Jankovičová – Šarapovová 1:2 (kon.) | Kirilenková – Azarenková 0:2 (kon.)
Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková (3)
2
7 6
Středa 05.06.2013, 14:14 • Court Suzanne Lenglen, Paříž • French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:14:15)

Obě aktérky dnešní dvouhry připravily pro diváky na kurtu Suzanne Lenglenové výtečnou tenisovou podívanou. Během necelých dvou hodin, ve dvou setech, předvedly nespočet nádherných výměn, které mnohdy diváky zvedly ze sedadel. Ruská tenisová kráska měla diváky nakloněné na své straně, ale ani to ji nepomohlo a po setech 6:7(3) a 2:6 se s turnajem loučí. Do semifinále tak postupuje světová hráčka č. 3 a také nasazená "trojka", Victoria AZARENKOVÁ, která o postup do finále svede bitvu s druhou nasazenou a světovou dvojkou, Marií Šarapovovou. Ta v souběžně hraném duelu "přetlačila" trunajovou osmnáctku, Srbku Jelenu Jankovičou po setech 0:6, 6:4 a 6:3.

Konec zápasu

2:6
    Přesný forhend Azarenkové, soupeřka netrefuje ideálně, míček dopadá do autu a po necelých dvou hodinách tato krásná bitva končí!

15-40
    Těsný aut Kirilenkové, dva mečboly pro Azarenkovou.

15-30
    Pozor, aut z rakety Kirilenkové, diváci cítí, že se může hodně přiblížit konec, Azarenkovou dělí dva míčky od vítězství!

15-15
    V nouzi dokáže Běloruska "vytáhnout" světový úder, tím získává veledůležité body, které mohou rozhodnout o osudu dnešního utkání.

15-0
    Bod z podání.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Maria Kirilenková.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Bod z podání, Victoria Azarenková vede již 5:2 a je blízko postupu!

40-A
    Krásná výměna, kterých je ostatně v dnešním zápase nepočítaně, Azarenková má v rozhodujících chvílích přece jenom více sil.

40-40
    Kirilenková vybojovala shodu, přesný a nechytatelný return!

30-40
    Dobře připravený útok ruské tenistky, přechod na síť, a vítězný bekhend do odkryté části kurtu.

15-40

15-30
    Povedený kros forhend Azarenkové, po kterém se Kirilenková jen bezmocně natáhla.

15-15
    Tentokrát si ale běloruská tenistka vedla na síti výborně, také ona trefuje vysoký míček.

15-0
    Přesně trefený vysoký forhend Kirilenkové, Azarenková se za míčkem jen ohlédla.

2:4
    Bodem z podání a čistou hrou snižuje ruská tenistka na 2:4.

40-0
    Bod z podání, tři gemboly pro Marii Kirilenkovou.

30-0
    Azarenková v těžké pozici posílá křížný forhend do autu, další fiftýn pro Rusku.

15-0
    Skvělým forhendem vstupuje Kirilenková do šestého gemu při vlastním podání.

1:4

1:4

1:4
    Čtyřikrát nyní zabodovala Azarenková přímo z podání, získává čistou hrou čtvrtý bod a vede ve druhé sadě již 4:1. Že by se "lámal" zápas?!

0-40
    A do třetice, tři auty Kirilenkové, tři nezvládnuté returny, tři gemboly pro Azarenkovou!

0-30
    Podruhé za sebou, další fiftýn pro Azarenkovou.

0-15
    Ruska returnuje do autu, míček dopadá za základní čáru.

1:3
    Hra Azarenková, pátá dvojchyba Marie Kirlinekové.

30-40
    Kirilenková sice doběhla výtečný stopbal soupeřky, pak již ale nezvládla poměrně snadný úder a míček posílí pouze do sítě, brejkbol pro Azarenkovou.

30-30
    Míček z rakety Kirilenkové dopadá těsně do základní čáru.

30-15
    Razantní jednoručné forhendy Azarenkové vedou k zisku prvního fiftýnu.

30-0
    Těžký a vysoký bekhend Azarenkové končí v autu.

15-0
    Výborné první podání, Azarenková zahrává do sítě.

1:2

1:2

1:2
    Kirilenková returnuje těsně do autu, druhý bod ve druhé setu pro Azarenkovou.

