Kanada – Kostarika 0:1 (kon.) | Ekvádor – Německo 2:4 (kon.) | Anglie – Irsko 1:1 (kon.)
Ekvádor
2:4 (1:4)
Německo
Středa 29.05.2013, 20:30Reprezentační zápasy

Je tu konec zápasu, který skončil výhrou Německa v poměru 4:2. Sledovali jsme utkání dvou naprosto odlišných poločasů. V prvním poločase byli němečtí fotbalisté vysoce produktivní a po čtyřiadvaceti minutách vedli vysoko 4:0. Pak ale přestali zcela hrát a v dalším průběhu to byli hráči Ekvádoru, kteří byli výrazně aktivnější a lepší. Němci si svůj náskok ale celkem v poklidu hlídali a nakonec vyhráli o dvě branky.. (22:29:26)

90+3
    Hráči Ekvádoru by ještě rádi přidali alespoň jeden gól, stále jsou výrazně aktivnější než soupeř.

90+2
    Parádní ránu levačkou vyslal směrem na německou bránu Quiñónez, gólman Adler tentokrát zasahovat nemusel, protože míč šel těsně mimo.

90
    Ještě je tu další střídání Německa. Odešel Bender a zahraje si Wollscheid.

89
    Německo střídá. Odstupuje Lukas Podolski a debut v reprezentaci si odbude Nicolai Müller.

87
    Na hrací plochu vnikl spoře oděný fanoušek, vše se ale odehrálo v klidu a po krátké odmlce se může pokračovat.

85
    Rychle se blíží závěr zápasu a stále platí, že druhý poločas patří jednoznačně Ekvádoru.

84
    Ekvádor právě vstřelil branku!
    WALTER AYOVI ranou z přímého kopu propálil dvoučlennou zeď německého týmu a jeho ránu na přední tyč nedokázal Adler vytěsnit – 2:4!

84
    Po faulu Westermanna je tu další žlutá karta pro tým Německa.

82
    Střídání Ekvádoru. Odešel hodně aktivní Montero a nastupuje de Jesús.

81
    Schürrle zkoušel přihrávkou na levou stranu hledat Aoga, ten míč ale na hřišti nestihl.

80
    Němci již nikam s rozehrávkou nechvátají. Očividně by zápas rádi dohráli v klidu.

79
    Německo střídá. Odešel Kruse a zahraje si Aogo.

79
    Po rohu se k míči dostal Rojas. Ten sice obelstil Schürrleho, jenže zakončit ani přihrát nedokázal.

78
    Gólman Adler si připsal další těžký zákrok, když musel vyrážet nad břevno nepříjemnou tvrdou ránu.

77
    Zápas se pomalu blíží ke svému konci a hráči Německa toho do ofenzivy ve druhém poločase moc nepředvedli.

75
    S nasazením to přehnal Reinartz, který po faulu na polovině hřiště dostal žlutou kartu.

74
    Po následném kontaktu s protihráčem se lehce zranil Adler a také on musel být ošetřovaný.

Petr Bílek

Branky: 45. Valencia, 84. Ayovi – 1. Podolski, 4. Bender, 17. Podolski, 24. Bender

Karty:   69. Ayovi (ECU) – 69. Podolski (GER), 75. Reinartz (GER), 84. Westermann (GER)

Ekvádor: Banguera – Paredes, Achilier (67. Guagua), Erazo, W. Ayovi – Noboa (60. Quiñónez), Castillo (71. Saritama) – Valencia, Montero (82. de Jesús) – Benítez (60. Rojas), F. Caicedo (35. Ibarra)
    Německo: Adler – Höwedes, Mertesacker, Westermann, Jansen – Neustädter (66. Reinartz), L. Bender (90. Wollscheid) – Sam (70. Schürrle), Draxler (56. Hunt), Podolski (89. N. Müller) – M. Kruse (79. Aogo)

Rozhodčí: Salazar (USA)