poslal vysoko nad.

7
    Centr mířil na bližší tyč, Schreiner jej odvrátil na další roh.

7
    Rohový kop pro Salzburg.

6
    Ani Ried zatím nepředvádí kdovíjaký fotbal, v rozehrávce je příliš mnoho chyb a Ziegl si navíc pomohl rukou.

4
    Salzburg zatím hraje velmi rozvážně, nikam se nežene.

2
    Pokus hostů o průnik po levé straně skončil neúspěchem, na vině byla nepřesná přihrávka Maného.

1
    Po necelé minutě hry rozehrál domácí Meilinger přímý kop z pravé strany, ale míč pouze propadl na vápno a nenadělal žádné škody.

1

SV Josko Ried: Gebauer – Hinum, Reifeltshammer, Riegler, Schreiner – Ziegl, Hadžić – Walch, Zulj, Meilinger – Gartler. Trenér: Michael Angerschmid.

FC Red Bull Salzburg: Gustaffson – Schwegler, Sekagya, Rodnei, Ulmer – Kampl, Hierländer, Berisha, Mané – Alan, Soriano. Trenér: Roger Schmidt.

Rozhodčí: Christian Dintar – Roland Braunschmidt, Julian Weinberger.

Dobrý večer u finišující rakouské Bundesligy. Té chybí do konce poslední dvě kola a my dnes budeme sledovat utkání předposledního, 35. kola, mezi SK Josko Ried a FC Red Bull Salzburg. Na půdu šestého týmu tabulky tak přijede druhý nejlepší celek.

Favoritem a to nejen tabulkovým, jsou hosté. Ried totiž naposledy vyhrál 27.4. a od té doby získal jediný bod za domácí remízu 1:1 proti Mattersburgu. O víkendu se Ried představil v Grazu, proti místnímu Sturmu a nechal tam všechny body, Sturm vyhrál 3:1. Ried dal sice dvě branky, ale hned ta první z kopačky Grössingera padla do vlastní sítě. Gartler sice v druhé půli sice vyrovnal, ale závěr utkání patřil Sturmu, v 84. minutě dal vítěznou branku Vujadinović a v nastaveném čase dal pojistku na body Ciftci.

Salzburg je na tom daleko lépe, vsadit si na výhru je v těchto týdnech jistotou. Nejinak tomu bylo i o víkendu, to do Salzburgu dorazil Wacker Innsbruck a odvezl si porážku 3:1. Innsbruck sice vedl po trefě Wallnera, ale druhý poločas patřil domácím a góly Kampla, Alana a Maného dali výsledku konečnou podobu.

Jestli bude vítězná série Salzburgu pokračovat, nebo zda se Riedu podaří překvapení, to zjistíme od 20:30, kdy se v Keine Sorgen Areně začne hrát. Hlavním sudím bude Christian Dintar, kterému budou na pomezí pomáhat Roland Braunschmidt a Julian Weinberger. Určitě si najděte čas a sledujte s námi blížící se konec letošního ročníku rakouské Bundesligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.