30-40
    Marně hází Kirilenková sou raketu po přesné smeči Azarenkové na síti, gembol pro Bělorusku.

30-30
    Dobře načasovaný náběh Azarenkové na síť.

30-15
    Další výměna končí autem z rakety Azarenkové, která nezvládla úder soupeřky pod nohy.

15-15
    Tento return trefuje Ruska náramně, počkala si na něj a Azarenková se po míčku marně natahuje.

0-15
    Povedená výměna, kterou končí Azarenková přesným volejem na síti.

1:1
    Čistou hrou, vůbec první v dnešním utkání, získává Ruska první bod a srovnává ve druhé sadě na 1:1.

40-0
    Bod z podání, Ruska boduje i z druhého servisu, tři gemboly.

30-0
    Azarenková se rozčiluje, nic to nemění na tom, že je to další fiftýn pro soupeřku.

0:1
    Bod z podání, Azarenková jde do vedení 1:0 ve druhém setu.

15-40
    Dva gemboly pro Azrenkovou poté, co Kirilenková posílá svůj forhend těsně za základní čáru.

15-30
    Druhá dvojchyba Victorie Azarenkové v utkání.

0-30
    Druhý fiftýn pro Azarenkovou, která si rozběhala soupeřku a zakončuje do odkryté části kurtu.

0-15
    Kirilenková vstupuje do druhé sady nepovedeným bekhendem.

0:0
    Podávat bude Victoria Azarenková.

0:0
    Následuje přestávka.

6:7
    Excelentním obouručným bekhendem končí Victoria Azarenková první set, který získává ve svůj prospěch.

3-6
    Další setbol Ruska odvrací, nyní jde ale podávat soupeřka.

2-6
    Kirilenková odvrací, dobrý náběh na síť, přesný forhend do odkryté části dvorce, soupeřka má však ještě tři setboly.

1-6
    Bod z podání, první setbol Azarenkové.

1-5

1-5

1-5
    Pátý bod Azarenková získává také díky chybě soupeřky, která trefuje pouze do autu.

1-4
    Hodně nepříjemné – čtvrtá dvojchyba Kirilenkové, která znamená vedení soupeřky o tři body!

1-3
    Azarenková opět tlačila svou soupeřku za základní čáru a čím více se přibližovala k síti, tím více byly její údery nechytatelné.

1-2
    Běloruska nyní nekompromisní na síti, přesný obouručný bekhend přináší druhý bod.

1-1
    Pouze do autu zahrává Azarenková po dobrém returnu soupeřky.

0-1
    Nízký return soupeřky trefuje Kirilenková v podřepu a ne zrovna ideálně, míček končí v síti.

6:6
    Kirilenková skvěle zabojovala, získává podání soupeřky a tím se první set dostává do rozhodujícího tajbrejku.

40-15
    První brejkbol Běloruska odvrací bodem z podání.

40-0
    No vida, tři brejkboly! Azarenková háže raketou o zem, čímž si proti sobě ještě více popouzí diváky.

30-0
    Kirilenková získává další fiftýn, hodně těžký volej!

15-0
    Neskutečný lob Kirilenkové, který Azarenková nechává dopadnout a k údivu všech, míček dopadá přesně do růžku!

5:6
    Konec přestávky, na vítězství v prvním setu půjde podávat Victoria Azarenková.

5:6

5:6
    Victoria Azarenková opět nechytatelně returnuje z druhého servisu Kirilenkové, získává šestý bod a vede v prvním setu 6:5.

15-40
    Dlouhé ruce Azarenkové tlačí soupeřku do těžké defenzivy, nyní po vítězném forhendu "přináší" velice důležité dva brejkboly!

15-30
    Kirilenková zahrává první eso v utkání – 169 km/h.

0-30
    Výtečný return Azarenkové z druhého servisu soupeřky.

0-15
    Přetlačovaná na síti, poprvé v zápase, šťastnější je Azarenková, který vystihla směr forhendu soupeřky.

5:5
    Bodem z podání získává Azarenková pátý bod, tenisová bitva pokračuje!

40-A
    Tentokrát dopadá míček z rakety Azarenkové přesně na lajnu, výhoda pro běloruskou tenistku.

