Kanada – Česko 6:0 (kon.) | Česko – Velká Británie 6:0 (kon.)
Kanada
6:0 (1:0, 5:0, 0:0)
Česko
Čtvrtek 06.06.2013, 00:30 • Mount Pearl Glacier, Mount Pearl, Newfoundland a Labrador, Kanada • Mistrovství světa žen

Z Mount Pearlu je to pro dnešek všechno. Ale už zítra ve 14:00 místního času, tedy dnes 18:30 SELČ začne poslední vystoupení ve skupině proti outsiderovi z Velké Británie. (02:03:21)

Český výběr ve svém druhém utkání narazil na domácí Kanadu a bohužel s ní prohrál vysokým rozdílem 6:0. Rozhodující pasáží dnešního utkání byl vstup do druhé třetiny.

45:00

44:55
    Velká šance Kanady na další trefu, ale Bečevová znovu výborně zasahuje. Na její branku už šlo rovných 40 střel.

43:54
    Kanada v plném počtu a znovu před českou brankou.

43:06
    Bečevová nyní musela likvidovat možnost Kanaďanek a byla u míčku díky vyběhnutí včas.

42:45
    Kanaďanky se brání bohužel velice dobře a nepustili zatím naše děvčata k nějaké šanci.

41:49
    Za sekání vyloučena Chantal Larcqoueová.

40:34
    Češky bojují alespoň o vstřelení branky. Nyní k ní nebyla daleko Křížová, míček jí při střele sjel z hole.

36:21
    Češky bojují, ale bohužel to dnes na Kanadu nestačí. Rozhodující byl vstup do druhé třetiny.

35:05
    Český tým je i nadále bohužel zatlačen do svého obranného pásma.

33:35
    Rullová bojovala o míček za brankou a málem ho i získala, ale Kanaďanky se nakonec k ní stáhly ve dvou.

32:54
    Střela Krauzové od červené čáry se nakonec stačila mimo.

32:00
    Český tým se hned v úvodu třetí části natlačil před kanadskou branku, ale nakonec ze situace nic nevytěžil.

30:01

Je za námi druhá třetina, která bohužel pro český tým bude dnes asi klíčová. Hned v úvodu druhé části se dokázaly Kanaďanky utrhnout už do čtyřbrankového náskoku a prakticky nepustili český tým před Passfieldovou.

30:00

29:38
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada využívá přesilovou hru zásluhou DAWN TULKOVÉ! Asistence: Britni Smithová.

28:05
    Kapitánka Michaela Rullová vyloučena za vražení na hrazení.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 4. Cockerilová (D. Smithová), 16. Moxleyová (Cockerilová, Desmieresová), 17. Larocqoueová (Pouliotová, Purcellová), 18. Tulková (Perronová, Brineová), 26. Blombergová (Brineová), 30. Tulková (B. Smithová)

Kanada: Passfiledová (Brianová, Girouardová) – Dawsonová, O'Gradyová, D. Smithová, McArthurová, Johnstonová, B. Smithová, Sandsová – Desmieresová, Cokerillová, Tulková, Purcellová, Desforgesová, Pouliotová, Larocqoueová, Moxleyová, Perronová, Blombergová, Brineová, Keanová.
    Česko: Bečevová (Peslarová, Tydlitátová) – Herzigová, Fričová, Volková, Krauzová, Lásková, Němcová, Pelikánová – Hyksová, Křížová, Křupková, Lédlová, Manhartová, Nárožná, Povová, Přibylová, Rejlová, Rullová.

Rozhodčí: Kunz (GER), Slezák (SVK)