40-40
    Ano, znovu zrychlená hra v podání Kirilenkové, která si popoběhla blíže k síti a přesným "krosem" dostala Azarenkovou z kurtu.

30-40
    Bodem z podání získává Azarenková gembol.

30-30
    Tento úder Azarenkové ale končí těsně v autu, což potvrzuje i hlavní rozhodčí Joseph.

15-30
    Povedený první servis, kterým Azarenková vyhání soupeřku z kurtu, přesný křižný forhend, další bod pro Bělorusku.

15-15
    Kirilenková to tentokrát na síti zvládla výtečně.

0-15
    Přesný forhend Azarenkové, míček dopadá přesně na lajnu.

5:4
    Konec přestávky, podávat bude Victoria Azarenková.

5:4

5:4
    Přesně na čáru zahrává ruská tenistka, Azarenková pozdě trefuje a míček posílá pouze do sítě.

A-40
    Gembol pro Marii Kirilenkovou, která v podřepu skvěle trefuje.

40-40
    Kirilenková se nenechala zatlačit skvělými forhendy soupeřky a zahrává nechytatelný úder.

40-A
    Třetí dvojchybou nabízí Ruska své soupeřce brejkbol.

40-40
    Náběh na síť Kirilenkové nevedl k bodu, Azarenková předvádí výtečný prohoz.

A-40
    Kirilenková hraje za základní čárou, odkud vrací dlouhé údery soupeřky, nyní si ale popošla a zrychlila hru, což rozhodilo Azarenkovou, která zahrává do autu.

40-40
    Vzápětí ale returnuje Běloruska pouze do autu.

40-A
    Nedostižný return Azarenková, který obouručným bekhendem posílá míček přesně na základní čáru, to nešlo odehrát.

40-40
    Bodem z podání odvrací Kirilenková hrozbu ztráty svého podání, shoda.

40-A
    Povedeným kros forhendem si Azarenková vybojovala brejkbol.

40-40
    Shoda po dobrém forhendu Azarenkové do protipohybu soupeřky.

A-40
    Druhý gembol pro Marii Kirilenkovou, soupeřka returnuje do autu.

40-40
    Proti Rusce nyní byla páska, která zbrzdila míček natolik, že se dal jen těžko doběhnout, přesto to Kirilenková stihla, zahrává poté ale do autu, shoda.

40-30
    Gembol Kirilenkové.

30-30
    Bodem z podání srovnává Ruska stav v tomto gemu na 30:30.

15-30
    Míček z rakety Azarenkové končí těsně za základní čárou, aut, fiftýn pro Kirilenkovou.

0-30
    Excelentní return Azarenkové z druhého podání soupeřky.

0-15
    Druhá dvojchyba Kirilenkové v utkání.

4:4
    Vítězný forhend Azarenkové, která získává čtvrtý bod a srovnává stav v prvním setu.

15-40
    Dva gemboly pro Azarenkovou, která smečuje na síti, Kirilenková sice vystihla směr, ale míček končí v autu.

15-30
    Ta ale nyní zahrává skvělý drop shot těsně za síť.

0-30
    A vzápětí další bod z podání, je jasné, že krátká přestávka mohla jednu nebo druhou hráčku vyvést z herního tempa, což nyní více platí pro ošetřovanou Rusku.

0-15
    Azarenková začíná osmý gem bodem z podání.

4:3

4:3
    Maria Kirilenková se vrací na kurt, bude se pokračovat.

4:3
    Maria Kirilenková nakonec opouští kurt k lékařskému ošetření, hlavní rozhodčí Emmanuel Joseph zahlásil "medical time-out".

4:3
    Ruská tenistka si přivolala lékařku ke krátkému ošetření přímo na kurtu, zřejmě pro bolesti v oblasti pánve nebo hýždových svalů.

4:3

4:3
    Přesný kros forhend Kirilenkové končí tento gem, Ruska vede 4:3.

40-15
    V hledišti to jen zahučelo, zaváhání Kirilenkové na síti.

40-0
    Forhend Azarenkové končí v autu, pěkná výměna.

30-0
    Výborný forhend Kirilenkové, přesně do růžku.

15-0
    Míček získává Kirilenková.

3:3
    Razantní smečí na síti končí Azarenková tento gem, také ona poprvé získává své podání.

15-40
    Míček z rakety Kirilenkové dopadá těsně za základní čáru, dva gemboly pro podávají Bělorusku.

15-30
    Těžký, ale povedený bekhendový volej Azarenkové na síti.

15-15
    Výtečný return Kirilenkové.

0-15
    Přesný forhend Azarenkové, který soupeřka nestihla doběhnout.

3:2

3:2

3:2
    Ano, forhend Kirilenkové do protipohybu soupeřky, Azarenková v těžké pozici trefuje síť, poprvé si Ruska udržela svůj servis.

40-30
    Bodem z podání získává Kirilenková gembol.

30-30
    Další aut z rakety Kirilenkové, která se pouze bránila drtivým úderům soupeřky.

30-15
    Tentokrát posílá míček do autu i Kirilenková.

30-0
    Běloruská hráčka se zatím příliš s dvorcem nesžila, její údery létají často do autu.

15-0
    Hodně razantní return Azarenkové letí ven z kurtu.

2:2
    Azarenková trefuje krosbekhend do autu, další ztracené podání.

40-0
    No vida, tři brejkboly pro Kirilenkovou!

30-0
    Hodně nepovedený forhend Azarenkové, oběma hráčkám se při vlastním podání zatím příliš nedaří.

15-0
    Výborná hra Kirilenkové na síti.

1:2

1:2

1:2
    Výborné čtení hry Bělorusky, která zahrává do protipohybu soupeřky, Kirilenková v těžké pozici zahrává do autu, další brejk!

30-40
    První brejkbol soupeřky Kirilenková odvrací dobrým prvním servisem.

15-40
    Dva brejkboly pro Azarenkovou, těsný aut Kirilenkové.

15-30
    Azarenková si nyní rozběhala soupeřku, poté zahrává vítězný obouručný bekhend.

15-15
    První dvojchyba Kirilenkové.

15-0
    Kirilenková zahrála velice těžký volej na síti, trefený hodně u země, ale soupeřka již nedokázala přesně zareagovat, bod pro Rusku.

1:1
    Dvojchybou končí Azarenková tento gem, ve kterém nepotvrdila brejk z úvodní hry.

40-15
    Další chybou daruje Azarenkové soupeřce dva brejkboly!

30-15
    Čopovaný úder udělal Azarenkové velké problémy, míček končí daleko v autu.

15-15
    Vzápětí ale Běloruska získává bod přímo z podání.

15-0
    Lépe do druhého gemu vstupuje Kirilenková, soupeřka posílá svůj forhend do autu.

0:1

0:1

0:1
    Ano, Běloruska si došla pro první bod, získává podání své soupeřky.

40-A
    Podruhé za sebou netrefuje Ruska dvorec, míček letí do autu a soupeřka má třetí brejkbol.

40-40
    Forhend Kirilenkové končí v autu, shoda číslo tři.

A-40
    Pokus o přelobování soupeřky Azarenkové nevyšel, míček dopadá za základní čáru, gembol Kirilenková.

40-40
    Ale Ruska opět trefuje ideálně první servis, shoda.

40-A
    Hodně povedený obouručný bekhend Azarenkové! Brejbkol číslo dva.

40-40
    Ruska si pomáhá prvním servisem, shoda.

30-40
    Tento forhend "vyhazuje" Kirilenková ven z kurtu a je z toho brejkbol pro Azarenkovou!

30-30
    Skvělý forhend Kirilenkové, míček dopadá těsně za síť, Azarenková nemá šanci doběhnout.

15-30
    Skvělými forhendy nyní vyhnala Azarenková soupeřku ven z kurtu a po náběhu na síť zakončuje do odkryté části dvorce.

15-15
    Azarenková returnuje těsně za základní čáru.

0-15
    Azarenková získává první fiftýn utkání, hlavně za svou odvahu na síti.

0:0

Hlavním rozhodčím je dnes Francouz Emmanuel Joseph. V Paříži panuje ideální počasí – jasno, 22 °C.

Předzápasové rozehrání obou tenistek se blíží ke konci, utkání za pár desítek vteřin začne.

Obě aktérky dnešní dvouhry právě vstupují na kurt Suzanne Lenglenové.

Vítejte u onlajn přenosu tenisového utkání čtvrtfinále French Open v Paříži, v němž se v rámci dvouhry žen utká Ruska Maria Kirilenková s Běloruskou Victorií Azarenkovou.

Maria KIRILENKOVÁ (WTA žebříček: 12. místo)
    Pětadvacetiletá ruská kráska se do čtvrtfinále probojovala po výhrách nad krajankou Bratchikovou (1. kolo – 2:0), Australankou Bartyovou (2. kolo – 2:0), Vogeleovou (3. kolo – 2:0) a Mattekovou (osmifinále – 2:0). Při svém desátém startu na mezinárodním mistrovství Francie premiérově postoupila do čtvrtfinále. Partnerka hokejisty Alexandra Ovečkina ještě na turnaji neztratila ani set, i když v posledním zápase nad Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsová, 67. hráčkou WTA, měla v prvním setu namále. Za stavu 1:4 se však vzchopila a nakonec, i přes ošetřování bolavého ramena ve druhé sadě, utkání za 127 minut zvládla a po setech 7:5 a 6:4 tak vybojovala svůj premiérový postup mezi nejlepších šestnáct na letošním Roland Garros.
    Kirilenková již byla na některém z grandslamů ve čtvrtfinále, konkrétně na Australian Open 2010 a ve Wimbledonu 2012. "V Paříži jsem měla nějaké příležitosti na postup do čtvrtfinále už v minulosti, ale podařilo se mi to až teď. Když mi připomínáte, že je to až na desátý pokus, nemohu podotknout nic jiného, než že 'konečně'. Nezahrála jsem dnes (osmifinále) dobře, trápila jsem se se základními údery, s podáním, se vším. Nastoupila jsem na kurt a najednou to bylo 1:4. Moje hra nefungovala. Mám však dostatek zkušeností, abych to dokázala akceptovat a klidně se dostávala do rytmu. Jakoby ve mně bylo, navzdory nepříznivému vývoji, přesvědčení, že nakonec uspěji." řekla Kirilenková na tiskové besedě.

Viktoria AZARENKOVÁ (WTA žebříček: 3. místo)
    Postup do čtvrtfinále si Běloruska zajistila po výhrách nad Vesninovou (1. kolo – 2:0), Beckovou (2. kolo – 2:0), Cornetovou (3. kolo – 2:1) a Schiavoneovou (osmifinále – 2:0). V posledním utkání proti Italce, který se hrál na hlavním dvorci Philippa Chatriera, získala Azarenková všechny gemy od stavu 3:3 a nakonec milánksou rodačku smetla z kurtu, a to dokonce s "kanárem" ve druhém setu.
    "Souhlasím s názorem, že to byl můj zatím nejzdařilejší zápas na tomto turnaji. Byla jsem nejkoncentrovanější a nejjednotnější. S dnešním vítězstvím i výkonem jsem jednoznačně spokojená, ačkoli zpočátku to bylo dost nahoru – dolů. Nevyužívala jsem všechny příležitosti, ale tou počáteční fází jsem položila základ. V prvních gemech jsem neměla nejlepší zakončení, je však třeba zdůraznit, že Francesca je skvělá hráčka a proti ní si to vždy vyžaduje trochu času na adaptaci. Posílá soupeřkám rozmanité údery, těžko je odhadovat. Postupně jsem stále lépe anticipovala její hru, chodila jsem si pro body, převzala jsem kontrolu, "řekla Azarenková na tiskové konferenci.

Vzájemná bilance: 2 : 3
    Obě hráčky se již spolu střetly pětkrát, přičem mírně lepší bilanci má aktuální světová trojka Azarenková, která zvítězila v posledních třech zápasech. V tom posledním vyhrála nad Kirilenkovou na olympiádě v Londýně 2012 po setech 6:3, 6:4. O dva roky starší Maria Kirilenková zvítězila v prvních dvou vzájemných utkání, které se odehrály v roce 2006 (Auckland, osmifinále – 6:3, 2:6, 6:3) a o rok později v Stanfordu (1. kolo 3:6, 7:5 a 6:4).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.